Gripshift

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Markko
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 14. 04. 2003. 20:22

Gripshift

Postitus Postitas Markko » 14. 04. 2003. 20:25

Endal siin uue rattaost ees, siiamaani on kuskil 5 inimest mind ümber üritanud veenda, et ma sellega ratast ei ostaks. Nagu ma ühelt inimeselt olen teada saanud, siin väiksed spetsialistid koos, nii et sooviks te arvamust Gripshifti suhtes :)
Tean et see suhteliselt ruttu laguneb jne, kuid äkki keegi teeks vähe sügavama ülevaate ja annaks oma hinnangu selle viguri suhtes.
The Truth Is Out There

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Postitus Postitas smile » 14. 04. 2003. 20:52

Oleneb muidugi Gripshifti tootjast, aga nt. Srami gripshifti töötab mul küll juba 3 hooaega ilma igasuguste probleemideta. Pärast mudasemaid radasid, puhastan ära, aegajalt õlitan. Antud isend oli mu ratta peal juba selle soetamisel, ja praeguse seisuga on ta veel üks ainukesi komponente, mis on algupäraseks jäänd. Ja kui tulevikus peaksin vahetama, siis ainult kõrgemat klassi Srami Gripshifteri vastu. Kui vaatan neid Shimano Rapidfire vahetajaid, siis tunduvad need küll mingid imelikud jurakad :lol: . Nii et minu eelistus kuulub kindlasti gripshiftile. Neid on mugav kasutada, IMHO saad kiiremini käike lapata kui rapidfirega. Ja mis hea omadus veel Srami Gripshift esivahetajal on see, et tal on palju positsioone, nt. juhul kui vahetaja vastu ketti käib, saad nõksu edasi või tagasi lasta ja probleem sõidu pealt lahendatud . :P

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 14. 04. 2003. 20:57

No see on bullshit, et Gripshift on rapidist sitem.
Esiteks ta on kergem, lihtsam vahetada.Mõned profid kasutavadki ainult Gripi.
Miinus on see, et mudas sõites ei saa vahetamisele pihta, st et käed on mudased ja libedad.
Rapidfirel pluss on see, et näeb parem välja, raskem(kui see mingi pluss on)
Näppudega klõbistamine, igayhele harjumuse asi. Ise kasutan Rapidit.
No Pain No Gain

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 14. 04. 2003. 21:03

Kui gripshift, siis korralik, sest odavad lähevad maru kergesti läbi. Natuke liiva vahele ja ongi õhtal. Enda eelistus kuulub rapidile.

Kasutaja avatar
Markko
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 14. 04. 2003. 20:22

Postitus Postitas Markko » 14. 04. 2003. 21:06

A äkki oskab keegi rääkida, et mis seal siis nii hella on, mis liiva suhtes allergiline. Saan aru loomulikult, et kõik mis liigub, kulub, ja veel liivaga koos ent siiski
The Truth Is Out There

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 14. 04. 2003. 21:12

Ei ole seal midagi hella, eelmisel Marinil oli ka Gripshift. Mitte kordagi ei vedanud alt.
See liiva vahele minemis jutt on kahtlane. Pole seal ju kuskile minna, ennem läheb Rapidi vahele pori jms ja Rapidit on keerulisem puhastada.
No Pain No Gain

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 09. 05. 2003. 17:40

ka minu oli varem eelarvamus gripshifti suhtes. Kellel on (odavatel ratastel odavad gripid) laitsin maha,ei vaheta täpselt,käivad raskelt jne.Kui aga endale nyyd SRAM 7.0 käiguvahetuse oscin olin sunnitud ka gripi ostma. Ja te ei kujuta ette kui hea see on. Plex uskunudki et yx grpishift võib nii hea olla. käib kergelt ja ahetab isegi paremini kui Deore või LX. Samas oli ka hind gripi kohta soolane (900 paar) aga see tasub ennast ära. Soovitan käigile gripshifti. Kõige soodsam on Velospetsis ja sõitjatel annab seal ka alla kaubelda. Mina kauplesin 600 peale. :D

