Canyon Ultimate või Endurace

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
sahtel
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 13. 08. 2008. 17:37

Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas sahtel » 29. 11. 2019. 21:23

Kas kellegil on nõuandeid abiks, kas valida Canyon Ultimate või Endurace?

Miks ma üldse kaalund Endurace'i Ultimate asemel:

* alaseljavalud
* ei võistle otseselt vaid sõidan enda jaoks ja treeninguks

Canyon Grail tundub ka samas põnev...

bike349
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 21. 06. 2013. 13:48

Re: Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas bike349 » 30. 11. 2019. 00:49

Jälgin su teemat, sest isegi kaalun Endurance soetamist. Ka oman alaseljavalusid, aga rattasõit on lõbus :)

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas Viljar V » 10. 12. 2019. 11:46

Tervist,
Olin ise suve lõpus valiku ees ning valituks osutus Endurace CF SLX Disc 9.0 ETAP.
Mõldes nii ja naa ning silmas pidades, et pigem tahaks rohkem comforti, laiemat rehvi (28mm vähemalt) kuid samas võiks raamile jääda jäikus ja kerge särts, siis tegin otsuse, et saab olema Endurace.
Tänaseks kogutud 2000 km tuuri, kogetud kodumaiseid teid, samuti Mallorca teid, tõuse ja ka kiireid laskumis.
Hetke seisuga olen mega positiivselt üllatunud ning rahul, rattal comfort pool olemas, erinevalt Ultimatest on Endurace jooksud laiemad, seega 28mm rehv näeb kena välja, samas kannatab vabalt panna peale laiem rehv, ratas väga mõnusalt juhitav, jäikus raamis minu jaoks ideaalne ja possa vähemalt mulle ideaalne. Silmas pidades, et Canyonit ostad pisut nagu põrsast kotis, siis olen väga rahul, esimene 50 km ja oligi juba selge, et ratas on täpselt mulle ning väga mugav.

jeegor
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 27. 03. 2014. 11:37

Re: Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas jeegor » 10. 12. 2019. 12:38

Juhul kui eesmärk ei ole võistelda ja võimalikult kiirelt sõita, vaid nautida rattasõitu nii pikkadel ja lühikestel sõitudel, siis kindlasti Endurance. Sõidan juba aastaid ca 8000 km aastas ja juba teine ratas on endurace geomeetriaga.

Kasutaja avatar
Pear
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 08. 06. 2020. 12:51

Re: Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas Pear » 08. 06. 2020. 13:16

Julgen soovitada Endurace'i. Julgen väita, et Endurace on üks universaalsemaid maanterattaid, mis turul. Kvaliteedis ja komplekteerituses parim suhe. Raami geomeetria on väga sobilik kui soovid tavapärasest lühemat reach'i, et alaselga vähem koormata. Lehekujulise disainiga sadulapost toimib tõepoolest andes lisamugavuse ebatasasel pinnasel. Mul on läbisõit selle rattaga ca 20T. Olen sõitnud temaga Paris-Roubaix, Dolomiitide rattamaratoni, Tenerifel, erinevaid võidusõite Eestis, muuhulgas ka Tartu rattamaratoni avatud raja sõitu. Raami geomeetria võimaldab alla panna ka 32" kummid, kuigi Canyon ütleb, et kuni 30". Järele proovitud.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas Omiar » 08. 06. 2020. 14:41

Rehvimõõdu puhul on väga oluline kui laia sisemõõduga pöiale see peale läheb. 28C rehv võib laia pöia peal olla vabalt 30-31mm lai.
Canyoni Endurace puhul enamasti kasutatav DT Swiss E 1800 Spline db seeria on selles osas eilne päev ning liiga kitsas. Sinna 28C rehvi pannes on rehv liiga punnis, nõuab suuremat rõhku ja tulemus on kehva.

Canyoni kvaliteedi puhul väga kõvasti hõisata ei tasuks, sealt tuleb jätkuvalt kohati jama.

Kasutaja avatar
Pear
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 08. 06. 2020. 12:51

Re: Canyon Ultimate või Endurace

Postitus Postitas Pear » 09. 06. 2020. 13:24

Rehvimõõdu puhul on väga oluline kui laia sisemõõduga pöiale see peale läheb. 28C rehv võib laia pöia peal olla vabalt 30-31mm lai.
Canyoni Endurace puhul enamasti kasutatav DT Swiss E 1800 Spline db seeria on selles osas eilne päev ning liiga kitsas. Sinna 28C rehvi pannes on rehv liiga punnis, nõuab suuremat rõhku ja tulemus on kehva.
Nõus, pöia sisemine laius määrab palju. Oluline ja vajalik täpsustus. Minu Endurace`il on all Reynolds Assault LE (Limited Edition) jooksud, kus pöia sisemine laius on 21 mm ja välimine 30 mm.

Vasta

Mine “Jalgrattad”