Millist sadulat valida?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
spets
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 21. 01. 2010. 21:15

Millist sadulat valida?

Postitus Postitas spets » 28. 03. 2010. 18:04

Tere,tere ratturid!Küsimus mul selline,et siis millist sadulat osta,kas peent,paksu,pehmet,kõva jne.Kuna ise olen veel ratta-alal võhik,mõtlesin et küsin natuke abi teie käest.Viimaste sõitudega on sadul muutunud ebamugavaks,hetkel mul tagumiku all originaal sadul rattal Classic.Ratta seljas istun 3-4korda nädalas,ühel korral läbin umbes 20km.Ehk siis keegi oskab soovitada mingit sadulat või mille järgi seda valida :) .
Ettetänades kõiki vastajaid!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas Rivo » 28. 03. 2010. 18:41

Väga individuaalne teema. Kahjuks ei ole nii, et on olemas sadul, mis kõigile sobib ja meeldib. Küsi sõprade käest laenuks mõni sadul, kui võimalik ja tee üks pikem trenn. Hawaii peaks samuti sadulaid prooviks andma.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas mart » 28. 03. 2010. 18:44

spets kirjutas: sadul muutunud ebamugavaks,hetkel mul tagumiku all originaal sadul rattal Classic.
Et asja täpsustada, milline on su sõiduasend - kas joonis 1, 2, 3, 4 või 5?
1
Pilt

2
Pilt

3
Pilt

4
Pilt

5
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
spets
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 21. 01. 2010. 21:15

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas spets » 28. 03. 2010. 19:17

Tundub,et minu sõiduasend on joonis nr.4.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas arnea » 29. 03. 2010. 07:40

Sadula valiku ja reguleerimise juures on palju nüansse. Kui sa soovid seda teemat endale ise selgeks teha, pead lugema ja õppima. Võid alustada korüfee Sheldon Browni lehelt: http://www.sheldonbrown.com/saddles.html Siis tekib ehk ka ideid, mis täpselt sadula juures valesti tundub. Alternatiiv on minna korraliku rattapoodi ja abi paluda. Ja mitte, et nad lihtsalt sadula proovida annaks, vaid et nad selle ka peale paneks ja sinu järgi reguleeriks. Eelmisel aastal sadulat otsides jäid laiema sadulavalikuga silma Hawaii ja Veloplus. Kusjuures 20km ring võib sadula proovimiseks isegi liiga lühike olla. Kui peale kahe-kolmetunnist maanteesõitu sadul hea tundub, siis võiks rahule jääda.

Arne

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas kkim » 01. 04. 2010. 16:04

Kas keegi siinsest seltskonnast Brooks'i sadulaid on kasutanud?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas tarmo » 03. 04. 2010. 09:37

kkim kirjutas:Kas keegi siinsest seltskonnast Brooks'i sadulaid on kasutanud?
Ma olen müünud mõned Brooks sadulad Eestisse. Need on olnud klassikalised vedrudega linnarataste sadulad. Siinne seltskond on sportlikum ja ilmselt Brooksiga kogemusi pole. Muidu aga on tegu oma klassi tippsadulatega, mis kaunistaks igat linnaratast.
Veenduge ise: http://www.brookssaddles.com/

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas kkim » 03. 04. 2010. 11:13

tarmo kirjutas:Ma olen müünud mõned Brooks sadulad Eestisse. Need on olnud klassikalised vedrudega linnarataste sadulad. Siinne seltskond on sportlikum ja ilmselt Brooksiga kogemusi pole. Muidu aga on tegu oma klassi tippsadulatega, mis kaunistaks igat linnaratast.
Veenduge ise: http://www.brookssaddles.com/
Need siin on vähemasti tootja kirjelduse järele pigem sportimiseks mõeldud. Sestap sai minu eelnev küsimus ka siia foorumisse riputet. Kodukal leiduvad kasutajate kommentaarid on valdavalt ülistavad, kriitilisi postitusi on väga vähe. Ka Sheldon Brownil jagub nahksadulate jaoks piisavalt kiidusõnu. Kõlab kokkuvõttes üsnagi isuäratavalt.
Tarmo, nagu näha, siis saab Brooks'i kodukalt neid asjakesi ka koos Eestisse saatmisega osta. Kas Sinu kaudu saab koduka hindadest (mis on, mis siin salata, peris krõbedad) odavamalt?

