Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas linni » 01. 09. 2010. 15:27

Hetkel kasutan Time Atac Z Control pedaale. Oleks vaja selliseid, millesse pistad saapa kinnisilmi ja iga ilmaga.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas SHOXi » 01. 09. 2010. 15:47

ei ole kahjuks antud pedaaliga kogemust. Endal shimano omad, võin öelda, et kõik tuleb kogemusega. Mudased tingimused teevad asja muidugi natuke keerukamaks.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas _KRIS_ » 01. 09. 2010. 16:12

Muda vastu vist kõike parem lahendus eggbeaterid
http://www.puremtb.com.au/610-789-large ... ter-sl.jpg

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas linni » 01. 09. 2010. 16:20

Jätame muda esialgu kõrvale. Z controlitel peab suht kaua otsima, enne kui saabas pedaalis lukustub. Huvitab just selline, lihtsust puudutav nüanss.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas siim_s » 01. 09. 2010. 16:32

z controlil on suur platvorm, mis ilmselt teeb kinnituskoha leidmise veidi keerukamaks jah. eriti kuna klambrid on vist veel ka veidi tavapärasemast rohkem "recessed". proovi pedaale, millel platvorm väiksem, abiks on ka mõne tootja nelja külje lukustus (eelmainitud eggbeaterid ja look 4x4 näiteks). vaata ka seda, et klamber oleks platvormist kenasti eristuv ja kõrgemal.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas Kirsa » 01. 09. 2010. 16:35

Ma ise kasutan shimanot sest vedrupinge on reguleeritav ja käivad just hõlpsalt kinni ja lahti.
time olen kasutanud ja oli tõesti keerulisem pihta ja teinekord jalga ka kätte saada.
Shimano all mõtlen siis 520, 540, 770 ja 970 mudeleid: näiteks: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... cts_id=410

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas tarmo » 01. 09. 2010. 16:39

Kui rääkida tipp pedaalidest, siis XTR PD-M970 on väidetavalt kõige kiiremini(lihtsamini) lukustuvad pedaalid. Info pärineb inglaste MBR-st, kes küsitles tervet pinutäit XC proffe, mida nad arvavad erinevatest pedaalidest. Teema oli selles, et kuidas ja milliste pedaalidega saab XC võistlustel kõige kiiremini "kohalt minema" peale seda kui kuskil on korra jalg maha pandud.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas linni » 01. 09. 2010. 16:41

Kas Shimal jalg liiga jäigalt kinni ei ole? Time juures meeldib just see, et jalga annab mõne kraadi võrra liigutada. Kondid - põlved pole enam puberteedi omad :)

Edit: Tarmo, tänud! Just see oli inf, mida otsisin!

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas _KRIS_ » 01. 09. 2010. 17:37

Shimanol annab samuti liigutada.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas AndreK » 01. 09. 2010. 17:54

Shimal on jalg ikka korralikult kinni, eriti võrreldes CranckBrosi ja Looki toodanguga. Kuna ise kasutan selliseid pedaale, kus jalg vabamalt peal liigub, siis õnnestus tuttava SPD pedaalidega varustatud rattaga korduvalt külili käia. Seda just sellel põhjusel, et jalga ei saanud harjumuspäraselt lihtsalt kätte.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas _KRIS_ » 01. 09. 2010. 18:20

See oleneb ju sellest kuidas sa pedaali seadistad, kas paned tugevama lukustuse/nõrgema. Aga eks iga pedaaliga tuleb harjuda.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas KaupoR » 01. 09. 2010. 18:28

Shimal on 2 klotsi - ühel on lõtk sees, teisel on fikseeritud. Üks oli hall ja teine must (vist), kumb oli kumb .. ei mäleta.
If everything's under control, you're going too slow!

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas linni » 01. 09. 2010. 18:58

Praeguse seisuga kipub valik vist siiski Time ATAC XS poole.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas arnea » 02. 09. 2010. 00:19

Ma olen Pirita kolmapäevakust saadik seda teemat teha tahtnud :)

Praegu kasutan Shimano PD-M520 pedaale, mis on üldiselt head. Aga mudase tallaga kinga kinnisaamine on väga vaevaline.

