Joogipudelitest

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Joogipudelitest

Postitus Postitas cowrider » 16. 09. 2003. 00:44

Nonii, ka neist võiks pisut kirjutada.
Kui just camelbacki ei kasuta, kuulub ka joogipudel ratta varustuse hulka.
Nagu ma aru saan, peab sel olema hammastega avatav klapp, seest ja väljast kergesti puhastatav ning kindlalt hoidjas ja käes püsiv konstruktsioon.

Olen kohanud ka joogipudeleid, millel on klõpsuga kaas, pudeleid, mille kork lekib keerme vahelt või mida on kehv käes hoida. Seetõttu arvan, et ka joogipudeli ostmisel ei maksa kohe suvalist krabada.

Küsimused ja kommentaarid, mis mulle pähe kargasid, on järgmised:

1. Mitu ja kui suured pudelid sõidule kaasa võtta?
Eks see sõltub sõidust ja sõitjast, aga ise arvan, et vähemalt 0.5 L jooki võiks ka lühikestel või kergetel otstel kaasas olla. Joomisest on veidi siin foorumis juba juttu olnud.

2. Kas omada erinevas suuruses joogipudeleid või kasutada pooltühje suuri pudeleid?
Omal on 0.75 L Classic (HE) pudel ja vahel on selles kõigest 0.3 L vett kaasas, kui parasjagu pole suuremat vajadust. Loksumist pole tähele pannud, ning suuremat pudelit on vist mugavam haarata kui väiksemat. Kaaluvahe on vist minimaalne. Samas pooltühjast pudelist on pigistamisega raskem jooki kätte saada või tuleb pudelit rohkem kallutada.

3. Milline joogipudeli kuju on hea?
Erinevatel tootjatel on pisut erinev disain. Arvan, et joogipudelil peab olema selline kerge kitsendus, mis ei lase käest libiseda ja hoidmiskohas võiks ka mingi muster olla, et higise käega parem pidamine oleks - kahjuks koguneb sinna ka mustus.

4. Millised materjaliomadused on vajalikud?
Hammastega avatav klapp peaks olema kummist. Ma arvan, et liigub ka plastist klapiga - pole eriti hammastesõbralik. Võiks vastupidav olla ja säilitada omadused erinevatel temperatuuridel, taluda UV-kiirgust. Ei tohiks olla libe ega liiga pehme. Samas ei tohi liiga jäik olla, sest joomise hetkel tuleb pudelit veidi pigistada, et jook kiiremini väljuks. Liiga pehme kest võib kergemini hoidjast kaduma minna ja võib olla isegi haardest kaduda. Kaal võiks kerge olla. Ei teagi, kui suured erinevused on, aga Classicu oma tundub üsna kobakas olevat.

5. Läbipaistev või läbipaistmatu, millise tooniga?
Hea, kui on näha, et kui palju on jooki järel, aga sõidu ajal vist nagunii ei uurita, vaid on muidu joomise käigus arusaadav. Heledam määrdub kergemini, kuid kuumeneb päikese käes vähem kui tume. Peaks nägus olema.

6. Kas ja millal on termospudel vajalik?
Termospudel peaks hoidma joogi kuuma, sooja või külmana. Et jook ei rikneks, et oleks soe või ei jäätuks. Isiklik kogemus puudub, arvan, et talvel võib abiks olla, kuigi ei tea, kui palju sellest reaalselt kasu on. Odavad köögitermosed on toaski üsna nirud, tea neid jalgratta omigi.

7. Kuidas peab joogipudel kasutamisele vastu?
Käib ju regulaarne hoidjast võtmine ja toppimine, klapi avamine ja sulgemine, korgi kruttimine, et täita, siis veel kliima ja mehaanilised mõjutused (kivid jne). Paljud pudelid kaovad vist ennem ära, kui et kuluda jõuavad või kuidas?

8. Hind?
Mnjah, ma arvan, et pole mõtet üle maksta, samas odavad marketite joogipudelid pole minuarvates head - koledad ja nirud.