tuudur
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 08. 06. 2007. 18:26

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas tuudur » 03. 04. 2010. 13:08

Kui Brooks-i võistlussadulaid silmas pidada peab nentima, et nende sadulate ajalooliselt preztiisne kaubamärk rohkem konservatiivsetele inglastele orjenteeritud. Kuid siiski retro austajale sadul mis-sugune!. Enda vaimusilmas näeks sellist disaini single-speed'il ehtena.
Siiski võistlussadulana ei tundu eriti atraktiivane, kuna kaaluparameetrid priskemate killast, võrreldes praegu laias-ilmas nime teinud sadula tootjatega (Fizik, Selle Italia jt).
stay vertical!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas tarmo » 05. 04. 2010. 07:54

kkim kirjutas: Tarmo, nagu näha, siis saab Brooks'i kodukalt neid asjakesi ka koos Eestisse saatmisega osta. Kas Sinu kaudu saab koduka hindadest (mis on, mis siin salata, peris krõbedad) odavamalt?
Saada mulle mudeli nimi tarmo@et-bike.ee peale. Ma vaatan mis teha annab.

Ryan Angelos
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 18. 12. 2008. 15:01

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas Ryan Angelos » 05. 04. 2010. 21:53

Brooks on klassika - sadulate Aston Martin

tehnoloog
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 14. 06. 2010. 12:17

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas tehnoloog » 06. 10. 2011. 20:30

Mul on Brooks Flyeri pruun nahksadul, esimene hooaeg läheb.
Otsisin sellist ammu oma Amsterdam kolmekäigulisele.
Oli juba alguses mugav, nüüd vihmaga sõites ja seistes on pehmemaks läinud, olen
sadulanurka muutnud ja veidi nahka mutrist pingutand. Määrisin vahepeal värvitu kingavedelikuga,
tegi veekindlamaks, aga eks peaks ostma õiget sadulamääret ja kasutama katet vihma käes parkides.
http://www.evanscycles.com/products/bro ... ry=ESTONIA

Teistele nahksadula huvilistele, kui vähegi tahate head sadulat ja ka raha välja käia, proovige Gilles Berthoud sadulaid (Soulor).
Selles tootes tundub lisaks traditsioonidele ka patenteeritud tehnoloogiaid kasutatud olevat.. ja nad NÄEVAD HEAD VÄLJA!!
http://www.burls.co.uk/shop/leather-saddles-c-75.html
Muidugi tuleb Brooks odavamalt kätte (al eur 85- Milan). +40 EUR vaskneedid!!!
Huvitav oleks lugeda, milliseid nahksadulaid ja kuidas keegi kasutab.
http://swhs.home.xs4all.nl/fiets/tests/ ... index.html

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas Kert1800 » 26. 10. 2011. 19:30

Enda võistlusrattal on kitsas ja kõva sadul,"pampersitega" on hea sõita,aga igapäeva riietega on piin,kas sellega harjub mingi aja peale ära või uus sadul?

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas t6nn » 27. 10. 2011. 13:53

Kert1800 kirjutas:Enda võistlusrattal on kitsas ja kõva sadul,"pampersitega" on hea sõita,aga igapäeva riietega on piin,kas sellega harjub mingi aja peale ära või uus sadul?
Eks see vist oleneb mis sõiduasendiga linnarartas on. Mul on linnaratas ehitatud mnt ratta raamile ja kõva sadul linna otsade puhul häirima ei hakka. Pikema ühetülbalisema sõkkumise puhul hakkab mõjuma. Püstisema sõiduasendi puhul tõenäoliselt ka ei kannataks.

Samas küsiks, kas Brooksile miskit odavamat nahast alternatiivi ka keegi teab?

