Millised pedaalid võtta?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Cly/Suva » 29. 07. 2009. 14:47

Uurisin mõni päev neid erinevaid clipless pedaale mis tänapäeval saada on ja üldmulje jäi päris kirju. Ei oskagi nüüd valida mis kõige asjalikum oleks, äkki targemad mehed/naised siin foorumis oskavad aidata?

Enivei:

Sõidan hübriidiga, eelistan sellist sutsu kiiremat sõitu maanteel ja linnas asfaldil, vahest ka kruusateedel ja väga harva eksin ära ka metsaradadele ja murule. Muda sisse ja mägedele ei ole asja, seega see ei mängi minu jaoks mingit rolli kui kergesti pedaal ennast mudast puhastab (pole senini pedaal mudaseks saanudki). Võistlustel käin pealtvaatajana ja hooaja jooksul sõidan vast paartuhat kilti.

Pedaal peaks kindlasti olema vastupidav ja taluma suurt koormust. Pole ise kõige kergemate killast ja kui keharaskusega mägesid ronida või kiirendada siis on pedaalidel täiesti märgatav koormus. Niipalju kui nende crank brothersi visplite kohta lugesin siis need väga sitked pole, pealegi selline peenike disain ei tekita just väga usaldust.

Kingad peaks kindlasti kõnnitavad olema. Pole just oluline, et nendega mingeid miilide pikkusi matku ette võiks võtta, aga poes limonaadi järgi käia ja raskemaid mägesid üles jalutada võiks ikka saada.

Endale jäid kõigist valikutest kõige sümpaatsemateks SPD ja Time pedaalid. Oskab keegi äkki soovitada kumba valida või mis veel olulisem, milliseid konkreetseid mudeleid?

Samuti kui keegi oskab kingade kohta nõu anda oleks ka väga abiks.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
RasmusS
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 24. 01. 2008. 19:07

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas RasmusS » 29. 07. 2009. 15:04

Kui tahad vastupidavaid pedaale, siis soovitaks Time Atac Aliume. Küll raske, aga pommikindel. Mul möödus u 6000 km nendega ilma probleemideta.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Rom » 29. 07. 2009. 17:31

Cly/Suva kirjutas:Uurisin mõni päev neid erinevaid clipless pedaale mis tänapäeval saada on ja üldmulje jäi päris kirju. Ei oskagi nüüd valida mis kõige asjalikum oleks, äkki targemad mehed/naised siin foorumis oskavad aidata?........
Samuti kui keegi oskab kingade kohta nõu anda oleks ka väga abiks.
Visplitel ei ole häda midagi, olid ka LOOKil visplid ja pidasid vastu küll.
Nende miinuseks oli vaid väike toetuspind tallale ja sellest tulenevalt kingatalla kulutamine.
See selleks.
Soovitan valida võimalikult laia toetuspinnaga pedaali, mugavam sõita ja ka efektiivsem jõu kasutamine.
Uued LOOKid on selles osas väga mõnusad.Erinevus tava SPD ga on selgelt tunda.
Näiteks sellisedPilt
Ja suuremad rattapoed pakuvad mugavaid jalanõusi milledele saab vajadusel klotsid alla kruvida.
Pilt

Minu näiteks toodud margid on täiesti suvaliselt võetud.
Kahjuks ei oska öelda sõnagi MNT ratta pedaalide tavakasutuse kohta.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Cly/Suva » 03. 08. 2009. 10:50

RasmusS kirjutas:Kui tahad vastupidavaid pedaale, siis soovitaks Time Atac Aliume. Küll raske, aga pommikindel. Mul möödus u 6000 km nendega ilma probleemideta.
Räägitakse, et nendest pidada raske välja tulla olema, linnas sõites see vist väga hea omadus just pole.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Gunnar » 03. 08. 2009. 11:37

