Canyon Neuron või Lux?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
sahtel
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 13. 08. 2008. 17:37

Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas sahtel » 28. 11. 2019. 16:03

Kumba soovitate?

Kui valida suht kõvem mudel.

a la

Neuron
https://www.canyon.com/en-ee/mountain-b ... ngroesse=M

Lux
https://www.canyon.com/en-ee/mountain-b ... ngroesse=M

https://www.canyon.com/en-ee/mountain-b ... quantity=1

Kui sõita enamjaolt trenniks kohtades nagu Vooremäe, Nõmme, Pirita mets jne.
Aga põigata ka singleträkkidele jne. Ja võibolla ka enamat.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas erikr » 28. 11. 2019. 16:26

Oleneb sõidustiilist ja palju seda enamat oleks. 130 mm amordid ja dropperpostid vaikselt levivad ka siinmail.
Lux oma 100/110 mm amortide ja SRAMi jubinatega oleks minu eelistus.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas KaupoR » 28. 11. 2019. 16:35

sahtel kirjutas:
28. 11. 2019. 16:03
Kui sõita enamjaolt trenniks kohtades nagu Vooremäe, Nõmme, Pirita mets jne.
Aga põigata ka singleträkkidele jne. Ja võibolla ka enamat.
Lux. Kui soovid saada kiirelt üles ja alla ja ka horisontaalselt, siis Lux. Kui sa tahad kiirelt saada mäest alla, selle jooksul ka hüpata, siis Neuron. Luxi 100mm käiku on Eesti metsaradele ja singlitele maa ja ilm. Selleks on vaja otsida, et rohkem käiku vaja oleks. Dropper on Luxil olemas, see annab sama amordikäigu juures minu kogemusel umbes 482% võimekust juurde laskumistel ja tehnilisel rajal.
If everything's under control, you're going too slow!

mikko
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 05. 02. 2013. 13:11

Re: Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas mikko » 29. 11. 2019. 09:41

Soetasin endale 2019 a . Lux i ja nüüd üle 4000 km hiljem ei kahetse . Ratta geomeetria numbreid vaadates võiks öelda , et natuke ajale jalgu jäänud , aga reaalsuses on hoopis teine lugu . Väga hästi juhitav , kerge ja kiire pill . 110/100 mm amordikäik ei ole mitte kusagil takistuseks saanud . Ise vaataks pigem ratast mis tuleb foxi amortidega , kuna 34 SC on ikka väga jäik ja muudab juhtimise konkreetseks . Ratta suuruse valikust veel niipalju , et Canyon soovitab pigem väiksemat raami , aga ise soovitaks pigem suurem .

sahtel
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 13. 08. 2008. 17:37

Re: Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas sahtel » 29. 11. 2019. 10:41

Ma olen 182cm 80 inseam. Canyon vahepeal soovitab selleks S-i. Aga ma olen ikka tavaliselt M olnud.

Aga kui võtta kõige vingem Neuron pill, siis selle kaal on umbes võrdne LUXiga. Aga saaks natuke hüpata ka? Aga siis juba ei ole trenniks nii hea?
Viimati muutis sahtel, 29. 11. 2019. 14:14, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas KaupoR » 29. 11. 2019. 11:05

Kui pikad/kõrged sul need hüpped on? Lux ei ole ka paberist tehtud. Hüpata saab ka jäiga rattaga, oskama peab.
If everything's under control, you're going too slow!

mlt
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 04. 2014. 22:16

Re: Canyon Neuron või Lux?

Postitus Postitas mlt » 29. 11. 2019. 15:38

Kui Neuroni Fox 34 potentsiaali kavatsed ära kasutada (eelkõige jäikuse, mitte käigu poolest), kas Luxi 32mm SID selle kõrval lihtsalt vedelaks nuudliks ei jää? Ja teistpidi - kui SIDi käigust ja reieümbermõõdust piisab, milleks hoida valikus 34mm trail kahvliga isendit?
Neuronil on jooksudega ka mingi huvitav lüke või näpukas specis, taga XRC 1200 SPLINE (xc) ja ees tummisem XMC 1200 SPLINE (am/trail).

Canyon ise paneb mõlemad rattad sama kat. 3 alla (/../occasional jumps up to a maximum height of 60 cm/../). Ma olen palju-palju lihtsamas konfis Neuronit paaril viimasel aastal aeg-ajalt nillinud ja võtnud seda pigem kui ei-liha-ei-kala kompromissina - ei meenuta mingist otsast maratonipüssi ja traili mõõtu ka välja ei anna, see-eest mahub eelarvesse ja on veits lõbusam omaette metsavahel veiderdamiseks. Aga 6k€ konfis Neuron tundub lihtsalt imelik marketingi trikk - selles hinnaklassis ei peaks minu meelest kompromissidega leppima. Ja kui "võibolla enamaga" käib kaasas ka suusalift, tekib kardetavasti soov (või vajadus) ratas peale paari laskumist ikkagi rendist võtta.

Vasta

Mine “Jalgrattad”