Ostuabi

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 17. 12. 2019. 21:11

Milleks Sulle ratast vaja on?
spordiks, aasta läbi tööle sõitmiseks, matkamiseks,

Kui mitu kilomeetrit aastas Sa plaanid sõita?
1000-2000km

Millistel teedel Sa plaanid põhiliselt sõita?
asfalt 40%, kruusa- ja pargiteed 40%, metsateed 20%

Tahaks rattast, mis maksaks kuskil 300EUR idiaalis (kuni 700EUR) (arvan et kallima ratta potentsiaali ma ei kauta ära kuna ei sõida palju). Võib olla kasutatud aga korras. Mõtlesin midagi nagu Grave või Cyclocross bik.
Tahan nautida sellega sõitmist spordi mõttes ja transpordina kasutamiseks. Tahaks, et ta sobiks mulle suuruselt hästi. Olen 190 cm 90 kg.

Oskate soovitada, kust osta või kust otsida, mis mudeleid ja brände/firmasid vaadata. Mis suureseid oleks vaja XL, 56" (internet täis erinevat infot). Äkki keegi oskab midagi pakkuda või teab kedagi, kes paneks kokku selise ratta? Äkki saab välismaalt tellida kusagilt, kiiret pole sellega.
Asun Tallinna piirkonnas, oleksin tänulik kui saakiste aidata.
Viimati muutis Donatas, 18. 12. 2019. 21:08, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Ostuabi

Postitus Postitas marion » 18. 12. 2019. 09:45

Siis on hästi, kui kiiret pole. Soe soovitus on vähemalt teine samapalju veel juurde koguda ja siis foorumist kasutatud rattaid vaatama hakata. 300-eurone (uus) ratas kõlab nagu mingi õnnetus, mis üsna ruttu igasuguse rattasõiduisu ära võib võtta. Ka juppidest on selles hinnaklassis väga keeruline midagi kokku laduda, sh ka koostamisteenus.
On mulgi üks uuena ostetud ca 300-400 eurone ratas, käike ja vabajooksu selle raha eest igatahes ei saanud. Väikse lisaraha eest sai teise käigu ja vabajooksu juurde, aga selleks peab tagaratta teist pidi alla keerama :D

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 18. 12. 2019. 12:38

marion kirjutas:
18. 12. 2019. 09:45
Siis on hästi, kui kiiret pole. Soe soovitus on vähemalt teine samapalju veel juurde koguda ja siis foorumist kasutatud rattaid vaatama hakata. 300-eurone (uus) ratas kõlab nagu mingi õnnetus, mis üsna ruttu igasuguse rattasõiduisu ära võib võtta. Ka juppidest on selles hinnaklassis väga keeruline midagi kokku laduda, sh ka koostamisteenus.
On mulgi üks uuena ostetud ca 300-400 eurone ratas, käike ja vabajooksu selle raha eest igatahes ei saanud. Väikse lisaraha eest sai teise käigu ja vabajooksu juurde, aga selleks peab tagaratta teist pidi alla keerama :D
Aga soovitage midagi sellist, mis vastaks minu kriteeriumitele, kuid oleks kallim.

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Ostuabi

Postitus Postitas ciclismo » 18. 12. 2019. 14:02

Hei, Donatas!
Rattaost on nagu naise otsimine. Käi ringi, vaata, mis meeldib.
Tiagra grupp, vähemalt. Ikka sarvedega, mitte sirge leistangiga. Ketaspidurid, ideaalne oleks hüdraulised, sest mehaaniliste reguleerimisega hakkad nägema mõningast vaeva. Alumiinium raam on sinule täitsa Ok. Suurust vaata margiti, v-o vajad isegi 58.
Kiireid rattaid on maailmas palju. Ja kauneid naisi on maailmas palju!
Siin kehtib rattameeste hulgas tuntud N+1 reegel.
Ja Marionil on õigus - raha nõuavad, nad ühtemoodi! Aga mida armastad, sellele ongi loomulik kulutada.

