Pimp my Soss vol2: Tagumine käiguvaheti

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
sigma
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 16. 04. 2005. 22:39

Pimp my Soss vol2: Tagumine käiguvaheti

Postitus Postitas sigma » 15. 05. 2009. 17:08

Kas ja milline lääne tagumine käiguvaheti võiks sossile sobida taha ? Nagu ma aru saan, siis olulised parameetrid on käigu ulatus ja raami kinnitus keere. Käigu ulatusega ei tohiks vist probleemi olla, kuna soss on tagant 5 kettaga tänapäeval vist kasutatakse rohekmaid ?

Aga milline oli nõuka ajal kasutatav raami kinnitus keere ja millist kinnitust kasutatakse tänapäeval ?

Muu tööpõhimõte peaks vist sama olema, seega muid komplikatsioone ei tohiks tekkida ?

Mis mul veel tähelepanematta on jäänud (välja arvatud see, et kogu see üritus on nagunii tänamatu töö :D )?

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Pimp my Soss vol2: Tagumine käiguvaheti

Postitus Postitas Soobel » 17. 05. 2009. 15:45

Kinnitus on sama (m10x1) - olen isiklikult miskise altotsa Shimano "Sputnikule" alla pannud. Peaks veneaegse käiguheebliga töötama ilusti. Kui tahad tänapäevast astmetega käiguheeblit panna, võib juhtuda, et vaja ka tagatirr (ilmselt ka rumm) ära vahetada - käiguheebli sammu pikkus ei tarvitse klappida vene tagahammasrataste vahega (näiteks kui timmid pärast 1.käigu paika, siis 2. on natuke mööda, 3. juba rohkem mööda, 4 päris mööda jne. Näiteks nii ei klappinud omavahel Shimano SIS 7-ne heebel Shimano SIS 6-se tagatirriga.
mustal taustal helendab must vari

Kaarel S
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 07. 04. 2009. 19:24

Re: Pimp my Soss vol2: Tagumine käiguvaheti

Postitus Postitas Kaarel S » 17. 05. 2009. 19:37

Minu omal on kuuekäiguline Shimano Deore
Train hard, live strong!

Vasta

Mine “Jupid”