White 8FAT Interceptori otsingul

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 19. 10. 2022. 12:48

Tere.

Soov oleks osta pealkirjas mainitud jalgratas. Ühtegi internetipoodi, kust neid Eestisse saadetaks ma ei leidnud, ammugi ei pakuta neid Eestis kohapeal. Ainus riik, kus ma neid internetis müügil nägin on Austria, kuid neamd väljaspoole enda riiki ei saada. Äkki teab keegi mingit moodust või kohta, kuidas oleks seda jalgratast võimalik osta ja Eestisse saada?
Link ka sellele lehele, kus ma White 8FAT Interceptorit nägin:
https://www.xxlsports.at/white-8fat-int ... e_2?page=1

Tänud.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas LauriA » 19. 10. 2022. 13:00

Kas ostaeu.ee sarnane firma ei aita? Ostaeu.ee nimekirjas ei ole küll Austriat, aga äkki mõne nende konkurendi abil saad ostetud?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 19. 10. 2022. 15:06

Väga huvitav. Ma pole ostaeu.ee'st kunagi kuulnudki ega ka muudest sarnast teenust pakkuvatest ettevõtetest. Siiani alati ise kaubad tellinud sealt, kus on ka meie riiki saatmine. Ma isegi ei tea, milliste märksõnade järgi võiks sarnaseid teenuse pakkujaid leida nagu ostaeu.ee. Aga tänud selle vihje eest.
Samas, kui on veel kellelgi mingeid ideid või kasvõi kogemusi ostaeu.ee sarnaste teenuse pakkujatega, siis võib julgelt siin sõna võtta.

snaxez
Rattur
Postitusi: 297
Liitunud: 08. 10. 2010. 17:06

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas snaxez » 19. 10. 2022. 17:02

https://www.eshopwedrop.ee/ ja https://ostaeu.ee/ on vist põhilised mida kasutatakse. Ise ei julgeks 2k€ eest asja läbi nende osta. Alati on võimalus, et transpordis juhtub midagi. HV foorumis juttu nendest.
ESWD teema - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=717557
OstaEu teema - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopi ... 0#10350810
Olen lugenud juhtumitest, kus algne müüja tarnib asja kohale, aga firma, kes selle eestisse tooma peaks ütleb, et nende kätte pole toodud.

Kodulehel on kirjas: "White Bikes are available exclusively at XXL stores throughout Norway, Sweden, Finland and Austria"
Helsinki läheduses 4 poodi, ilmselt ise Soomest tuua kõige mõistlikum.
https://whitebikes.com/retailers/

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 20. 10. 2022. 10:08

Tere.

Ostaeu.ee Google otsing viiski mind Hinnavaatluse foorumisse, kus neist kahest ettevõttest ka juttu oli. Üldiselt jäi mulje, et kui peaks saadetisega mingi probleem tekkima, siis nende poolt keegi vastutust endale ei võta. Nii kalli ostu puhul ei tahaks küll ehku peale minna. Samas tekkis endal mõte, et äkki saab sarnast skeemi kasutada usaldusväärsema ja rahvusvahelise ettevõttega nagu näiteks UPS, DHL, FedEx vms. Kauba tarnekohaks märkida nende mõni kohalik ladu ja sealt toodaks siis kulleriga saadetis Eestisse. Hind on sellisel juhul kindlasti märkimisväärselt kõrgem. Samas on ka riskid väiksemad.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas KaupoR » 20. 10. 2022. 10:16

neis ettevõtetes (kombinaatides) ei hakka keegi sinule mingit saadetist ümber vormistama.

Kas sa mõne poe käest küsinud oled, et äkki te ikka saadaks Eetisse ka? Kui nad müüa soovivad, siis loovad võimaluse.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas erikr » 20. 10. 2022. 12:28

White paistab olevat XXL housebrand, seega mujalt kui XXL seda ei saa. Või kui saab siis mingi teise nime all.
Soomes ja Norras otsas, Rootsis ja Austrias üksikud jäägid. Oleneb suurusest.

XXL on ise ka kombinaat. Mingi sadakond poodi. Ei hakka keegi seal kabetama, et üht ratast standardprotsessist erinevalt Eestisse saata. Mis siis veel saab kui klient selle 14 päeva jooksul tagastatda tahab.

