3x7 tagavahetaja

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
hobikulgeja
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 16. 08. 2009. 14:57

3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas hobikulgeja » 16. 08. 2009. 21:48

Andke palun nõu, milline tagumine käiguvahetaja ja vahetusheebel soetada 3x7 käigulisele ülekandele. Võidu ei sõida ja maastikule satun harva, aga ikka sooviks käike vahetada nii, et kõrval, käel ja rattal valus ei hakkaks :wink: . Kui netis vähe ringi vaadata tundub, et 7-speed on täielik ajalugu, kas tõesti tuleb leppida üksnes tourney sarjaga :( .

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas LauriA » 16. 08. 2009. 22:28

Kui minu eelmise sajandi Scottile suudeti ilma probleemideta 3x7 asendada 3x9 süsteemiga, siis ma arvan, et pädevas rattapoes saab ka sinu oma uuendatud (kui neil laos enam 3x7 süsteemi juppe ei vedele). Kui oled juba arvestanud uue käiguvahetaja ja heebli maksumusega, siis lihtsam 9 käigulise süsteemi kassett ja kett ei tohiks ülejõu käia.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Andri
Rattur
Postitusi: 76
Liitunud: 21. 07. 2003. 23:14

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas Andri » 17. 08. 2009. 00:36

LauriA kirjutas:Kui minu eelmise sajandi Scottile suudeti ilma probleemideta 3x7 asendada 3x9 süsteemiga, siis ma arvan, et pädevas rattapoes saab ka sinu oma uuendatud.
Mismoodi see asendamine käis? Väänati raami kahvlit?

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas LauriA » 17. 08. 2009. 07:56

Andri kirjutas:
LauriA kirjutas:Kui minu eelmise sajandi Scottile suudeti ilma probleemideta 3x7 asendada 3x9 süsteemiga, siis ma arvan, et pädevas rattapoes saab ka sinu oma uuendatud.
Mismoodi see asendamine käis? Väänati raami kahvlit?
Minu silm küll ei seleta, et oleks midagi oluliselt laiemaks väänatud. See kes selle töö ära tegi - kui ta enne teostust peale vaatas, siis ütles, et a la piece of cake. 1" steereriga amordi asendamine uut tüüpi amordiga läks samuti lihtsalt.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Andri
Rattur
Postitusi: 76
Liitunud: 21. 07. 2003. 23:14

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas Andri » 17. 08. 2009. 09:12

LauriA kirjutas:See kes selle töö ära tegi - kui ta enne teostust peale vaatas, siis ütles, et a la piece of cake.
Jäta kontakt ka siis. Ehk tahan ise ka kunagi sama teenust saada.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas LauriA » 17. 08. 2009. 09:55

Andri kirjutas:
LauriA kirjutas:See kes selle töö ära tegi - kui ta enne teostust peale vaatas, siis ütles, et a la piece of cake.
Jäta kontakt ka siis. Ehk tahan ise ka kunagi sama teenust saada.
Ma ei lasknud seda rattapoes teha, seega kontakti anda ei saa (s.t ma ei tea, kas töö teostaja on huvitatud).

Aga ma arvan, et näiteks HE, A&T, Velo+, Spordipartner - neile kõigile võiks see jõukohane olla.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
hobikulgeja
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 16. 08. 2009. 14:57

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas hobikulgeja » 17. 08. 2009. 11:58

LauriA kirjutas:Kui minu eelmise sajandi Scottile suudeti ilma probleemideta 3x7 asendada 3x9 süsteemiga, siis ma arvan, et pädevas rattapoes saab ka sinu oma uuendatud
Tnx, Lauri, see võimalus on muidugi alati olemas.
Mind huvitab siiski jätkuvalt, kas 7k ülekandele siis normaalset käiguvahetajat enam tõepoolest ei tehta. Ma ei peagi silmas midagi sellist, mis tippsportlaste jaoks tehtud, aga võiks siiski olla parem kui kombinatsioon tourney+kõigeodavamrull. Mu tagasihoidlik kogemus näitab, et selle variandi suudab Tallinna tavaline teekate (st suurte aukudega) mingi kümne km-ga lolliks ajada ja seda ka täiesti uue ratta puhul.

jussi
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 20. 08. 2008. 13:53

Re: 3x7 tagavahetaja

Postitus Postitas jussi » 17. 08. 2009. 19:14

shimano alivio peaks sobima 3x7 ülekandele ja on tublisti parem kah kui tourney. Ise sõidan muidu kah tourneyga ja tõrkuma hakkab aint siis kui liiga räige muda sees kimada, kuival ja siledal teel on muidu ok sõita.

Vasta

Mine “Jupid”