Paar küsimust

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
kalmer64
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 14. 02. 2008. 14:25

Paar küsimust

Postitus Postitas kalmer64 » 01. 06. 2008. 21:25

Tahaks teada, mida te arvate Shimano Ultegra SL grupp'ist. On plaanis endale see soetada, aga enne tahaks laiema ringi kommentare kuulda!


Teine küsimus oleks, kus kohast võiks leida oranži värvi jalgratturi riietust??

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas marion » 02. 06. 2008. 10:12

kalmer64 kirjutas:Teine küsimus oleks, kus kohast võiks leida oranži värvi jalgratturi riietust??
vaata hobisporti, seal on erinevate klubide riideid, äkki on mõned oranžid, (lihtsalt suunan, aga ise uurida ei ka ei viitsi)

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas kaarelk » 02. 06. 2008. 10:25

marion kirjutas: vaata hobisporti, seal on erinevate klubide riideid, äkki on mõned oranžid, (lihtsalt suunan, aga ise uurida ei ka ei viitsi)
tundub valeinfona. või siis olen mina täiesti pimedusega löödud. klubisärke igaljuhul 0.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas marion » 02. 06. 2008. 10:38

kaarelk kirjutas:
marion kirjutas: vaata hobisporti, seal on erinevate klubide riideid, äkki on mõned oranžid, (lihtsalt suunan, aga ise uurida ei ka ei viitsi)
tundub valeinfona. või siis olen mina täiesti pimedusega löödud. klubisärke igaljuhul 0.
tõesti polegi enam, sry, alguses olid ja mingid klubiautode mudelid olid kah - ju siis ei läinud kaubaks

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas UrmasL » 02. 06. 2008. 11:09

kalmer64 kirjutas:Tahaks teada, mida te arvate Shimano Ultegra SL grupp'ist. On plaanis endale see soetada, aga enne tahaks laiema ringi kommentare kuulda!
Mina arvan, et on väga hea grupp! Milliseid kommentaare sa kuulda tahad? Töökindlus? Kaal? Võrdlus teiste Shimano/Campa/Sram sarjadega? Täpsusta palun millise raami külge sa seda sarja kruvida tahad. Viletsale raamile pole mõtet korralikku gruppi külge keerata.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas Ereliukas » 02. 06. 2008. 13:12

kalmer64 kirjutas: Teine küsimus oleks, kus kohast võiks leida oranži värvi jalgratturi riietust??
Pühadel loomadel oranzid vormid, kontakteeru, kui liikmeks saad, saad ehk ka riided.
Oranzi-mustaga ka kalev shokolaadi mullune vorm.

Kasutaja avatar
kalmer64
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 14. 02. 2008. 14:25

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas kalmer64 » 02. 06. 2008. 21:11

UrmasL kirjutas:
kalmer64 kirjutas:Tahaks teada, mida te arvate Shimano Ultegra SL grupp'ist. On plaanis endale see soetada, aga enne tahaks laiema ringi kommentare kuulda!
Mina arvan, et on väga hea grupp! Milliseid kommentaare sa kuulda tahad? Töökindlus? Kaal? Võrdlus teiste Shimano/Campa/Sram sarjadega? Täpsusta palun millise raami külge sa seda sarja kruvida tahad. Viletsale raamile pole mõtet korralikku gruppi külge keerata.

