Saab mu rattale ketaspidureid panna?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
/////ALPINE
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 28. 01. 2007. 23:14

Saab mu rattale ketaspidureid panna?

Postitus Postitas /////ALPINE » 30. 01. 2007. 22:35

Rattaks on Jamis Cross Country 2.0,aasta 2004 (vist)
Amordi küljes on sellised 2 auku,nagu saaks sinna paigaldada ketaspidureid,minu arvates,sest vavevalt et see nüüd mingite porikate jaoks on,ja taga raami küljes on ka 2 sellist auku.
Pildid: ees http://img176.imageshack.us/img176/5372/imgp0414gp7.jpg
taga http://img72.imageshack.us/img72/6318/imgp0419nn3.jpg
ja kui sinna saab ketaspidureid panna,siis millised sobivad?
Raido
Pole Jamist

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 30. 01. 2007. 22:45

Mõõda aukude vahe tsentritest ära ja kui on 51 mm, siis tegu IS standardi kohase pidurikinnitusega. IS kohaseid pidureid on terve ilm täis. Kuid lisaks pead veel vastavad rummud hankima, et kettad külge kruvida. On nii Shimano 'center-lock' kui IS standardi rummud. Pole küll spetsialist ja ei tea, kas Shimano 'center-lock' ja IS sadul omavahel kokku lähevad. Ehk teadjamad kommenteerivad siin. Või uuri siis juba rattapoest.
Keep momentum

Kasutaja avatar
/////ALPINE
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 28. 01. 2007. 23:14

Postitus Postitas /////ALPINE » 30. 01. 2007. 23:01

51mm oli jah vahe,kuid kus neid jookse müüakse ja mis hinnaklassi nad jäävad umbes?
Pole Jamist

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 01. 2007. 23:27

jah, saad paigaldada oma rattale IS (tähistatakse ka IS2000) standardile vastavad ketaspidurid.
ehk siis valdava enamuse tänapäeval saadaolevatest.

ketta kinnitus rummule pole seotud sadula kinnitusega raamile.

ausalt öeldes koguvad mul ühed deore ketaspiduri rummudega (ketta kinnitus IS 6 poldiga) jooksud tolmu. pöid on mavic x130 (pöiapiduri pöid), seega saab neid jookse kasutada nii pöiapiduri kui ketaspiduriga. mingi 800-ga annaks ära.

uued on poes laias laastus 1500 kuni 15000
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
/////ALPINE
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 28. 01. 2007. 23:14

Postitus Postitas /////ALPINE » 30. 01. 2007. 23:35

erikr kirjutas:jah, saad paigaldada oma rattale IS (tähistatakse ka IS2000) standardile vastavad ketaspidurid.
ehk siis valdava enamuse tänapäeval saadaolevatest.

ketta kinnitus rummule pole seotud sadula kinnitusega raamile.

ausalt öeldes koguvad mul ühed deore ketaspiduri rummudega (ketta kinnitus IS 6 poldiga) jooksud tolmu. pöid on mavic x130 (pöiapiduri pöid), seega saab neid jookse kasutada nii pöiapiduri kui ketaspiduriga. mingi 800-ga annaks ära.

uued on poes laias laastus 1500 kuni 15000
hmm,jätan meelde,hetkel küll nii suurt kulutust ei plaani,suveks aga tahaks küll ratta jupid välja vahetada.Ja ma sain õiegesti aru,et mingeid spets jookse pole vaja?
Pole Jamist

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 01. 2007. 23:42

/////ALPINE kirjutas: hmm,jätan meelde,hetkel küll nii suurt kulutust ei plaani,suveks aga tahaks küll ratta jupid välja vahetada.Ja ma sain õiegesti aru,et mingeid spets jookse pole vaja?
niipalju peab spets olema, et rummu külge peab olema võimalus ketas paigaldada (ketta rumm) ja esijooks ei tohi olla radiaalselt laotud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
/////ALPINE
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 28. 01. 2007. 23:14