Põhimõtteliselt kui sul Austrias tuttavat Manfredit või Rootsis Sveni pole siis suht mission impossible.

Carbon raamiga fat 2 tuhhi eest on muidugi ahvatlev...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Kirsa » 20. 10. 2022. 15:14

Kas neid Soomest enam ei saa? Seda fätti peaks Eestis mitu tükki ringi sõitma - isegi tean vähemalt ühte. Ja on ostetud Soomest.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas LauriA » 20. 10. 2022. 15:15

Lihtsalt küsin - miks jalgrataste tellimine kui transport on selline probleemide rohke erinevalt näiteks IT seadmete omast? A la Delli server tuleb mulle 4-6 nädalat alates tellimisest otse DPD-ga vms kontorisse, transpordikulu 5 eurot. Sõltumata sellest, kas hind 2000 või 20000 eurot. Sama ka näiteks Apple seadmetega. Jah, kevadel tellitud uus Studio seeria monitor saabus oktoobris, aga jällegi, ilma, et oleks pidanud teab mis keerukate logistikaga seotud probleemidega tegelema.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas erikr » 20. 10. 2022. 20:49

Kirsa kirjutas:
20. 10. 2022. 15:14
Kas neid Soomest enam ei saa? Seda fätti peaks Eestis mitu tükki ringi sõitma - isegi tean vähemalt ühte. Ja on ostetud Soomest.
Ütlesin - Soomes ja Norras otsas.
Ei usu mind?
Ei viitsinud kontrollida?
Ega ma oma nime alt ikka lampi ka ei tao.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas erikr » 20. 10. 2022. 20:54

LauriA kirjutas:
20. 10. 2022. 15:15
Lihtsalt küsin - miks jalgrataste tellimine kui transport on selline probleemide rohke erinevalt näiteks IT seadmete omast? A la Delli server tuleb mulle 4-6 nädalat alates tellimisest otse DPD-ga vms kontorisse, transpordikulu 5 eurot. Sõltumata sellest, kas hind 2000 või 20000 eurot. Sama ka näiteks Apple seadmetega. Jah, kevadel tellitud uus Studio seeria monitor saabus oktoobris, aga jällegi, ilma, et oleks pidanud teab mis keerukate logistikaga seotud probleemidega tegelema.
не сравни х*й с пальцсем.
19" rackmount masin on nagu Narva kohviku kringel mõõtudelt. Tiba raskem ainult. Kui šokolaadiga on koonerdatud. Siis kringli, mitte serveri puhul.
Sa fäti kasti ikka oled käes hoidnud?
Loe xxl.at jutud läbi.
XXL =/ DELL
Sa Rademari klienditeenindajana viitsiksid jebida ratta saatmisega kuhugi Maltale või Küprosele kui su käsutuses olev süsteem seda ei võimalda?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Kirsa » 20. 10. 2022. 22:03

erikr kirjutas:
20. 10. 2022. 20:49
Kirsa kirjutas:
20. 10. 2022. 15:14
Kas neid Soomest enam ei saa? Seda fätti peaks Eestis mitu tükki ringi sõitma - isegi tean vähemalt ühte. Ja on ostetud Soomest.
Ütlesin - Soomes ja Norras otsas.
Ei usu mind?
Ei viitsinud kontrollida?
Ega ma oma nime alt ikka lampi ka ei tao.
Rahu - usun ikka. :)
Ma saan aru, et hetkel on otsas, aga see on hetkeseis - kuna neid Soomest sai, äkki millalgi saab veel.

Ega ratta ostmine pole kringli ost, et kohe ja taksoga peab saama. Ja esimese lumeni on loodetavasti veel natuke aega.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 20. 10. 2022. 23:13

Tere.

