36" ratta kogemusi

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

36" ratta kogemusi

Postitus Postitas suslik83 » 04. 10. 2019. 08:50

Mõistlikke rattaid silma nuumamiseks on meil piisavalt, kuid vahest viskab äärmusi sisse...kardaan ja rihm (seda viimast pole keegi veel pildil eksponeerinud...kuid liikumas on). Minu teema on aga see -
https://www.qu-ax.de/en/product/qu-ax-m ... e3950b4591
On seda keegi proovinud...liigub eestis, et saaks kaeda?
Hetkel olen selle soetamiseks teinud päringud ja ootan kinnitusi, kuid jah...Mongoose Beast sai ostetud "põrsas kotis" teemana wallmartist (tööl käimiseks 2kuud aastas on 200€ pomm täitsa ok). Nüüd enne järgmist ostu ikkagi uuriks...äkki on võimalus enne soetamist korra maarjamaal asjale peale istuda.
Palju neid 36seid reaalselt keegi proovida on saanud...spordi tegemise eesmärgil või lihtsalt kulgemiseks?

Et asi väga OT ei oleks, muudan postituse hiljem peale ratta saabumist pildiga postituseks - sobib Siia teemasse rohkem.
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: 36" ratta kogemusi

Postitus Postitas j6ukur » 04. 10. 2019. 09:39

Kohalik niigi hääbuv kaubandus vist ei võta riski selles hinnaklassis niširataste kohapeale ostmiseks. Lingil toodud "related products" ja "You may also like" kirjeldavad suht täpselt asja olemust.

Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

Re: 36" ratta kogemusi

Postitus Postitas suslik83 » 27. 11. 2019. 22:58

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... BMdHJuNGhn

võrdlus vanema "tavalise" 28 tolliste ratastega naistekaga.

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... BMdHJuNGhn

7 rummusisest käiku on sellele 23kg asjale vajalikud. Eile ja täna tööle sõites olid kasutuses esimsesed 4. Kõrgemad on suvised mäest alla sõitmiseks mõeldud lahendused. Puhtama joone tarvis loobusin esimestest piduritest ning hakkan otsima lahendust tagumiste kaotamiseks... rattal on õnnetuseks mitte "coasterbrake" lahendus Inter 7 SC-C3001-7R. Kuna kodarad on erilised ja ratas ka veidi suurem, oleks vast mõistlik shimano sama seeria 7 käiguline rumm soetada (vast on see välimine kodarate kinnituse osa samade mõõtudega) ning ratas ümber laduda. Õnneks on tali tulemas ja saab fäti välja veeretada ning seda ratast vaikselt kohandama hakata.
*stemm tuleb veidi madalamaks saada...hetkel see rohkem hargi sisse ei läinud, mingi 20 mm tuleb alt lühemaks saada.
*sadul läheb brooks...olemasolev plastist põhjaga asi ei ole päris minu istmikule.
*vändad esmalt mõõta ja sobivate 175stega asendada
*pedaalid lähevad vahetusse...prisma mustriga kummist platvormid ilma helkurita tunduksid veidi sobivamad.
* tulede ja helkurite asi ees ja taga tuleb ka üle vaadata...hetkel küljes olevad asjad pole päris minu eelistus.

...ja teemat kokku võttes - see ratas on kindlasti pigem fun kategooria - kohmakas panipaikka panemisel, kolakas manööverdamisel/kiirendamisel/pidurdamisel. Samas tööle ja tagasi sõitmiseks saan seda asja endale täna lubada.
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: 36" ratta kogemusi

Postitus Postitas Prommar » 28. 11. 2019. 00:55

Et milles see fun siis seisneb?

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: 36" ratta kogemusi

Postitus Postitas mtm » 28. 11. 2019. 08:11

Jalgpiduril on küll mõningad eelised pöiapiduri ees ning rattal väljanägemine parem aga minule näiteks oleks selline variant veidi ohtlik. Mul üks paljudest ratastest jalgpiduriga, teised kõik käsipiduriga. Sai jalgpiduriga ühekäiguline jooks laotud ka kuna rattal nii hea väljanägemine: ei ole ühtegi trossi raami küljes ning viletsa ilmaga ei krobise liiv piduriklotsi ja pöia vahel. Kui jalgpiduriga rattaga pidurdada vaja hakkavad aga kõigepealt näpud käima ning alles siis kui pidurinke ei lea tuleb meelde, et pidur käib jalaga. Ei ole hakanud ümber õppima, tulemusena võib käsipiduriga rattaga hakata pidurdusolukorras tagurpidi väntama. Aga liikluses on mõnikord vaja pidurdada kohe mitte sekundi pärast. Jalgpiduriga ratast seepärast ise ei kasuta aga selle üle on rõõmsad külalised Hollandist kes just coaster brake'iga harjunud.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: 36" ratta kogemusi

Postitus Postitas arnea » 28. 11. 2019. 10:05

Võrdlus standardmõõtudes korvpallilauaga on juba ise väga muljetavaldav.

Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

Re: 36" ratta kogemusi

Postitus Postitas suslik83 » 28. 11. 2019. 10:08

see "fun" tähendab minu silmis rattaga kaasnevat emotsiooni, mitte niivõrd praktilist vajadust (praktiline - lihtne, kerge, kiire ja ilmale vastav tööle sõitmiseks mõeldud ratas).
*üksrattaga kilomeetreid ei mõõda...vähemalt 20"se rattaga. Samas mõned korrad aastas lihtsalt omada võimalust millegi teistsugusega tunnike looduses kulgeda on positiivne emotsioon.
*pofabor fix - lapsega koos sõitmise ratas...lapse iste on minu ja roolikannu vahel st. ratta raam on 30nendetele omaselt pikk ning võimaldab seda...nüüd on teine tegelane juba piisavalt suur ja see raam läheb vanavara ihaldajatele, sadul ja jooksud reservi/müüki.
*fät on ka enamuse ajast mõttetu junn. Samas need paar lumega nädalat on see väga praktiline asi.
*monster jääb tõenäoliselt ka kuhugi oma aega ja kohta ootama...hetkel täidab see fixi ja fäti vahelist perioodi. kiilakas ei ole fixiga sõitmiseks just sobiv ning fätile pole ma "äss saverit" ega porikaid sobitanud. Seega hetkel on see lihtsalt porikatega suvaline ratas, mille tõenäoliselt vahetab välja naelrehvide ja porikatega fix (kui selle lõpuks kokku saan...olemasolevale sossile naelu toppima ei hakka).
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

Vasta

Mine “Jalgrattad”