- - -
Rule #12: The minimum number of bikes one should own is three. The correct number is n+1, where n is the number of bikes currently owned.
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2359
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ostuabi

Postitus Postitas MK777 » 18. 12. 2019. 14:05

Reaalsus aga ütleb, et 300€ eest saab vaid kasutatud ratta millega kannataks murevabalt ringi liikuda.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 18. 12. 2019. 17:32

Oskab äkki keegi konkreetsemaid mudeleid/ekselpmääre soovitada?

camouflage
Rattur
Postitusi: 142
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: Ostuabi

Postitus Postitas camouflage » 18. 12. 2019. 18:55

Ei tahaks jõuluajal kurja inimesena tunduda, aga no see siin on juba õpitud abituse meistriklass. Kui su ainuke mõistlik parameeter rattaostu puhul on 300 euri, siis on vastus lihtne, raha pihku ja vutt vutt Smuuli 3x-ga Maximasse Optima brändi rattaid valima.

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 18. 12. 2019. 20:56

camouflage kirjutas:
18. 12. 2019. 18:55
Ei tahaks jõuluajal kurja inimesena tunduda, aga no see siin on juba õpitud abituse meistriklass. Kui su ainuke mõistlik parameeter rattaostu puhul on 300 euri, siis on vastus lihtne, raha pihku ja vutt vutt Smuuli 3x-ga Maximasse Optima brändi rattaid valima.
Ei taha tõesti enne jõule kuri olla, kuid kui natuke üles keerate siis näete, et ütlesin et võib ju ka kallim olla. Saaks ainult täpsemalt aru, mida mul vaja on? Sest minu kriteeriumite järgi mulle tundub nagu on vaja 3 erinevat rattast. Äkki on võimalik ikkagi kompromissi teha ja valida midagi ühte. Kuna üks mäe ratas on olemas. Nagu eelnevalt oli mainitud siis n+1 on see hea reegel. Arvasin, et siin foorumis inimesed on targemad ja oskavad konkreetseid soovitusi ja mudeleid soovitada ja näideks tuua, tehtes ühele või teisele minu kriteeriumile kompromissi.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2359
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ostuabi

Postitus Postitas MK777 » 18. 12. 2019. 21:16

Vaata siis kasutatud hübriid/gravel rattaid suuruses 58cm ja hinnaklassis kuni 600€. Siis peaks saama rahuldava liikuri.
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 18. 12. 2019. 22:29

MK777 kirjutas:
18. 12. 2019. 21:16
Vaata siis kasutatud hübriid/gravel rattaid suuruses 58cm ja hinnaklassis kuni 600€. Siis peaks saama rahuldava liikuri.
Tänan info eest. (y)

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Dront2 » 18. 12. 2019. 22:32

Kui 1 mäeratas on juba olemas,siis sellega katab kruusa,pargi ja metsarajad ja toidupoes käimised ära.Mägikale veel hübriidi lisaks osta tundub mõttetu. Kui 40% sõidad asfaltil siis soovitan osta maantekas,aga see nõuab juba vähemalt tonnist investeeringut. Julgustuseks võin öelda,et kui ma maantekale üle läksin,hakkasin rattaga sõitma 2,5 korda rohkem kilomeetreid aastas võrreldes siis selle ajaga kui kärutasin hübriidiga. On hoopis teine tunne kui rasket(odavat) ratast järgi lohistada. Ja 40%st saab sujuvalt 70% :)

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 18. 12. 2019. 22:44

Dront2 kirjutas:
18. 12. 2019. 22:32
Kui 1 mäeratas on juba olemas,siis sellega katab kruusa,pargi ja metsarajad ja toidupoes käimised ära.Mägikale veel hübriidi lisaks osta tundub mõttetu. Kui 40% sõidad asfaltil siis soovitan osta maantekas,aga see nõuab juba vähemalt tonnist investeeringut. Julgustuseks võin öelda,et kui ma maantekale üle läksin,hakkasin rattaga sõitma 2,5 korda rohkem kilomeetreid aastas võrreldes siis selle ajaga kui kärutasin hübriidiga. On hoopis teine tunne kui rasket(odavat) ratast järgi lohistada. Ja 40%st saab sujuvalt 70% :)
Mõtlesin maantee ratta peale küll, laenasin sõbralt, proovisin paar korda sõita. See asfalt ei ole ikka minu värk. 40% asfaldi tuleb kuna asfalteeritud teed ühendavad metsateid ja kruusateid minu kodu lähestikuses. Tavaliselt hakkan sõitma rattaga otse kodust. Lihtsalt tahaks läbida metsaj ja kruusateid kiiremini. Peenema kummiha äkki saab natuke suurema kiiruse kätte?

tripp
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Ostuabi

Postitus Postitas tripp » 18. 12. 2019. 23:10

Vastan nagu oskan.

