Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tarxa
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 23. 05. 2006. 12:27

Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas tarxa » 05. 09. 2007. 09:30

Arvestades hinnavahet (grupp kokku ca 2000 EEKi), siis kas Sram Rivali jupid on ka selle võrra töökindlamad? St, kas on mõtet investeerida mnt upgrade jaoks need lisa 2000 EEki ja osta Sram või on Ultegra otstarbekam???

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas erikr » 05. 09. 2007. 09:47

tarxa kirjutas:Arvestades hinnavahet (grupp kokku ca 2000 EEKi), siis kas Sram Rivali jupid on ka selle võrra töökindlamad? St, kas on mõtet investeerida mnt upgrade jaoks need lisa 2000 EEki ja osta Sram või on Ultegra otstarbekam???
MNT juppide vastupidavus ilmneb aastatega. SRAMi MNT jubinad pole veel nii pikalt turul olnud, et vastupidavuse kohta saaks põhjapanevaid järeldusi teha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 05. 09. 2007. 09:50

Mõlemad on ilmselt töökindlad. SRAM on suhteliselt uus toode ning selle sarja omanike on veel väga vähe, et vastupidavusest objektiivselt rääkida. Põhiline erinevus on neil siiski käiguvahetuse linkide süsteemis (SRAMI käiguvahetamine käib ühe lingiga). Kui omale peaks valima, katsetaks SRAM'i.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas Mati » 05. 09. 2007. 10:01

tarxa kirjutas:Arvestades hinnavahet (grupp kokku ca 2000 EEKi), siis kas Sram Rivali jupid on ka selle võrra töökindlamad? St, kas on mõtet investeerida mnt upgrade jaoks need lisa 2000 EEki ja osta Sram või on Ultegra otstarbekam???
Tahad kindlapeale minekut - võta Ultegra. Tahad olla stiilne :wink: - võta üldse Campa. Tahad midagi uut ja valmis katsetama - võta SRAM. Ise lähen arvatavasti viimast teed järgmiseks hooajaks.

PS! Kuigi pole saanud personaalselt SRAMiga sõita (niisama olen näppinud küll), siis teste lugedes on SRAM'i ühelingi käiguvahetust peetud väga loogiliseks, lihtsaks ja toimivaks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas marion » 12. 04. 2010. 14:52

aeg vana teema üles kaevata, kumb siis on töökindlam, mugavam jne?
modedele/adminnile: võib ka teha eraldi teema käiguvahetussüsteemide kohta shima vs campa vs sram

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas alkonoom » 12. 04. 2010. 15:36

Enda värske kogemus, algul 1000 km Campa Recordiga ja seejärel järgmised tuhat olen sõitnud Sram Rivaliga. Annaksin oma hääle Sramile, käiguvahetus nagu väga mugav ja probleemivaba vähemalt seni.
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas Mati » 12. 04. 2010. 15:53

Mati kirjutas:...PS! Kuigi pole saanud personaalselt SRAMiga sõita (niisama olen näppinud küll), siis teste lugedes on SRAM'i ühelingi käiguvahetust peetud väga loogiliseks, lihtsaks ja toimivaks.
Nüüdseks olen juba 2+ hooaega SRAM Force sarja kasutanud ja ei kurda. Mis mulle ikka väga meeldib on see, et piduriheebel on pidurdamiseks ja ei pendelda ringi kui seda puutuda (a la Shima). Lisaks on meeldiv see, et käiguvahetusheebli saab tõmmata kasvõi vastu lenksu ja siis vahetada. Ka heebli asetus veits välja poole (küljele) on ergonoomiline haaramiseks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas mart2 » 13. 04. 2010. 08:57

Olen ka SRAM Force-ga sõitnud pea aasta ja väga rahul. :D
Kogemused olemas nii Shimano kui Campaga (Chorus) . Eelmisel aastal sai ennem otsustamist tehtud proovisõit DA-ga (Holland/Limburgse Mooiste 100km ~1000 tõusumeetrit) ja peale seda võtsin Force.
Minu tähelepanekud (teised võib-olla ei nõustu :oops: ):

Campa - superkäiguvahetus, kuid pidurid laskumistel 90-kilosele nõrgemad kui teistel
Shimano - pidurid väga head, kuid käiguvahetus ei ole nii täpne.
SRAM Force - käiguvahetus väga täpne, kuid vajab harjumist ja kiirustades võib eksida, pidurid pea võrdsed Shimanoga.

