Led esituli 40 W

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Led esituli 40 W

Postitus Postitas mart » 30. 08. 2009. 18:22

Tuleval aastal arutame juba, kas 40 watine valgusdiood on piisav: :D
http://www.led-professional.com/content/view/1429/56/

Tagasi reaalsusse ja taskukohasemate variantide suunas:
kkim kirjutas: Siiamaani kasutuses olnud 5 LEDiga Cateye HL-EL210 ei vea praegustes tingimustes enam välja. Elusast peast koju jõuda aitab, aga väga rahulikus tempos, kiiresti sõita ei näe. Liigun üldjuhul mööda asfalti, öösiti metsas ei käi.
.
Venemaal on led-i huvilised suure töö ära teinud ja üles riputanud valgusdiood tasku-, pea- ja lenksulampide võrdluse.
http://fonarevka.lux-rc.com/
Cateye HL-EL210 mudelit küll pole, aga tiba võimsam HL-EL300 on tulemuselt tagaotsas. Alates tarbitavast 1Wst hakkab juba looma st teed nägema. Ülevaatesse suhtume loominguliselt, kuna parima tulemuse annavad valgusdioodid, mis tarbivad ca 10-12 W
http://www.led-professional.com/content/view/1140/56/
http://www.led-professional.com/content/view/930/56/
Ehkki enamus energiast läheb soojuseks, mitte valgustuseks (siit ka vajadus neid korralikult jahutada), ikkagi on väljaantav valgushulk võrreldav 35-50w halogeenpirniga st kasutegur ca 3-4 korda suurem. Nii-et lähitulevikus sõidavad jalgrattad samaväärsete tuledega nagu rollerid ja mopeedid.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas pärnu rattur » 30. 08. 2009. 18:59

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5766 Pakun su 40w üle - see on 50w led ja müügil juba preagu!
Ärge näkku lööge! [/OT]

sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas sigma » 30. 08. 2009. 19:35

Muuseas 40W LED tarbib voolu samapalju kui 40W halogeen :) Jah luumeneid tuleb ehk rohekm LED'ist, aga ühel hetkel tuleb ette piir, kus rohkem lumeneid ei anna enam midagi juurde. Jalgrattal btw tuleb see piir kiiremini kui autol.

taivox
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 09. 07. 2009. 23:31

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas taivox » 31. 08. 2009. 08:18

delete
Viimati muutis taivox, 22. 06. 2019. 16:02, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas mart » 31. 08. 2009. 09:42

pärnu rattur kirjutas: Pakun su 40w üle - see on 50w led ja müügil juba preagu!
Ei näe põhjust, tekitada teemat kellel on pikem.
Pilt
Kuhu sa sellise lameda 50w torkad, et saada suunatud ja fokuseeritud valgusvihku?
Jääme ikka reaalsusse ja jätkame nende dioodidega,mida võimalik esitules kasutada.
sigma kirjutas:Muuseas 40W LED tarbib voolu samapalju kui 40W halogeen :) Jah luumeneid tuleb ehk rohekm LED'ist, aga ühel hetkel tuleb ette piir, kus rohkem lumeneid ei anna enam midagi juurde. Jalgrattal btw tuleb see piir kiiremini kui autol.
Kas rattal on miskimõtteline/kokkulepitud piir meetrites, kust kaugemale valgusvihk enam maapinda valgustama ei pea? Mu meelest on insenertehniliselt põhjust võtta hetkelpakutavatest dioodidest suurima kasuteguriga isend ja konstrueerida parima peegeldi ja optika kombinatsioon. Taivoxi toodud pimestamisnäide näitab kätte , et valgusvihk tuleb optimeerida rattatulele sobivaks.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas sigma » 31. 08. 2009. 09:48

mart kirjutas:
sigma kirjutas:Muuseas 40W LED tarbib voolu samapalju kui 40W halogeen :) Jah luumeneid tuleb ehk rohekm LED'ist, aga ühel hetkel tuleb ette piir, kus rohkem lumeneid ei anna enam midagi juurde. Jalgrattal btw tuleb see piir kiiremini kui autol.
Kas rattal on miskimõtteline/kokkulepitud piir meetrites, kust kaugemale valgusvihk enam maapinda valgustama ei pea? Mu meelest on insenertehniliselt põhjust võtta hetkelpakutavatest dioodidest suurima kasuteguriga isend ja konstrueerida parima peegeldi ja optika kombinatsioon. Taivoxi toodud pimestamisnäide näitab kätte , et valgusvihk tuleb optimeerida rattatulele sobivaks.
Ei, ei ole piiri kust kaugemale enam ei pea valgustama, küll aga on piir kust kaugemale ei ole ole mõttet valgustada, esiteks seepärast et silm enam ei seleta nii kaugele, ja sinnamaani sõitmine võtab piisavalt aega, seega reageerimisega probleemi pole, ning teiseks ei ole mõtet kordades rohkem energiat kaasas tassida, kui praktilist kasu sellest nagu nii ei ole. Teatavasti on portatiivsel energial arvestatav kaal ja hind.

