Ostuabi: MNT

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Lorenz
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 10. 06. 2020. 09:01

Ostuabi: MNT

Postitus Postitas Lorenz » 10. 06. 2020. 09:26

Tervist!

Planerin endale soetada maanteeratast.
On plaan hakata sõitma treeningu ning ka võistluste eesmärgil, aga ei oska ratast valida. Lõppeesmärk oleks osaleda ka triatlonil.

Kus plaanin sõita?
Asfalt enamjaolt.

Lisainfoks, et aastane läbisõit oleks tõenäoliselt 1000km+.

Ise olen on 188 cm pikk ning 88kg.
Eeldatavasti soetaks ratta Eestist, kuid võib pakkuda ka muid variante.

Ise olen käinud rääkimas ning kuulamas VO2 rattapoes, kus soovitati Specialized Tarmac mudelit.
Hinnapiiri oleks 1500-2000 eurot juures.

Mida rohkem lahti seletatud kõik soovitused, ideed ja ettepanekud on, seda targemaks saan mina ja lihtsamaks mu valik läheb.

Aitäh!

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Ostuabi: MNT

Postitus Postitas Erx27 » 10. 06. 2020. 11:29

Hei,

infot saad sa siin küll, aga kas see valiku lihtsamaks teeb on iseküsimus. Disclaimer on ka see, et igal soovitajal on mingi oma kiiks juures, seega kõik loetu lase tugevast filtrist igaks juhuks läbi.

See öeldud, siis siin on ühe liibuvate pükste aga karvaste jalgadega tüübi arvamus.

Lühidalt - võta kasutatud ratas. Miks?
a) sest natuke vanema tehnoloogiaga (loe pöiapiduriga) kvaliteetsete rataste hinnad on väga head
b) sest esimest ratast ostes ei maksa liiga pikki plaane teha - äkki ei huvita, sobi jne.
c) sest sinu pikemad plaanid eeldavad anyway teise või kolmanda ratta soetamist
d) sest kasutatut ostes-müües kaotad vähem raha
e) sama raha eest saad parema ratta või jääb raha üle, et teha vajadusel sadula, stemmi või isegi jooksude muudatusi


Riskikoht on ennekõike raam, ostul tasub see tõsiselt üle vaadata. Muud probleemid lahendavad rattapoed ära. 1000km asfaldil aastas on üsna väike läbisõit ja kui ostetaval on kuluosad enam-vähem korras peaks needki kestma.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ostuabi: MNT

Postitus Postitas erikr » 10. 06. 2020. 11:56

Maailmas on suur töö ära tehtud ja enamus asju kirja pandud või videosse võetud.
https://www.google.com/search?client=fi ... +road+bike

Põhmõtteliselt Erx27 soovitustega nõus.
Selle eelarvega saad kasutatud ratta, millega ka 10 000 km hooajal poleks mugavalt sõidetuna mingi probleem.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Jalgrattad”