Valesti räägitakse. Kuna neile on disainitud loks sisse, siis pead jalga ainult natuke rohkem keerama kui nt. Shiamno pedaalide puhul. Raskest avanemisest aga ei saa rääkida nende puhul.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Andri
Rattur
Postitusi: 76
Liitunud: 21. 07. 2003. 23:14

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Andri » 14. 08. 2009. 23:11

Cly/Suva kirjutas:Räägitakse, et nendest pidada raske välja tulla olema, linnas sõites see vist väga hea omadus just pole.
Lugesin siin foorumis, et Time Atac pedaalid on head ja eelmisel aastal ostsin Hawaiist lolli peaga http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=4700, kuigi müüja neid ei pakkunud. Ma ise nõudsin, toetudes foorumist saadud infole.
1) Mitu korda kukkunud seetõttu, et jalga kätte ei saa, kuigi vedru on min peal. Metsas ma ei panegi sageli ühte jalga kinni.
2) Kui vaja ratas käekõrval minna, siis nii kui pedaal vastu jalga läheb, siis jalg kohe verine. Pedaalid on nii teravad, nagu habemenuga.

talukas
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 12. 01. 2004. 16:59

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas talukas » 15. 08. 2009. 21:20

Andri kirjutas:
Cly/Suva kirjutas:Räägitakse, et nendest pidada raske välja tulla olema, linnas sõites see vist väga hea omadus just pole.
Lugesin siin foorumis, et Time Atac pedaalid on head ja eelmisel aastal ostsin Hawaiist lolli peaga http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=4700, kuigi müüja neid ei pakkunud. Ma ise nõudsin, toetudes foorumist saadud infole.
1) Mitu korda kukkunud seetõttu, et jalga kätte ei saa, kuigi vedru on min peal. Metsas ma ei panegi sageli ühte jalga kinni.
2) Kui vaja ratas käekõrval minna, siis nii kui pedaal vastu jalga läheb, siis jalg kohe verine. Pedaalid on nii teravad, nagu habemenuga.
Mina vahetasin Time atac'd Shima vastu, kuna Time-st tuli jalg liiga kergesti välja.

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas trc » 15. 08. 2009. 23:15

Shimano SPD on imho ikka totaalselt per**st süsteem. Kruti kuidas tahad, heaks neid ei saa. Küll hoiab liiga kõvasti kinni, nii et käid külili ja ka siis ei saa jalga lahti ning pead püsti saamiseks teistelt abi paluma. Küll aga tuleb edukalt lahti kui seda vaja absoluutselt pole. Jala klippi saamine on nagu snaipriülesanne… Poris jala klambrisse saamisest ärme parem räägigi.
Jala asendit muuta ei saa miskil moel kui juba jalg klipis. Minul tuli kunagi ratas SPD'ga. Vahetasin nad ca kuu peale ratta soetamist Time vastu ning pedaalid on teeninud mind ilma igasugu komplikatsioonideta viimased 8 aastat. Okei. Tõele au andes - vahepeal umbes 5 a. ei sõitnud. Sellegi poolest on kogunenud ilomeetreid julgelt pealt 15k. Laagrid kestavad endiselt. Väljanägemisel pole kah veel häda midagi.
elik. minu soovitus on Time.
Uute poppide visplite koha pealt ei tea kaasa rääkida. Aga pidavat kingi kulutama.
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas veiko » 15. 08. 2009. 23:27

Tänane ja 8a tagune SPD on totaalselt erinevad asjad. Ja see, et jalg pedaalist lahti ei tule... Sul oli kas klots kinga all lahti või lihtsalt jalad nõrgad. Jala kinni saamisega ei olnud minul 5-6a agasi SPD'ga mingit probleemi ja pole ilmselt ka täna, kui peaks neid kasutama. TIME kohta ei oska midagi öelda ja 4-5a 4x4'ga pole ka kinga talda ära lõhkunud. TIME kohta ei oska ma midagi öelda aga naised saunas rääkisid, et....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Mati » 15. 08. 2009. 23:42

SPD kogemus aaaaaastate tagant - ei midagi halba, esimeseks pedaaliks oli ok.
Hilisemalt mitu-mitu aastat karmides tingimustes kasutatud Time Atac (XS) pedaalid - no problemo!
Puht huvist võtsin see aasta Look Quartsid - siiani rahul.

