Lapsetool

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
sergu
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 03. 07. 2004. 13:20

Lapsetool

Postitus Postitas sergu » 14. 04. 2010. 09:39

Plaanin väikse lapsega (1a) vahest õhtuti niisama sõitma minna. Võimalik ka mõni lühem matk ette võtta.
Siit ka küsimus: milline rattatool (mitte käru) ja kust seda Eestist leida võib? Igasugune info ja kogemus rattatoolide osas teretulnud.

Tänu kõikidele vastajatele.

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Lapsetool

Postitus Postitas slinki » 14. 04. 2010. 10:16

Lapsetoole pakub näiteks Hawaii Express kus hinnad nii 800 ja 1500 vahel. Kindlasti peab tool istuma raamile, mitte pakikale, et mõistus peale sõitu lapsel ikka alles oleks.
OKBABY toodang on seal 9-22kg.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Lapsetool

Postitus Postitas citybike » 14. 04. 2010. 10:59

sergu kirjutas:Plaanin väikse lapsega (1a) vahest õhtuti niisama sõitma minna. Võimalik ka mõni lühem matk ette võtta.
Siit ka küsimus: milline rattatool (mitte käru) ja kust seda Eestist leida võib? Igasugune info ja kogemus rattatoolide osas teretulnud.

Tänu kõikidele vastajatele.
Enamus rattapoode müüb.
Ka pakiraamile kinnituvad on täitsa OK. Olen ise kasutanud aktiivselt ja ei rapu ta nii palju ühti. Eriti kui sõita linnas ja tavateedel.
Lasteaeda ja tööle ja tagasi.
Ja pakiraami tahaks ka ikka kasutada, enamus raamile kinnituvad siis pakiraami kasutada ei võimalda.
Aga muidugi on see maitse asi, raamile kinnituvat on lihtsam eemaldada, klamber jääb raami külge ja tool käib lihtsalt maha.
Mul hetkel 2 aastane ja natuke peale seal istumas ja talle hirmsasti meeldib

mrmrmr
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 20. 07. 2008. 01:18

Re: Lapsetool

Postitus Postitas mrmrmr » 14. 04. 2010. 12:21

Tere

soovitan vaadata reguleerimisvõimalusega pikisuunas ja samuti lisa pakiraam kuna ülesse alla kiikumine on münusalt uinutav:) ja samas "mootorile" tüütav;)

MS
Green Oil because i care and we need clean environment!
Meile Meeldib Stiilselt Erineda!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Lapsetool

Postitus Postitas Gunnar » 14. 04. 2010. 19:15

citybike kirjutas:[Olen ise kasutanud aktiivselt ja ei rapu ta nii palju ühti. Eriti kui sõita linnas ja tavateedel.
ma täitsa usuks, kui see oleks sina, kes pakikal istub. Kuigi pakun, et pead aktiivse kasutamise all silmas, et sina oled polsterdatud rattasadulal ja hindad raputamist visuaalselt.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Lapsetool

Postitus Postitas slinki » 14. 04. 2010. 20:17

Gunnar kirjutas: ma täitsa usuks, kui see oleks sina, kes pakikal istub. Kuigi pakun, et pead aktiivse kasutamise all silmas, et sina oled polsterdatud rattasadulal ja hindad raputamist visuaalselt.
:lol:

Kas mitte pakika kinnitusega lastetoole enam EL-is müüa ei tohigi?

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Lapsetool

Postitus Postitas citybike » 15. 04. 2010. 12:14

Gunnar kirjutas:
citybike kirjutas:[Olen ise kasutanud aktiivselt ja ei rapu ta nii palju ühti. Eriti kui sõita linnas ja tavateedel.
ma täitsa usuks, kui see oleks sina, kes pakikal istub. Kuigi pakun, et pead aktiivse kasutamise all silmas, et sina oled polsterdatud rattasadulal ja hindad raputamist visuaalselt.
Lastega on tavaliselt nii, et kui neil on ebamugav, siis nad annavad sellest märku (kisa, virin). Mäletan, et kui proovisin tüdrukut kuue kuusena panna treilerisse, siis alguses oli Ok aga kui hakkasin sõitma, siis hakkas tal vist ebamugav ja valus 8ei istunud veel korralikult). Sama katsetus 8 kuuliselt oli Ok, ehk siis oli kisamise asemel vaimustus ja kilked...

