Odavamad karbonist raamid

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas MaT » 08. 03. 2009. 18:40

Ebays pakutakse hulgaliselt noname karbonraame nii MNT kui MTB jaoks. Mida neist arvata?
http://global.ebay.com/bike_frame/list? ... 2698_23398
Huvitaks MTB jaoks. Katkiminekut väga ei karda kuna minu kaalu juures võiks raam ka papist olla. Aga muud omadused?
Mõne variandiga on komplektis ka lenks ja pudelikorv :roll:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas Mati » 08. 03. 2009. 18:51

Need on raamid, mis on kas tehtud või kõrvale pandud nendest sadadest-tuhandetest tehastest kus tehakse kehasid, mis hiljem erinevate värvide ja poppide nimesiltidega kaetakse. Toimub see, mis varem või hiljem toimuma pidi - ehk saame teada, mis on kauba enamvähem reaalne hind.

Mida soovitan ostes arvestada:
1. tsekata müüja ajalugu (Feedback), mis kindluse mõttes võiks olla 100% positiivne ja tehinguid ideaalis min 100;
2. alati saata müüjale päring täpsustavate küsimustega (a la mis on reaalne kaal, kas on ikka täiskarbon või karboniga kaetud alu jne);
3. antud summade juures (ehk alates 150EUR) lisab eesti toll kauba hinna ja saatekulu summale tollimaksu (rattaosadel 4,7%) ja siis otsa veel käibeka, ehk lõpphind kujuneb vähemalt ca 23% kallimaks!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

AndresT
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 19. 03. 2009. 21:07

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas AndresT » 20. 03. 2009. 13:23

Osadele kaupadele, kui tellid väljastpoolt EU-d, lisandub veel nn dumpinguvastane maks, ma ei tea, kas rattajupid käivad selle alla. St kui on teada, et toode on valmistatud nt Hiinas, kuigi ostad USA-st, väänatakse peale tollimaksu veel ca 11% dumpinguvastast maksu ja siis kõige lõppu käibekas.
Ise puutusin sellega kokku, kui tellisin USA-st matkasaapad. Poleks neil poes 50% allahindlust olnud oleksin siinsete hindadega võrreldes kõvasti hävinud.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas tarmo » 20. 03. 2009. 15:19

Mati kirjutas:Need on raamid, mis on kas tehtud või kõrvale pandud nendest sadadest-tuhandetest tehastest kus tehakse kehasid, mis hiljem erinevate värvide ja poppide nimesiltidega kaetakse. Toimub see, mis varem või hiljem toimuma pidi - ehk saame teada, mis on kauba enamvähem reaalne hind.
ma julgeks siin vastu vaielda. esiteks on hiinas vaid mõni tehas kes teeb usaldusväärseid ja kvaliteetseid raame. jutt sadadest tuhandetest tehastest kuulub müütide hulka. kuaba hinnast - selles osas on sul osaliselt õigus. me saame teada mis on SAASTA reaalne hind, kuid millest ei saa kuidagi järeldada SÕIDETAVA ja usaldusväärse tootja raami hinda.

mis puudutab teema algataja küsimust, siis üks asi on usaldusväärne müüja ja teine mitte vähem oluline on garantii. see viimane on põhjus miks ma ei ostaks raami ebayst.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas andre170 » 20. 03. 2009. 18:46

Raamid lähevad aeg-ajalt puruks. Ka juba garaniiajal, on endalgi läinud.
Siis on hea, kui kallimal raamil on garantii olemas.
Aga selliseid alla 3 tuhande krooniseid osta siis juba 2-3 tükki korraga,
pärast ühe purukssõitmist identne raam olemas, kuhu ratas ümber laduda.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas Mati » 20. 03. 2009. 20:32

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas:Need on raamid, mis on kas tehtud või kõrvale pandud nendest sadadest-tuhandetest tehastest kus tehakse kehasid, mis hiljem erinevate värvide ja poppide nimesiltidega kaetakse. Toimub see, mis varem või hiljem toimuma pidi - ehk saame teada, mis on kauba enamvähem reaalne hind.
ma julgeks siin vastu vaielda. esiteks on hiinas vaid mõni tehas kes teeb usaldusväärseid ja kvaliteetseid raame. jutt sadadest tuhandetest tehastest kuulub müütide hulka. kuaba hinnast - selles osas on sul osaliselt õigus. me saame teada mis on SAASTA reaalne hind, kuid millest ei saa kuidagi järeldada SÕIDETAVA ja usaldusväärse tootja raami hinda...
no mai tea. usun, et sa räägid usaldusväärsete inimestega sel teemal. ma lihtsurelik loen (mõttega) ja vaatan, mis netis ringi liigub.