Mul on üks marketist ostetud hall bikesport kollase korgiga joogipudel - sellest joomine on ebamugav ja klapp ilmselt kaua ei kesta, aga kannan selles vahel viinamarjamahla, mida niikuinii sõidu ajal ei tarbi. Käes on mugav, aga kork on vilets. Rattasõiduks ei soovita.

Matkasport poes olen näinud hea hinnaga joogipudeleid. Kahjuks pole lähemalt uurinud, et täpsemalt kommenteerida, aga ongi plaanis sealt üks suurem joogipudel osta.

Praegu on mu põhiline joogipudel HE-st ostetud Classic. Tundub OK, kuigi kaal võiks tsipa väiksem olla - kork tundub kuidagi massiivne.

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 16. 09. 2003. 07:04

Olen kasutanud väga paljude firmade pudeleid ja lõpuks jäin pidama ELITELE. Üks pudel 0,5, teine 0,7. Täitsa piisav. Minu meelest parim valik. Korgid peavad, parajalt pehmed. Keere korralik.

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Postitus Postitas Alfonze » 16. 09. 2003. 07:20

mul sellised pudelid:
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... 3,30&id=76

ja just need h6bedased, p2ikse k2es ei soojene nii ruttu kui teistes.

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 16. 09. 2003. 07:39

Parimad siiamaani on olnud tacxi need 0.6L (vist) teami värvidega pudelid. Kõige tähtsam asi - kork - käib väga hästi, isegi siis, kui terve pudel on muda all. Ka on hea lisa see, et selle väikese korgi saab lukku keerata. Kaan üldjuhul peab, nii et midagi kaotsi ei lähe. Piisavalt pehme on ka, et pigistada. ELITE'l oli just kork jama minuarust. Suht lühikese ajaga hakkas nii raskelt käima, et mul hakkas hammastest kahju (põhjus ma arvan korgi liiga pehme ja kummine materjal). Vist oli veel see probleem ka, et kaane vahelt tuli jooki välja. Spessu need väikesed pudelid on ka päris head, aga veic inetud :oops: . Termoste kohta tahaks isegi teada, kuna kevadel külmaga polnud üldse meeldiv 2e kraadist extrani juua :?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 09. 2003. 07:53

indrek kirjutas: Termoste kohta tahaks isegi teada, kuna kevadel külmaga polnud üldse meeldiv 2e kraadist extrani juua :?


ma ostsin kunagi ammu HE-st ühe Zefali termospudeli. siis oli eesmärk hoida jooki külmana, aga seda ülesannet ta kahjuks ei täitnud ja nüüd vedeleb kodus niisama. soojaga pole proovinud, sügisel siiski võiks. pudel ise on suht suur nagu 0.75 pudel, aga tänu paksudele seintele mahutab 0,5 l. jube raske on ka, võistlusel küll ei kasutaks.
kus neid tacxi pudeleid müüakse?

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 16. 09. 2003. 08:18

Endal oli ka see Classicu oma, aga tollega oli see jama et vedelik ei tahtnud hästi sealt välja tulla. Nüüd kasutan Extrani pudelit ja praegusini parim pudel mis mul olnud on.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 09. 2003. 08:33

Praegu kasutusel Extrani ja Isostari pudel. Esimene siis 0,75ml. ja teine 0,6ml. Kogusest piisab ka pikemal sõidul. Korgid neil erinevad. Extranil hammastega tõmmatav, Isostaril klapp. Extrani pudel nagu nati mugavam, pudel parajalt pehme ja avamine käib kah veits kiiremini.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 09. 2003. 08:36

mul on ka sellised hõbedased:
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... 3,30&id=76
2x750 ml on iga distantsi jaoks piisav.

Plussid: väga hästi avanev (hammastega)ja sulguv (lööd korgi vastu rinda kinni) kork.

Miinus: kui see osa, millest käega kinni võtad, oleks veel kummist (nagu mingitel nike pudelitel) , siis oleks perfecto. See viiks pudelikaotuse riski sõidul miinimumini.