Kui tahad matkata, on vaja pakiraami kinnitamise võimalust.
See välistab MNT.
Ma ei tea, kas cyclodele saab pakika panna.

Matkaratta ostmisest on Matkafoorumis pikk lõim:
https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=53&t=1173
Aga ka sealt saab selgeks, et ühele ema ja teisele tütar.
Kes mõtleb matkamise all ringi ümber kodualevi, kes sõidab Nordkapist Lõuna-Aafrikasse.

300 euro eest poest ratast ei saa.
Ma pole clubbersi ost-müüki päris pidevalt jälginud, aga 300 euro eest peaks saama kasutatud normaalse ratta kätte küll.
Otsi ost-müük alt "300" - saad mingi pildi ette.

Järelikult - jälgi siinset foorumit ja ehk mingeid üldiseid ka (Soov?).
Kui tuleb normaalne pakkumine, siis võta ära.
Seega pole konkreetseid mudeleid mõtet soovitada.

Mul endal on ratas samaks otstarbeks - asfalt, kruus ja metsarajad.
Maastikuratas, vana, alu raamiga. All on kõva kahvel ja kitsad (1.4) siledad rehvid.
Töötab väga hästi.
Gravel ratastega võrreldes - mu MTB asfaldil on aeglasem, aga metsas sõites väga palju mugavam.
Nii et kui tuleb kõva kahvliga MTB pakkumine, siis mine proovi, äkki meeldib.

Kõige lihtsam oleks võtta olemasolev ratas ja vahetada rehvid peenemaks-kiiremaks.

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 19. 12. 2019. 08:05

tripp kirjutas:
18. 12. 2019. 23:10
Vastan nagu oskan.

Kui tahad matkata, on vaja pakiraami kinnitamise võimalust.
See välistab MNT.
Ma ei tea, kas cyclodele saab pakika panna.

Matkaratta ostmisest on Matkafoorumis pikk lõim:
https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=53&t=1173
Aga ka sealt saab selgeks, et ühele ema ja teisele tütar.
Kes mõtleb matkamise all ringi ümber kodualevi, kes sõidab Nordkapist Lõuna-Aafrikasse.

300 euro eest poest ratast ei saa.
Ma pole clubbersi ost-müüki päris pidevalt jälginud, aga 300 euro eest peaks saama kasutatud normaalse ratta kätte küll.
Otsi ost-müük alt "300" - saad mingi pildi ette.

Järelikult - jälgi siinset foorumit ja ehk mingeid üldiseid ka (Soov?).
Kui tuleb normaalne pakkumine, siis võta ära.
Seega pole konkreetseid mudeleid mõtet soovitada.

Mul endal on ratas samaks otstarbeks - asfalt, kruus ja metsarajad.
Maastikuratas, vana, alu raamiga. All on kõva kahvel ja kitsad (1.4) siledad rehvid.
Töötab väga hästi.
Gravel ratastega võrreldes - mu MTB asfaldil on aeglasem, aga metsas sõites väga palju mugavam.
Nii et kui tuleb kõva kahvliga MTB pakkumine, siis mine proovi, äkki meeldib.

Kõige lihtsam oleks võtta olemasolev ratas ja vahetada rehvid peenemaks-kiiremaks.
Hea soovitus, ma pole mõelnud sellise lahnduse peale. Võiks proovida tõesti muuta olemasoleva ratta paremaks.

tripp
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Ostuabi

Postitus Postitas tripp » 19. 12. 2019. 09:13

"Parem" on vale sõna.
"Minu vajadustele vastavaks" oleks õige.