Kinga lahti tuleku või mittetuleku probleemist pole siiani aru saanud. Omal on seni kõik toiminud tip-top.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas trc » 15. 08. 2009. 23:57

trc kirjutas:Shimano SPD on imho ikka totaalselt per**st süsteem. Kruti kuidas tahad, heaks neid ei saa. Küll hoiab liiga kõvasti kinni, nii et käid külili ja ka siis ei saa jalga lahti ning pead püsti saamiseks teistelt abi paluma. Küll aga tuleb edukalt lahti kui seda vaja absoluutselt pole. Jala klippi saamine on nagu snaipriülesanne… Poris jala klambrisse saamisest ärme parem räägigi.
Jala asendit muuta ei saa miskil moel kui juba jalg klipis. Minul tuli kunagi ratas SPD'ga. Vahetasin nad ca kuu peale ratta soetamist Time vastu ning pedaalid on teeninud mind ilma igasugu komplikatsioonideta viimased 8 aastat. Okei. Tõele au andes - vahepeal umbes 5 a. ei sõitnud. Sellegi poolest on kogunenud ilomeetreid julgelt pealt 15k. Laagrid kestavad endiselt. Väljanägemisel pole kah veel häda midagi.
elik. minu soovitus on Time.
Uute poppide visplite koha pealt ei tea kaasa rääkida. Aga pidavat kingi kulutama.

PS. Ei tea su jalanumbrit aga V+'s on endistest aegadest veel Specialized Rockhoppereid müügis. Ise kasutasin neid paljudel rattamatkadel Lõuna Euroopas. Piisavalt jäigad väntamiseks. Piisavalt painduvad jalutamiseks. Klots läheb ilusti mustri sisse peitu, nii, et kõndimisel ei klobise.

Välja näevad sellised:
http://cgi.ebay.com.my/SPECIALIZED-Rock ... otohosting

Kui mälu ei peta, oli hind letis kuskile 900.- kanti.
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Antti » 16. 08. 2009. 03:34

Andri kirjutas: Lugesin siin foorumis, et Time Atac pedaalid on head ja eelmisel aastal ostsin Hawaiist lolli peaga http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=4700, kuigi müüja neid ei pakkunud. Ma ise nõudsin, toetudes foorumist saadud infole.
1) Mitu korda kukkunud seetõttu, et jalga kätte ei saa, kuigi vedru on min peal. Metsas ma ei panegi sageli ühte jalga kinni.
2) Kui vaja ratas käekõrval minna, siis nii kui pedaal vastu jalga läheb, siis jalg kohe verine. Pedaalid on nii teravad, nagu habemenuga.
talukas kirjutas:Mina vahetasin Time atac'd Shima vastu, kuna Time-st tuli jalg liiga kergesti välja.
Võta nüüd kinni ...

Iga pedaal tahab harjumist saada ja näiteks mina ei oska süsteeme võrrelda, sest ma olen kogu oma cliplessiperioodi erinevatel tasemetel Time pedaalidega sõitnud. Siiski, need jutud raskest jala välja saamisest ja kukkumistest kuna jalga kätte ei saa panevad mind pigem mõtlema enda esimesele aastale cliplesssimaailmas, kus sedasorti asju ette tuli, tulenevalt erinevusest platvormpedaalidega.