Sobiksid kõik eeltoodus punktid, esialgu on plaanis kruvida Author A 4405 külge, hiljem aga plaanis soetada Kuota K.I.S.S. raam ja kinnitada sellele.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas Tonis_T » 03. 06. 2008. 07:24

Ise sõidan ultegra sl väntadega. Enne olid 6500 seeria vändad ja keskjooks. Suurim vahe on minu meelest see, et ketti vahetab väikeselt suurele paremini. Ma ei tea, kas põhjus on minu vana ketiratta kulumises või mitte aga siin on igatahes minu jaoks märgatav vahe. See, et laagrid on nüüd väljas pool raami ja seoses sellega on saavutatud ülivinge jäikus, seda mina tunnetada ei suuda. Vändad käivad ringi ja sõita nendega saab. Käiguvahetus on minu meelest suur pluss.
Muu asi on mul 6600 seeria ultegra mitte sl. See toimib nii hästi, et mina ei kujuta ette, et mul iial midagi paremat oleks vaja (eeldades, et ma grammi taga ajama ei hakka). Tõeline nauding on sõita ja asi toimib nii, nagu ma sellelt intuitiivselt ootan. Arvestades sellega, et ultegra SL on tiba uuem seeria, kui minu oma, siis usun, et ehk vahetab see käiku veel grammi võrra pehmemalt ja paremini. See on siiski juba nii subjektiivne, et siin ei oska ma nõu anda. Kindla peale on tegu väga hea grupiga. Täpselt sama moodi nagu on tegu väga heade gruppidega campa ja srami vastava seeria toodete puhul. Osasid häirib see, et shima käigutrossid on nii asetatud, et on näha (tulevad külje pealt välja). Sramil ja campal lähevad kõik trossid lenksupaela alt. Teine asi, kus vahet tehakse on lingi kuju. Shimal teeb see sellise sügavama pauna samal ajal, kui konkurentidel on kuju natukene sirgem. See eelistus on ka subjektiivne ja seda peab ise proovima, minu käele shimano sobib.
Kui sa ostad endale ultegra sl seeria, siis usun, et sa jääd rahule. Eelmine 6600 seeria on juba nii hea, et mina sõidan rattaga konstantne naeratus näol (usun, et sõidaksin sama naeratusega ka 105 grupi puhul).

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas Kuldar » 03. 06. 2008. 08:24

Tonis_T kirjutas:Osasid häirib see, et shima käigutrossid on nii asetatud, et on näha (tulevad külje pealt välja). Sramil ja campal lähevad kõik trossid lenksupaela alt.
OT
2009 totaalselt uueneva dura-ace 7900 trossid käivad samuti paela alla (võimalusel läbi lenksu)
näis kas tiigrihüpe laieneb ka alamatele seeriatele.
Gravity is a Bitch

eskohaas
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 25. 05. 2007. 11:49

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas eskohaas » 03. 06. 2008. 09:18

Tonis_T kirjutas:Osasid häirib see, et shima käigutrossid on nii asetatud, et on näha (tulevad külje pealt välja). Sramil ja campal lähevad kõik trossid lenksupaela alt.
Veel OT.
Need näha olevad käigutrossid kipuvad kehvema kattega teel vibreerides päris kõva lärmi tegema.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas Tonis_T » 03. 06. 2008. 09:35

eskohaas kirjutas:
Tonis_T kirjutas:Osasid häirib see, et shima käigutrossid on nii asetatud, et on näha (tulevad külje pealt välja). Sramil ja campal lähevad kõik trossid lenksupaela alt.
Veel OT.
Need näha olevad käigutrossid kipuvad kehvema kattega teel vibreerides päris kõva lärmi tegema.
Võib olla on see individuaalse komponendi probleem? Mina pole sellist asja täheldanud.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas maanus » 03. 06. 2008. 10:56

kalmer64 kirjutas:Teine küsimus oleks, kus kohast võiks leida oranži värvi jalgratturi riietust??
Pükstega läheks raskeks aga särke on Hawaii poodides täitsa olemas (selle hooaja särk muideks) , puhas, ei mingeid suuri logosi ega miskit häirivat, vaid väikeselt on kirjas sportful, särgi nimimeks kui mälu ei peta siis visibility.

eskohaas
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 25. 05. 2007. 11:49

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas eskohaas » 03. 06. 2008. 10:59

