Esivahetaja hübriidrattale?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Esivahetaja hübriidrattale?

Postitus Postitas arnea » 22. 09. 2008. 00:09

Tahaks oma Author Reflexil esivahetaja parema vastu vahetada. Hetkel on Shimano C102, top-swing tüüpi, ülestõmbega. Hammasrattad on 48-38-28, taga on kaheksane kassett, toru on 31.8mm

Küsimused:

1) mis on vahet top-swingil ja down-swingil? Kas nad on asendatavad? Hetkel mulle tundub, et ainuke asi mis juhtub, kui panna down-swing, on see, et see klamber on toru peal jupp maad kõrgemal ning ma ei saa teise pudelihoidja kohale midagi kruvida. Või on miskit veel vahet? Silma jäi tegelt see, et näiteks LX top-swing oli max 44 hammast ja down-swing 48.

2) tootetutvustuses on mitme koha peal öeldud, et "Sobilik 3 x 9 ülekannetele.". Ma loodan, et see ei tähenda "sobilik ainult 3x9 ülekannetele"?

Arne

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Esivahetaja hübriidrattale?

Postitus Postitas arnea » 23. 09. 2008. 22:59

Nojah. Pärast pikemat tuulamist tundub, et nii ongi. Sellisele hammasrattale Shimanol midagi paremat pakkuda polegi. Kõik vingemad vahetid eeldavad, et kahe suurema hammasratta hammaste arvude vahe oleks vähemalt 12. Ja enamusel on veel hammasratta suuruse piirang 44. SRAM-l oleks 3.0 ja Suntouril on päris mitu sobivat vahetajat, aga kas nad paremini vahetaks kui see C102, pole kindel. Ja võibolla on probleem hoopis hammasrattas või vahetaja ja hammasratta kombos.

Ja vastuseks algsele esimesele küsimusele - top-swing olla jäigema konstruktsiooniga ja seega parem.

Arne

Vasta

Mine “Jupid”