Õige rattatüübi valimine

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Razor
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 13. 08. 2021. 08:34

Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas Razor » 13. 08. 2021. 10:02

Endale tundub, et õige tee on kas cyclocross või gravel. Aga kaldun natukene ka MTB suunas, kuna pole kunagi saanud ühegi korralikuga sõita. Tõenäoliselt ostan kasutatud ratta, mille hind jääb 600-800€.

Et ma nüüd leiaksin selle õige rattatüübi sooviks mõne teema osas abi:
1) Tahan proovida sõita erineva rattatüüpidega. Kus kohast on võimalik rentida umbes kahe nädalase intervalliga rattaid? Peaks asuma Tallinnas või selle lähiümbruses. Täiesti sobib ka kellegi erakogust kui kellegil peaks soovi olema.
2) Millist rattatüüpi mulle soovitaksite (vt alla)? Põhjendama ei pea. Vajaduse korral loen ise juurde

Polnud ~10 aastat rattasõitu harrastanud. Võtsin tegevuse uuesti käsile ja Hakkas meeldima.
Kuna praegune ratas on aastaid vana ja lähedaselt laenatud, siis oleks aeg midagi korralikku soetada. Praegune ratas on oma olemuselt selline tavaline kui on vaja sõita ratas. 21 käiku, piduriklotsid, esiamordid, kitsas lenks, keskmise laiusega kummid, umbes 26" rattad.
Olen ise 181cm pikk mees kaaluga 84kg.

Eesmärk on teha sporti. Praegu teen ~21km ringe ajaga 50min ja plaanin ka jätkata kuni 80min treeningutega. Nädalas teen 2-4 sõitu. Ei meeldi sõita maanteed. Meeldib sõita mööda kergliiklusteid, metsavahesid, kruusateed ja ka kitsamaid metsavahe tõuse ja langusid. Tavapärast marsruuti ilmestab sellised suunad http://www.mappedometer.com/?maproute=883952. Meeldib kiire sõidustiil.

Aitäh!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas UrmasL » 13. 08. 2021. 11:48

Kui väga juurikastele metsaradadele ei kipu, siis ilmselt gravel tüüpi ratas 38-40mm rehvidega. Juhul kui selle sõiduasend (oinaserved) sobib. Hea õnne puhul saab ~800 eest korraliku, pigem aluraamiga ratta.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas mtm » 13. 08. 2021. 12:21

Citybike rendib rattaid: https://www.citybike.ee/rattarent_tallinn .

Kui vaadata kus sõita meeldib siis sobivaim tundub gravel kuhu saab ka veidi laiema kummi alla panna kui cyclokal mis on võitlusklass max kummi laiusega 33mm. Palju laiem cyclocale alla ei lähe ka kui gravelil võib minna 50x622 või 60x584. Laiema kummiga on metsavahel ja kruusakal ning ka talvel veidi toredam sõita kuigi kitsa 33 millisega saab ka hakkama. Kummi laiuse ja mustri saab valida vastavalt kus sõidad.

Isegi sama tüüpi rattaid on seinast seina omaduste ja geomeetriaga. Kui hakkad aru saama mis sulle sobib saad uue ratta sebida.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas Fre » 23. 08. 2021. 20:22

Mulle tundub, et isegi kui siin foorumis küsida, et millist hübriidi osta, millist MTB-d osta või millist maanteeratast osta, siis keerab umbes teine vastaja jutu sinna, et osta gravel ja ülejäänud 12 kiidavad takka. Kuigi noh, kui ma tahaks graveli nõu, siis küsiks selle kohta. Niiet ma arvan, et siis gravel ;-)

tripp
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas tripp » 23. 08. 2021. 23:48

No kui inime kirjutab "meeldib kiirem sõidustiil, aga natuke kruusa on ka sees", siis on gravel vist loogiline vastus.