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas eerik.mikroob » 27. 10. 2011. 14:55

t6nn kirjutas: Samas küsiks, kas Brooksile miskit odavamat nahast alternatiivi ka keegi teab?
Mõned Lepper´id võivad olla vähe soodsamad (pead ise võrgust otsima). Mina võtsin kevadel Brooksi B-17 Aged (bike-components.de) 59 evro eest, ning kahetsema pole pidanud. Võib vabalt ka 100+ km otsi teha (ilma igatsugu pampersita), ning kõik muud asjad annavad enne järgi (käed, selg, kael...), kui tagumik... ;)
Väga mugav (ja raske..) sadul.
Hiina -Taiwani kraami liigub ka ebay-s, aga ei julgenud hakata eksperimenteerima. Lõpuks tuli Saksast sadul+transa kõige soodsamalt kätte.

Midagi müüb ka kodune Nokian Baltic: http://www.nokianbaltic.eu/kauplus.html ... ct=5047228
Aga pead ikka ise enne üle küsima/kaema...Neil on isegi Lepperit ja Brooksi valikus olemas.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas Rivo » 27. 10. 2011. 15:04

Kert1800 kirjutas:Enda võistlusrattal on kitsas ja kõva sadul,"pampersitega" on hea sõita,aga igapäeva riietega on piin,kas sellega harjub mingi aja peale ära või uus sadul?
Proovi esialgu sadulat erinevate kaldenurkadega. Mida kõvem ja kitsam sadul, seda täpsemini peab see paigas olema. Juba nt. paar mm. sadula nina üles või allapoole liigutades on vahe selgelt tuntav. Kuldne kesktee on, et sadul olgu horisontaalis. Aga kahjuks pole vanajumal meid õnnistanud ühesuguste tagusmentidega :wink: Enda jaoks sobiv asend ei pruugi kohe esimeste meetritega meeldida (tundub harjumatu) Kui sätid, siis tee selle asendiga pikem sõit.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas pärnu rattur » 27. 10. 2011. 15:24

Minu teada on ka selline faktor, et kui tavaliselt sõidad 10km(pool tundi) päevas ja siis võtad järsku ette 100km matka, hakkab ka pepu valutama, sest pole lihtsalt harjunud pikema koormusega ja sadulas pole üldse küsimus.
Ärge näkku lööge! [/OT]

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas muffits » 28. 10. 2011. 15:09

pärnu rattur kirjutas:Minu teada on ka selline faktor, et kui tavaliselt sõidad 10km(pool tundi) päevas ja siis võtad järsku ette 100km matka, hakkab ka pepu valutama, sest pole lihtsalt harjunud pikema koormusega ja sadulas pole üldse küsimus.
No tunni-paar peaks ikka valuvabalt hakkama saama. Saan aru, kui see üle talve esimene sõit ja siis polster jääb vähe kangeks. Endal on kogemus olnud küll selline, et rattaga kaasa tulnud stock sadulaga hakkas tagusment valutama mingi 1,5h sõidu järel ja mingi 3h sõites oli teatud ala vägagi punane (sauna minnes oli silme ees "tähesadu"). Tõsi asi paranes pükste välja vahetamisega, kuid sadulal oli ka oluline roll mängida. Nüüdseks mingi 5-6tundi sadulas olla pole probleem (esimest korda oli pärast mõnusalt kange küll).

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Millist sadulat valida?

Postitus Postitas DeeJott » 03. 06. 2017. 23:58

Asi ilmselt sadulas, kui vana vana ratta sadulaga ja pükstega, millel pampers oli nagu tükk pappi, perse ei valutanud? Täna peale 56km sõitu tagumik punane ja kipitab. Probleem täitsa tõsine. Kui pole tükk aega sõitnud ja siis jälle sadulasse istud, on esialgu ok. Aga kui järgmine päev peale teha, siis on juba halvemad lood. Praegune sadul Selle Italia Sc1, Cube'i tehaseseadest. Vana sadul oli miski Bontrager RL. Olen uue rattaga sõitnud 1200km ja on ka varem tunda andnud, kuid mitte nii hullusti nagu täna.

//Edit

Sattusin foorumit tuuseldades ühele harivale postitusele, kus võib peituda lahendus mu probleemile viewtopic.php?p=197479#p197479

Vasta

Mine “Jupid”