Time vs Vispel

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Time vs Vispel

Postitus Postitas margo » 31. 08. 2006. 17:20

Vaja nõu, kumba eelistada - kas Time'i või visplit (kas siis eggbeater või 4x4).

Ise olen sõitnud ca 2,5 aastat eggbeateritega ja mind häirivad nende juures kaks asja:
1) Puksi tihend läks väga kiiresti läbi (4x4 seda probleemi ei ole)
2) Pedaal/klots/king kulus ca aastaga nii, et jalg hakkas pedaalil jubedalt ujuma. Ses suhtes meeldis SPD rohkem, jalg oli kindlamalt paigas.

Kas keegi oskab time ja visplit omavahel võrrelda? Ei suuda otsustada, kas 4x4 või Time Atac XS.

PS. Otsing sõna järgi "Time" annab vastuseks "Vastavasisulisi teemasid või sõnumeid ei leitud" :?

kosmonaut
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 26. 11. 2005. 18:28

Postitus Postitas kosmonaut » 31. 08. 2006. 18:05

Kasutan Look 4x4 pedaale. Klotsid/kingad kuluvad ka neil kiiresti. Teiseks on mul probleem laagritega, mis ragisevad ja pedaal ei pöörle nii hästi kui peaks, sõitmisel see aga tunda ei anna. Muidu on pedaalid väga head. Kinni lähevad kiirelt ja igas olukorras. Timega sõitnud ei ole, nii et otsest võrdlusmomenti ei ole.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 31. 08. 2006. 18:07

4x4 eelis Time ees on väiksem kaal, muus osas on nad täiesti võrdsed. Üldiselt mainitud 4x4 eelised nagu töökindlus mudas, kerge jala sisse minek jms on Time'l vähemalt sama head. Ise olin ka paar kuud tagasi sama valiku ees (CBros C või Time XE) ja valisin Time. Time ei kulu, on töökindel ja ei söö kingataldu(minu jaoks väga oluline).
Zero the Hero

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Postitus Postitas metslane » 31. 08. 2006. 18:31

ei ole see time ka nii hea kui räägitakse.vanad timed olid tõesti head,töötasid igas olukorras aga uued :cry: läheb muda vahele ja siis ei saa jalga sisse enam :( samas tõmmates tuleb jalga välja.
olid nad 10 aastat ühesugused ja head ja nüüd mingi mees hakkas head asja paremaks tegema :D nagu venelased ütlevad:hotelas po ludtse,polutshilas kak vsegda.
kaalus oli time visplist vist isegi kergem
visplitest ma parem ei räägiks :D aga eks proovige ise järgi :D

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 31. 08. 2006. 18:42

urmo kirjutas:... Time ei kulu, on töökindel ja ei söö kingataldu(minu jaoks väga oluline).
Vot see viimane asi on üks põhilisi argumente, miks ma praegu time'i poole kaldun. Seega peaks ka jalg pedaalil fikseeritum olema.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 31. 08. 2006. 19:21

kosmonaut kirjutas:Kasutan Look 4x4 pedaale. Klotsid/kingad kuluvad ka neil kiiresti. Teiseks on mul probleem laagritega, mis ragisevad ja pedaal ei pöörle nii hästi kui peaks, sõitmisel see aga tunda ei anna. Muidu on pedaalid väga head. Kinni lähevad kiirelt ja igas olukorras. Timega sõitnud ei ole, nii et otsest võrdlusmomenti ei ole.
OTKolm (või juba neli?) hooaega 4x4-ga ning neid probleeme pole juhul kui:
a) klots on piisavalt eemal tallast, et tald ei ulatu vastu pedaali - kingad kulusid muidu ära kuid tald on täiesti korras pärast neid aastaid
b) hooldus - spets nipliga tavotti täis lasta (nii, et teisest otsast välja pressib) iga normaalse aja tagant, õlitamisest üksi ei piisa. Siis ei ragise midagi kunagi.
c) kulumise & liiga lahtsise logisemise vastu - osta uued klotsid kinga talla alla kord hooajal - pedaal nii ei kulu. Klotsid üksi ei maksa eriti midagi.OT (kuna Time'ga kogemust ei oma).

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Postitus Postitas tampico » 31. 08. 2006. 19:26

Olen nüüdseks Time XS pedaalidega u. 3500 km sõitnud ning töötavad siiamaani suurepäraselt. Kinni ja lahti käivad igas olukorras eeskujulikult ning iseeneslikku avanemist pole ka täheldanud.