Mul omal on selle linna-mtb kõrval päris-mtb ka. Asfaldil roomab nagu tigu. See-eest tõmbab ta mind matkama kohtadesse, kuhu sile rehv ja amordita raam kuidagi ei saaks ega viiks.

Aga ma arvan, et sinu lähenemine - testida sõprade eri rattaid ja selle pealt tunda, mis kõige sobivam on - on väga õige.

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 19. 12. 2019. 09:38

tripp kirjutas:
19. 12. 2019. 09:13
"Parem" on vale sõna.
"Minu vajadustele vastavaks" oleks õige.

Mul omal on selle linna-mtb kõrval päris-mtb ka. Asfaldil roomab nagu tigu. See-eest tõmbab ta mind matkama kohtadesse, kuhu sile rehv ja amordita raam kuidagi ei saaks ega viiks.

Aga ma arvan, et sinu lähenemine - testida sõprade eri rattaid ja selle pealt tunda, mis kõige sobivam on - on väga õige.
Pole ainult sõpru, kellel Gravel oleks. On äkki võimalik seda kuskilt mujalt proovida? Äkki keegi teab kus saaks rentida sellist värki?

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Ostuabi

Postitus Postitas mtm » 19. 12. 2019. 11:32

Spordiks, aasta läbi tööle sõitmiseks, matkamiseks soovitaks ka gravelit. Talviseks töölkäimiseks võiks olla porika kinnitused. Matkamiseks ei ole pakikad isegi hädavajalikud kuna asjad saab panna lenksu, raami ja sadulatoru kotti, näiteks on siin üks valik: https://www.planetx.co.uk/c/q/accessori ... ikepacking . Eelistaks kaasaegsemat kruusakat kuhu lähevad laiemad kummid alla. Endal näiteks selline kuhu mahub 27,5x 2,35" või 622x42 ja porikatega veidi väiksem. Kui hankida kahed jooksud saad sõita nii mudas kui maanteel. Kui ühed jooksud siis pigem eelistaks laiemat kummi millega talvel kindlam ja linnas ei pea äärekivisid niiväga jälgima. Ise käin ka aasta läbi kruusakaga tööl, porikad peal ja WTB Venture 47x650b kummid all millel keskel ka veidi mustrit, et jääga liiga libe ei oleks. 700€ eest ei pruugi sellist ratast küll saada (eriti kallis näide 3T Exploro https://www.3t.bike/en/217-exploro ) aga mõtlemiseks. Mul raam 54 mis oleks sulle proovimiseks ehk liiga väike.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2359
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Ostuabi

Postitus Postitas MK777 » 19. 12. 2019. 13:07

Merida Silex mudeli saad rentida meilt (Citybike).
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Mati » 19. 12. 2019. 13:07

Donatas kirjutas:
17. 12. 2019. 21:11
...Asun Tallinna piirkonnas, oleksin tänulik kui saakiste aidata.
Nr 1 asi mida saad teha eeltööna on käia läbi Tallinna rattapoed (valik hetkel küll kesine ilmselt) ja vaadata mis seal pakutakse (sh erinevat tüüpi rattad). Küsi, näpi, proovi, jne. Kui ettekujutus ees, siis saad juba siin detailsemaid küsimusi esitada.
Hetkel pigem küsimuse olemus stiilis "tahaks süüa, mida soovitate"?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Donatas
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 04. 2016. 10:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas Donatas » 19. 12. 2019. 14:23

Mati kirjutas:
19. 12. 2019. 13:07
Donatas kirjutas:
17. 12. 2019. 21:11
...Asun Tallinna piirkonnas, oleksin tänulik kui saakiste aidata.
Nr 1 asi mida saad teha eeltööna on käia läbi Tallinna rattapoed (valik hetkel küll kesine ilmselt) ja vaadata mis seal pakutakse (sh erinevat tüüpi rattad). Küsi, näpi, proovi, jne. Kui ettekujutus ees, siis saad juba siin detailsemaid küsimusi esitada.
Hetkel pigem küsimuse olemus stiilis "tahaks süüa, mida soovitate"?
fair enough tegutsen

Vasta

Mine “Jalgrattad”