Pimp my Soss, vol3: jooksud

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Pimp my Soss, vol3: jooksud

Postitus Postitas sigma » 02. 06. 2009. 16:51

Uusi sossi jookse ei õnnestu leida (vanad sõitsin kõveraks) ja tänapäevaseid maantekaid ei jõua/taha osta. Siis tekkis idee, et ehk oleks mõistlik mingid tänava jooksud alla keerata ?

Plussid:

*) kuna ratas on kasutusel põhiliselt rasva põletamiseks ja vahest tööl käimiseks, siis ei ole üli väike veeretakistus nagunii oluline vajadus. Lisaks saaks sõita veidi meeldivamalt ka pisut off roadis.
*) Tänu tööl käimise vajadusele tuleb mõõta ka tallinna mitte just parimaid tänavaid, siis võiks tänava rehvid olla seal veidi vastupidavamad, ning rehvi lõhkumise puhul ka väljaminek ilmselt väiksem ?
*) jooksud võiks ehk soodsa(ma)lt kätte saada ?


Küsimused: kas mu eeldused peavad paika ? Kas vajaliku suurusega (ilmselt siis 28") soovitud jooksud on laiatarbena müügil ? mis võiks olla jooksude ja sinna peale rehvide hinnaklass ?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pimp my Soss, vol3: jooksud

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2009. 18:31

sigma kirjutas:...*) kuna ratas on kasutusel põhiliselt rasva põletamiseks ja vahest tööl käimiseks, siis ei ole üli väike veeretakistus nagunii oluline vajadus. Lisaks saaks sõita veidi meeldivamalt ka pisut off roadis...
Jooksud + rehvid :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Pimp my Soss, vol3: jooksud

Postitus Postitas tsimpa » 02. 06. 2009. 19:24

mul tekivad mõned sobivuse küsimused kohe:

kas hargivahe on õige (130) või tuleb laiemaks venitada?
kas 8- või 9- käiguline kett vene esihammakate peale läheb?
kas käiguvahetaja laiusulatusest piisab 8 käigu vahetamiseks? kui uus käiguvahetaja panna, kas siis sossi hõõrdel põhineva heebli ulatusest piisab selle käiguvahetaja juhtimiseks? shimano kunagi tegi 8-st indekseeritud heeblit. või siis linkvahetus orgunnida :)

variant on osta pöid ja vana rummu peale üle laduda... aga see on eriti kehv variant

äkki sa pead tänavajooksude all hoopis silmas ühekäigulist süsteemi? see on jah kõvasti vastupidavam :)
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Re: Pimp my Soss, vol3: jooksud

Postitus Postitas sigma » 02. 06. 2009. 20:36

tsimpa kirjutas:mul tekivad mõned sobivuse küsimused kohe:

kas hargivahe on õige (130) või tuleb laiemaks venitada?
kas 8- või 9- käiguline kett vene esihammakate peale läheb?
kas käiguvahetaja laiusulatusest piisab 8 käigu vahetamiseks? kui uus käiguvahetaja panna, kas siis sossi hõõrdel põhineva heebli ulatusest piisab selle käiguvahetaja juhtimiseks? shimano kunagi tegi 8-st indekseeritud heeblit. või siis linkvahetus orgunnida :)

variant on osta pöid ja vana rummu peale üle laduda... aga see on eriti kehv variant

äkki sa pead tänavajooksude all hoopis silmas ühekäigulist süsteemi? see on jah kõvasti vastupidavam :)
ühekäiguline oleks pisut liiga askeetlik. Kas väiksemaid kui kaheksa taha ei tehta ? Siiamaani olen viiega hakkama saanud, ilmselt saaks ka edaspidi :) Praegustel heeblitel muidugi tundub silma järgi hinnates olevat resurssi rohkem kui viie ketta jaoks.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Pimp my Soss, vol3: jooksud

Postitus Postitas Soobel » 05. 06. 2009. 11:59

Ma ei hakkaks jamama selle vene juraga, aint pidurid jätaks alles, kui saab, siis ka vändamängu, esikäiguvahetaja ja selle heebli. Aga nii veljed, kodarad, rummud kui ka tagatirri (kasseti) kui ka käiguvahetaja koos heebliga vahetaks välja. Selle töökindluse ja kasutusmugavuse vahe on lihtsalt nii suur. Minu meelest lihtsamad hübriidi veljed ja peened maanteekummid eriti palju ei maksa. Ise investeeriks kummidesse küll mõnuga, peale kogemusi continentali kummidega.
mustal taustal helendab must vari

sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Re: Pimp my Soss, vol3: jooksud

Postitus Postitas sigma » 13. 07. 2009. 21:17

selleks korraks soss jälle pimbitud. Jooksud sain hea inimese käest kelle nime enam ei mäleta, kett ja käikar ka vahetatud. On the road again ;)

Btw sossi jooksud on üle tagunime veidi kõver, aga peaks ehk tehtav olema, sõidetavad rehvid ka peal, kel huvi on, võib märku anda.

Vasta

Mine “Jupid”