Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
daidalus
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 16. 08. 2012. 18:31

Re: Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Postitus Postitas daidalus » 11. 03. 2022. 09:14

Sellest topeltkäigustikust saab kõige lihtsamini lahti nii, et vahetad tagumise ratta välja. Jäävad ainult välised käigud. Võib vahetada ka sellise vastu, millel jäävad ainult sisemised käigud. Siis tuleb vahetada ka käiguhoob ilmselt.
Arukas oleks vahetada siis ka tirr ja kett.

Teine variant oleks viia mehhaaniku juurde ja lasta hooldada - kui katki pole ja tahab ainult reguleerimist, siis on see soodsam variant.

daidalus
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 16. 08. 2012. 18:31

Re: Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Postitus Postitas daidalus » 11. 03. 2022. 10:28

Üks kena prantsuse mixte soodsalt müügis Pärnus - https://soov.ee/22744150-vintage-motobe ... tails.html.

Ernie
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 17. 09. 2008. 09:59

Re: Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Postitus Postitas Ernie » 11. 03. 2022. 22:12

Tere tere, mul samasugune tagarumm jah, minu oma üle kui peaks huvi olema. Ise panen Alfine8 rummusisese vahetuse. Uued kodarad ja veljed ka.

Viimased jupid jõudsid ka kohale, nv on proovi kokkuladumine.
Fre kirjutas:
10. 03. 2022. 20:02
Vau, olen vahepeal rattasõidust talveunes olnud ja näe milline tore teema siia kerinud. Olen nimelt andunud Mixte fänn. Kunagi sattus mull üks toorik töönimega roosa püss, mida plaanisin ise korda tegema hakata, aga takistuseks sai asjaolu, et tal oli mingi totrapoolne käiguvahetus, ehket nii rummusisene kui ka väline ja miski kusagil jukerdab hullult. Paar rattainimest kellele olen asja näidanud, pole osanud midagi arvata. Ernie, kas see "kahesüsteemne" käiguvahetus, mida kusagil algupoole mainisid, tähendab sama? Kas sellest on mingi normaalne variant lahti saada?

Pilt

Ernie
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 17. 09. 2008. 09:59

Re: Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Postitus Postitas Ernie » 25. 03. 2022. 22:35

Täna sai ratas uuele omanikule üle antud ja ka esimene sõit tehtud. Kiideti heaks ja jäädi rahule. Lenksu ja sadula positsioone peab veel timmima aga muidu väga hea ratas. Sõitsin ka ise natukene. Suuremad investeeringud siis Shimano Alfine 8 ning DtSwiss kodarad ja veljed, rehvideks Schwalbe marathonid (vist). Ette SP rummudünamo ja B&M esi-ning tagumine tuli (tagumine tuli läheb, siis kui tagakorv on paigaldatud). Automaatne tulede süttimine ja patareidest mittesõltumine tegi meele uuel omanikul väga heaks. Siinkohal tänu mtm-le kes dünamo kogemust kuskil siin eelnevalt jagas. Ohutus ennekõike. Vahetusse läks ka lenks ja pidurilingid. Porilaua kinnituskaared pidin ka uued panema ja fixusest leidsin sobivad mida saab reguleerida. Kinnitus porilaua külge tuli aga omal disainida ja välja viilida.

Eelarve läks sotiga lõhki ehk 525~ kaal 15kg

Värvimine jääb järgmise hooaja tööks.

Tänud kõikidele kaasaelajatele ja mõtlejatele. Korralike mixte rattaid olen nüüd näinud liikumas 150~ eest.

Ahjaa, omale ostsin ka ajastutruu ratta. Maksis samapalju kui mixte toorik. Panen selle pildi viimaseks.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Postitus Postitas mtm » 26. 03. 2022. 10:18

Kena ratas sai vähese rahaga.
Rattakella veel lisaks, üllatavalt vajalik lisavarustus linnasõidul. Klassikaline kell nagu Raleigh'il on ok: saab anda sõbraliku heli aga vajadusel ka valjema, et jõuaks näha kuhu poole inimesed eest ära otsustavad minna. Ma kasutan kodarahelkureid ka, et kellegil poleks norida.

Ernie
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 17. 09. 2008. 09:59

Re: Mixte linnaratas (kergemapoolne?)

Postitus Postitas Ernie » 26. 03. 2022. 15:34

Aitäh, rattakell ja kodarahelkurid on nüüd kah olemas.
mtm kirjutas:
26. 03. 2022. 10:18
Kena ratas sai vähese rahaga.
Rattakella veel lisaks, üllatavalt vajalik lisavarustus linnasõidul. Klassikaline kell nagu Raleigh'il on ok: saab anda sõbraliku heli aga vajadusel ka valjema, et jõuaks näha kuhu poole inimesed eest ära otsustavad minna. Ma kasutan kodarahelkureid ka, et kellegil poleks norida.

Vasta

Mine “Jalgrattad”