Time v Xtr

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
RasmusS
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 24. 01. 2008. 19:07

Time v Xtr

Postitus Postitas RasmusS » 30. 03. 2008. 16:11

Aeg rattal pedaalid ära vahetada. Kumba eelistada - Time Roc Atac S http://www.hobisport.ee/index.php?page= ... &Itemid=53

v6i Shimano Xtr http://www.hobisport.ee/index.php?page= ... &Itemid=53
??

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Mati » 30. 03. 2008. 16:36

Täiesti erinevad pedaalid. Time sutsu raskem ja XTR sutsu kallim.

Ise olen paadunud Time'i mees. Samas kuulu järgi pidi tipp SPD olema ka väga ok.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
RasmusS
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 24. 01. 2008. 19:07

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas RasmusS » 30. 03. 2008. 16:58

Milles pedaalide erinevus seisneb? Praegu k6ige tavalisemad 50-eegused lapatsid all, aeg l6puks esimesed korralikud ära osta..........

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Mati » 30. 03. 2008. 17:10

fab4 kirjutas:Milles pedaalide erinevus seisneb? Praegu k6ige tavalisemad 50-eegused lapatsid all, aeg l6puks esimesed korralikud ära osta..........
Esiteks on klotsisüsteem erinev - Time'l Time süsteem ja XTR'il SPD süsteem. Teiseks puhtas personaalne eelistus - Time on Time ja Shimano on Shimano. Time kogus omal ajal kuulsust mudavaba pedaalina, spd oli siis häda ja viletsus. Uued spd pedaalid on väidetavalt ses osas jõudsalt arenenud.

Kokkuvõttes pead ise langetama raske otsuse. Mõlemad pedaalid on tip-top!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Rivo » 30. 03. 2008. 17:48

Time pedaalidel ei saa reguleerida avanemist. Saad klotse omavahel vahetada, mis annab erineva avanemis nurga. Shimadel saad selle aga ise, oma harjumuse järgi paika panna. Kuigi, see nüüd hirm oluline pole, aga siiski. Poris toimivuse osas on Shima tõesti korraliku hüppe teinud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Mati » 30. 03. 2008. 18:32

Rivo kirjutas:Time pedaalidel ei saa reguleerida avanemist...
Vähemalt Atac XS'l saab küll.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 125
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas mulkago » 30. 03. 2008. 19:11

Rivo kirjutas:Time pedaalidel ei saa reguleerida avanemist.
Esimese postituse Time pildilt on ju näha, et saab reguleerida.
Mul on Timed ja olen rahul 8)

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas margus v » 30. 03. 2008. 19:39

Pooldan Time pedaale.Ise kasutan.(saab ka reguleerida,kuigi vajadust pole olnud)
Shimano pedaalidega pole sõitnud kuid ei tunne kedagi kes neid kiidaks.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Kirsa » 30. 03. 2008. 20:00

Võta xtr, see on igas kategoorias parem.
Time'ga on ka palju vastupidavusprobleeme, mitmel tuttaval on see klotsi kinnihoidmise kaar lihtsalt ära murdunud.
Lisaks ei ole ka time nii mudakindel. Paariaastatagustes Tahko teemades oli päris palju kirumist time mudakindluse teemal.

Aga kui 100% mudakindlust tahad, siis tuleb loomulikult vispel võtta - look 4x4 või crankbrothers.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Mati » 30. 03. 2008. 20:49

Kirsa kirjutas:Time'ga on ka palju vastupidavusprobleeme, mitmel tuttaval on see klotsi kinnihoidmise kaar lihtsalt ära murdunud...
Ütle mulle nende paljude meeste nimed ja ma räägin nendega natuke. On sul omal muidu mõni Time olnud? Üldiselt pole nagu pihvi, aga nii konkreetne jutt ajab kohe küsima.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas JannoR » 30. 03. 2008. 22:58

Kuna lõhkusin mingid aastad tagasi kuidagi oma SPD'd ära, siis uuteks pedaalideks võtsin Time XE (tol hetkel edevamad ning palju kiidujuttu). Pettusin. Tõsi- Time teeb oma töö ära, on mudakindlam ning teda on lihtsam kinni saada kui mu vana spd'd, kuid viimase juures meeldis see, et SPD'd fikseerisid jalaasendi pedaalil paremini ära + juba eelpool mainitud kinga lahtituleku nurk. Uute Time'idega oli veel kaua aega selline ebamugav libeda pedaali tunne+ jalga pidi lahtisaamiseks oluliselt rohkem väänutama. Igatahes kui praegu läheks ostuks võtaksin kindlasti uuema põlvkonna SPD.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Mati » 30. 03. 2008. 23:06

JannoR kirjutas:...Uute Time'idega oli veel kaua aega selline ebamugav libeda pedaali tunne+ jalga pidi lahtisaamiseks oluliselt rohkem väänutama...
Parema-vasaku klotsid vahetusse ja teine asi :idea: See soovitus on isegi manualis kirjas.

