Shimano keskjooks

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Shimano keskjooks

Postitus Postitas Tonis_T » 17. 11. 2009. 16:31

Tere,
Oskab keegi öelda, kas shimano MNT keskjooksud on MTB keskjooksudega vahetatavad (välised laagrid)? Mul maastikurattal üks laager läbi ja tahaks ära vahetada. Kiiresti sirvides jäi silma, et maantee keskjooksud onlid nagu natuke odavamad. Sisuliselt oleks vaja ainult ühte välist (mitte käiguosapoolset) laagrikorpust koos laagriga.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas andresle » 18. 11. 2009. 09:06

Tonis_T kirjutas:Tere,
Oskab keegi öelda, kas shimano MNT keskjooksud on MTB keskjooksudega vahetatavad (välised laagrid)? Mul maastikurattal üks laager läbi ja tahaks ära vahetada. Kiiresti sirvides jäi silma, et maantee keskjooksud onlid nagu natuke odavamad. Sisuliselt oleks vaja ainult ühte välist (mitte käiguosapoolset) laagrikorpust koos laagriga.
Ei sobi. MNT kauss on veits kitsam. Kuid Veloplusist saad osta ka vaid vasku poole.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas mart » 18. 11. 2009. 10:35

andresle kirjutas:...Veloplusist saad osta ka vaid vasaku poole...
HII tüüpi keskjooksu saab ka loominguliselt remontida. Alati pole uut kaussi vaja - vana/väsind laager eemaldada ja uus asemele.Võid ise valida, mis tootja ja mis tüüpi laagrid ja kausid külge keerad. Mul mtbl nt Raceface kausid poolkeraamiliste laagritega.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas andresle » 18. 11. 2009. 10:50

mart kirjutas:Alati pole uut kaussi vaja - vana/väsind laager eemaldada ja uus asemele.Võid ise valida, mis tootja ja mis tüüpi laagrid
Iseenesest, kui treipink käepärast, võiks ka laagri ise teha. Siin tundus küll, et inimene tahtis kaubandusvõrgust saadavat. Olen ka ise laagreid vahetanud ja omal teeks ka nii.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas Gunnar » 18. 11. 2009. 12:54

Laagrivahetuse jutu jätkuks.
Laagri kättesaamine on siiski paras peavalu, kui pole spets tööriistu. Lihtsa kruvikaga ümberringi toksimine on nüri, aga lõpuks viib sihile.
Samas mul kargas laager juba vänta eemaldades välja, sest laager oli ennast päris korralikult vända "toru" külge kinni poonud. Esimest korda tuli laagriga, teine kord kui kinni jäi tuli koos laagri ja laagrikorpusega.....
Ratas on minu hobi, mitte elu

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas Tonis_T » 18. 11. 2009. 18:32

andresle kirjutas: Iseenesest, kui treipink käepärast, võiks ka laagri ise teha. Siin tundus küll, et inimene tahtis kaubandusvõrgust saadavat. Olen ka ise laagreid vahetanud ja omal teeks ka nii.
Lihtsalt tunnen huvi, et kuidas sa treipingil radiaalkuullaagri valmis treiksid?

Aga üldiselt tänud. Laagrid pole koos korpusega 1:1 vahetatavad.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas vaikija » 18. 11. 2009. 19:41

andresle kirjutas:
Tonis_T kirjutas:Tere,
Oskab keegi öelda, kas shimano MNT keskjooksud on MTB keskjooksudega vahetatavad (välised laagrid)? Mul maastikurattal üks laager läbi ja tahaks ära vahetada. Kiiresti sirvides jäi silma, et maantee keskjooksud onlid nagu natuke odavamad. Sisuliselt oleks vaja ainult ühte välist (mitte käiguosapoolset) laagrikorpust koos laagriga.
Ei sobi. MNT kauss on veits kitsam. Kuid Veloplusist saad osta ka vaid vasku poole.
Ei Andres,ajasid vist segamini.Mnt välispidine laager on mtb omast vastupidi laiem. 2mnt laagrit kokku on sama mõõtu,kui 2 mtb laagrit+1 seib 2,5mm.Mnt laagrid sobivad mtb-le küll.Väljaarvatud juhul kui näiteks on raam 73mm lai,ja kasutatakse e-kronsaga esivahetajat(vahetaja,mis kinnitub keskjooksu laagri ja raami vahele.Tüüpiline nt.Scott Scale),siis jääb kogu ports liiga laiaks(vänt ei mahu korralikult otsa,ketiliin jääb väga vale jne.).
Aga kui ei ole e-kinnitusega esivahetaja+73mm raam,siis sobivad mnt laagrid,lihtsalt jätad ühe musta seibi panemata.
Teoreetiliselt muidugi nii teha pole ilus,sest noh,nii pole ju ette nähtud ja tihendused erinevad aga praktikas toimib.
Aga jah saab osta ka eraldi vasaku.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas mart » 19. 11. 2009. 13:10

Et shimano padruneid polnd käepärast, siis tõstsin kõrvuti Raceface ja Fsa keskjooksud. Parempoolne on mnt variant. Kausid on samapaksused, erinev on muhvi pikkus.
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas veiko » 19. 11. 2009. 13:27

mart kirjutas:Kausid on samapaksused, erinev on muhvi pikkus.
Ma näen küll, et parempoolse kauss on poole rõngajagu paksem (vblla mul silmad tsentrist väljas) :shock: . Ehk siis nii nagu vaikija ütles, kahepeale kokku 1 rõngajagu paksem.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Shimano keskjooks

Postitus Postitas mart » 19. 11. 2009. 13:50

mart kirjutas:Kausid on samapaksused, erinev on muhvi pikkus.
veiko kirjutas:Ma näen küll, et parempoolse kauss on poole rõngajagu paksem (vblla mul silmad tsentrist väljas) :shock: . Ehk siis nii nagu vaikija ütles, kahepeale kokku 1 rõngajagu paksem.
Ei oska hetkel kaasa rääkida, eks peab nihiku peale panema ja mõõdud külge pildistama. Omal pole tekkinud põhjust uurida, kas ja kui palju mnt ja mtb kausside paksused erinevad, kuna kasutan 2,5mm tavarõngastele seltsiks ka 1mm vaherõngaid.

edit 20.11

FSA mnt keskjooksu kausi paksus ca 11,5mm
Pilt

Shimano mtb keskjooksu kausi paksus ca 10,5mm
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Jupid”