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 09. 05. 2003. 20:05

veloman32 kirjutas:ka minu oli varem eelarvamus gripshifti suhtes. Kellel on (odavatel ratastel odavad gripid) laitsin maha,ei vaheta täpselt,käivad raskelt jne.Kui aga endale nyyd SRAM 7.0 käiguvahetuse oscin olin sunnitud ka gripi ostma. Ja te ei kujuta ette kui hea see on. Plex uskunudki et yx grpishift võib nii hea olla. käib kergelt ja ahetab isegi paremini kui Deore või LX. Samas oli ka hind gripi kohta soolane (900 paar) aga see tasub ennast ära. Soovitan käigile gripshifti. Kõige soodsam on Velospetsis ja sõitjatel annab seal ka alla kaubelda. Mina kauplesin 600 peale. :D
mis gripi hind see 900 on? SRAM 7.0 on Nõmme poes 780 kr.paar.Ja eks kaubelda saab igas poes...Mul paar nädalat peal ja töötab tõesti hästi.Kui Rapid ei tööta kulunud ketiga,siis gripid vahetavad ka kulunud ketiga hästi.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 09. 05. 2003. 20:53

sry, vale hind tuli 800.- on 7.0 gripi paar.

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 08. 07. 2003. 09:36

Nagu eelpool öeldud oli suur + gripi puhul see et tal on mitu positsiooni nii et saad käigu nii või naa vahetatud. Kuigi maastikul sõites kippus mul ta peos liikuma .

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 08. 07. 2003. 09:46

gripshift oli tore küll tegelikult. väike jama oli see, et kuumaga ja vihmaga kippus käsi ära libisema ja ei saanud keerata. aga noh see oli alguses ja ma ei olnud taibanud veel kindaid osta. kinnastega oli kõik tore :)

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 08. 07. 2003. 10:49

veloman32 kirjutas:ka minu oli varem eelarvamus gripshifti suhtes. Kellel on (odavatel ratastel odavad gripid) laitsin maha,ei vaheta täpselt,käivad raskelt jne.Kui aga endale nyyd SRAM 7.0 käiguvahetuse oscin olin sunnitud ka gripi ostma. Ja te ei kujuta ette kui hea see on. Plex uskunudki et yx grpishift võib nii hea olla. käib kergelt ja ahetab isegi paremini kui Deore või LX. Samas oli ka hind gripi kohta soolane (900 paar) aga see tasub ennast ära. Soovitan käigile gripshifti. Kõige soodsam on Velospetsis ja sõitjatel annab seal ka alla kaubelda. Mina kauplesin 600 peale. :D
Gripshifti eeliseks on minu arust töökindlus. Rapid on idee poolest ju keerulisem ja seega õrnem.
Aga ise @ XTR rapparid ja jumalast rahul.
Mulle meeldib õudsalt gripi meeste käest küsida, et kuidas siis käiguvahetus ja pidurdamine üheaegselt õnnestub. :D
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 08. 07. 2003. 11:36

N kirjutas: Mulle meeldib õudsalt gripi meeste käest küsida, et kuidas siis käiguvahetus ja pidurdamine üheaegselt õnnestub. :D
minule see nüüd küll erilist muret ei tekita, et ei saa sõidu ajal korraga mitut asja teha. Vahepeal linnavahel sõites ja sellele mõeldes on küll natukene kripeldama hakanud :oops: , aga võistlustel vahetan kas, juba enne pidurdamist kähku käigu ära või siis kohe peale maha pidurdamist.


üks kahtlane lugu juhtus ka ükskord trenni tehes, oli juba paar kuud rapidilt gripile üleminekust möödas ja selle ajaga peaks juba ilma mõtlemata selge olema, kuidas vahetamine käib, aga ühel tõusul avastasin enda pöidlad rapidi üles vahatamise hoobe otsivad (nu täitsa nii, et näpud käivad ja ise mõtlen, et miks käik ei vahetu :? ) ja siis alles tuli meelde, et mul ja gripshift 8)
velo.clubbers.ee

