Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
kondiraputlane
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 10. 09. 2012. 22:30

Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas kondiraputlane » 29. 04. 2017. 17:01

Tervist!

Plaanis soetada uus ~5 000 € isend ning vältimaks rohkeid pisaraid tekkis mõte ka ratas ära kindlustada. Teemat uurides tuleb välja, et kõik kindlustuspakkujad piirduvad kuni 3 000 € turuväärtusega. Kas tõesti pean 1-2 aastat ootama, et saaks ratta ära kindlustada või on võimalik ka kuidagi teisi teid pidi jalgratas ära kindlustada?

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas raikzz » 29. 04. 2017. 18:17

kodukindlustus
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

jonathan
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 01. 07. 2016. 11:51

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas jonathan » 06. 05. 2017. 20:22

Kindlustad hinnale 3000€ äkki?

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas Genry » 07. 05. 2017. 13:21

no kodukindlustus vaid vargus kodust ju, või max auto salongist (lukustatud või suvilast). Ilmselt küsija tahab ka käna panemise vastu kindlustust. Mul Salva ja ma just meelega kindlustasin vähemaks kui ratta jae väärtus - milline on tõenäosus et ratas 100% mahakandmisele sõidad? Ja kui keegi jätab 5 tuhhise ratta kuhugi laokile, et varastada saaks siispeab ikka juhm olema :shock: Küsimus pole kas läheb jalutama vaid räägime sekunditest. Ja siin minu arust ei aita alati kindlustus ka, st peab olema tõestatud, et ratas oli kaitstud kohas, varastamine võimalikult keeruliseks tehtud - ma rattapoodi vahest lähen siis alati viin ratta sisse, ma ei saa aru miks poodnikud ei ole oma klientide ratta turvalisuse peale mõelnud? aga see teine teema :) Mulle endale piisab, et raami või jooksude raha saan tagasi kui õnnetus tabab ja muud jupid ju elavad edasi. Ise läksin teist aastat Salva peale, kindlustasin 2500 per ratas ja vähendasin kindlustusväärtust eelmise aasta suhtes.. PS, mõned brändid nagu Bianchi, tulevad isegi ratturile vastu õnnetute juhtumite osas kui raami katki sõidavad, ehk kui nt 5 tuhhine Oltre ja kindlustus maksab välja 3000.- siis võid väga hea hinnaga tehaselt uue raami saada ja lõpuks oled veel plussis ka..muidugi alati sellistel juhtudel kehtib esma ostu tingimus, järelturu rattaid kasutades loobud paljudest hüvedest. Seda peab veel uurima, aga aastaid tagasi oli Trekiga mure, et teise omanikuna ei kehtinud mulle ka raami garantii - veel krooni aeg ja ratas oli ulme kallis, sel ajal polnud tänavatel nii kalleid autosidki :)
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas raikzz » 07. 05. 2017. 16:05

Kodukindlustus aitab ka käna panemise vastu, helistage ja uurige
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas ciclismo » 08. 05. 2017. 10:15

Ratas peaks olema (suhteliselt lihtne) lahendus mingitele probleemidele. Väga kalli ratta puhul aga, selgub, et probleeme tuleb hoopis juurde. :o
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas miilits » 08. 05. 2017. 11:05

Minul oli kodukindlustusega keiss. Ratas oli koridoris terastrossiga käsipuu küljes. Murti sisse trepikotta, panipaika ja viidi ka minu velo minema. Kui kodukindlustust tegin, siis uurisin, et kas katab igasugu sellised asjad sain vastuse seesamist,et jah katab. Juhtus asi ära, siis hakati näitama punkte, et ratas peab olema korteris sees või panipaigas lukutaga. see et oli trepikojas lukus ei huvita kedagi. Samas kui lähen rattaga selverisse, jätan ukse taha ja rotti lastakse, siis pidi ka kindlustus katma. Ehk sellises avalikus kohas varguse katavad, aga kinnises trepikojas, kus sadu kordi vähem võõraid saab ligi, ei kata. Peale juhtumit tegin uue lepingu swedi kodukindlustusse, kus sain kirjaliku vastuse, et trepikojas lukustatuna hoidmise ajal vargus kaetakse kodukindlustusega ära.
"It never gets any easier, you just go faster"