Samas ongi Time vähemalt alguses SPD'lt üle minnes "kangem". Kuid sellega harjub ja armub :). Time üks hea pool ongi ka float'i valiku võimalus, asi mida nt põlvehädadega mehed hindavad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas erikr » 31. 03. 2008. 05:53

Mati kirjutas:Samas ongi Time vähemalt alguses SPD'lt üle minnes "kangem". Kuid sellega harjub ja armub :). Time üks hea pool ongi ka float'i valiku võimalus, asi mida nt põlvehädadega mehed hindavad.
sõidan alates 2002 Time ATACitega. 2004 oli baigil ATAC XS, aga meeldis vähem, hankisin netist vana mudeli pedaalid. siiani on kõigil kolmel rattal ATACid ja ma ei tunneta mingit vajadust neid vahetada millegi muu vastu, kusagilt reguleerida vms. kui tahan jalga lahti saada, võtan jala lahti, kui panen matsu , tulevad jalad ise lahti. kui tahan jala kinni panna, panen kinni. mis mudaprobleemist jutt käib :roll: mina, kes ma sõita ei jõua ja palju jalutama kipun, ei tea küll midagi sellest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Andrus K » 31. 03. 2008. 08:11

oeh. Selline teema on siin vähemalt korra juba ringelnud ja üldine seisukoht on olnud, et vahet pole, toimivad ühtmoodi hästi. Osta see, kumb brand sümpaatsem ja disain meeldivam. Ma leian, et täheühend XTR peaks nagu iseenda eest rääkima, et tegu on tipptehnoloogiaga.

mul on olnud kolmed pedaalid - vanakooli SPD oli sitt, esimesed Timed olid head aga koledad, XTR on hea ja ilus, kahjuks kaalu poolest visplitele (mis on jälle koledad :) ) vastu ei saa.
Midagi regullida pole kunagi vaja olnud. Minu meelest see regullimine on üldse suht pseudo teema.

Ning taaskord - valides SPD, ei pea sa spinningusse minnes hakkama klotse vahetama, sest kõik spinningurattad on SPD pedaalidega. Nähtud küll neid time mehi sügisel nutuga siit spd klotse otsimas :)
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas marion » 31. 03. 2008. 10:23

Andrus K kirjutas:... visplitele (mis on jälle koledad :) )
mismõttes??? mismõttes??? (ja loe seda kõva ja eriti kileda häälega) :lol:

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Time v XTR

Postitus Postitas Gunnar » 31. 03. 2008. 11:38

Andrus K kirjutas: Midagi regullida pole kunagi vaja olnud. Minu meelest see regullimine on üldse suht pseudo teema.
XTR vajas mul küll reguleerimist, muidu oli algul Time pealt tulnuna pidevalt nikerdamiste peal jalg lahti. Time (5 aastat vana + kulunud klots :) andis väga hoogsaslt jalal külje peale liikuda, XTR aga seda ei salli ja lasi kinga lahti. Kui tihkemaks keerasin XTR-i, sain jala pidama, kuigi äärmuslikemates vangerdustes võib ikka lahti tulla. Kuna tahtmise korral saaks pedaali veel tihkemaks keerata, olen XTR-iga rahul.

Kui suvel oma ahilleusele liiga tegin, siis keerasin ajutiselt haige jala alla vana Time pedaali, et vältida liigestes liigset stressi, mida XTR-i suurem fikseeritus põhjustas.
Viimati muutis Gunnar, 03. 04. 2008. 21:33, muudetud 1 kord.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas mart » 31. 03. 2008. 12:17

Kohe kohe jõuab poodidesse
2008 Look Quartz Carbon, mis ca 20% kallim kui xtr.
The weight is 115g/pedal. System weight for two pedals, cleats and mounting hardware is 278g.
http://www.competitivecyclist.com/mount ... _TRUE.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time v Xtr

Postitus Postitas Mati » 31. 03. 2008. 12:49

mart kirjutas:Kohe kohe jõuab poodidesse 2008 Look Quartz Carbon
On juba meil siin poes ja kui peaks vaja minema, siis tõenäoliselt minu järgmine valik.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: Time v Xtr v Look

Postitus Postitas brg » 09. 04. 2008. 05:32

Plaan oli ühele oma rattale uued pedaalid osta (hetkel sõidan nii MNT kui MTB sama kingaga ja kasutades Time ATAC pedaale). Lihtne valik oleks ilmselt jätkata Time-ga (Roc Atac vms), aga Look Quartzid tunduvad ahvatlevamad.
Kas kellelgi on infot kas Look Quartzi cleat-id ühilduvad Time Atac pedaaliga või vastupidi (Atac cleatid Lookiga)? Pildi pealt paistavad üsna sarnased.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Time v Xtr v Look

Postitus Postitas mart » 09. 04. 2008. 09:05

brg kirjutas: Kas kellelgi on infot kas Look Quartzi cleat-id ühilduvad Time Atac pedaaliga või vastupidi (Atac cleatid Lookiga)? Pildi pealt paistavad üsna sarnased.
Arvatavasti ei sobi- nokk ja saba on täiesti erinevad.
Pilt
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Jupid”