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 16. 07. 2003. 22:59

Eelmisel rattal (21k Optima) oli gripshift - olin rahul.
Nüüd on deore rapidfire, meeldib rohkem, aga vahel kasutan ka tuttava gripshiftiga ratast ja pole probleemi. Ainuke asi on, et ühe käega sõites (midagi on teises käes) on gripshiftiga väga nadi käike vahetada.
Võistelnud pole, seega seda poolt ei oska kommenteerida.
Ma arvan, et minu tundlikele randmetele sobib rapidfire paremini.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 17. 07. 2003. 08:21

cowrider kirjutas: Võistelnud pole, seega seda poolt ei oska kommenteerida.
.
no aga tule siis järgmisele kolmapäevakule. Ära pelga, saad jala valgeks . Rajad pole ülejõukäivad, küll-aga saad 7-8 etapi jooksul ülevaate väga mitmekesistest radadest ja oskad hiljem spetsialiseeruda - kas hakkad käima mynthon cup ja Merrida cup laadsetel üritustel, või sobivad sulle TEC-sarja sõidud rohkem.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 17. 07. 2003. 10:28

Tegelikult on nii, et ma enne ketivahetust ei tahaks rahmeldada, aga eks ma varsti vahetan ja siis hoidke alt - eriti need, kes seni viimasteks jäid ;-) Ah jaa, mägesid võtan 43 & 43 :D

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 17. 07. 2003. 13:34

Sõitsin enne xtr rapidiga, uuele rattale ladusin peale x.o. ja 9.0sl pika toruga rapidi. Kui võrrelda tehniliselt toimivad minu meelest mõlemad piisavalt hästi. Grip on natuke mugavam pikema tõusupeal saab käike hästi täpselt vahetada üles ja alla. Samuti lõhkusin rapidiga enne natuke rämedamate languste peal näppe, eriti pöidlanukke :evil: . Kana ja Masa on juba paar hooaega gripi peal ja kuuldavasti ei kurda. Välbe käest küsisin siis tema arvas et vahet eriti pole. :idea:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 07. 2003. 13:38

www kirjutas:Sõitsin enne xtr rapidiga, uuele rattale ladusin peale x.o. ja 9.0sl pika toruga rapidi...
mõtled vast 9.0sl pika toruga grippi :?: mis hinnaga sul x.o kätte tuli, hirmus kirves on :!: Kuidas suhtud selle vastupidavusse, teine ju suuresti carbon - matsud jne :!: Minu jaoks see kraam unistuste maa :(
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

suvemees
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 09. 07. 2003. 15:55

grip vs. rapid

Postitus Postitas suvemees » 17. 07. 2003. 18:01

mulle meeldib kui sõrmede liigutustest piisab.... seega eelistan rapidit.

plussideks minu arust:
-pikal kurnaval sõidul on käed niigi kutud, hea kui lenksust kinni jaksab hoida...
-samamoodi kui on vaja jõuga lenksust haarata vms, siis ei kipu käigud vahetuma... kunagi mul igatahes gripiga nii juhtus.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 17. 07. 2003. 18:09

Millest see XTR tagakäikar tehtud on? Võtab ka igast kriime peale metsas sõites :?
No Pain No Gain

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 18. 07. 2003. 08:55

Corrosion kirjutas:Millest see XTR tagakäikar tehtud on? Võtab ka igast kriime peale metsas sõites :?
XTR-i tagakäikar on mingist sulamist. Oskan kosta pre rapid rise vahetaja kohta, kriime võtab peale omades kontakti kõva abrasiivse pinnaga. Purunema sundida on suht raske.
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 18. 07. 2003. 09:01

Corrosion kirjutas:Millest see XTR tagakäikar tehtud on? Võtab ka igast kriime peale metsas sõites :?
Olen ka täheldanud seda, et metsas ei ole kõik kivid, puud ja kännud pehmete materjalidega polsterdatud. Muld ja liiv on kah kuidagi karedad. Ühesõnaga kukkudes on tugev oht ennast ja ratast kriimustada. Ei teagi kellele kurta või kahjutasu nõuda, kes neid metsi ja parke valitseb? :lol:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 07. 2003. 09:07

Mati kirjutas:
Corrosion kirjutas:Millest see XTR tagakäikar tehtud on? Võtab ka igast kriime peale metsas sõites :?
Olen ka täheldanud seda, et metsas ei ole kõik kivid, puud ja kännud pehmete materjalidega polsterdatud. Muld ja liiv on kah kuidagi karedad. Ühesõnaga kukkudes on tugev oht ennast ja ratast kriimustada. Ei teagi kellele kurta või kahjutasu nõuda, kes neid metsi ja parke valitseb? :lol:
kivivalvur Ropka :!: :shock:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Vasta

Mine “Jupid”