Millest ma aga üldse aru ei saa, on need isostari pudelid. Kulla inimesed. Iga joogipudel pole veel rattapudel. Isistari klapp-korkide avamise sulgemisega on palju rohkem jamamist ja seega hoiad kauem juhtrauast vaid ühe käega mis omakorda viib niplini varem-või hiljem :twisted:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2003. 08:38

Seni olnud kasutuses Maximi ja Isostari pudelid, nüüd ka Extran. Suurused 0,5 ja 0,7. Minu jaoks on sobimatu ja enam ei plaani kasutada see Isostari pudel - kehv avada ja sulgeda ning klapp murdub lappamise peale varsti küljest. Üks Maximi pudel on läinud katki selle tila jala juurest - kinni-lahti venitamise/toppimise tulemus - aga kesktis sinnani päris kaua.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 16. 09. 2003. 08:40

tarmo kirjutas:kus neid tacxi pudeleid müüakse?
nrp-s, hind oli vist 50 või alla, täpselt ei mäleta. Nüüd on vist V+is ka :roll: Lisaks veel, et extrani pudel oli küll hea jah, aga hooletusest lõhkusin ära :? Oli muidu parem kui maximi oma :wink:
Termostest aga kirjutage julgelt. Tavaline pudel on useless, kui kraade alla 10ne. Isegi kui keev vesi sisse valada, ei jätku sooja kauemaks kui 20min :idea:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 09. 2003. 08:44

indrek kirjutas: Tavaline pudel on useless, kui kraade alla 10ne. Isegi kui keev vesi sisse valada, ei jätku sooja kauemaks kui 20min :idea:
minu oma hakkas ohtlikult sulama, kui üritasin varakevadel sooja teed sisse valada. Plastmassiosakesed pole vist makku jõudes teab mis tervislikud :roll:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 16. 09. 2003. 09:42

Võistlustel kasutan 1 l Gatorade pudelit. Väga rahul, kuigi kaubanduslik välimus on kadunud. Lisaks veel kasutusel 0,5 ja 0,7 vastavalt vajadustele. Olenevalt ilmast saab siis kombineerida, palju ja mida (vesi/purtsujook) kaasa võtta.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 16. 09. 2003. 11:58

Kuida teil pudelid vurtsu peavad ? Mul on miski odava välimusega Rademarist ostetud Trek pudel (69 kr, 0,7 L, must, saada oli ka 0,5 ja ka teisi värve) üles-allakäiva kummirandiga ja see eriti hästi ei pea, kipub ranti üles lööma või vahelt visisema.

Muidu lahti käib hammastega lihtsalt. Kinni vist vastu rinda hästi ei jää, hammastega ikka, ja see käib ebamugavamalt.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 16. 09. 2003. 12:17

Alan B'Stard kirjutas:Kuida teil pudelid vurtsu peavad ?
Kas õlle lahtub väga ära? :lol: :lol:

Kuidas te need klapid seestpoolt puhtaks saate?
Sinna ei pääse ju ligi.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 16. 09. 2003. 12:46

Rom kirjutas:
Alan B'Stard kirjutas:Kuida teil pudelid vurtsu peavad ?
Kas õlle lahtub väga ära? :lol: :lol:
Mulle on pudel nii meeldima hakanud et kannan mujal ka sellega jooki kaasas. Las jook lahtub kui väga tahab a kurb on kui kotis pärast loik on.

See nätakas millega rõngas pealt ära lendab ehmatab vahel ära ka. Esimesel korral arvasin et kumm läks :shock:
Kuidas te need klapid seestpoolt puhtaks saate?
Sinna ei pääse ju ligi.
Hambaharjaga sealt kus ligi pääseb. Mujalt ei saagi. Nii et valgujooki ära lemmikpudelisse pane. :idea:

indrekk
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 31. 03. 2003. 10:53

Postitus Postitas indrekk » 16. 09. 2003. 12:55

Alfonze kirjutas:mul sellised pudelid:
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... 3,30&id=76

ja just need h6bedased, p2ikse k2es ei soojene nii ruttu kui teistes.
mul ka samasugune ja siiani rahul. eelnevad kas ei ole korralikult pidanud ja/või on peale mõningast kasutamist kaane pealt pragunenud.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 09. 2003. 14:52

