Maastikuratas alla 1000€

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Ruubenduuben
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 03. 08. 2020. 10:36

Maastikuratas alla 1000€

Postitus Postitas Ruubenduuben » 03. 08. 2020. 10:38

Tere. Sooviksin teada mis on parim Eestist uuena kätte saadav maastikuratas alla tuhande euro (eelistatavalt 29 tolline)

MihkelM
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 18. 05. 2021. 13:24

Re: Maastikuratas alla 1000€

Postitus Postitas MihkelM » 01. 02. 2022. 06:32

Teema küll vana, kuid annan ikkagi oma arvamuse ja ülevaate 😀
Nimelt mina alustasin oma maastikuratturi teekonda 2021 (enne seda sõitsin viimati 2014 aasta ja 21km). Valisin ka hoolega ja uurisin mis komponendid head ja vastupidavad, kuid siiski ratta hind ei ületaks väga palju 1000€. Pole mõtet osta endale ulme ratast, kui pole kogemustki, sellisel juhul teed kahju rohkem rattale, odavat ratast pole kahju lõhkuda oma amatööri vormiga. Sattusin siis Scott Aspect 920 peale. Polnud üldse halb. Muidugi ei saanud ma jätta ratast originaal osadega. Pidin hakkama “tuunima”. DT Swiss jooksud, uued rehvid (muidugi mitu erinevat varianti), gripid jne. Ühesõnaga ratta tuunimise peale läks veel lisa 700€ aga… ratas oli hea, tõsiselt hea. Vaba jooks oli super, eriti mäest alla, võib olla ka sellepärast, et ta oli sutsu raske. Ise harjusin ära. Trennidega alustasin 1. Aprill ja suvel saigi ette võetud Boschi maastikurattamaratonide sari. Muidugi ei saanud ju kehvem olla kui need kes juba aastaid seda teinud on ja valisin ka põhisõidud. Hakkama sain, kõik etapid sõitsin ära ja iga korraga parandasin oma tulemust, omast arust vähemalt, kuid sellise odava rattaga sain igatahes hakkama igal maastikul ja rajal mis ette jäi. Kui tahad lihtsalt kulgeda ja nautida sõitu või isegi pisut ekstreemsusi kogeda, siis piisab ka sellisest odavama poolsest rattast. Mina jäin rahule oma valikuga ja no kõik koondub kokku ikkagi selleni, mis puust on see tihend seal lenksu ja sadula vahel. Igatahes jõudu ja jaksu kaas ratturid.

Vasta

Mine “Jalgrattad”