Erinevaid pedaale vaadates tekkis selline teooria, et kuna Shimano pedaalide "lõuad" on pealt vaadates sellised laiad plaadid, siis jalga kinni pannes on surve mudale väike ja mudal pole ka kuhugi eest ära liikuda - seega kinga kinni ei saa.

Time, Look ja Crankbrothersi lõuad on jämedast traadist - pindala väiksem, surve suurem ja ma loodan, et sellist pedaali kinni surudes lükkavad need kitsad rauad muda oma teelt paremini kõrvale.

Suurema kogemuse ratturid võiks seda teooriat kinnitada või ümber lükata.

Eggbeaterist olen kuulnud, et see ajapikku kingatalla katki kulutab, kuna peale selle traadi muud tuge pole.

Praegu mõlgutan mõtteid Look Quartz osta - ühelt poolt toetab korralikult kinga, teiselt poolt peaks traadist lõuad hästi mudast läbi minema.

Või on neil mingeid olulisi puudusi?

Arne

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas mart » 02. 09. 2010. 18:05

arnea kirjutas:Ma olen Pirita kolmapäevakust saadik seda teemat teha tahtnud :)

Praegu kasutan Shimano PD-M520 pedaale, mis on üldiselt head. Aga mudase tallaga kinga kinnisaamine on väga vaevaline.

Erinevaid pedaale vaadates tekkis selline teooria, et kuna Shimano pedaalide "lõuad" on pealt vaadates sellised laiad plaadid, siis jalga kinni pannes on surve mudale väike ja mudal pole ka kuhugi eest ära liikuda - seega kinga kinni ei saa.
Arne
Vanatüüpi 520 ja tema kloonid on jah suht mudatundlikud, kuid uue põlvkonna SPD on juba mitu aastat hoopis "õhulisem". Wellgo, Ritchey. BBB, Xpedo jms pakuvad kõik miskit sarnast:
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 371
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas kevin » 02. 09. 2010. 18:45

arnea kirjutas:Ma olen Pirita kolmapäevakust saadik seda teemat teha tahtnud :)

Praegu kasutan Shimano PD-M520 pedaale, mis on üldiselt head. Aga mudase tallaga kinga kinnisaamine on väga vaevaline.

Erinevaid pedaale vaadates tekkis selline teooria, et kuna Shimano pedaalide "lõuad" on pealt vaadates sellised laiad plaadid, siis jalga kinni pannes on surve mudale väike ja mudal pole ka kuhugi eest ära liikuda - seega kinga kinni ei saa.

Time, Look ja Crankbrothersi lõuad on jämedast traadist - pindala väiksem, surve suurem ja ma loodan, et sellist pedaali kinni surudes lükkavad need kitsad rauad muda oma teelt paremini kõrvale.

Suurema kogemuse ratturid võiks seda teooriat kinnitada või ümber lükata.

Eggbeaterist olen kuulnud, et see ajapikku kingatalla katki kulutab, kuna peale selle traadi muud tuge pole.

Praegu mõlgutan mõtteid Look Quartz osta - ühelt poolt toetab korralikult kinga, teiselt poolt peaks traadist lõuad hästi mudast läbi minema.

Või on neil mingeid olulisi puudusi?

Arne
Soovitan soojalt Look Quartze. Pole nendega ei Suurupi, Kakumäe ega ka Pirita kolmapäevakutel probleeme olnud. Samuti on nad väga normaalse hinnaga(alla 900.- ET's nt) ning ka kaalu poolest ,,teevad ära'' nii mitmetelegi topelt kallimatele time'idele.. Ise ostsin endale juba teisele rattale samad pedaalid. (y) (y)

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas maksipoiss » 02. 09. 2010. 19:22

Ise läksin CB Candy SL pedaalidelt üle Look Quartz`idele ja täiesti rahul. Jala saab minu arust isegi kiiremini ja konkreetsemalt kinni. Klotside all soovitan kasutada Crank Brothersi metallist tallaplaate ja teie kingad kestavad igavesti :) (vähemalt klotside juurest)

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas linni » 02. 09. 2010. 19:47

Kruvisin Time Atac XS alla. Üllatuseks tundis jalg end pedaalil märksa kindlamana, kui suure toetuspinnaga Time Z Controlil. Vedru on kolmeastmeliselt reguleeritav. Esimene aste on liiga lipa - lopa, mäge ei julgeks sellisega ründama minna. See - eest reumaatikud rõõmustavad :lol:. Teine aste piisav, kolmandat ei hakanud proovimagi. Ja lukustub tõesti kinnisilmi ja lõdva randmega. Mina rahul.