Ise kasutan isostari pudelit ja mul suva mis pudel. parajasti see pudel, mille firma pulbrit tarbin. enamus kasutab Extrani pudeleid olen tähele pannud.ja see on iga inimese enda asi, mis jooginõust ta energiat ammutab, olgu see siis kasvõi coca pudel...
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2003. 15:06

Corrosion kirjutas:Ise kasutan isostari pudelit ja mul suva mis pudel. parajasti see pudel, mille firma pulbrit tarbin. enamus kasutab Extrani pudeleid olen tähele pannud.ja see on iga inimese enda asi, mis jooginõust ta energiat ammutab, olgu see siis kasvõi coca pudel...
jutt üllatustevaba nagu ikka :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 09. 2003. 15:23

Mati kirjutas:
Corrosion kirjutas:Ise kasutan isostari pudelit ja mul suva mis pudel. parajasti see pudel, mille firma pulbrit tarbin. enamus kasutab Extrani pudeleid olen tähele pannud.ja see on iga inimese enda asi, mis jooginõust ta energiat ammutab, olgu see siis kasvõi coca pudel...
jutt üllatustevaba nagu ikka :!:
pold tõesti plaan peale pikka koolipäeva kedagi üllatada või sokeerida. On ju nõme kui teatan et kasutan nt xfirma pudelt räägin, kui hea see on ja kuidas see ikka kukkumisi ära hoiab....
No Pain No Gain

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 16. 09. 2003. 15:34

No mina koperdasin ükskord teistel konkreetselt jalus, kui oma totaka bikesport klapiga pudeliga jändasin. Äärepealt oleks mulle tagant sisse pandud.

Gaseeritud värska pole mul veel Classicu pudeli korki ega punni iseseisvalt läbinud - avamisel on küll häälitsenud ;-)

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Postitus Postitas west » 16. 09. 2003. 15:38

mul ka senini isostari pudel, aga plaan on kül teine välja vahetada ja proovida mõnd ilma kaaneta pudelit kui kohe mitte camelbacki peale üle ei hüppa. Massi sees sõites on ikka iga hetk arvel.

Kasutaja avatar
Bishop
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 02. 05. 2003. 20:24

Postitus Postitas Bishop » 16. 09. 2003. 15:49

Kasutan 1L Zefali musta pudelit.

Omadused: suur :) , püsib hästi hoidjas (va kui üle nipli käia), kuna must plastik siis ei lähe ruttu koledaks, piisavalt pehme, et vajadusel pigistada, kork avaneb, sulgub ja püsib kinni (gaasiline vesi kipub ainult väljuma), ei pea mitte hammaste pärast muretsema, kaas käib keermega ja hoiab korralikult, mõnikord kiirustades läheb viltu ka aga selle üle pole vist mõtet kurta, ise lohakas.

Kui millegi üle kurta siis ainult selle üle, et päevläbi ringi mütates tunnen aegajalt puudust veel ühest 0.5-0.7L pudelist, tarbin vist ebanormaalselt suurtes kogustes vedelikku?

Üldiselt sigarahul.

andres
Sõida nii kuis jaksad!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 16. 09. 2003. 15:54

päris mitmed siinkirjutajad on rääkinud midagi gaasilistest ja gaseeritud jookidest. Mis limonaadi siis libistate trennis :roll: :?: . Spordijoogid ja kraanivesi on teadupärast ilma gaasita. Gaseeritud joogid ei mõju ka seedimisele hästi, eriti sportimise ajal - võib pistma hakata.
Viimati muutis Andrus K, 16. 09. 2003. 16:06, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 16. 09. 2003. 16:00

Kraanivesi pole vesi. Värska vesi on vesi. Tavaliselt on selles gaas sees. Just eile otsisin gaseerimata Värska vett ja ei leidnud. Niipalju kui see gaas ise välja läheb, niipalju ta läheb - mina seda spetsiaalselt ei töötle.