Seda reguleerimiskruvi, mis hinnale umbes veerandi lisab pole siiani vaja läinud, ehk tegelikult oleks mõistlikum valik ilmselt XE.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas Kirsa » 31. 08. 2006. 19:31

margo kirjutas:Ses suhtes meeldis SPD rohkem, jalg oli kindlamalt paigas.
Mis spd oli? Uuesti spd poole ei soovi vaadata - näiteks 959.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas margo » 31. 08. 2006. 20:04

Kirsa kirjutas:Mis spd oli? Uuesti spd poole ei soovi vaadata - näiteks 959.
Kui nüüd õigesti mäletan, siis oli vist 535. Selliste pedaalidega enam mutta ei taha minna. Tegelt olen juba ammu tahtnud Time'i proovida, on ju teda nii palju kiidetud. Lisaks peaks Atac XS olema kergem kui 959 :wink:

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Postitus Postitas JannoR » 31. 08. 2006. 20:16

margo kirjutas: Seega peaks ka jalg pedaalil fikseeritum olema.
tampico kirjutas: Seda reguleerimiskruvi, mis hinnale umbes veerandi lisab pole siiani vaja läinud, ehk tegelikult oleks mõistlikum valik ilmselt XE.
Teeme vahetust, anna oma kruviga variant mulle. Sai enne Time XE soetamist mitmed head aastad mingisuguseid VP spd?sid pruugitud ja minu jaoks oli nendelt Time?ide peale üleminek küll samm tagasi (kui vaid jala kinnisaamise kiirus välja arvata). Võrreldes spd?dega liigub jalg pedaalil külgsuunas nii nagu tahab ja tuleb ka lahti kuidagi häbematult lihtsalt...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 31. 08. 2006. 20:22

kui saaksid veel time vana mudeli kusagilt kätte. ma müüsin oma XS ühe hooaja järel maha ja hankisin asemele vana mudeli ATACid. ebays veel vahest liigub. muude clipless pedaalidega igasugune kogemus puudub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 31. 08. 2006. 21:03

urmo kirjutas:Time ei kulu, on töökindel ja ei söö kingataldu(minu jaoks väga oluline).
Vaidlen töökindluse koha pealt küll kõvasti vastu: Atac Aliumid sai ilusti kõrisema-loksuma paari tuhande kilomeetriga, uued Atac XS'id teevad peale 500km juba selliseid kaeblikke hääli, nagu lõpp poleks enam kaugel, kuigi liiguvad veel ilusti :( Ja raskest jalast on minu puhul asi kaugel.

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 31. 08. 2006. 21:10

Mul on Time Atac Aliumid - üsna vana mudel, nende kõrval olen sõitnud (vist) ka ühtede vanade SPD pedaalidega (mudas mitte) kuid ausalt - mul pole kordagi Time'ga probleeme olnud ühelgi maastikul kinni-lahtisaamisega!

Ühed aliumid on üle ka, aga neist ühel pedaali otsast kadunud see kruvi või kork .. igatahes, kui keegi teab kust saada asendust, siis võib PS saata.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 31. 08. 2006. 21:20

Time on ikka väga töökindel minuarust, Atac aliumidega sõitsin ühe aasta, ka talvel, ja mingit jama polnud. Nüüd sõidan XE-dega, mis on peale peaaegu tervet hooaega nagu uued, isegi kirjad on veel peal. On saanud ka kümmekond matsu vastu kive ja muid juurikaid, need pole mingit mõju avaldanud. Korra aastas on tavaks laagrid üle määrida ja peale iga sopast sõitu korralikult puhtaks pesta. Natuke loksub iga pedaal, pole seni veel ühtegi mitteloksuvat pedaali näinud.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Postitus Postitas tampico » 31. 08. 2006. 21:30

JannoR kirjutas:Võrreldes spd?dega liigub jalg pedaalil külgsuunas nii nagu tahab ja tuleb ka lahti kuidagi häbematult lihtsalt...
Sa võid proovida klotside vahetamist kingadel omavahel. Ühtpidi on lahtikeeramise nurk väiksem kui teistpidi.
Samuti võivad klotsid olla liialt kulunud.

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 31. 08. 2006. 22:02

Eks ikka igaüks kiidab oma, aga siiski. Kasutasin aasta Shimano M520 pedaale, probleeme mäletan ühel korral jala kinnisaamisega.
Nüüd Shimano M959 tippmudeli peal üle ja ainult rohkem rahul - mitte ühtegi probleemi, ausalt ka. Miinus on kaal. Laagreid puhastan-määrin-regullin vastavalt mudaste-vihmaste sõitude arvule. Kui on oht, et võis vesi sisse saada, siis võtan ka pedaali lahti.
urmo kirjutas:Natuke loksub iga pedaal, pole seni veel ühtegi mitteloksuvat pedaali näinud.
Tule vaata minu oma. 8) Lõtku pole, kui hästi regullitud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2006. 23:28

