48-kodarased jooksud - kust saada?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Sander Saares
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 10. 07. 2010. 16:49

48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Sander Saares » 10. 07. 2010. 17:06

Ma soovin endale hankida ühe tõsiselt pommikindla 48-kodarase tagajooksu, aga ei tea midagi sellest, kust sellist asja hankida. Kohalikus rattapoes soovitati netist tellida sellist kraami - Eesti poed ise ei tegelevat sellise eritehnikaga.

Hetkel on aga üsna raskeks osutunud ka netist sellise kraami leidmine. Ka firmad mis teevad tandemivarustust, kus teatavasti palju kodaraid, paistavad vaid pakkuvat 36/40 kodarasi komponente (nt DT Swiss). Phil Woodil on küll olemas 48k rummud, aga USAst selline Eestisse tuua... 8500-9000 krooni. Natuke liiga valus hind.

Olen viimased päevad netis surfanud ja tootjatele kirjutanud, aga pole mingit sisukat tulemust saanud. Ideed hakkavad otsa saama. Kas kellelgi on mingeid soovitusi/kokkupuuteid sellise vähemlevinud kraami hankimisega? Kas on mingi maaletooja sellele või hea valikuga Euroopa netipood, mis eestisse saadab? Kes üldse teevad selliseid komponente?

Panen ka kirja mida ma täpselt otsin: 622mm 48-kodarane jooks, 30mm laiuses kummile sobiv, v-pidurile, 135mm rummu pikkusega, triple-butted kodarad. Vahet pole kas juppidena või valmislaotuna.

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas oldmoped » 10. 07. 2010. 17:29

Plajukodaralise ja korraliku tugeva rummu ostmiselt nii kohapealt poest kui netist otsides on märksõnaks BMX.
622 pöidadega on tunduvalt keerulisem ja tõenäoliselt kohapealt ei leia. Aga mujalt täitsa saada ja olemas.
Näiteks Aerowarrior 28 inch rim - 48 holes:
http://www.bike-mailorder.de/shop/Singl ... 20270.html


................................
Aga hakka parem blingimeheks ja kasuta 140 või 144 kodaralisi jookse. Kas musti, kroomitud või kullatud, on juba maitse asi. :D
Nende sõiduomaduse ja vastupidavuse kohta ei julge küll midqagi arvata, aga selle eest edevad ja jooksupaari saab saksast kätte 130-200 euri vahel, sõltuvalt mudelist.

Pilt

Pilt

Pilt

:mrgreen:
Viimati muutis oldmoped, 10. 07. 2010. 17:46, muudetud 1 kord.
vanarauahuvilised: forum.moped.ee • forum.jalgratas.ee

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Road 2 » 10. 07. 2010. 17:46

Mis asi see on mida saab teha 48 kodaraga, aga 40ga. mitte?

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas pärnu rattur » 10. 07. 2010. 18:41

Kas tavalisel 32/36 kodaraga jooksul hakkasid kodrad puruks minema või milles on probleem, et neid nii palju vaja on? Kiirendusomadused on ilmselt suhteliselt kehvad sellisel rattal :roll:
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Soobel » 10. 07. 2010. 21:18

Mul siin Peletise all on 36 ratastooli 2,5mm kodaraga tagaratas, seda on ikka mitmekümne kiloste koormatega mööda jäävalle ja konarusi lõhutud, järgi ei mõtlegi anda. Velg on sealjuures suvaline nõukaaegne vanaraud.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas pärnu rattur » 10. 07. 2010. 21:41

Ma paneks, jah, pigem jämedamad kodarad kui puuriks pöia sisse rohkem auke...
Ärge näkku lööge! [/OT]

Sander Saares
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 10. 07. 2010. 16:49

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Sander Saares » 12. 07. 2010. 11:06

BMX
Hea tähelepanek. Kuid tagajooksuga tekib probleem - ma nimelt otsin 9-käigulise Shimano kassetiga kokku sobivat jooksu. BMXi valikust vist sellist ei leia. Või leiab? Seni pole näinud, aga BMXist ei tea ma tegelikult midagi.

Tänud 48-auguse pöia lingi eest. Üks pool jooksust on siis olemas :) Kunagi kui mingi blingi linnaratta ehitab võib mõelda isegi nende 140/144 koraraliste jooksude peale :D


Põhjus on muidu jah vastupidavus. Mul lendab kodaraid väga järjepidevalt ja juba teise jooksuga. Kohalik pood lubas, et teeb korraliku jooksu tugevate kodaratega, millega paljud eriti suured tüübid kändude peal sõidavad ilma probleemidega... ja minul läheb maantee peal iga paari nädala tagant kodar ikkagi. Aitab naljast, eksole. Mõtlesin, et kuigi arvatavasti hea 40-kodarane oleks ka oluliselt parema vastupidavusega, siis kindluse mõttes lähen täismängu peale ja võtan 48-kodarase, et endal närvikulu säästa, kui ka see vahepealne peaks lagunema hakkama. Praegu annan küll rattapoele veel võimaluse end heast küljest näidata - laovad jooksu uue kodarakomplektiga ümber enne kui 48se hangin.

