XTR FC-M970 hammasratas

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Aare » 10. 08. 2009. 11:15

Vaja vahetada XTR FC-M970 cranksetil suur 44 hambane hammasratas.
Kuna ei raatsi originaal 44T hammasratast osta, siis millised võiksid olla teised sobivad (ilmselt ka odavamad variandid)?
Kas meie e-poodides pakutavate FSA ja TA Specialites mudelite seas on sobivaid?

Kasutaja avatar
velx
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 23. 04. 2006. 17:13

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas velx » 10. 08. 2009. 11:35

Õigem oleks ikka poest otse küsida. Kindlasti maini ära praegune mudel ja aasta. Kui hetkel neil seda pole, siis tellida saab kindlasti.
HobiSport ja Et-bike pakuvad neid.
Hind on 700 Eegu ringis.
Pilt

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Aare » 10. 08. 2009. 11:43

velx kirjutas:Õigem oleks ikka poest otse küsida. Kindlasti maini ära praegune mudel ja aasta. Kui hetkel neil seda pole, siis tellida saab kindlasti.
HobiSport ja Et-bike pakuvad neid.
Hind on 700 Eegu ringis.
Mis on Sinu postituse mõte?
Küsisingi selleks siin foorumis, et saada praktikutelt kiire vastus!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Gunnar » 10. 08. 2009. 11:56

Aare kirjutas: Kas meie e-poodides pakutavate FSA ja TA Specialites mudelite seas on sobivaid?
velx kirjutas:Õigem oleks ikka poest otse küsida. Kindlasti maini ära praegune mudel ja aasta.
Aare kirjutas: Mis on Sinu postituse mõte?
Küsisingi selleks siin foorumis, et saada praktikutelt kiire vastus!
mis mõtet on oodata foorumist kiiret vastust meie e-poodide tarnevõimaluste kohta ning samas pidada mõtetuks postitust mis soovitab seda infot otse e-poest küsida? Otsi netist "chainring 44 104" vms ja saadki valikust aimu.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Mati » 10. 08. 2009. 12:25

Praktiku kiire vastus :!:

Hammaka probleem -> tsekkan kinnistusaukude vahe ära -> kõne(d) poodi -> vastus(ed) -> hammakale järele või netti.

Eestis saadaval poodides lisaks Shima hammakatele ka Truvativi, FSA (minu lemmik) ja TA hammakaid. Ülejäänut tuleb otsida netist. Simpel.
Viimati muutis Mati, 10. 08. 2009. 12:27, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Aare » 10. 08. 2009. 12:26

Gunnar kirjutas:
Aare kirjutas: Kas meie e-poodides pakutavate FSA ja TA Specialites mudelite seas on sobivaid?
velx kirjutas:Õigem oleks ikka poest otse küsida. Kindlasti maini ära praegune mudel ja aasta.
Aare kirjutas: Mis on Sinu postituse mõte?
Küsisingi selleks siin foorumis, et saada praktikutelt kiire vastus!
mis mõtet on oodata foorumist kiiret vastust meie e-poodide tarnevõimaluste kohta ning samas pidada mõtetuks postitust mis soovitab seda infot otse e-poest küsida? Otsi netist "chainring 44 104" vms ja saadki valikust aimu.
Keegi ei ootagi vastust e-poodide tarnevõimaluste kohta jms.
Ise esitasid veidi aega tagasi küsimusi rehvide kohta - miks Sa siis poest ei küsinud???
Minu poolt selle teema lõpp!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas mart » 10. 08. 2009. 12:46

Aare kirjutas: Minu poolt selle teema lõpp!
Mille kasuks siis otsustasid? Tean, et mõned on 970 originaali (on ikka siga kallis küll - saksapoes 120-150€) asendanud xt 770ga, aga pidid vist poldiauguhoidjate võlli poolseid servi viilima (ehk Lasse täpsustab?). Mati pakutud FSAle ja TAle lisaks on euroopast 40E hinnaklassis aerozine, raceface.
Samas teadmisest, et poldiaugu vaheks 104mm - mõnikord ei piisa, kuna hammakavalmistajatel puudub standard, kui kaugele sisepinnast on freesitud hambatipud. Seda saab kontrollida, kui paned sisepind allapoole oma 970 hammaka lauale ja tema kõrvale x tootja hammaka - nii mõnigi kord ei jää hambatipud 100% samale kõrgusele. Võrdluseks nt kõrvuti prae- ja supitaldrik - servakõrgus on neil erinev.