Postitus Postitas /////ALPINE » 30. 01. 2007. 23:51

erikr kirjutas:
/////ALPINE kirjutas: hmm,jätan meelde,hetkel küll nii suurt kulutust ei plaani,suveks aga tahaks küll ratta jupid välja vahetada.Ja ma sain õiegesti aru,et mingeid spets jookse pole vaja?
niipalju peab spets olema, et rummu külge peab olema võimalus ketas paigaldada (ketta rumm) ja esijooks ei tohi olla radiaalselt laotud.
okei,aga oskate äkki mudeli v mingi lingi anda,et kust ja milliseid jookse peaks ostma. Et ostaks veljed millalgi ära,sest taguvelg kõver ja tahaks vahetamist,ja kunagi ostaks ehk ketaspidurid ka.
Pole Jamist

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2007. 08:09

/////ALPINE kirjutas: okei,aga oskate äkki mudeli v mingi lingi anda,et kust ja milliseid jookse peaks ostma. Et ostaks veljed millalgi ära,sest taguvelg kõver ja tahaks vahetamist,ja kunagi ostaks ehk ketaspidurid ka.
jooks=rumm+kodarad+pöid(velg)
nn "õigel" kettajooksu pöial puudub vastavalt töödeldud pidurduspind, seega seda ei saa pöiapiduriga kasutada
siin näide
http://www.mavic.com/e_img/chapitres/ja ... 7_disc.jpg

pöiapiduril on jällegi treitud pidurduspind
http://www.mavic.com/e_img/chapitres/jante_xm_117.jpg

sul on valikud:
1. osta kettajooksud siis kui piduridki ostad ja vahetad kõik korraga välja.
2. ostad või lased laduda jooksud, millel on pöiapiduri pöid ja ketaspiduri rumm.
valmiskomplektina p.2 poes tavaliselt pole, laotakse kokku soovi korral
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 31. 01. 2007. 11:00

erikr kirjutas:2. ostad või lased laduda jooksud, millel on pöiapiduri pöid ja ketaspiduri rumm.
valmiskomplektina p.2 poes tavaliselt pole, laotakse kokku soovi korral
Ei vasta tõele - nt Mavic Crossland ja Crossride on täiesti pöia- ja ketaspidurisobilik. Mõlemad saadaval ka eesti netipoes mille linki ei pea kaugelt otsima.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 31. 01. 2007. 11:09

konakona kirjutas:Ei vasta tõele - nt Mavic Crossland ja Crossride on täiesti pöia- ja ketaspidurisobilik. Mõlemad saadaval ka eesti netipoes mille linki ei pea kaugelt otsima.
jah, täitsa õigus. ma ausalt öeldes lülitasin need valikust justkui välja kuna saan aru, et kodanikul tahtmine on oluliselt suurem kui rahaline võimalus.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 31. 01. 2007. 11:17

konakona kirjutas:
erikr kirjutas:2. ostad või lased laduda jooksud, millel on pöiapiduri pöid ja ketaspiduri rumm.
valmiskomplektina p.2 poes tavaliselt pole, laotakse kokku soovi korral
Ei vasta tõele - nt Mavic Crossland ja Crossride on täiesti pöia- ja ketaspidurisobilik. Mõlemad saadaval ka eesti netipoes mille linki ei pea kaugelt otsima.
Tõsi, kuid selline komplekt läheks teemaalgataja hinnalimiidist ilmselt välja. Minu mõtteterad seoses probleemiga: odavat ketaspidurit pole väga mõtet panna, pigem vaheta omal tagapöid välja (või terve tagajooks), osta uued (head) piduritrossid ja kõrid, korralikud piduriklotsid ja saad suhteliselt väikese raha eest korraliku süsteemi. Kui su soov kettad panna on ajendatud soovist cool olla, siis pigem jäta vahetamata. (ise sõidan hetkel tõesti kettaga, kuid kui peaksin uue ratta ostma, siis ei välistaks ma V-pidureid!)