Kodarate kohapealt on muidugi kohane märkus, et paksem kodar ei ole mitte sama, mis vastupidavam. Kodar ei tohi olla täiesti jäik nagu raudpulk (=paks kodar), vaid ka õigel määral plastiline olema. Tee ebatasasustest peab energia kuhugi minema ja see kuhugi on kas kummi, pöia või kodara deformeerumine. Kui kumm mängust välja jätta, siis tekib küsimus, et kas kodar või pöid. Kodarad on palju painduvamad ja suudavad seega palju rohkem energiat neelata. Pöid võib suure koormuse all aga mõraneda (ma eelmise hävitasin sedasi ära - kodaraaukudega keskmine riba rebis lihtsalt ülejäänud pöia küljest lahti; kodaraid läks ka muidugi järjepidevalt metsa, nii et järelikult oli kogu süsteemi energianeelavus ebapiisav). Triple-butted kodarad pidid kõige vastupidavamad olema - otsad õige suurusega, et optimaalselt kohal püsida ja keskel peenike painduv osa.

Põhjuste ja "mis peaks tegema" jutu võiks siiski sellest teemast välja jätta. Peamine point on mul selle teemaga just komponentide hankimises. Mõistlik pöid on nüüd olemas - rummu veel vaja. Kodaraid vast leiab kergemini juba - neid mitmes e-poes näinud.

Hmm... üks rumm ka leitud! http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=12910
Minu jaoks tundmatu firma - oskab keegi kommenteerida midagi selle kohta? Ei ole mingi hiina kräpp?
Viimati muutis Sander Saares, 12. 07. 2010. 12:12, muudetud 1 kord.

ahtoj
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 10. 03. 2009. 12:20

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas ahtoj » 12. 07. 2010. 11:58

minu 45 kg elektritandemil on 36 kodaraga tagaratas. Sõidan tihti koos naise ,toolis istuva lapse ja pakkidega (kõik kokku üle 200 kg). Algul panin mingid tavalised kodarad mis kohe katki läksid, siis panin roostevabad "soome" kodarad mis tundub, et kestavad.

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Road 2 » 12. 07. 2010. 12:49

Äkki peaksid kuskil mujal laskma laduda. See pole võimalik, et 36 kodaraga jooks ei kesta.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas pärnu rattur » 12. 07. 2010. 13:33

Kui sul eelmine kord pöial seest riba välja rebis, siis sa loodad, et kui on rohkem auke, et on ka tugevam pöid? :roll:
Pigem on sulle mingeid mädasid kodaraid müüdud/laotud... Ja ehk viskad siia ka kaalunumbri ja kummirõhu, et mingid konstruktiivsemat kriitikat jagada?
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas mart » 12. 07. 2010. 13:39

Sander Saares kirjutas: Panen ka kirja mida ma täpselt otsin: 622mm 48-kodarane jooks, 30mm laiuses kummile sobiv, v-pidurile, 135mm rummu pikkusega, triple-butted kodarad. Vahet pole kas juppidena või valmislaotuna.
Pane kirja ka oma hetkevarustus:
sinu eluskaal:
mis kummid ja mis rõhuga:
pöia nimi ja mudel
rummu nimi ja mudel
kaua jooksud kasutusel on olnud:
kas sinu kohalik rattapood omab õppinud jooksuladujat:

Nii on lihtsam su jooksumurele retsepti pakkuda.
Kui sul 48 valmidusega rummu otsimisel sein ette tuleb, saab 24 auguga rummu puurida 48 auguliseks. Nagu siin:
http://rideyourbike.com/48spokerohloff.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Sander Saares
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 10. 07. 2010. 16:49

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Sander Saares » 12. 07. 2010. 14:29

Aitäh soovituste eest! Siiski, ma ei soovi hetkel süveneda purunevate kodarate teemasse. Minu huvi on hetkel saada pommikindlad jooksud. Jah, 48 kodarat ja muu on üsna kindlasti overkill, aga ma lihtsalt ei viitsi katsetamisega jampsida.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas mart » 12. 07. 2010. 14:56

Sander Saares kirjutas:[üks rumm ka leitud! http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=12910
Minu jaoks tundmatu firma - oskab keegi kommenteerida midagi selle kohta? Ei ole mingi hiina kräpp?
Halo on UK-s samalevinud, nagu eestis Novatec. taivani tehasest. Spin doctori parendatud/tugevdatud variant on spin doctor pro
http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Halo_ ... 2432/#more
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: 48-kodarased jooksud - kust saada?

Postitus Postitas Prommar » 12. 07. 2010. 15:54

Sander Saares kirjutas:Siiski, ma ei soovi hetkel süveneda purunevate kodarate teemasse. ... aga ma lihtsalt ei viitsi katsetamisega jampsida.
Probleemi põhjusesse süvenemata kodarate juurde toppimine ei ole katsetamine?

Vasta

Mine “Jupid”