Kellad ja viled

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Kellad ja viled

Postitus Postitas Soobel » 11. 09. 2010. 17:42

Loen siin ajaleheartikleid ja kommentaare selle all, et "miks te kella ei anna, kui vanaeided rattateel jalutavad" jne jne. Ja tunnen vahest puudust oma odavast hiina elektrisignaalist, mis tegi päris vihast autopasuna häält ja millest oli tolku ka, erinevalt neist tavalistest trilladest. Teine variant, millest tolku oli, oli ühe 1898.aasta Dürkoppi küljes ja käis nagu dünamo vastu kummi, kummivastu käiv rullik siis käivitas kõvemat laadi kellamängu, umbes nagu trammil. Mingis saksa kataloogis kohtasin veel üht sellise põhimõttega asjapulka (nimetati "Laufradglocke"), ehitus oli veel rohkem dünamo moodi, välja nägi ka dünamo moodi ("dünamo" korpus oli tegelikult kaks vastamisi kellakuljust) ja käis kahvlil samale kohale. Väike heebel käis lenksule ja heeblit vajutades kallutas tross kupatuse rullikutpidi vastu kummi.

Kas keegi praegusel ajal ei ole kuskil rattapoodides analoogseid ja KORRALIKKE vidinaid kohanud - laufradglocke pole eriti atraktiivne, aga hiina elektrisignaali analoogi tahaks küll kuskilt hankida. Just sellist, mis autosignaali häält teeb. See oli signaal, mis täitis oma ülesannet korralikult, aga tegi seda ehk paar nädalat, siis tuli vibraatori kontakte enne iga sõitu puhastada ja timmida ning üha vähem ta töötas siis, kui vaja oli. Ehk et osutus kvaliteedi poolest kasutuskõlbmatuks.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
wfiles
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 22. 04. 2008. 22:23

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas wfiles » 11. 09. 2010. 18:15

isegi otsin midagi sellist.
Tel: 50 84 viis kaks üks

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas Toonio » 11. 09. 2010. 22:25

Mingis lolluste poes müüdi lenksule kinnitatavat rutshkat, mille väänamisel selline motika hääle moodi heli välja tuli. Proovisin ise seda seal poes ja minuarust päris äge kostus. Mine kuula üle. Roccas oli see pood minuarust. Netis nägin sama asja sellises kohas nagu justsee.ee. Äkki ongi üks ja sama pood?

Selline vidin: http://justsee.ee/est/kingitused-epood/ ... lega,-must

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas Rivo » 12. 09. 2010. 09:54

Toonio kirjutas:Mingis lolluste poes müüdi lenksule kinnitatavat rutshkat, mille väänamisel selline motika hääle moodi heli välja tuli.
Mul poisi rattal see jubin peal. Igaljuhul, lasteaias tahavad tema rattaga paljud sõita.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas Soobel » 12. 09. 2010. 11:19

Jah, see juba selline advanced variant, kui mina selles eas olin, siis määriti tõukeratta rutska vahele tavotti, et "gaasi anda," aga häält pidi ise tegema või kahvli külge traadijupi siduma, mis vastu kodaraid käies plärises.

Üks muljetavaldavam vidin oli veel kuskil, mis käis suruõhuga, suruõhu balloon käis joogihoidjasse ja seda pidi peale igat 10-dat pasundamist täis pumpama. Kupatus nägi liiga kobakas välja. Kui ratta peal suruõhku leiduks, poleks üldse probleeme, kõlbaks need rohkem levinud klistiiripumba ja pasuna ristsugutised ka.

Minu hiina ime oli aga tilgakujuline ja kroomitud, nõukaaegsest rattalambist pikem ja saledam, umbes keskmise läpaka akulaadija suurusjärku. Sisaldas suurt ümmargust patareid ja autopasuna vähendatud varianti.
mustal taustal helendab must vari

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas hall kass » 14. 09. 2010. 11:47

Soobel kirjutas: Kupatus nägi liiga kobakas välja.
Suurus alati ei loe. Ma olen kuulnud jutte ühest Tartu vanamehest, kes oli oma ratta lenksu külge koerte ehmatamiseks kastruli vms asja monteerinud (elas linnast väljas ja tööletuleku marsruut oli koerte tõttu suht ohtlik), millele paraja pulgaga virutades sai head kõva häält teha.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas Cly/Suva » 14. 09. 2010. 15:17

http://www.oomipood.ee ja ehita ise mis kelli ja vilesid tahad :D
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas mart » 14. 09. 2010. 16:14

Udupasun algajale elektroonikule. Kui sellega ühele poole saate, annan järgmise ja võimsama variandi:
FOG HORN
When the push-button is pressed, the 100u will take time to charge and this will provide the rising pitch and volume. When the push-button is released, the level and pitch will die away. This is the characteristic sound of a ship's fog horn.

Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
wfiles
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 22. 04. 2008. 22:23

Re: Kellad ja viled

Postitus Postitas wfiles » 21. 09. 2010. 09:53

http://www.osta.ee/14692843
näed, mis leidsin :D
Tel: 50 84 viis kaks üks

Vasta

Mine “Jupid”