Pakiraamile kinnitusega toole ikka müüakse ja tuuakse ka maale, vaevalt et need hetkel keelatud on (kuigi võib kuskil vast klausel olla, et mingist ajast enam ei tohi (nagu hõõglambid).
Kuigi Euroopas ringi vaadates, viimati sai Amsterdamis käidud, siis seal on igasuguseid variante laste toolidest, ees ja taga ja raami peal. Seal ka ikka põrutab ja kohati munakiviteed ja mõnigad ääredki rattateedel...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Lapsetool

Postitus Postitas mart » 15. 04. 2010. 17:20

slinki kirjutas:..Kindlasti peab tool istuma raamile, mitte pakikale, et mõistus peale sõitu lapsel ikka alles oleks...
Väntaja sadulas, rapub sadulas samavõrd, kui tema kergkaalus võsu. Lapsed on kõik eelnevad ajad kenasti ratta- ja pakiraamil ära sõitnud ja pole kellelgi seetõttu mingeid ajukahjustusi tekkinud.
Viimati muutis mart, 15. 04. 2010. 17:22, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Lapsetool

Postitus Postitas Villem T » 15. 04. 2010. 17:22

mart kirjutas:pole kellelgi mingeid ajukahjustusi tekkinud.
Ehk siis "see laps oli loll juba ennem kui ma ta lapsetooli panin", ha ha.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Lapsetool

Postitus Postitas Gunnar » 15. 04. 2010. 20:40

mart kirjutas:
slinki kirjutas:..Kindlasti peab tool istuma raamile, mitte pakikale, et mõistus peale sõitu lapsel ikka alles oleks...
Väntaja sadulas, rapub sadulas samavõrd, kui tema kergkaalus võsu. Lapsed on kõik eelnevad ajad kenasti ratta- ja pakiraamil ära sõitnud ja pole kellelgi seetõttu mingeid ajukahjustusi tekkinud.
Millised eelnevad ajad, kui meie banaanivabariiki mõtled, siis ennevanasti lastetoole polnud ja laps oli pakikal ikka siis, kui juba ise kinni suutis hoida. Selline on juba võrdväärne täiskasvanuga ja tõesti temaga midagi hullemat ei juhtu. Siin mainiti aga märgatavalt väiksemaid põnne, kellel arstide sõnul aju koljus suht vabalt ringi ujub.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Lapsetool

Postitus Postitas mart » 16. 04. 2010. 10:09

Gunnar kirjutas:
mart kirjutas:
slinki kirjutas:..Kindlasti peab tool istuma raamile, mitte pakikale, et mõistus peale sõitu lapsel ikka alles oleks...
Väntaja sadulas, rapub sadulas samavõrd, kui tema kergkaalus võsu. Lapsed on kõik eelnevad ajad kenasti ratta- ja pakiraamil ära sõitnud ja pole kellelgi seetõttu mingeid ajukahjustusi tekkinud.
Millised eelnevad ajad, kui meie banaanivabariiki mõtled, siis ennevanasti lastetoole polnud ja laps oli pakikal ikka siis, kui juba ise kinni suutis hoida. Selline on juba võrdväärne täiskasvanuga ja tõesti temaga midagi hullemat ei juhtu. Siin mainiti aga märgatavalt väiksemaid põnne, kellel arstide sõnul aju koljus suht vabalt ringi ujub.
Ma ju räägingi mudilastest vanuses 1-3 a. 1 aastasel lapsel kes kaela kannab, ei pea olema lapsetool, mis õõtsub ja vetrub sadulaposti küljes. See õõtsuv lahendus võeti käiku häda sunnil, kui ilmnes, et lühike MTB raam ei võimalda klassikalist pakiraami lapsetooliga. Inglastel on tore komme kohe, kui laps pead hoida jõuab, minna piknikule ratastega. Palju sa nt Londonis näed neid õõtsuvaid variante - enamus sõidab laps toolis pakiraamil.
http://www.wiggle.co.uk/c/cycle/7/Child_Seats/
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

Re: Lapsetool

Postitus Postitas suslik83 » 16. 04. 2010. 20:24

mina eelistaks tooli enda ja lenksu vahel raamile kinnitatuna...last võimalik jälgida vähemasti! eestis pole seda näinud ja küsimistele on vastus ka ebalev olnud samas HE peaks saama tellida ja kindlasti ka teistelt...kuid et seda enne tellimist näha saaks, seda võimalust pole minul seni olnud!
osadel versioonidel on ka lapsele eraldi toed ja lenksud olemas...saab imiteerida täiskasvanut või siis tukkuda :)
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Lapsetool

Postitus Postitas slinki » 17. 04. 2010. 05:48

suslik83 kirjutas:mina eelistaks tooli enda ja lenksu vahel raamile kinnitatuna...last võimalik jälgida vähemasti! eestis pole seda näinud ja küsimistele on vastus ka ebalev olnud samas HE peaks saama tellida ja kindlasti ka teistelt...kuid et seda enne tellimist näha saaks, seda võimalust pole minul seni olnud!
osadel versioonidel on ka lapsele eraldi toed ja lenksud olemas...saab imiteerida täiskasvanut või siis tukkuda :)
See on tõesti jube hea lahendus, et last jälgida sõitmise asemel. Vähemalt autoga kokku põrgates püüab laps suurema löögi kinni....

Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

Re: Lapsetool

Postitus Postitas suslik83 » 18. 04. 2010. 09:42

OT
aga miks sa autoga kokku põrkad ... ega siis lapsega hullu ei pea panema...mis need kastiga (holland aga mõnda ratast ka eestis nähtud) ees sõitjad on siis kirstuga rallitajad - kast nii madalal ning seega igaljuhul laupkokkupõrge!

päikest
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Lapsetool

Postitus Postitas slinki » 18. 04. 2010. 10:21

suslik83 kirjutas:OT
aga miks sa autoga kokku põrkad ... ega siis lapsega hullu ei pea panema...mis need kastiga (holland aga mõnda ratast ka eestis nähtud) ees sõitjad on siis kirstuga rallitajad - kast nii madalal ning seega igaljuhul laupkokkupõrge!

päikest
OT
Ega Lapsega ei peagi hullu panema... ilma lapseta ka mitte... aga ikka juhtub...
Parem üks võimalus välistada.

Kasutaja avatar
AllarA
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 08. 10. 2009. 07:48

Re: Lapsetool

Postitus Postitas AllarA » 19. 04. 2010. 09:52

mina soovitan võtta reguleeritava seljatoe kaldenurgaga, raami külge kinnituv tool.

kaldenurka on tarvis muuta siis, kui laps magama jääb, sest vastasel juhul hakkab ta peaga su selga toksima. magamajäämine on sealjuures vägagi teema, sest kui näiteks peale tööd lapsega sõitma minna ja tal lõunauni magamata on, siis ca 15 minuti jooksul on silmad kinni :) noh, lapsevanemale vist ei pea lapse unelesaamist eraldi kiitma hakkama. tavaliselt plaaningi oma sõidu nii, et esimesed 15 min. teen väiksema ringi kodukandis, kui laps magama jääma peaks, siis on hea koju tagasi sõita. kui ei jää magama, siis lähen pikemale ringile. olen sõitnud ka pikema ringi magava lapsega, aga siis on tempo madalam, ilm peab hea olema ja lapse nina peab kontrollima, ega külm ei hakkaks.

raami külge kinnituv tool on lapsele pehmem sõita, pakiraami külge kinnituvat ei hakanud proovima.

aastase lapse sõidutamist kommenteerida ei oska, meie alustasime vanema lapsega 2,5 aastaselt, noorem laps on 11 kuud vana ja temaga pole veel proovinud (aga plaanis on).

oma tooli saime veloplussist.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Lapsetool

Postitus Postitas citybike » 19. 04. 2010. 13:32

[quote="AllarA"]mina soovitan võtta reguleeritava seljatoe kaldenurgaga, raami külge kinnituv tool.
Õige point, Paraku mugavus maksab ca. 2 korda rohkem.
Aga nii on ikka, odavat ja head pole saadaval.
Lapsed magavad ka treileris väga hästi, seal turvalisem ka ja oma mänguasjad, peavad pikemalt vastu, võib ka 2-4 tundi kütta ja pole nii külm ja tuul ei hakka pinda

Kasutaja avatar
Gost
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 07. 2007. 17:21

Re: Lapsetool

Postitus Postitas Gost » 19. 04. 2010. 15:04

AllarA kirjutas:mina soovitan võtta reguleeritava seljatoe kaldenurgaga, raami külge kinnituv tool.

kaldenurka on tarvis muuta siis, kui laps magama jääb, sest vastasel juhul hakkab ta peaga su selga toksima. magamajäämine on sealjuures vägagi teema, sest kui näiteks peale tööd lapsega sõitma minna ja tal lõunauni magamata on, siis ca 15 minuti jooksul on silmad kinni :) noh, lapsevanemale vist ei pea lapse unelesaamist eraldi kiitma hakkama. tavaliselt plaaningi oma sõidu nii, et esimesed 15 min. teen väiksema ringi kodukandis, kui laps magama jääma peaks, siis on hea koju tagasi sõita. kui ei jää magama, siis lähen pikemale ringile. olen sõitnud ka pikema ringi magava lapsega, aga siis on tempo madalam, ilm peab hea olema ja lapse nina peab kontrollima, ega külm ei hakkaks.

raami külge kinnituv tool on lapsele pehmem sõita, pakiraami külge kinnituvat ei hakanud proovima.

aastase lapse sõidutamist kommenteerida ei oska, meie alustasime vanema lapsega 2,5 aastaselt, noorem laps on 11 kuud vana ja temaga pole veel proovinud (aga plaanis on).

oma tooli saime veloplussist.
Endal on mõlema variandi toolid - raamile kinnitav (või täpsemalt sadulatoru juurde), ja pakiraamile. Kui siledal asfaldi peal sõitma suurt vahet pole, siis kruusal, aukudes jms vetruv raami kinnitus kindlasti sõbralikum nii väikse lapsele. Soovitan just sellise variandi, kui jalgrattas lubab - sõltub raamist, mõnele niimodi kinnitada lihtsalt pole võimalik. Magama jäämisega suurt probleemi 1-2 aastase lapse jaoks ei näe, kui kinnitus rihmad on korralikult rinnal paigas, siis ainult mis juhtub - pea kukkub rinnale, ja jääbki magama.

Vasta

Mine “Jupid”