Edit: Read the Manual (Pääsküla vanasõna)! Kui Time parem - vasak klots omavahel ära vahetada, suureneb lahtipäästmisnurk.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas arnea » 02. 09. 2010. 22:59

mart kirjutas: Vanatüüpi 520 ja tema kloonid on jah suht mudatundlikud, kuid uue põlvkonna SPD on juba mitu aastat hoopis "õhulisem".
520 on juba uuttüüpi. 505 mida kah veel liigub on vanatüüpi. 520 tööosa näeb välja samasugne nagu 540, 770 ja 970. Erinevus nende vahel peaks olema puhtalt materjalides, töötluses ja komponentides (nagu laagrid).

Pedaali ennast pole õieti mudasena näinudki - probleem on just äraummistunud tallas.

Arne

Kasutaja avatar
ristik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 14. 07. 2003. 18:59

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas ristik » 03. 09. 2010. 08:54

Kas Look Quartz pedaalile sobib Time Atac'i klots? Näevad sarnased välja, aga kas keegi on proovinud?

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas brg » 03. 09. 2010. 09:09

ristik kirjutas:Kas Look Quartz pedaalile sobib Time Atac'i klots? Näevad sarnased välja, aga kas keegi on proovinud?
viewtopic.php?p=177395#p177395

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas Cly/Suva » 03. 09. 2010. 14:46

KaupoR kirjutas:Shimal on 2 klotsi - ühel on lõtk sees, teisel on fikseeritud. Üks oli hall ja teine must (vist), kumb oli kumb .. ei mäleta.
Kui sa lõtku all "floati" mõtled siis ei ole nii. Hõbedane klots käib lihtsalt kergemini lahti: peale pööramise võib ka kallutada jalga, et seda lahti saada (Multirelease). Mõeldud siseratastele vist, väljas pole sellega midagi teha.

Mingi float on shimanol ka olemas. Vähemalt minu pedaalidel saab omajagu loksutada. Pole väga süvenenud millest see täpselt tuleb ja kas see on ettenähtud või lihtsalt sisse kulunud :)
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2010. 16:07

Cly/Suva kirjutas:
KaupoR kirjutas:Shimal on 2 klotsi - ühel on lõtk sees, teisel on fikseeritud. Üks oli hall ja teine must (vist), kumb oli kumb .. ei mäleta.
Cly/Suva kirjutas: Hõbedane klots käib lihtsalt kergemini lahti: peale pööramise võib ka kallutada jalga, et seda lahti saada (Multirelease). Mõeldud siseratastele vist, väljas pole sellega midagi teha.
Mõni mees sõidab juba aastaid hõbedase klotsiga. Nendega on ta läbinud 6 korda H100t ja vuristanud Tlna vanalinna treppe ning nüüd saab teada, et hõbedasega polegi õues midagi teha. :roll:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas Kirsa » 03. 09. 2010. 16:33

Eh. Sh-56 klots avaneb nii sisse kui väljapoole kanda keerates. Sh-51 ainult väljapoole.
Kogu vahe.
Muideks mina soovin et mu sh-51 vähem logiksesid. Sellest põlveargumendist pole kunagi aru saanud. Klotsi saab ju kinga all kergelt viltu keerata, nii nagu endale meeldib.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas MarttiM » 04. 09. 2010. 14:08

Kirsa kirjutas:Muideks mina soovin et mu sh-51 vähem logiksesid.

võime klubi teha :mrgreen:

mul ilmselt need kõige odavamad spd-d. võimatu tuvastada sest need juba nii ära ruunatud ja oma aja ära elanud. oskad äkki soovitada, millised nendest spd pedaalidest oleks mõistlik osta, millistel on kõige parem hinna ja kvaliteedi suhe?

k666n
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 27. 04. 2009. 09:29

Re: Kiireimini/hõlpsamini lukustuvad MTB pedaalid?

Postitus Postitas k666n » 24. 09. 2010. 13:11

Kui Shimano SPD, siis M540 kindlasti.

Vasta

Mine “Jupid”