Tonis_T kirjutas:Võib olla on see individuaalse komponendi probleem? Mina pole sellist asja täheldanud.
Seda ma silmas pidasingi, et omal selline probleem. Komponendiks Ultegra 6600.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas veiko » 03. 06. 2008. 11:40

eskohaas kirjutas:Veel OT.
Need näha olevad käigutrossid kipuvad kehvema kattega teel vibreerides päris kõva lärmi tegema.
Lärmi löövad vast ikka lingid, mitte need trossid/kõrid. 9-ne Ultegra kolises kehvema teega küll. Viga ilmselt liig nõrgas vedrus, mis ei suuda linki paigal hoida (ei oska öelda, kas see vedru juba sünnist saati nõrk või on lihtsalt ajaga ära väsinud). Eelmise 10-se süsteemi linkidega kursis pole, kuid uus SL on vaikne.

eskohaas
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 25. 05. 2007. 11:49

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas eskohaas » 03. 06. 2008. 12:29

veiko kirjutas:
eskohaas kirjutas:Veel OT.
Need näha olevad käigutrossid kipuvad kehvema kattega teel vibreerides päris kõva lärmi tegema.
Lärmi löövad vast ikka lingid, mitte need trossid/kõrid. 9-ne Ultegra kolises kehvema teega küll. Viga ilmselt liig nõrgas vedrus, mis ei suuda linki paigal hoida (ei oska öelda, kas see vedru juba sünnist saati nõrk või on lihtsalt ajaga ära väsinud). Eelmise 10-se süsteemi linkidega kursis pole, kuid uus SL on vaikne.
Trossid-kõrid siiski. Proovisin nende asendit fikseerida kokku sidudes, müra kadus, aga kõrid hakkasid vastu raami kriipima.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas veiko » 03. 06. 2008. 12:47

eskohaas kirjutas:Trossid-kõrid siiski. Proovisin nende asendit fikseerida kokku sidudes, müra kadus, aga kõrid hakkasid vastu raami kriipima.
Lase need kõrid lahti ja sõites hoia linke paigal. Kas siis on kolin alles või kadnud? Muidugi võib olla ka see, et kõrid peksavad vastu raami. Selle vastu aitab kõride pikkuse muutmine.

eskohaas
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 25. 05. 2007. 11:49

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas eskohaas » 03. 06. 2008. 13:50

veiko kirjutas:
eskohaas kirjutas:Trossid-kõrid siiski. Proovisin nende asendit fikseerida kokku sidudes, müra kadus, aga kõrid hakkasid vastu raami kriipima.
Lase need kõrid lahti ja sõites hoia linke paigal. Kas siis on kolin alles või kadnud? Muidugi võib olla ka see, et kõrid peksavad vastu raami. Selle vastu aitab kõride pikkuse muutmine.
Proovin järele, tänan soovituse eest.

Kasutaja avatar
kalmer64
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 14. 02. 2008. 14:25

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas kalmer64 » 03. 06. 2008. 17:51

Suured tänud laialdaste kommentaaride eest!! :D

Aga äkki oskab keegi soovitada ka korralike jookse, mis ei kardaks eriti auke ja muid sarnaseid takistusi ja millele võiks kindel olla ka suurematel kiirustel?? :P

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas erikr » 03. 06. 2008. 18:04

palju jooksude eelarves on?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
kalmer64
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 14. 02. 2008. 14:25

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas kalmer64 » 03. 06. 2008. 19:06

No pakkuda võib jookse mille hind jääb 5000.- kanti või alla selle! :)

Bimmer
Rattur
Postitusi: 190
Liitunud: 03. 11. 2003. 16:44

Re: Paar küsimust

Postitus Postitas Bimmer » 07. 06. 2008. 22:31

Jooksudest oleks kindel valik Mavic Aksium Race. Hind Hawaiis 3290.- Väga tugevad, veekindlad ja hea veerevusega jooksud.

Vasta

Mine “Jupid”