Hübriide minu arust praegu lihtsalt ei müüda. Jalutasin nädal tagasi Tallinna poed läbi ja suht tühi pilt on. Ma tahaks ise ka uut matka-ratast. Praegune kõva kahvliga MTB laguneb tasapisi ja keegi ei suuda seda korda teha, aga no ei ole kedagi, kes uue müüks. Vajadus teema algataja sarnane - asfalt, kruus ja et saaks vajadusel ka lihtsamast maastikust läbi. Nõu ja viited on teretulnud. Kuid gravelit ega üldse MNT sõiduasendiga ratast ma ei soovi.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas SK » 24. 08. 2021. 11:23

Fre kirjutas:
23. 08. 2021. 20:22
Mulle tundub, et isegi kui siin foorumis küsida, et millist hübriidi osta, millist MTB-d osta või millist maanteeratast osta, siis keerab umbes teine vastaja jutu sinna, et osta gravel ja ülejäänud 12 kiidavad takka. Kuigi noh, kui ma tahaks graveli nõu, siis küsiks selle kohta. Niiet ma arvan, et siis gravel ;-)
Need küsijad tihti ise määratlevad selle vastuse, soovides ÜHTE ratast osta võimalikult laiade funktsioonidega. Ka minu hinnangul on graveli kasutusulatus kõige laiem, keegi polegi väitnud, et tegu on otsese konkurendiga mnt või amortidega(ma mõtlen õhkamorte koos laiade 2.2+ tolli rehvidega) maastikurattale. Gravelil on tänu oinasarvele lai valik sõiduasendeid saadaval erinevalt hübriidist, teljevahe ka üldjuhul pikem, muid erinevusi ei pruugi üldse ollagi, samas on need juba olulised erinevused. Kergekaalulisele ja hästi painduvale tegelasele võib ka CX-ratta vabalt sellesse valikusse lisada - veel üks kaalutav alternatiiv juures.

Teema algatajele soovitan ka oinasarve-lenksu, kuna sportliku sõidustiili puhul on ikka puhas mõnu alt kinni võttes vunkida mitte nahkhiirena vastutuules käed laiali lehvida.

Aizar
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 23. 04. 2011. 21:10

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas Aizar » 24. 08. 2021. 20:00

tripp kirjutas:
23. 08. 2021. 23:48
Vajadus teema algataja sarnane - asfalt, kruus ja et saaks vajadusel ka lihtsamast maastikust läbi. Nõu ja viited on teretulnud. Kuid gravelit ega üldse MNT sõiduasendiga ratast ma ei soovi.
Scott Scale nnn (vastavalt rahakotile), Hawaiis vähemalt Tartus rippus viimati mitu tükki neid..
--
Aivar

tripp
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas tripp » 25. 08. 2021. 10:52

Aizar kirjutas:
24. 08. 2021. 20:00
Scott Scale nnn (vastavalt rahakotile), Hawaiis vähemalt Tartus rippus viimati mitu tükki neid..
Maastikuratas mul on, see pole üldse see. Ja mida kallim maastikuratas, seda vähem see matkamiseks sobib. Ma vahepeal käisin Sparkiga läbi Tallinna kesklinna tööl, võimalik :), aga ebamugav.

Kui Scotti vaadata, siis pigem Metrix. Meridalt Speeder. Aga neil ei tundu olema tagumise pakiraami kinnitamise kohta. Igal suuremalt tootjal on matkarattad tegelikult olemas, aga poest neid leida - raske. On veel eraldi matkarataste tootjad (Surly jne), neid aga peab pimesi ostma / tellima. Hawaii müüb veel Bergamonti, mida ma olen käinud poes käppimas, ei tundu ka nagu päris õige asi...

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Õige rattatüübi valimine

Postitus Postitas mtm » 25. 08. 2021. 20:37

^ Ratta tüübi valik- millest see teema- näikse olema valitud tekking mida võiks "Fre" rõõmuks nimetada flatbar gravel. Ma olen enamuse oma ratta raamidest (4 või 5 tk) tellinud kaugelt maalt kuna kohapeal pole sobivat olnud ja eks ma otsigi midagi erilisemat mida meie maal eriti või veel pole. Kahtluse korral võrdlesin geomeetriat olemaosoleva rattaga. Sadulaposti offseti ja stemi pikkusega teinud fittingu peenhäälestuse. Peaasi, et liiga suurt raami ei osta. Seega ma ei kardaks netist ratta tellimist kui tead mida tahad ning oled valmis aega kulutama sobiva geomeetriaga raami leidmisele.

Kuna mul sõiduasendi kohta erinev maitse ei osaka ka midagi soovitada.
Aga kui hind sobib siis üks pakikaga ratas uurimiseks millel pildi järgi (sellel brändil pole detailseid specs'id olulised) ei ole MNT sõiduasendit:
https://us.louisvuitton.com/eng-us/maga ... itton-bike

Vasta

Mine “Jalgrattad”