Kolmas hooaeg Atac XS esimene verison, ehk regulli võimaluseta. Pole nendega mitte midagi teinud hoolduse mõttes ja kestavad tips-tops. Jala saab kinni ja lahti ei tule midagi ise. Ei oska muud tahta. Visplit pole proovind ja SPD kogemus aastate tagant (nüüd need kindlasti arenenumad). Samas kõrva on visplite osas jäänud Look'i eelistus Eggbeaterile :roll: .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas matukas » 31. 08. 2006. 23:39

margo kirjutas:Vaja nõu, kumba eelistada - kas Time'i või visplit (kas siis eggbeater või 4x4).
Natuke OT, aga võib-olla hoopis Speedplay Frog?
Olen 2001 alates kasutanud ja pedaalidel kulumist minimaalselt.
Klotsid olen ühe korra vahetanud. Kui sellise suurusega 'free-float' ei meeldi siis ...
Keep momentum

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2006. 23:42

matukas kirjutas:
margo kirjutas:Vaja nõu, kumba eelistada - kas Time'i või visplit (kas siis eggbeater või 4x4).
Natuke OT, aga võib-olla hoopis Speedplay Frog?...
Bike'le??? Nende mudakindlus tundub küll väääääga kahtlane :roll: . Nende klots nagu ootaks, et sinna üks mõnn mudaklomp moodustuks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas matukas » 31. 08. 2006. 23:51

Mati kirjutas:Bike'le??? Nende mudakindlus tundub küll väääääga kahtlane :roll: . Nende klots nagu ootaks, et sinna üks mõnn mudaklomp moodustuks.
No igatahes on nad edukalt esimese 'muda Haanja 100' katsumuse läbinud. Ja järgmised Haanjad samuti. Minu jalg/põlv ei kannatanud SPD-d ära, sellest ka selline valik. Sel ajal veel Eggbeatereid ja 4x4-sid polnud maailmaturul. Frog ongi MTB-le. X seeria ja Zero on maanteeratastele. OK, saab ju igale rattale igat varianti külge keerata, kuid milleks kemiseerida?
Keep momentum

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas Mati » 31. 08. 2006. 23:57

matukas kirjutas:
Mati kirjutas:Bike'le??? Nende mudakindlus tundub küll väääääga kahtlane :roll: . Nende klots nagu ootaks, et sinna üks mõnn mudaklomp moodustuks.
No igatahes on nad edukalt esimese 'muda Haanja 100' katsumuse läbinud...
Nii nad jah kodukal väidavad: Frog pedals are equally at home in dry or muddy terrain. Their unique cleats are virtually immune to clogging with mud or dirt, because debris is pushed out whenever you engage the pedal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Külaline

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas Külaline » 01. 09. 2006. 09:20

Kirsa kirjutas:
margo kirjutas:Ses suhtes meeldis SPD rohkem, jalg oli kindlamalt paigas.
Mis spd oli? Uuesti spd poole ei soovi vaadata - näiteks 959.
Kirsa, sul vist jäi lause lõpsust küsimärk ära? Endal juba aasta algusest saati Shimano tippmudel 959 ja ülirahul. Minu, kui parandamatu esteedi jaoks on oluline ka see, et võrreldes suurte ja koledate (kuigi töökindlate) vanakooli Time Aliumitega on 959 ikka kohe ilus vaadata :)

Siin on varem ka kirjutatud, et shimano pedaalide töökindlus on juba 2-3 viimast aastat täiesti ok, võrreldes varssemate aegadega. Seda ka odavama otsa mudelitel. Elukaaslasel on 520 ja kõik toimib. Ka mudas.
Viimati muutis Külaline, 01. 09. 2006. 09:28, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas margo » 01. 09. 2006. 09:21

matukas kirjutas: Natuke OT, aga võib-olla hoopis Speedplay Frog?
Olen 2001 alates kasutanud ja pedaalidel kulumist minimaalselt.
Klotsid olen ühe korra vahetanud. Kui sellise suurusega 'free-float' ei meeldi siis ...
Tõesti näevad nad ka minu silmis natuke kahtlased välja (muda seisukohalt). Lisaks, ei ole küll eriti tähelepanelikult uurinud, kuid Eesti poelettidel pole neid silma hakanud (V+, NRP, Et-bike). Tellimisega ei viitsi praegu tegeleda.