ma üritan kastist välja vaadata. võtame nt 5-6 aastat tagasi. mingi idakandi raami või jupi teema oli selline saunanali, et ... vaatame mis hetkeks on välja kujunenud. turg on usaldusväärseid hiina-taivani juppe täis. ja karbonjupid - no mis on juhtunud nende hindadega? kukuvad, kuigi nagu karbon peaks nõudluse tõttu vaid kallinema (oliselline teema siin foorumiski paar aastat tagasi). kokkuvõtlikult olen mina siis järelikult rattajupinduse riskiinvestor :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Aciano
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 01. 2009. 23:03

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas Aciano » 20. 03. 2009. 22:04

Muidugi teevad nad ka häid raame, aga nagu ka igalpool mujalgi, toodetakse ka sitta. Kui on rattal tuntud nimi peal, siis on teada, mis ta endast kujutab, kui on ilma kirjadeta, siis ei tea ju kes, kus, kuidas tegi. Paljud raamid näevad samasugused välja, ent siiski pole samad.
Kui raamil on kiri peal, siis vastutab praagi ja defektide eest brändi omanik. Ja garantii käib ka läbi tema.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas mart » 21. 03. 2009. 15:46

Mati kirjutas: ma üritan kastist välja vaadata. võtame nt 5-6 aastat tagasi. mingi idakandi raami või jupi teema oli selline saunanali, et ... vaatame mis hetkeks on välja kujunenud. turg on usaldusväärseid hiina-taivani juppe täis. ja karbonjupid - no mis on juhtunud nende hindadega? kukuvad, kuigi nagu karbon peaks nõudluse tõttu vaid kallinema (oliselline teema siin foorumiski paar aastat tagasi). kokkuvõtlikult olen mina siis järelikult rattajupinduse riskiinvestor :).
Mati, tegelt on sinusugused viimaste aastatega just sügavamale kasti kukkunud. Käib pidev tuhnimine muumaailma online poodides ja nobe tooteanalüüs ning ostuotsus peab olema tehtud koheselt. Seetõttu tekibki mingil seltskonnal (mina ise kaasaarvatud) eufooria, et carbonraamid ja -jupid on hinnalanguse üle elanud, seda just eriti tänavu talvel. Tegelt pole - lihtsalt talvel mõtestatult siblides võis ka pime kana tera leida st carboni suht soodsalt omandada. Kui nüüd/kevadel lööd lahti talvised carboni sooduspakkumised, siis enamust neist enam pole või on hind tõstetud sarnaseks üldlevinuga.
Jutt siis vaid poe carbonist, kus pood on mingil määral garandiks, et seal pakutav carbon mingi juust pole.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Odavamad karbonist raamid

Postitus Postitas Mati » 21. 03. 2009. 18:16

mart kirjutas:
Mati kirjutas:ma üritan kastist välja vaadata...
Mati, tegelt on sinusugused viimaste aastatega just sügavamale kasti kukkunud. Käib pidev tuhnimine muumaailma online poodides ja nobe tooteanalüüs ning ostuotsus peab olema tehtud koheselt. Seetõttu tekibki mingil seltskonnal (mina ise kaasaarvatud) eufooria, et carbonraamid ja -jupid on hinnalanguse üle elanud, seda just eriti tänavu talvel. Tegelt pole - lihtsalt talvel mõtestatult siblides võis ka pime kana tera leida st carboni suht soodsalt omandada. Kui nüüd/kevadel lööd lahti talvised carboni sooduspakkumised, siis enamust neist enam pole või on hind tõstetud sarnaseks üldlevinuga...
Ei ole kasti kukkund. See, et viimase paari kuu jooksul hinnad tõusevad on pigem valuutakurside liikumiste ja muu jura tagajärg. Võta nüüd näpust, aga just ühe UK poega pikemalt suheldes väideti, et ka tavahindu tõstetakse järgmise satsiga tuleva kauba puhul (st märtsi lõpp). Põhjuseks tugev dolts millega ilmas kaupa tehakse.

Samas on hind hind, olenemata sellest kas soodukas või mitte. Mulle tundub, et viimasel ajal on ka neid "sooduspakkumisi" nii palju ja tihti, et see nagu juba tavahind. Ma vähemalt ei mäleta, et mingid aastad tagasi oleks kraami aastaringselt ja piisavas valikus kuskilt ikka norm hinnaga kätte saanud. Ega ei keela muidugi ka osta kalli(ma) hinnaga kvaliteetsemat? kraami. Vaielge vastu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Jupid”