Platvormidega ei tulnud ette mõelda, et "kui ma hoo maha pidurdan siis võiks jala lahti võtta _enne_ hoo täielikku raugemist". Gravitatsiooni lämmatavas embuses, hooga küljelt lähenevat maastiku silmitsedes ei pruugi teinekord jalga tõesti piisavalt kiiresti kätte saada ;) Ajapikku õpid selliseid pisiasju arvestama, maastikku lugema ja teed vajaliku liigutuse õigel ajal, rääkimata päästmisliigutuse kiiremaks muutumisest.

Cliplessiga jalg lahti sõitmine kõlab halva ideena ükskõik kuidas seda vaadata. Osa jalalihastest muutub automaatselt tühjaks massiks ja kuivõrd hästi üldse king sedasi pedaalil püsib? Ühesõnaga saab sedasi edukalt nullitud kogu clipless pedaalide mõtte.

Jalgade osa läheb ehk juba OTks, kuid pesumodelli karjäär tuleb vähemalt minul aktiivseks hooajaks nagunii kõrvale jätta. Sinikaid ja väikesi lõikehaavu ikka ette tuleb. Samas ma ei suuda XSide juures küll ühtegi teravat nurka leida. Lihtsalt rumal juhus ehk?

Vaata üle, kumma (kitsam, laiem) päästenurga peale sul klotsid kinga all pandud on; vaata et mõni salakaval kivi kusagile süsteemi pugenud pole; proovi paigal seistes mitmeid kordi järjest päästmisliigutust mõlema jalaga; vaata üle pedaalid väliste vigastuste osas (ehk on mõnest pedaaliga kusagile vastu minekust mõni teravam serv tekinud, mis sind veristas ja silumist vajaks) ja muidugi sõida, sõida, sõida :) Vedru-woodoo loeks ma rohkem pseudoteaduseks.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas mart » 16. 08. 2009. 16:02

Cly/Suva kirjutas:Sõidan hübriidiga, eelistan sellist sutsu kiiremat sõitu maanteel ja linnas asfaldil, vahest ka kruusateedel ja väga harva eksin ära ka metsaradadele ja murule. Muda sisse ja mägedele ei ole asja,

Pedaal peaks kindlasti olema vastupidav ja taluma suurt koormust. Pole ise kõige kergemate killast

Kingad peaks kindlasti kõnnitavad olema.

Endale jäid kõigist valikutest kõige sümpaatsemateks SPD ja Time pedaalid. Oskab keegi äkki soovitada kumba valida või mis veel olulisem, milliseid konkreetseid mudeleid?

Samuti kui keegi oskab kingade kohta nõu anda oleks ka väga abiks.
Miks sa ühepoolsed spd pedaalid oled välistanud? Nood võimaldavad sõita nii jalg kinni, kui lahti.
Shimano SPD-PD-M324
http://www.roseversand.de/output/contro ... tail2=1545

Shimano SPD-PD-A530
http://www.roseversand.de/output/contro ... tail2=9844

Xtreme Pedal Pro Duo Plus
http://www.roseversand.de/output/contro ... tail2=1564

Xtreme Pedal Pro Duo Plus 2
http://www.roseversand.de/output/contro ... ail2=12472

BBB DualChoice BPD-20
http://www.bike-components.de/products/ ... edale.html

Spd lukustust ja klotse kasutab nt Ritchey, x-pedo, wellgo (tulevad samast tehasest):
http://www.ritcheylogic.com/dyn_prod.ph ... 54&k=98000
http://www.thaimtb.com/webboard/245/122870-266.jpg
http://www.bikemagic.com/news/article.asp?UAN=3509
Nood on kaalupiiranguga kuni 85kg maastikul. Kui sõidad vaid siledat, siis kannatavad ka ca 90kg ära.

