Time atac XE

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
PTS
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 13. 07. 2007. 13:18

Time atac XE

Postitus Postitas PTS » 30. 09. 2008. 22:24

Sai ostetud Time atac xe pedaalid kuna igal pool timet kiideti ja scottil küljes olnud originaal ei kannatanud kriitikat. Endal ennem Timega kogemus puudus. Ma ei tea kas olen midagi valesti teinud aga see XE on mul ikka nii vedel, et kohe.... Jalg on väga ebakindlalt kinni ja xe-l puudub regullimise võimalus. Ja kui Trm il joogipunktis mudas tallasin siis pärast ei saanud pool trassi jalga kinni vastupidiselt varem kuuldule et time mudas ülihea. Hetkel tundub nagu oleksin valesti alla-külge pannud pedaalid/klotsid. (on see üldse võimalik?). Või ei sobi see pedaal mu kingaga- Sidi Eagle 5.
Kas kellelgi on soovitusi?

Priit007
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 01. 07. 2008. 14:32

Re: Time atac XE

Postitus Postitas Priit007 » 01. 10. 2008. 09:05

Mul endal on sama jama nendega. Jalga hoiab ikka väga ebakindlalt, tõusude peal isegi kerge loks pedaali ja klotsi vahel tunda (mul on Time'i kingad).

Järeldus nr. 1 on see, et reguleerimisvõimaluseta mudelit ei ole mingit mõtet osta. Kui keegi Time'i osta plaanib siis tuleks mõned sajalised juurde panna ja kindlasti XS mudel osta.

Ära XE-d siiski kohe prügikasti viska. Kruvi oma kingade küljest klotsid lahti ja pane vasaku jala klots parema kinga külge ning parema klots vasaku kinga külge. Selliselt hoiab mõnevõrra kindlamalt pedaali küljes aga jalg käib ka raskemini lahti. Proovida tasub - mul aitas.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Time atac XE

Postitus Postitas Tonis_T » 01. 10. 2008. 09:21

Jalg on väga ebakindlalt kinni ja xe-l puudub regullimise võimalus.

Mul endal ka samad pedaalid kasutuses. Timed ongi sellised ujuvad pedaalid, et jalg on sees loksuga. Loks tähendab siis pedaali peal pöördumist mitte pedaali peal üles alla loksumist. Kindlasti pead kontrollima seda, et klotsid talla all korralikult kinni on, kuna lahtine klots suurendab ujumise tunnet kõvasti ja lisaks on raske kinga pedaalist kätte saada.
Eks see loksuva kinga tunne tahab natuke harjumist. Vähemalt minul ei ole küll mitte kunagi pedaal tahtmatult lahti tulnud ja seda loksu ma pigem hindan kui kardan (Pedaal annab lahti tulekust märku enne, kui ta tegelikult avaneb. Natuke enne avanemist läheb jala pööramine märgatavalt raskemaks).
Lisaks laseb loks väntamise ajal jalal võtta loomuliku asendi ja see aitab ära hoida põlvevalusid.

Kui Trm il joogipunktis mudas tallasin siis pärast ei saanud pool trassi jalga kinni vastupidiselt varem kuuldule et time mudas ülihea.

Eks see muda on suhteline asi. Mitte ükski pedaal ei tööta mudaga smaa hästi kui ilma mudata. Küsimus on lihtasalt selles, kui palju funktionaalsus väheneb. Kindlasti on olukordi, kus iga pedaal alt veab. Siis lihtsalt löö jalg kõvasti pedaali kinni, see aitab ka muda sealt klipi piirkonnast minema viia.

Hetkel tundub nagu oleksin valesti alla-külge pannud pedaalid/klotsid. (on see üldse võimalik?)

Klotsidel on nooleke, mis näitab sõidusuunda või siis osutab saapa nina poole.
Pilt
Kui sellega on arvestatud, siis pole seal midagi valesti teha. Nii palju mängutuumi on, et tõstes ühte klippi kas parema või vasaku jala alla saad reguleerida seda, mis pöördenurga peale sul king pedaalist avaneb (13 või 17 kraadi).

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Time atac XE

Postitus Postitas erikr » 01. 10. 2008. 18:40

mul on reguleerimisvõimaluseta Time ATACid aastast 2002. ma ei saa üldse aru, mida niivõrd pommi-, töö- ja mudakindla pedaali juures reguleerida on vaja?
reguleerimisvõimalus on Timede juures suht uus nähtus, paar aastat olnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Time atac XE

Postitus Postitas Rivo » 01. 10. 2008. 19:00

Nende uut tüüpi Time pedaalidega juhtus minu arvates nii, et üritati head asja paremaks teha, aga välja kukkus hoopis teisiti. Täpselt nüüd ei mäleta, mis aastast uued tulid...oli vist 2004 :roll:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

PTS
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 13. 07. 2007. 13:18

Re: Time atac XE

Postitus Postitas PTS » 01. 10. 2008. 20:47

Tonis_T kirjutas:
Klotsidel on nooleke, mis näitab sõidusuunda või siis osutab saapa nina poole.
Pilt
Kui sellega on arvestatud, siis pole seal midagi valesti teha. Nii palju mängutuumi on, et tõstes ühte klippi kas parema või vasaku jala alla saad reguleerida seda, mis pöördenurga peale sul king pedaalist avaneb (13 või 17 kraadi).
Krt oligi nooleke vales suunas. Selles see viga oligi!! Lasin terved 89 kilti tartus poollukus pedaalidega puhtalt tänu oma lollusele :) Tänud mehed infi eest... nüüd klotsid õigetpidi alla ja proovima.

saamuel
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 02. 05. 2005. 13:06

Re: Time atac XE

Postitus Postitas saamuel » 23. 10. 2008. 12:58

Krt oligi nooleke vales suunas. Selles see viga oligi!! Lasin terved 89 kilti tartus poollukus pedaalidega puhtalt tänu oma lollusele :) Tänud mehed infi eest... nüüd klotsid õigetpidi alla ja proovima.
Ega eesti mees kasutusjuhendit ei loe ju. mõmm! :wink:
A'Lleaaa!!!

Vasta

Mine “Jupid”