Aga muidu jah, gaseeritud joogid ei pidavat tervisele head olema. Teevad vist lisaks kõigele muule kaltsiumile liiga.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 09. 2003. 19:40

cowrider kirjutas:Kraanivesi pole vesi. Värska vesi on vesi. Tavaliselt on selles gaas sees. Just eile otsisin gaseerimata Värska vett ja ei leidnud. Niipalju kui see gaas ise välja läheb, niipalju ta läheb - mina seda spetsiaalselt ei töötle.

Aga muidu jah, gaseeritud joogid ei pidavat tervisele head olema. Teevad vist lisaks kõigele muule kaltsiumile liiga.
No kinnitatud andmeil võib suures koguses kraanivee joomine olla tervislikum kui värska vee joomine. Värska vesi sisaldab mineraale ja soolasid, mis teatud koguses on organismile kasulikud aga liigse tarbimise puhul võib hoopis vastupidiselt mõjuda.Ise eelistaksin filtreeritud kraanivett, kuigi viimasel ajal laiskuse tõttu tarbin tavalist kraanivett... :oops:
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Bishop
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 02. 05. 2003. 20:24

Postitus Postitas Bishop » 16. 09. 2003. 19:59

Tavaliselt on brita kannust läbilastud kraanivesi pudelisse läinud. Kui kuskil ntx matkal, või niisama kodunt kaugel vesi lõpeb siis läheb pudelisse paratamatult gaseeritud mineraalvesi kui gaseerimata parajasti lähimas kaubanduspunktis ei leidu.
Sõida nii kuis jaksad!

zafira
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2003. 13:57

Postitus Postitas zafira » 16. 09. 2003. 21:09

gaasilise vedeliku tarbimine anaeroobses keskkonnas on küll jama :roll: , poest jooki ostes võiks sildilt uurida, et kas on gaasiga või ilma :idea: pudeleid on kogunenud ka mitmeid-sõitjaid ka mitu indiviidi: EXTRANI pudel tundub liiga pehme,mis ei soodusta just ka käes püsimist extreem olukorras. kõige norm.tunduvad olema ELITE, SCOTT- pudel sama, kirjad erinevad. proffid kasutavad ka ELITET,vähemalt hoidjad tunduvad pea kõigil ühed olema, ju selles on mingi iva, või on see kinnimakstud reklaam :?: pudel tuleb korralikult jõuga kinni keerata, siis ei lase midagi läbi. ei kujuta ette kuidas extreem olukorras Isostari pudelit kasutada, maanteel veel :lol: :lol:

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 16. 09. 2003. 21:26

Gaseeritud vedelikku ei saa juba mu meelest sellepärast pudelisse panna, et see ei seisa seal. Lööb korgi pealt ära ja siis on kena purskkaev. Hullem variant on see, et hakkad hammastega avama ja siis lööb koleda jõuga selle korgi vastu hambaid. Proovitud värk enda peal. Elu sees ei pane enam gaseeritud vedelikku rattapudelisse. Kui just väga häda käes, siis loksutan selle gaasi enne välja sealt.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 17. 09. 2003. 07:26

Gaseeritud jookide manustamise kohta jääb üle ainult kulme kergitada. Aga maailmas toimub ka kummalisemaidki asju.
Ise olen soetanud joogipudeleid ikka selle järgi, kui pehmed nad on s.t. palju mugavam on pigistada kui kramplikult imeda ja ma pole kuidagi aru saanud, kuidas "pehme" pudel käes ei püsi!?
Ja kui "lutt" närimise tõttu hakkab juba liiga raskelt käima, siis on nii või teisiti aeg uus vaadata kuna pudelit tuleks käsitleda ikkagi kulumaterjalina mitte omamoodi amuletina. Kuidagi õõvastav on mõnikord stardikoridoris vaadata "jubeäraräsitud" moega reliikviaid ja ette kujutada, milline mikroelutegevus seal toimub.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 17. 09. 2003. 10:21