Lisaks tuntud tootjatele on ka pisitegijaid:
http://4cycles.de/index.php?cPath=134_6 ... =odfqqlaql
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Gunnar » 10. 08. 2009. 13:31

mart kirjutas: Samas teadmisest, et poldiaugu vaheks 104mm - mõnikord ei piisa, kuna hammakavalmistajatel puudub standard, kui kaugele sisepinnast on freesitud hambatipud. Seda saab kontrollida, kui paned sisepind allapoole oma 970 hammaka lauale ja tema kõrvale x tootja hammaka - nii mõnigi kord ei jää hambatipud 100% samale kõrgusele. Võrdluseks nt kõrvuti prae- ja supitaldrik - servakõrgus on neil erinev.
Aga kas siis hamba tippude vahekaugus pole standardiseeritud. Et kui poldiaugud sobivad ning hammaste arv on sama, siis ju silmaga nähtavat erinevust ei saa tekkida või vähemalt mitte sellist mis keti kulgu häiriks. Isegi kui on hamba pikkuses vahe, siis kuidas see kasutajat mõjutab?
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Mati » 10. 08. 2009. 13:45

Eee .... ma arvan, et Mart pidas silmas seda kumma ääre/külje poole on siis hambad freesitud. Hammakad on erineva paksusega ja päris ristlõike keskele hambaid kõik ei freesi nagu aru saan. Mõjutab koguvärk chainline'i, kuigi marginaalselt?

Omal on kogemus hammakate paksuse osas maanteekrängilt, kus originaal SRAM hammakad on märgatavalt õhemad kui asenduseks kasutatud FSA. Aga noh mõlemad SRAM'i hammakad suutsin kõveraks ka astuda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3803
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas mart » 11. 08. 2009. 09:27

Mati kirjutas:Eee .... ma arvan, et Mart pidas silmas seda kumma ääre/külje poole on siis hambad freesitud. Hammakad on erineva paksusega ja päris ristlõike keskele hambaid kõik ei freesi nagu aru saan. Mõjutab koguvärk chainline'i, kuigi marginaalselt?
Just seda pidasingi silmas. Pildid abiks:
võtsin kättesattunud esihammakad, vasak aerozine, parem stronglight, mõlemal bcd 104
http://keep4u.ru/full/2009/08/11/1f181b ... 656715/jpg

küljelt pildistatuna on näha, et vasakpoolne aerozine ca 1mm kõrgem.
http://keep4u.ru/full/2009/08/11/381bce ... 5e49b9/jpg
Seega, kui asendaks aerozine krängil originaalhammaka stronglightiga , tuleb ca 1mm seibid vahele panna. Kui tahaks aga sronglighti krängilea senduseks aerozine hammakat kruvida, võib kett (ollesees keskmisel hammakal ja taga kolmel väikseimal) vastu välimist esihammakat nühkima.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

urmasm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2008. 17:30

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas urmasm » 11. 08. 2009. 10:12

TA Specialites teeb sobivaid hammasrattaid. Eestis paistab TA toodangut olevat ET Bikes. Mujalt tellida saab nt siin.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas wylde » 13. 08. 2009. 20:47

Aarele: kui ostsid TA omad ära, siis jaga infi kuidas toimib - nimelt tegin kevadel sama valiku ja peale seda olen korduvalt hädas olnud sellega, et hammakas veab keti alt kaasa käiku vahetades ja raami ning hammaka vahele kinni. Ei julge kindlalt väita, et põhjus TA hammakas on aga eelmine aasta XTR originaal hammakaga ühtki sarnast juhust ei mäleta. koos hammakatega sai pandud ka uus kett ja kassett seega viskaks kivi TA kapsaaeda. Kui Sa pole veel ostnud, siis uuri foorumitest ja kui tunned, et XTR oleks kindlam valik, siis mulle pakuti Veloplussis head hinda ( kahetsen, et ei kasutanud seda).. mine küsi mehaanikute käest.

Samas üks Elioni esi 5-s sõitja sõidab ka TA hammakatega XTR vända peal, tal midagi negatiivset öelda polnud...võib-olla mulle sattus mingi trikiga toode..
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3971
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: XTR FC-M970 hammasratas

Postitus Postitas Kirsa » 13. 08. 2009. 22:33

Originaal võib ju kallis olla, aga ta kestab ka. Minul kestsid eelmised XTR 960 (see on küll eelmine mudel) suur ja keskmine hammakas 20 000km. See teeb mingi 15 ketivahetust. (Tõe huvides, siis mul polnud maantekat ja tegin palju hea ilma maanteetrenni baigiga.)

Praegusel XTR 960-l jookseb 11000km seieril ja töötavad veel.

(Võrdluse mõttes, XT keskmine andis 3500km-ga otsad).

Vasta

Mine “Jupid”