sadul

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 21. 01. 2004. 19:14

Tuligi just meelde, kuidas ühes HE. poes pakuti "selle sadulat". Linna ma ei nimeta. Ainus hea asi on see et arenguruumi jätkub.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 04. 04. 2004. 00:40

cowrider kirjutas:Noniih, omal on WTB SST sadul ja sellega kipub mul vasak jalg tuimaks minema :( Proovisin ka kitsamat Scotti sadulat ja tollega sama jama.
Sügisel sai omale leitud hea sadul. San Marco Race Gel ja probleeme pole.
Täna sõitsin mõnda aega Merida Matts Sport 500 seljas ja tolle IKE Comp sadul (keskel auk) tundus enne sõitu uurides kahtlaselt pehme. Pehmendusega sõidupüksid olid ka jalas. Pärast mõnda aega sõitmist (30-60min) tahtis vasak jalg ära surra :( Võimalik, et asi on seotud ka sõiduasendiga, kuid tundub ikkagi sadulast sõltuvat.

Kasutaja avatar
fuzzz
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 22. 04. 2004. 15:00

Postitus Postitas fuzzz » 22. 04. 2004. 15:04

Sai täna endale fizik muretsetud, kuid pole veel proovida saanud, tea kas ikka on hää sadul või mitte???????????
kui ei sobi, müün maha........!!!!!!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 22. 04. 2004. 15:08

fuzzz kirjutas:Sai täna endale fizik muretsetud, kuid pole veel proovida saanud, tea kas ikka on hää sadul või mitte???????????
kui ei sobi, müün maha........!!!!!!
selliseid küsimusi kusi enne sadula soetamist.
fizi:k on tootja kel kümneid erinevaid mudeleid. sinu jutu põhjal ei oska öelda muud kui , et oled hea firma valinud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 22. 04. 2004. 15:29

Ise olen tänavu kasutanud WTB Laser V Stealth sadulat ja võin selle kohta vaid kiidusõnu öelda. Isegi mitmetunnise sõidu järel ei kurda mingeid vaevusi. Hüdraulika töötab eeskujulikult. Lisaks veel suhteliselt kerge ~ 235 gr.

Kasutaja avatar
fuzzz
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 22. 04. 2004. 15:00

Postitus Postitas fuzzz » 22. 04. 2004. 15:29

nu ega enne aru vist saa kui pead proovima ja kes sul poes proovida laseb......eks siis tuleb ära osta ja proovida, kui ei sobi eks siis peab uue soetama........

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 30. 04. 2004. 20:23

Nonii, olen siin kurtnud erinevate sadulate puhul vasaku jala suremist. Tundub, et asi pole sadulas vaid sõiduasendis (sest sai kevadel natuke seadeid muudetud) või siis kurvem variant, jalas endas. Sureb iga sadulaga, ka Fizikuga ja täna avastasin, et ka niisama toas kõndides on vasak jalg veidi jõuetum/tuimem :-(

Seega WTB (kõvem laiem), IKE (pehme), Selle San Marco Race Gel (kõvem kitsam) ja FIZIK NISENE (eriti pehme) sadulad tunduvad kõik sõidetavad. Viga on sadula ja lenksu vahel :-/

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 30. 04. 2004. 20:36

cowrider kirjutas:Nonii, olen siin kurtnud erinevate sadulate puhul vasaku jala suremist. Tundub, et asi pole sadulas vaid sõiduasendis (sest sai kevadel natuke seadeid muudetud) või siis kurvem variant, jalas endas. Sureb iga sadulaga, ka Fizikuga ja täna avastasin, et ka niisama toas kõndides on vasak jalg veidi jõuetum/tuimem :-(

Seega WTB (kõvem laiem), IKE (pehme), Selle San Marco Race Gel (kõvem kitsam) ja FIZIK NISENE (eriti pehme) sadulad tunduvad kõik sõidetavad. Viga on sadula ja lenksu vahel :-/
proovi paar päeva sadul 1-2 cm madalamal sõita.

