elektriratas milline?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
jaser
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 14. 07. 2012. 19:14

elektriratas milline?

Postitus Postitas jaser » 07. 11. 2017. 20:43

Mõtlen sellest, et asendada auto elektrirataga. Põhisõit on kodust kooli lapsega ja tagasi umbes 5km ühe otsa. Kokku 20km päevas. Aega vist võttab sama 15min kas autoga või jalgrataga.

Hakkasin vaatama ja variandi on üsna palju alustades selles kuhu on pandud aku. Kas keegi saaks midagi soovitada või vähemalt öelda mille peale tähelepanu tuleb pöörata ja mis on tehtud lihtsalt, et hinda tõsta.

Muidu kas saab piiratus ära võtta 25km/h. Ma saan aru, et see on elektrooniiliselt piiratud.
Ja kas elektrirataga sõites on üldse mingi füüsiline koormus või sama mis trammiga sõita?

Tavaratas on mul trek 5100.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: elektriratas milline?

Postitus Postitas Nominative » 07. 11. 2017. 21:18

Ma ei tea elektriratastest mitte muffigi. Aga laineid maailmas löövad praegu meie oma Eesti posid Ampler nimeliste elektriratastega - https://amplerbikes.com
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

karupoisu
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 06. 11. 2003. 12:17

Re: elektriratas milline?

Postitus Postitas karupoisu » 09. 11. 2017. 14:29

Oleneb elektrirattast aga Bosch-i ja Shimano Steps on abistava mootorina ehk elekter aitab ainult siis kui kiirus langeb alla 25km/h ja ise pead ka väntama. Näiteks 400Wh Shimano akuga sain testirattaga sõita ~125km aga see sõltub enda jõust ja ilmastikust. Näiteks tuuletu ilmaga 40km läbimine võttis ainult 10% akust aga sama trass tugeva vastutuulega läks 35%. On olemas ka 45km/h piiranguga aga need peaksid nõudma juba numbrit vähemalt Saksas on nii. Olen ise sellist proovinud aga väga puudust ei tunne sellest kuna see läheb tegelikult ratta olemusest juba kaugele.
Üks mida elektriratta puhul tasuks kindlasti vaadata on selle kaal, kui pead näiteks 2 korrusele seda vinnama.

Maidor
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 09. 11. 2013. 21:16

Re: elektriratas milline?

Postitus Postitas Maidor » 05. 12. 2017. 18:27

Kui sa Jaser Rakvere satud, võin anda enda ratast proovida. Need 250w rattad on väga mõttetud. Kui ma praegu lumes lähen kohalt väga rahulikult, siis viskab kohe ette vähemalt 1000w. Olen sõitnud juba viis aastat ja aasta ringselt. Soovitan sul rattas omale ehitada.

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: elektriratas milline?

Postitus Postitas citybike » 05. 12. 2017. 21:35

Kasutame City Bike rendis Cube elektrirattaid. Väga rahul. Keskmootoriga.
250W rattad on igapäevaseks kulgemiseks enam kui head.
Range ongi kuni 125 km, talvel mõnevõrra vast vähem aga linnaoludes ei mängi see väga rolli.
Kaal on 21-24 kg, sõltub ratta suurusest ja lisadest.
Hinnad jäävad jaekaubanduses 2000-2500 EUR kanti ja seda jätkub aastateks. Peale 3.a. kasutust on range praktiliselt sama (keskmine kasutus 2 korda nädalas). Ja selle hinan sees on juba kõik lisad ja kvaliteetsed komponendid.
Bosch on osutunud töökindlaks ja isegi kui Aku ära sureb või voolu tagant ära võtad saad lihtsalt koju vändata, käitub suht tavaliselt nagu ratas ikka.
Hea on ka tulede olemasolu, need automaatsed, toidet saavad akult.
Hea on Aku eemaldamise võimalus, selle saab sooja panna või tuppa laadima viia. Samuti paneeli ehk juhtkompuutri eemaldamise võimalus.
Veloplus müüb kvaliteetseid Cube rattaid.
Oleme teeninduses näinud ka odavamaid elektrirattaid ja need tunduvad kohmakamad ja tavaliselt nende odavus kajastub ka kasutatud komponentides ratta osas ning läbisõidus.

Vasta

Mine “Jalgrattad”