EDIT: iseenesest võib ju sellise ka kaasa võtta :D
Pilt

Et kui juba, siis juba :D


EDIT2: usaldades Wikipedia andmeid võime eeldada, et LiPo energia tihedus on 130-200 Wh/Kg, seega 40 vatise lambi toitmiseks kolm tundi, mis IMHO on absoluutne tolereeritav miinimum, peame kõige halvemal juhuk kaasas kandma terve kilogrammi akut.
Viimati muutis sigma, 31. 08. 2009. 10:14, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas mart » 31. 08. 2009. 10:14

sigma kirjutas: on piir kust kaugemale ei ole ole mõttet valgustada, esiteks seepärast et silm enam ei seleta nii kaugele, ja sinnamaani sõitmine võtab piisavalt aega, seega reageerimisega probleemi pole, ning teiseks ei ole mõtet kordades rohkem energiat kaasas tassida, kui praktilist kasu sellest nagu nii ei ole. Teatavasti on portatiivsel energial arvestatav kaal ja hind.
Ratta esituledel on siiamaani nõrk koht, mitte see, kui kaugele ta valgustab, vaid see, et valgusvihk omaks parimat kuju. Seda saab korrigeerida vaid kahe variandiga - peegeldi ja hajuti abil. Peegeldiga on tuletootjad suht ideaalilähedase variandi leidnud, samas aga püütakse hajutit võimalikult "läbipaistvaks" ajada (kuna hajuti "neelab" valgust). Kui aga võtta võimsam diood, saab hajutiga tekitada misiganes valgustatud kujundit maapinnal. Võrdluseks nagu autol lähituli ja udutuli, kus pirnid sarnase võimsusega, aga valgusvihu kuju täiesti erinev. Rattatule isetegemise puhul sobiks alustuseks kasvõi selline hajuti:
http://www.tigermarket.eu/files/img/600 ... 00_4_t.jpg

Mis puutub portatiivsesse energiasse, siis NiMh akude mahutavus ja hind on vägagi hea. Veel rõõmustavam on, liitium-ioon akude odavnemine ja valiku laienemine.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

taivox
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 09. 07. 2009. 23:31

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas taivox » 31. 08. 2009. 12:36

delete
Viimati muutis taivox, 22. 06. 2019. 16:02, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas Antti » 31. 08. 2009. 14:31

See 40W on küll ulme, kui praegu 1/3W LEDidega imeasju kokku lapatakse.
Kisub rohkem lambiehituse teemaks aga veeretan juba pikalt mõtet ise mingi LED monster ehitada. Sobivate driverite hinnad samas kipuvad minu isetegemisrõõmu ohjama.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas mart » 31. 08. 2009. 14:45

Antti kirjutas:See 40W on küll ulme, kui praegu 1/3W LEDidega imeasju kokku lapatakse.
Kisub rohkem lambiehituse teemaks aga veeretan juba pikalt mõtet ise mingi LED monster ehitada. Sobivate driverite hinnad samas kipuvad minu isetegemisrõõmu ohjama.
Welcome to the club -mul samuti plaan kaasaegset esituld kompunnida, et mets nii pime poleks ja vastutulevad autod kraavi ei sõidaks..
Juba liidan ja lahutan, millist dioodi valida, millisesse kesta teda uputada, millist driverit/regulaatorit kasutada (pidin seejuures impulsstoite põhitõed meelde tuletama :D ) ning millise mahtuvuse ja pingega akut komplekteerida.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Etsike
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 01. 02. 2009. 15:55

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas Etsike » 04. 10. 2009. 01:55

Kuna õhtud/ööd on meie laiuskraadidel pimedaks läinud ja autojuhid mind ning minu helkureid linnaliikluses väga märgata ei taha siis tarvis valgust rattale paigaldada. Kuna ma aga sellise stiilse vanakooli meestekaga ringi sõtkun siis miski uus ja kole plastmasstuli kõne alla ei tule, pealegi maksavavd need palju. Olemas on aga üks ilmatuma ilus esituli koos pirnide ja muu atribuutikaga. Kuna ma aga dünamoid ei salli ja 2x3W hõõglambid kah lahjakesed on siis kompunnin asjale LED pirnidest ja AA akudest uut sisu. Kellelgi ideid/soovitusi pirnivaliku (E10 keere) osas on siis laske tulla ja kui asi valmis on siis demostreerin kätetööd siin kah.

Edit: paistab et südameks saab selline tükk :D http://www.elfaelektroonika.ee/artnr/61 ... b-12-leds-
Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas
http://www.facebook.com/rattatehas

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Led esituli 40 W

Postitus Postitas mart » 05. 10. 2009. 13:52

Etsike kirjutas:Kuna õhtud/ööd on meie laiuskraadidel pimedaks läinud ja autojuhid mind ning minu helkureid linnaliikluses väga märgata ei taha siis tarvis valgust rattale paigaldada. Kuna ma aga sellise stiilse vanakooli meestekaga ringi sõtkun siis miski uus ja kole plastmasstuli kõne alla ei tule, pealegi maksavavd need palju. Olemas on aga üks ilmatuma ilus esituli koos pirnide ja muu atribuutikaga. Kuna ma aga dünamoid ei salli ja 2x3W hõõglambid kah lahjakesed on siis kompunnin asjale LED pirnidest ja AA akudest uut sisu. Kellelgi ideid/soovitusi pirnivaliku (E10 keere) osas on siis laske tulla ja kui asi valmis on siis demostreerin kätetööd siin kah.

Edit: paistab et südameks saab selline tükk :D http://www.elfaelektroonika.ee/artnr/61 ... b-12-leds-
12V, 960mW, max. light output: 56000mCd :?
Ei leia miskit seost teema pealkirja ja sinu plaanitava pirrutule vahel.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Jupid”