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 01. 05. 2004. 13:50

vaata et sadul oleks täiesti otse. endal oli trekirattaga sama probleem talve algul, sai liigutatud umb mm ja asi paranes :D
teine variant, lase kellelgi jälgida kas sa sõidad otse või ehk istud viltu sadulas, sellele vastavalt siis ka võimalik sadule asendit natuke korrigeerida
veni vidi vici

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 01. 05. 2004. 22:02

cowrider kirjutas:Nonii, olen siin kurtnud erinevate sadulate puhul vasaku jala suremist. Tundub, et asi pole sadulas vaid sõiduasendis (sest sai kevadel natuke seadeid muudetud) või siis kurvem variant, jalas endas. Sureb iga sadulaga, ka Fizikuga ja täna avastasin, et ka niisama toas kõndides on vasak jalg veidi jõuetum/tuimem :-(
Radikuliit äkki ? Treeni kõvasti selja- ja kõhulihaseid, sobivat sõiduasendit pead ilmselt ka otsima. Mina olen skalpelli all käinud sellega, sõidan praegu ettepoole kaldus sadulaga ja toetun palju rohkem jalgadele-pedaalidele, kui keskmine rattasõitja.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 02. 05. 2004. 20:21

cowrider kirjutas:Nonii, olen siin kurtnud erinevate sadulate puhul vasaku jala suremist. Tundub, et asi pole sadulas vaid sõiduasendis (sest sai kevadel natuke seadeid muudetud) või siis kurvem variant, jalas endas.
Mul on vahel sama probleem parema jalaga (eriti kui MNT rattaga sõidan). Kuid teadlikult enda asendit muutes nihutan kergelt istmiku paremale - jälle asi kombes. Siit ainult järeldus, et iste asend viltu. Või on sul äkki teises sääres midagi sellist suurt, mis ei lasegi normaalselt istuda :roll: ...Sorry!!
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 03. 05. 2004. 11:50

Rahustav kuulda, et teistelgi on sarnaseid probleeme olnud ja et sellest on sõiduasendi korrigeerimisega jagu saadud. Ju siis tuleb veel eksperimenteerida.

Selle San Marco Race Gel sadulaga oli sügisel nii, et kui sadul maaga paraleelne oli, kippusin sadulas ette libisema. Nimelt on tal tagaosa tõusuga. Kui tõstsin sadula nina natuke kõrgemale, oli OK.

Sadula etteossa vajumine viitab vist valele lenksu kaugusele või kõrgusele. Pean vist stemi taas alla pöörama või lühema stemi ostma. Taga kitsama ja madalama rehvi kasutamine ei tule samuti mu sõiduasendile kasuks.

Minu postituse mõte antud teemas oli, et vahel ei pruugigi viga sadulas olla ja uue sadula soetamine ei pruugi lahendust pakkuda.

Kasutaja avatar
Lauri T
Rattur
Postitusi: 246
Liitunud: 16. 05. 2003. 15:49

Postitus Postitas Lauri T » 03. 05. 2004. 12:43

cowrider kirjutas:Selle San Marco Race Gel sadulaga oli sügisel nii, et kui sadul maaga paraleelne oli, kippusin sadulas ette libisema. Nimelt on tal tagaosa tõusuga. Kui tõstsin sadula nina natuke kõrgemale, oli OK.
On sellega veel kellelgi kogemusi? Ise soetasin natuke aega tagasi Fizi:k Nisene sadula ja sama lugu, et maaga paralleelse sadula asendiga libisen ette. Tõstsin sadula nina natuke kõrgemale ja nüüd on enam-vähem.. Kas see viitab lensku valele kõrgusele/kaugusele? Nisene omanikud - kas teil on sadul paralleelne maaga?
PiltLauri.Tibbo

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 03. 05. 2004. 12:46

Lauri T kirjutas: On sellega veel kellelgi kogemusi? Ise soetasin natuke aega tagasi Fizi:k Nisene sadula ja sama lugu, et maaga paralleelse sadula asendiga libisen ette. Tõstsin sadula nina natuke kõrgemale ja nüüd on enam-vähem.. Kas see viitab lensku valele kõrgusele/kaugusele? Nisene omanikud - kas teil on sadul paralleelne maaga?
jah, või paar milli allapoole. mnt rattal on fizi:k poggio ninaga rohkem allapoole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 03. 05. 2004. 12:52