EDIT: kuna mul postituse kirjutamine võttis jube kaua aega, siis tahtmatult kordasin Eriku mõtet hinnapiiri osas :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
/////ALPINE
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 28. 01. 2007. 23:14

Postitus Postitas /////ALPINE » 31. 01. 2007. 15:45

KaupoR kirjutas:Tõsi, kuid selline komplekt läheks teemaalgataja hinnalimiidist ilmselt välja. Minu mõtteterad seoses probleemiga: odavat ketaspidurit pole väga mõtet panna, pigem vaheta omal tagapöid välja (või terve tagajooks), osta uued (head) piduritrossid ja kõrid, korralikud piduriklotsid ja saad suhteliselt väikese raha eest korraliku süsteemi. Kui su soov kettad panna on ajendatud soovist cool olla, siis pigem jäta vahetamata. (ise sõidan hetkel tõesti kettaga, kuid kui peaksin uue ratta ostma, siis ei välistaks ma V-pidureid!)

EDIT: kuna mul postituse kirjutamine võttis jube kaua aega, siis tahtmatult kordasin Eriku mõtet hinnapiiri osas :)
ega jah, täiesti õige :D kas just et cool olla aga tahaks midagi uut proovida,kuid jah arvatavasti tuleks siis paari tonnine kulutus.Otsin siis uusi V-pidureid. Aga milliseid :roll: ?
Pole Jamist

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 31. 01. 2007. 17:26

V-pidurite kohta lappa vanu teemasi, või tee uus teema. Ärme hakka siin asja kirjuks ajama.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Postitus Postitas Veiko V » 31. 01. 2007. 19:08

EDIT: kuna mul postituse kirjutamine võttis jube kaua aega, siis tahtmatult kordasin Eriku mõtet hinnapiiri osas :)[/quote]
ega jah, täiesti õige :D kas just et cool olla aga tahaks midagi uut proovida,kuid jah arvatavasti tuleks siis paari tonnine kulutus.Otsin siis uusi V-pidureid. Aga milliseid :roll: ?[/quote]

Kui näiteks Avid singel digit 5 sobiksid siis mul jäävad need kohe vedelema nii pea kui uued pidurid saabuvad. Need hetkelised on sõitnud ainult 32 km kui täpne olla minukäes. Kui sobivad tee oma pakkumine.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 31. 01. 2007. 21:38

KaupoR kirjutas:... (ise sõidan hetkel tõesti kettaga, kuid kui peaksin uue ratta ostma, siis ei välistaks ma V-pidureid!)...
Well, mina pean paraku ütlema, et ei enam V-pidurit! Eriti sellepärast, et ka talvel sõidan ja siis on vaja ka pidama saada. Ketaspidur (hüdrauliline) annab võimaluse paremini moduleerida pidurdusjõudu. V-piduriga võib väga äkki haakida ja siis pole palju vaja, et uppi lennata. Kui lumest läbinuna ta üldse pidurdab. Aga kui talvel lumes ja muudel aastaaegadel mudastele radadele ei satu, siis pole ketas vast tõesti primaarne. Kuigi 'dowhill' ja 'freeride' on ilma kettata minu meelest hullumeelsus.
Keep momentum

Kasutaja avatar
/////ALPINE
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 28. 01. 2007. 23:14

Postitus Postitas /////ALPINE » 31. 01. 2007. 22:43

matukas kirjutas:
KaupoR kirjutas:... (ise sõidan hetkel tõesti kettaga, kuid kui peaksin uue ratta ostma, siis ei välistaks ma V-pidureid!)...
Well, mina pean paraku ütlema, et ei enam V-pidurit! Eriti sellepärast, et ka talvel sõidan ja siis on vaja ka pidama saada. Ketaspidur (hüdrauliline) annab võimaluse paremini moduleerida pidurdusjõudu. V-piduriga võib väga äkki haakida ja siis pole palju vaja, et uppi lennata. Kui lumest läbinuna ta üldse pidurdab. Aga kui talvel lumes ja muudel aastaaegadel mudastele radadele ei satu, siis pole ketas vast tõesti primaarne. Kuigi 'dowhill' ja 'freeride' on ilma kettata minu meelest hullumeelsus.
jamh,sama mure mulgi,et pidamist pole talviti eriti,lumi läheb klotsile ja tee mis tahad,ei võta,aga noh,tuleb vähem lumes rallida :D
Pole Jamist

Vasta

Mine “Jupid”