Ega ma mingi sportlane pole, matka- ja tööle-koju rattur ainult. Ja palava ilmaga ei suuda külmast gaseeritud kokast kuidagi ära öelda. Mingeid negatiivseid füsioloogilisi efekte pole täheldanud (kui vahel harva näkkulööv CO2 pilv välja arvata). Positiivseid füsioloogilisi ja psühholoogilisi efekte on olnud aga murdu.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 17. 09. 2003. 10:40

ei kujuta ette kuidas extreem olukorras Isostari pudelit kasutada, maanteel veel :lol: :lol:[/quote]

mis see ekstreemolukord on?
kas võtad juurikasel-kivisel järsul laskumisel,kus p... üle sadula taga jooki?
Ei ole küll isostarifänn, kuid aegajalt kasutan ka võistlustel nimetet pudelit. Mis seal rasket - paremakäe pöidlaküünega kork lahti ja ots suhu.
Selleks piisavaid momente leiab ka enamikel xc-sõitudel, rääkimata maratonidest.
Isostaripudeli + on, et mudakrossil on suhu minev ots puhas - päris rõve on 5-10 mm paksuse s...kihi all olevat kummilutti suhu toppida, ja 1 käega seda ka raske puhastada.

zafira
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2003. 13:57

Postitus Postitas zafira » 17. 09. 2003. 11:23

Ereliukas kirjutas:ei kujuta ette kuidas extreem olukorras Isostari pudelit kasutada, maanteel veel :lol: :lol:
mis see ekstreemolukord on?
kas võtad juurikasel-kivisel järsul laskumisel,kus p... üle sadula taga jooki?
Ei ole küll isostarifänn, kuid aegajalt kasutan ka võistlustel nimetet pudelit. Mis seal rasket - paremakäe pöidlaküünega kork lahti ja ots suhu.
Selleks piisavaid momente leiab ka enamikel xc-sõitudel, rääkimata maratonidest.
Isostaripudeli + on, et mudakrossil on suhu minev ots puhas - päris rõve on 5-10 mm paksuse s...kihi all olevat kummilutti suhu toppida, ja 1 käega seda ka raske puhastada.[/quote]

Sorry :!: maitse küsimus- ikkagi jään oma arvamuse juurde :wink:

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 17. 09. 2003. 11:47

ei kujuta ette kuidas extreem olukorras Isostari pudelit kasutada, maanteel veel :lol: :lol:
Saab suurepäraselt juua. Pea kaks hooaega olen kasutanud ainult Isostari pudeleid, alles selle suve lõpus soetasin Maximi pudeli ja seda kah tänu sellele, Isostari pudelil kork puruks läks. Kusjuures, esialgu oli Maximi omast joomine üsnagi harjumatu.

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 04. 10. 2003. 19:16

minul on pudeliks 2 Elite i pudelit (0.5 ja 0,75l)scotti kirjaga (läbipaistvat sobivad rattaga paremini kui valge) ja olen rahul kasutan specialized ribcage i
õhema seinaga pudelid kaaluvad vähem nagu ka õhemast plastist korgiga

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 05. 10. 2003. 10:56

Siin enne tehti maha neid isostari pudeleid, minul on Isostari pudel, kuid klapp läks katki ja siis sai väike ümberehitus tehtud ja konstrueeritud majapidamises olevatest vahenditest kork sinna peale, nii et saab hammastega lahti teha ja sulgeda, ja olgu see pudel kasvõi üleni muda all, kork käib ikka kergelt!!! Hammastest kahju pole hakanud :) Pudel ise juba 5-6 aastat vana vähemalt, aga teenib hästi, ja ilmselt ei tule pudelit vahetada kah veel niipea!!! 8)
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Bimmer
Rattur
Postitusi: 190
Liitunud: 03. 11. 2003. 16:44

Postitus Postitas Bimmer » 08. 01. 2004. 15:34

Kõik maanteeproffid kasutavad Elite toodangut (pudel + hoidja)

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 08. 01. 2004. 15:58

mll ikka ikka kaovad need joogipudelid kuhugi metsa ära suve jooxul 1 raudselt vahel ka teine. Kas teil pole sellega probleeme? :evil: :evil:
Ja nuid plaanin camelbacki osta