Tänast homminut alustasin sellega, et kõigepeslt uurisin TNT/FedEx'ist, kas nemad pakuvad sellist teenust, et saaks nende kaudu Austriast kaupa tellida, kui müüja seda riigist välja ei saada. Vastuseks sain, et nemad sellist teenust ei paku. Järgmisena tegin kõne DHLi. Sealt juba sain kõhkleva vastuse, kuid pigem, et ikkagi saab. Samas paluti selle küsimusega otse Austria kontori poole pöörduda.
Järgmisena kirjutasin Austria XXL poele, et kas oleks äkki võimalik, kui nad mulle arve saadavad ja peale selle tasumist ise transport järgi tellin. Selle peale tuli eitav vastus. Siis uurisin, kas äkki on võimalik saata nii, et panen saajaks kohaliku DHLi lao ja tasun ise arve internetipoes ära. Ma isegi proovisin nende kodulehel kõik lahtrid ära täita kohaliku DHLi lao andmetega ja enda kaardi numbritega. Süsteemis mingit tõrget sellega ei tekkinud ja põhimõtteliselt oleks saanud ka arve tasuda, sest enne, kui ma Eesti aadressit sisestada üritasin, läks postiindeksi rida punaseks ja edasi sealt midagi teha ei saanud. Kuid selle peale väitis müüja, et aadressiks peab olema eraisiku elukoht. Et nende kaardimakse süsteem on seotud mingisuguse rakendusega, mis ei laseks minu makset läbi või õigemini kantaks raha tagasi mõne aja pärast. Ühesõnaga see variant ka ei sobinud. Ja lõpuks uurisin, kas oleks neil äkki võimalus ratas Soome poodi saata kuna seal saaks juba mõni tuttav tehingu ära teha ja lõpuks minuni ratta toimetada. Selle peale sai müüja juba natuke pahaseks, et teda nii palju tüütan ja ka seegi kord oli vastus eitav. Eks ma käisin talle tõesti veidi pinda oma pärimistega. Aga vähemalt vastati üsna kiiresti.

Ma ei usu, et Soome neid rattaid juurde tuleb. Tavaline praktika vähemalt meie riigis on see, et kui mingi ratta mudel ja suurus otsa saab, siis ega neid enam juurde ei tule. Seda enam, et praegu on hooaeg üldisete arusaamade järgi juba läbi. Kuigi Fatid on mõeldud rohkem kui ükski teine ratas aastaringseks kasutamiseks, siis turustamune käib paraku ikkagi samas rütmis teiste ratastega.

Rootsi XXL lehel mina White 8FAT Interceptorit valikus ei näinud. Just vaatasin üle.

Ühesõnaga, lootus antud ratas soetada on nüüdseks suht kustunud kuna Austrias ühtegi tutvust ei ole, kes selle sealt ära ostaks ja siis Eestisse saadaks.
Ainus, mida võib veel proovida, on Facebooki rataste ostu/müügi teemasse postitus teha. Kui neid väidetavalt ka Eestis ringi sõidab, siis äkki on mõni ratta omanik nõus sellest loobuma. Aga ega ma selle mõttega väga enda lootust ei hellita.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas LauriA » 21. 10. 2022. 10:02

erikr kirjutas:
20. 10. 2022. 20:54
LauriA kirjutas:
20. 10. 2022. 15:15
Lihtsalt küsin - miks jalgrataste tellimine kui transport on selline probleemide rohke erinevalt näiteks IT seadmete omast? A la Delli server tuleb mulle 4-6 nädalat alates tellimisest otse DPD-ga vms kontorisse, transpordikulu 5 eurot. Sõltumata sellest, kas hind 2000 või 20000 eurot. Sama ka näiteks Apple seadmetega. Jah, kevadel tellitud uus Studio seeria monitor saabus oktoobris, aga jällegi, ilma, et oleks pidanud teab mis keerukate logistikaga seotud probleemidega tegelema.
не сравни х*й с пальцсем.
19" rackmount masin on nagu Narva kohviku kringel mõõtudelt. Tiba raskem ainult. Kui šokolaadiga on koonerdatud. Siis kringli, mitte serveri puhul.
Sa fäti kasti ikka oled käes hoidnud?
Loe xxl.at jutud läbi.
XXL =/ DELL
Sa Rademari klienditeenindajana viitsiksid jebida ratta saatmisega kuhugi Maltale või Küprosele kui su käsutuses olev süsteem seda ei võimalda?
Maltaga ei ole testinud, aga Leetu ikka aeg-ajalt saadame IT tehnikat. Ei ole olnud mingi kosmoseteadus; kõne transpordifirmasse (Cargobus), nemad on küsinud, et kui suure summa peale kindlustame ja siis on tuldud järgi meie kontorisse ning asjad viidud kliendile.
Kuna tööalaselt suhtlen ka mõne rattamüüjaga, siis olen neid kaste näinud küll ja pidanud mõnikord ka lohistama :-). Head kraami täis Delli või HP 2U rack server (või veel hullem - 2U UPS) ei ole minu meelest teab mis kerge, pigem ikka raskem kui kerge fät.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas MK777 » 21. 10. 2022. 20:09