Maastikuratta Nisene on maaga paralleelne. Vaadake oma lenksu/stemi seadistused üle ja ka sadulat saab edasi-tagasi liigutada. Ja veenduge, et sadula kõrgus õige oleks.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 03. 05. 2004. 13:10

tann kirjutas:Tegin mõned pildid sadulast mis mulle jätkuvalt muret teeb, aga kõiki siia ei hakanud saatma, üks nendest siis siin. Öelge mulle, kas see kannatab üldse mingit kriitikat :?
Tähed sadulal WTB SST

Oli ka enda GT Avalanchel algusest lõpunu peal selline sadul (kokku vist siis mingi 3-4 aastat :shock: ). Ei mäleta sellest sadulast õieti miskit positiivset ega negatiivset nimetada.
Eelmisel hooajal istusin selle keskelt auguga Ike Race otsas. Kujult meeldis, et selline kitsas ja suht minimalistlike vormidega (mul väike prink kann :D) ja uuestpeast oli päris sõidetav aga umbes poole suve pealt oli jäikus kadunud, kippus keskelt ja äärtest ära vajuma (enda kaal 68-69 kg).
Nüüd sõidan Bontrager FS2000 gel'iga. Tagumine ots suhteliselt mugav, meeldib ka see, et tagant sadula serv kergelt üles kaardub, mudugi võiks sadul ka tagant vähe kitsam olla, aga esimeses otsas on seda sadulat küll minu jaoks veidike liiga palju, laius ja paksus kipuvad segama (sadulas vändates on jalad koos, liiguvad peaaegu toptube vastu).
Seega ongi plaanis soetada lähiajal midagi siis eelkõige kitsamat, nt. Bontrageri Race Lite, valmistatud ka Selle San Marco poolt. (kui keegi kasutab siis ootan huviga kommentaare).

SP550
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 12. 04. 2004. 21:42

Postitus Postitas SP550 » 03. 05. 2004. 13:10

mul on selg ühelt poolt valutanud. põhjuseks see et puusad pole ühel kõrgusel. selgroo kõverus võib ka tunda anda.

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 04. 05. 2004. 10:57

Lauri T kirjutas: On sellega veel kellelgi kogemusi? Ise soetasin natuke aega tagasi Fizi:k Nisene sadula ja sama lugu, et maaga paralleelse sadula asendiga libisen ette. Tõstsin sadula nina natuke kõrgemale ja nüüd on enam-vähem.. Kas see viitab lensku valele kõrgusele/kaugusele? Nisene omanikud - kas teil on sadul paralleelne maaga?
paralleelne maaga.. just. Ja ei libise kuhugile. Et Nisene TT oli juba päevi näinud muretsesin endale uue Fizik Cobi. Ja julgen soovitada. Hoopis teine sadul kui Nisene. Toetab hoopis teist moodi, ühtlasemalt. Ei kahetse valikut. Nisene toetab nagu kahe konkreetsema alaga peamiselt. Miinuseks on see, et ääred on ka nahksed, et ehk siis seina äärde toetamine, kukkumine võib sadula suht lihtsalt rikkuda.
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 25. 04. 2006. 14:28

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 15:44, muudetud 1 kord.

almar
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 08. 04. 2003. 15:49

Postitus Postitas almar » 25. 04. 2006. 15:06

mõtlesin ise ka tagumikku meelitada ja soetasin endale SLR. Selle üle ei rõõmustanud aga sugugi mini tagumik, veelgi hullem peale mõnda maratoni oli tagumik katki hõõrutud ja nädalakese võis kärnu määrida. "Õnneks" otsustad sadul puruneda ruttu pärast esiemst kukkumist uue sadulaga ning uus isend Flite sarjast lahendas kõik probleemid. Boonusena tule see, et uus sadul ka oluliselt odavam...