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 01. 2004. 20:36

Konflict kirjutas:mll ikka ikka kaovad need joogipudelid kuhugi metsa ära suve jooxul 1 raudselt vahel ka teine. Kas teil pole sellega probleeme? :evil: :evil:
Ja nuid plaanin camelbacki osta
seni pole ükski kadunud. tavaline traadist pudelikorv on raamile ligemale painutatud nii, et ükskõik millise raputamise ega karmima nipli puhul püsib pudel kindlalt paigal. samas on camelbak mõistlik sest rasketes teeoludes on joomine mugavam ja saab ka rogkem kaasa võtta. is ekasutan lühiajaliste trennide puhul pudelit ja pikemate otste ja võistluste ajal camelbakki.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 08. 01. 2004. 21:33

Ma vaatan, et see raami küljes olev pudel läheb üleni sopaseks ja siis joomisel on käed sopased ja suu ka liiva täis :evil:

Nende Isostari tüüpi korkidega pudelite mõte ongi vist see, et joogiava on sodi eest kaitstud - on hügieenilisemad.

Talveoludes peab siiski vist camelbacki peale hakkama mõtlema, kuna külma joogi tarbimine pole eriti hea. Camelbackis seisab jook vist soojem, kui see on jope all.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 26. 01. 2004. 13:04

cowrider kirjutas: Talveoludes peab siiski vist camelbacki peale hakkama mõtlema, kuna külma joogi tarbimine pole eriti hea. Camelbackis seisab jook vist soojem, kui see on jope all.
Läksin tänavusest aastast 0,5 liitrise Ferrino roostevaba termose peale (hind 205 eek). Mahub ilusasti pudelihoidjasse. Talvejoogiks kasutan teed suhkruga + peotäis leotatud rosinaid. -7 kraadi puhul on jook soe ka 3 tunni möödudes. Loomulikult ei püüa jooki sõidu ajal manustada, vaid teen joogipausi.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 26. 01. 2004. 13:09

mart kirjutas:
cowrider kirjutas: Talveoludes peab siiski vist camelbacki peale hakkama mõtlema, kuna külma joogi tarbimine pole eriti hea. Camelbackis seisab jook vist soojem, kui see on jope all.
Läksin tänavusest aastast 0,5 liitrise Ferrino roostevaba termose peale (hind 205 eek). Mahub ilusasti pudelihoidjasse. Talvejoogiks kasutan teed suhkruga + peotäis leotatud rosinaid. -7 kraadi puhul on jook soe ka 3 tunni möödudes. Loomulikult ei püüa jooki sõidu ajal manustada, vaid teen joogipausi.
Tahtsingi mõni aeg tagasi teema üles võtta plekktermostest ja nagu tellimise peale Mart proovis ära :)

Niipalju tahaks küsida et kas koliseb kah ?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 26. 01. 2004. 15:31

Rom kirjutas: plekktermostest ....et kas koliseb kah ?
Kinnitust tuli tiba kohendada, kuna traathoidja kaar oli tiba suurem termose ümbermõõdust. Võimalusi mitmeid: painutada kaar täpselt termose mõõtu, mähkida termosele mõned kihid isoleerlinti, fikseerida termos hoidjasse takjapaela, korvirihma, kummirihma abil. Ise kasutan Sigma Mirage kummirihma (originaalis hoiab akut kindlamalt pudelihoidjas).
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 26. 01. 2004. 15:33

Rom kirjutas: Niipalju tahaks küsida et kas koliseb kah ?
Ise kasutasin -8 kraadiga sõites samuti plekktermost, 0,5 liitrit. Kuna too on õhem kui pudelihoidja, siis keerasin paar tiiru ajalehe paberit ümber, kile peale ja teip otsa - ei kolisenud :wink: Pidas ilusti ca 3 h - tuline tee oli ka lõpuks veel täitsa tuline; nii, et joomiseks pidi laskma jahtuda.

Vasta

Mine “Jupid”