Mis sellel "valgel" rattal nii erilist on, et vaja kiirelt-keeruliselt see kätte saada?
Tundub, et lõpuks oled nõus sellele ise järgi sõitma. :)
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 21. 10. 2022. 21:26

MK777 kirjutas:
21. 10. 2022. 20:09
Mis sellel "valgel" rattal nii erilist on, et vaja kiirelt-keeruliselt see kätte saada?
Tundub, et lõpuks oled nõus sellele ise järgi sõitma. :)
Hinna/komponentide/kaalu suhe. Pealegi on sellel all kohe 4,8" laiad kummid, mitte 4,5", 4,0" või sootuks 3,8". Lisaks on see vist ainus Fat millel kogu kaabeldus raamisisene. Minu silmale on see oluliselt meeldivam kui need rattad, millel trossid ja kõrid raami pealt jooksevad. Ka puhastada on sellist ratast kergem.
Järgi sõita sellele ei saa kuna saadaval vaid netipoes.

knotter
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas knotter » 21. 10. 2022. 23:22

https://www.postscanmail.com/a/nauschgasse-4-3-2.html. Uuri, peaks sarnane teenus olema nagu mailbox.de ja see toimis saksast siia saatmisel.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 22. 10. 2022. 16:50

Mailbox.de lehte ei eksisteeri enam. Mulle tunduvad teised sarnased lehed ka kahtlastena. Nii kalli ostu puhul ei tahaks sellist riski võtta. Knotter, ma vaatasin ka sinu saadetud lehte, aga tundub, et kõik see läheb liiga keeruliseks.
Ma pole veel Facebooki kuulutust jõudnud panna, aga kui seal ka ei näkka, siis jään lihtsalt järgmist aastat ootama, lootuses, et tulevad uued mudelid sama hea taseme ja hinna suhtega müügile. Seni aga ei jää muud üle kui oma maastikurattaga lumes edasi sumbata ja loota, et ehk see aasta tuleb lumevaene talv.

knotter
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas knotter » 22. 10. 2022. 20:50

Minu näpukas-on õige mailboxde.com.Kokkuvõtlikult virtuaalsed postkastid.

knotter
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 27. 08. 2008. 09:32

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas knotter » 22. 10. 2022. 20:59

Ei kõla muidugi usaldusväärselt .Oma soovitus oleks vähem maksvama asjaga teenus ära proovida.Euroopas enam võimatut misiooni ei tohiks olla tänapäeval.Jätka jonni ja saa oma ratas;)

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 23. 10. 2022. 17:32

Ma jääks pigem oma plaani B juurde. Proovida õnne Facebookis või oodata järgmist aastat, lootuses, et tuleb uusi mudeleid samade heade näitajatega ja hinnaga müüki.

digweed
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 13. 03. 2004. 10:31

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas digweed » 25. 10. 2022. 08:29


Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas MK777 » 25. 10. 2022. 18:40

digweed kirjutas:
25. 10. 2022. 08:29
Siin üks L raamiga saada...
... kuigi otsitakse carbon raamiga.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: White 8FAT Interceptori otsingul

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 26. 10. 2022. 08:28

digweed kirjutas:
25. 10. 2022. 08:29
Siin üks L raamiga saada https://www.fillaritori.com/topic/27276 ... 9-tampere/
Tänud selle viite eest. Hetkel siiski seda ratast veel ostma ei hakka. Ootan veel ja loodan, et ehk veab ja ilmub mõni carbon raamiga ratas müüki. FBs minu ostusoovile ei ole kahjuks ühtegi reageerimist veel olnud. Samas on alu raamiga FATi kohta kaal vägagi väike.

Vasta

Mine “Jalgrattad”