Fatbike - kas amordiga või ilma?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas meetodimees » 12. 04. 2022. 08:19

Fatbike - kas amordiga või ilma?

Kas on fatbike rattale amorti vaja või mitte? Või on ratas ise tänu rehvidele piisavalt pehme, et amorti ei olegi vaja?

Plaanis sõita niisama, võibolla mõned kolmapäevakud ja Estonian Cup´id.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas priit908 » 12. 04. 2022. 08:31

Fätiga sõidetakse üldiselt madala rõhuga ning tänu sellele pehmendavad rehvid päris hulga ebatasasusi ise ära. Amort (RS Bluto) on paras jurakas ja teeks niigi kaaluprobleemide küüsis vaevleva ratta liiga raskeks, pigem soovitaks hankida jäiga hargiga ning kui on liiga jäik, lisada Lauf Carbonara. Paar tuttavat sellega sõitnud ja väga rahul. Miinuspoolelt on Lauf päris kallis ja vajab samuti hooldust mingi aja tagant.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas Kirsa » 12. 04. 2022. 09:49

Oleneb, kas sõidad fätiga ainult talvel või suvel ka.
Kui ainult talvel, siis kõvakahvel - kui suvel, siis amort.

Mul endal ei ole fätti, aga olen kõrvalt näinud kuidas Tartu "fätiklubi" selle teekonna on läbi käinud.
Kui juba sõidad kolmapäevakuid, siis tulevad ka mõned hüpped ette, kui juba hüpped siis ka amort.
Lauf ei sobi hüppamiseks (kui sa just väga kergekaallane pole).

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas meetodimees » 12. 04. 2022. 11:03

Kirsa kirjutas:
12. 04. 2022. 09:49
Oleneb, kas sõidad fätiga ainult talvel või suvel ka.
Kui ainult talvel, siis kõvakahvel - kui suvel, siis amort.

Mul endal ei ole fätti, aga olen kõrvalt näinud kuidas Tartu "fätiklubi" selle teekonna on läbi käinud.
Kui juba sõidad kolmapäevakuid, siis tulevad ka mõned hüpped ette, kui juba hüpped siis ka amort.
Lauf ei sobi hüppamiseks (kui sa just väga kergekaallane pole).
Eelkõige sõidaks suvel, aga ka talvel loomulikult. Olen raskekaalane (100kg.)
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas meetodimees » 12. 04. 2022. 11:04

priit908 kirjutas:
12. 04. 2022. 08:31
Tänan hea info eest!
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas MartinMK » 12. 04. 2022. 11:16

Minu fatil on amort ja ma soovitaks pigem amordiga, see pehme rahv niipalju ka ei tasanda.

KuubikuErks
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 11. 10. 2020. 20:23

Re: Fatbike - kas amordiga või ilma?

Postitus Postitas KuubikuErks » 16. 04. 2022. 10:15

Esimene fätt oli amordiga Cube Nutrail. Manitou Mastodon. Õige rõhu ja seadistusega oli ta väärt asi kokku kaalus kompott 15.5. Ja ma ise ka selline suurem poiss natuke, see oli täitsa tiptop. Lasin aastaläbi. Hetkel carbonpill. Kõvakahvliga. Rehvirõhud madalad. Kompenseerimaks amordi puudumist panin grippideks Trekil tegelikult stockis juba küljes ESI Chunky gripid. Silikoonvaht. Mõnus, pehme otseselt pole, aga tasandab vibra kenasti. Tellisin paari vähe tummisemaid juurde, Extra Chunky, et just suvel metsa kolama minna. Ootused suured. Gripid head, peavad iga ilmaga ja tundub, et hetkel väga kinnas ei söö ka neid. Seega ei nuta vabsee amordi puudumist, pigem naudin kergemat juhitavust ja üldist krapsakamat olekut. Soovitan sul PROOVIDA enne mõlemat, küllap kumbki hakkab eristuma üsna ruttu👍. Aga fätt on mumeelest siin kliimas vahva🤘
Fun ja Fatbike algavad sama tähega... nagu ka Fiiling!

Vasta

Mine “Jalgrattad”