Väidetaval on uue Rivali ja vana Force mehhaaniline vahe pea olematu (ainult kaal ?).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas Mati » 13. 04. 2010. 09:09

mart2 kirjutas:....SRAM Force - käiguvahetus väga täpne, kuid vajab harjumist ja kiirustades võib eksida,...
Nõustun. See käiguvahetuse eripära (sama heebli pikk ja lühike lüke) vajab harjumist ja esmamulje on mitmetele kahtlane (oma kogemus kui keegi on proovinud mu ratast).

Üks negatiivne asjaolu meenus ka siiski. Julgen oma Force'i (esimene versioon) krängi hammakaid pidada pigem pehmeteks. Olen oma 85 kg (+/- 2kg) juures mõlemad esihammakad kõveraks astunud (pole muidugi ka eriti eeskujulik kerija). Kuuldavasti on selle probleemiga SRAM'i poolt tegeletud ja uued rõngad peaks olema tugevamad. Omal uutega kogemus puudub (asendasin FSA rõngastega).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas mart2 » 13. 04. 2010. 09:23

Mati kirjutas: ... Üks negatiivne asjaolu meenus ka siiski. Julgen oma Force'i (esimene versioon) krängi hammakaid pidada pigem pehmeteks. Olen oma 85 kg (+/- 2kg) juures mõlemad esihammakad kõveraks astunud (pole muidugi ka eriti eeskujulik kerija). Kuuldavasti on selle probleemiga SRAM'i poolt tegeletud ja uued rõngad peaks olema tugevamad. Omal uutega kogemus puudub (asendasin FSA rõngastega).
:oops:

Pean ausalt tunnistama, et minu Force pole ka täiuslik(puudub originaal vändakomplekt) - minul FSA SL-K Pro.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas Mati » 13. 04. 2010. 09:35

mart2 kirjutas:...SRAM Force - ... pidurid pea võrdsed Shimanoga...
Krt küll, ei suuda ühe laksuga kõike meenutada :).

Piduritest siis. Siin ei ole minul absoluutselt midagi halba öelda Force pidurite kohta, pigem kiidan. Tõsiseks testiks kujunesid eelmise aasta suve Alpide sõidud. Laskumistel olid kiirused 60-80 km/h vahel stabiilselt ja nt kasvõi serpentiini pöördesse pidurdamisel üllatusi ei ilmnenud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas mart2 » 13. 04. 2010. 10:25

Seda soovisingi öelda, et Force pidurid head, sest DA pidureid peetakse parimateks! :D
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas metslane » 22. 04. 2010. 17:35

tarxa kirjutas:Arvestades hinnavahet (grupp kokku ca 2000 EEKi), siis kas Sram Rivali jupid on ka selle võrra töökindlamad? St, kas on mõtet investeerida mnt upgrade jaoks need lisa 2000 EEki ja osta Sram või on Ultegra otstarbekam???
Grupp kokku 2000 EEKi?Kas tõesti hinnad nii all? Masu teeb imesid :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas erikr » 22. 04. 2010. 21:01

metslane kirjutas: Masu teeb imesid :D
Ma mõtlen ka.

Aga sa loe see 2000 EEK jutt uuesti mõttega läbi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Sram Rival või Ultegra - kumb on töökindlam?

Postitus Postitas anryo » 23. 04. 2010. 09:20

HinnaVAHE 2000.- eek.
Sõidan siis kui tahan...

Vasta

Mine “Jupid”