Shimanol on kaht tüüpi spd klotse - enamlevind on mustavärvi SH-51, avaneb algajale tiba raskemalt:
Shimano Shoe plates SPD-SH 51 for MTB
http://www.roseversand.de/output/contro ... tail2=1570

Teine vähemlevinud shimano spd klots on kuldne SH-56 - avaneb lobedamalt,
SHIMANO Shoe plates SPD SM-SH 56
http://www.roseversand.de/output/contro ... tail2=3648

Samas, kui tahad klotsi ja papu värki vääga keeruliseks ajada, siis on võimalusi mustmiljon. Siin üks ebatavalisematest:
http://i118.photobucket.com/albums/o105 ... doRFS1.jpg


Kõnnitavate papude valik on lai. Igal tuntul papumeistril on valikus ka kõnnitavad papud, millele saab klotsid külge kruvida. Kõik korralikud kõndimiseks/matkamiseks mõeldud papud on sellised, et klots jääb talla mustrist madalamale st asfaldil ei kosta kabjaplaginat.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Andri
Rattur
Postitusi: 76
Liitunud: 21. 07. 2003. 23:14

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Andri » 17. 08. 2009. 12:02

Antti kirjutas:Samas ma ei suuda XSide juures küll ühtegi teravat nurka leida.
Näed sa pildil mõnda ümardusraadiust? Üks tasapind läheb sujuvalt üle teiseks tasapinnaks.
Pilt

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Villem T » 17. 08. 2009. 12:14

Andri kirjutas:
Antti kirjutas:Samas ma ei suuda XSide juures küll ühtegi teravat nurka leida.
Näed sa pildil mõnda ümardusraadiust? Üks tasapind läheb sujuvalt üle teiseks tasapinnaks.
Teravnurk vs nürinurk vs ümardatud nurk? Mina eelistaks vastu kodaraid saamiseks küll iga kell Time'e nt Shimadele.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Cly/Suva » 17. 08. 2009. 12:25

Kust sa seda lugesid, et ma ühepoolsed välistanud olen? Kuigi väga sümpaatsed need ei tundu küll. Disaini vaadates tundub, et see klipitav pool kipub by-default allapoole jääma, mis tähendab, et ma pean pedaale kerima, et kinni saada. Ja tüüpilised time ja shimano pedaalid tunduvad enivei piisavalt laiad, et nende peale natuke ka ilma klippimata toetada. Päris nii sõitmiseks vast ei ole kõige parem jah.

Shimano SPD kohta olen kuulnud, et nad on suht jäigad, ilma floadita. Ma ei tea kui palju toda vaja oleks üldse.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Mati » 17. 08. 2009. 12:27

Cly/Suva kirjutas:Shimano SPD kohta olen kuulnud, et nad on suht jäigad, ilma floadita. Ma ei tea kui palju toda vaja oleks üldse.
Float on hea kui põlved on hellad nt. Kõvemad sõitjad samas jälle ei armasta floati tihti, kuna jalg liigub liiga palju.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas Oliver » 17. 08. 2009. 12:34

Villem T kirjutas:Teravnurk vs nürinurk vs ümardatud nurk? Mina eelistaks vastu kodaraid saamiseks küll iga kell Time'e nt Shimadele.
Korduv kogemus: shimano PD-M540 on vastu jalga tõmmates kriimustamise seisukohalt ohutu. Sa võid ennast ära lüüa, kui juhtud õnnetult komistama, kuid seal ei ole midagi, mis kriimustaks.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Millised pedaalid võtta?

Postitus Postitas m6mm » 17. 08. 2009. 12:44

Toon ühe variandi veel: Crank Brothers Candy. Kasutan edukalt hübriidil nii, et pool aega sõidan tööle tavajalatsites ja pool aega rattakingadega. Ainuke probleem on tavajalatsiga sõites libedus vihmas sõites, paaril korral on jalg maha libisenud. Pedaalidega tulevad kaasa ka platvormid, mida klambri külge kinnitada, kui neid kogu aeg ära ei võta, peavad pikalt vastu. Ja äravõtmiseks astu rattaking vastaspoolelt klambrisse, siis kukub platvorm pesast välja.

Vasta

Mine “Jupid”