Kasutaja avatar
andres635
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 26. 05. 2007. 12:45

Postitus Postitas andres635 » 17. 06. 2007. 15:04

Mul probleem xm speed sadulaga,peale 10km enam ei kannata peal istuda,küll surevad jalad ära ja küll jääb tagumik kangeks.Millise sadula ostaksid sina et-bike lehelt?Hinnaga kuni 1200 eek.Rattaks on Merida matts 500d 2007a.Sadulat olen proovinud igati regullida aga tolku pole.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 17. 06. 2007. 15:13

andres635 kirjutas:Mul probleem xm speed sadulaga,peale 10km enam ei kannata peal istuda,küll surevad jalad ära ja küll jääb tagumik kangeks.Millise sadula ostaksid sina et-bike lehelt?Hinnaga kuni 1200 eek.Rattaks on Merida matts 500d 2007a.Sadulat olen proovinud igati regullida aga tolku pole.
võimaluse korral proovi laenata kelleltki sadulat ja tee pikem sõit. muidu võib olla nii, et maksad 1200 ja oled omadega ikka samas seisus kus praegu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 17. 06. 2007. 21:38

andres635 kirjutas:Mul probleem xm speed sadulaga,peale 10km enam ei kannata peal istuda,küll surevad jalad ära ja küll jääb tagumik kangeks.Millise sadula ostaksid sina et-bike lehelt?Hinnaga kuni 1200 eek.Rattaks on Merida matts 500d 2007a.Sadulat olen proovinud igati regullida aga tolku pole.
Mul oleks pakkuda proovimiseks Selle San Marco Arami sadulat (googelda ise, ma ausõna täna ei jaksa). Vahetasin selle Gobi vastu välja sest samuti ei sobinud eriti. Sõitnud hooaja, kulumisjälgedega. Kui sulle sobib, annaksin soodsalt ära (ca 300kr).

Kasutaja avatar
andres635
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 26. 05. 2007. 12:45

Postitus Postitas andres635 » 18. 06. 2007. 18:10

Aitäh pakkumast aga ostan vist ise kah selle palju kiidetud cobi.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Postitus Postitas Veiko V » 18. 06. 2007. 19:59

Kasutan nüüd ise ka cobi omanik ja olen sellega väga rahul esimesed 500km seljataga ja ei oskaks hetkel paremat tahtagi.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 18. 06. 2007. 21:00

Minu poolt nt. vastulause Gobi'le. Sai samuti eelmine aasta see "rahva lemmik" soetatud ning.....Minu kann seda kohe üldse ei sallinud. Ennem kasutasin SDG Sattelite Ti'd - ülirahul. Gobi sain aga õnneks vahetada uuesti SDG TiFly vastu ja jällegi, rahu maa peal (õigemini, tagusment rahul)

Eks sadulaga kipub samamoodi olema, nagu kingadegagi - kõik lihtsalt ei sobi.
SDG - Speed Defies Gravity

PS. Hea sõber ja trennikaaslane samuti, SDG toodangu peale kolinud ja samuti, Gobi pealt :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Pendelejo
Rattur
Postitusi: 152
Liitunud: 25. 06. 2007. 22:00

Re: sadul

Postitus Postitas Pendelejo » 28. 05. 2009. 16:50

Tere,
On kellelgi mingit inffi Trek'i kallimate rataste originaalkonfi sadulate (RaceLite vist) kohta. Või on kellelgi seda lausa proovimiseks pakkuda?
Äkki keegi oskab pakkuda miskit muud mugavat sadulat?( kaal mul u95kg, ja reis kisub kah sinna jämedamate kategooriasse)Olen siin sadula otsinguil proovinud "vana" Gobi't ja Selle flite genuine gel'i-kumbki ei sobinud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: sadul

Postitus Postitas Rivo » 28. 05. 2009. 20:48

Pendelejo kirjutas:Tere,
On kellelgi mingit inffi Trek'i kallimate rataste originaalkonfi sadulate (RaceLite vist) kohta. Või on kellelgi seda lausa proovimiseks pakkuda?
Trek'i ülemise otsa sadulad on igati OK. Mõne jaoks võibolla liiga pehmed. Endal kogemus RaceLite Lux'ga - sõitsin sellega tiba üle hooaja ja igati rahul. Hetkel küll kasutan SDG TiFly'd, kuid Trek'i sadul jääb ootama üht pikka-pikka võistlust 8)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: sadul

Postitus Postitas erikr » 28. 05. 2009. 20:57

mul on üle tutikas Bontrager Race Lite Lux. 750 eek. hoolikal ümberkäimisel saab ka proovida
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Jupid”