Nii et olen siis pragu seda teed astumas, et õnnestunud äri korral olen õhtuks esimene clubberslane, kes oskab time'i ja visplit omavahel võrrelda :wink:

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas matukas » 01. 09. 2006. 09:43

margo kirjutas:
matukas kirjutas: Natuke OT, aga võib-olla hoopis Speedplay Frog?
Olen 2001 alates kasutanud ja pedaalidel kulumist minimaalselt.
Klotsid olen ühe korra vahetanud. Kui sellise suurusega 'free-float' ei meeldi siis ...
Tõesti näevad nad ka minu silmis natuke kahtlased välja (muda seisukohalt). Lisaks, ei ole küll eriti tähelepanelikult uurinud, kuid Eesti poelettidel pole neid silma hakanud (V+, NRP, Et-bike). Tellimisega ei viitsi praegu tegeleda.
Nagu juba kirjas, mudase Haanja 100 võistlusel polnud mudaga praktliselt probleeme. Klots oli täiesti haljas, kui seejuures jalatsite tallad täiega mudased. Eestist ei saagi neid osta. Saksa netipoodides peaks need saadaval olema. Ma ei väidagi, et Eggbeater ja 4x4 mudakindluse poolest kehvemad oleks, kuid neil ei ole 'free-float' omadust, mis minu jaoks on oluline. Jalg liigub loomulikumat teed. Ja minu jaoks oli see vahe positiivselt tuntav, kui SPD tüübilt Frog-ile üle läksin.
Keep momentum

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 01. 09. 2006. 10:12

ma olen ka kaks aastat visplitega sõitnud ja võrreldes mingite ürgaegsete spd-dega olen nendega ikka väga rahul. Aga nüüd on klotsid ära kulunud. Pole siinmail EggBeateri klotse müügil näinud, ainult Looki omad. Ma ise arvaks, et ka need peaks sobima, pedaal on ju sarnane või kuidas?

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 01. 09. 2006. 10:24

marion kirjutas: Pole siinmail EggBeateri klotse müügil näinud, ainult Looki omad. Ma ise arvaks, et ka need peaks sobima, pedaal on ju sarnane või kuidas?
Kunagi uurisin ise ka seda teemat ja siis jõudsin järeledusele, et peaks sobima. Ma usun, et saad NRP-s soovi korral proovida ka.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Time vs Vispel

Postitus Postitas Kirsa » 01. 09. 2006. 12:40

Andrus K kirjutas: Kirsa, sul vist jäi lause lõpsust küsimärk ära? Endal juba aasta algusest saati Shimano tippmudel 959 ja ülirahul. Minu, kui parandamatu esteedi jaoks on oluline ka see, et võrreldes suurte ja koledate (kuigi töökindlate) vanakooli Time Aliumitega on 959 ikka kohe ilus vaadata :)

Siin on varem ka kirjutatud, et shimano pedaalide töökindlus on juba 2-3 viimast aastat täiesti ok, võrreldes varssemate aegadega. Seda ka odavama otsa mudelitel. Elukaaslasel on 520 ja kõik toimib. Ka mudas.
Sellest oli kuskil teises teemas pikalt juttu et shimano uued 520/540/959 mudelid on väga head ja mudakindlad. Aga ma ei leidnud seda teemat üles ning ei taha seda juttu siia ka korrata.

Ise samuti 540-i väga rahulolev kasutaja.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 01. 09. 2006. 14:47

marion kirjutas: Aga nüüd on klotsid ära kulunud. Pole siinmail EggBeateri klotse müügil näinud, ainult Looki omad. Ma ise arvaks, et ka need peaks sobima, pedaal on ju sarnane või kuidas?
Sobivad 100%,olen ise sõitnud häda sunnil LOOK-i klotsidega ja ühe EggBeateri pedaaliga.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 01. 09. 2006. 14:50

vigurivänt kirjutas:
marion kirjutas: Aga nüüd on klotsid ära kulunud. Pole siinmail EggBeateri klotse müügil näinud, ainult Looki omad. Ma ise arvaks, et ka need peaks sobima, pedaal on ju sarnane või kuidas?
Sobivad 100%,olen ise sõitnud häda sunnil LOOK-i klotsidega ja ühe EggBeateri pedaaliga.
suurepärane, siis mure murtud, panen uued looki klotsid

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 01. 09. 2006. 14:51

Mina kasutan Candy SL'i, mis peaks olema midagi vahepealset ja olen väga rahul. Jala saab alati kinni/lahti ja mingit kulumist peale klotside ka pole. Eggbeateri klotse on müügil Tartu Hawaiis.

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re:

Postitus Postitas haigo » 18. 09. 2008. 11:35

erkki kirjutas:Mul on Time Atac Aliumid - üsna vana mudel, nende kõrval olen sõitnud (vist) ka ühtede vanade SPD pedaalidega (mudas mitte) kuid ausalt - mul pole kordagi Time'ga probleeme olnud ühelgi maastikul kinni-lahtisaamisega!

Ühed aliumid on üle ka, aga neist ühel pedaali otsast kadunud see kruvi või kork .. igatahes, kui keegi teab kust saada asendust, siis võib PS saata.
Sama probleemi ees, kah kork kadunud. Kas on kellelgi juppi või lahendust?

Vasta

Mine “Jupid”