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas martaas » 08. 05. 2017. 12:34

Swedis on max 2500 euri, kui su liikuva(rattaga) koduse varaga midagi väljaspool maja piiri juhtub. uurisin ka just eelmisel nädalal.
Viimati muutis martaas, 08. 05. 2017. 14:37, muudetud 1 kord.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas raikzz » 08. 05. 2017. 14:33

Mina tean kahte kodukindlustuse juhtumit, üks oli ca 9k eurisel rattal teine 4k eurisel, ühel juhul sõitis auto katusel rattaga maja alla kinni ja maksti ratas kinni, teisel juhul kokkus metsas sõites raami pooleks ja maksti ka ilusti kinni
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

reiks
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 10. 08. 2012. 19:24

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas reiks » 08. 05. 2017. 16:47

Hetkel vaidlen PZU kindlustusega. Kukkusin laupäeval Kuusalu Rattarallil puruks raami, tagajooksu, kiivri ja kingad. Mina lugesin tingimustest välja, et kodukindlustus peaks kahjud katma. Üritan neile selgeks teha, et grupikukkumine ei ole tavapärane vaid vägagi ootamatu sündmus, eks paistab mis saab..
Tingimustes kirjas:
Koguriskikindlustuse puhul hüvitatakse kindlustatud esemele ootamatu ja ettenägematu sündmuse tõttu tekkinud kahju.
Nemad jällegi ajavad oma jonni viidates sellisele punktile - 3.9.2. Koguriskikindlustuse puhul ei hüvitata:
r) spordivarustusele tekkinud kahju selle tavapärase kasutamise käigus.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas PKT » 08. 05. 2017. 17:55

reiks kirjutas:Hetkel vaidlen PZU kindlustusega. Kukkusin laupäeval Kuusalu Rattarallil puruks raami, tagajooksu, kiivri ja kingad. Mina lugesin tingimustest välja, et kodukindlustus peaks kahjud katma. Üritan neile selgeks teha, et grupikukkumine ei ole tavapärane vaid vägagi ootamatu sündmus, eks paistab mis saab..
Tingimustes kirjas:
Koguriskikindlustuse puhul hüvitatakse kindlustatud esemele ootamatu ja ettenägematu sündmuse tõttu tekkinud kahju.
Nemad jällegi ajavad oma jonni viidates sellisele punktile - 3.9.2. Koguriskikindlustuse puhul ei hüvitata:
r) spordivarustusele tekkinud kahju selle tavapärase kasutamise käigus.
Et on täiesti loomulik kui ostad ratta, siis sõidad selle ka sodiks? Huvitav oleks teada, millistel alustel nad liigitavad rattaõnnetuse võistlustel tavapäraseks ja ootuspäraseks. Üldiselt on jama nende kindlustustega, sest kui midagi maksta on vaja, siis hakkavad keerutama ja tõesta siis et ei ole kaamel. Pange parem ise endale kõrvale iga kuu mingi makse või panustage mingisse fondi. Rahulikum ja pingevabam.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 586
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas miilits » 08. 05. 2017. 20:37

reiks kirjutas:Hetkel vaidlen PZU kindlustusega. Kukkusin laupäeval Kuusalu Rattarallil puruks raami, tagajooksu, kiivri ja kingad. Mina lugesin tingimustest välja, et kodukindlustus peaks kahjud katma. Üritan neile selgeks teha, et grupikukkumine ei ole tavapärane vaid vägagi ootamatu sündmus, eks paistab mis saab..
Tingimustes kirjas:
Koguriskikindlustuse puhul hüvitatakse kindlustatud esemele ootamatu ja ettenägematu sündmuse tõttu tekkinud kahju.
Nemad jällegi ajavad oma jonni viidates sellisele punktile - 3.9.2. Koguriskikindlustuse puhul ei hüvitata:
r) spordivarustusele tekkinud kahju selle tavapärase kasutamise käigus.
aga kas sul pole seal kuidagi eraldi toodud harrastaja ja tippspordi jutt. swedis oli ja pm, et kui litsentsi pole, siis harrastaja.
"It never gets any easier, you just go faster"

reiks
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 10. 08. 2012. 19:24

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas reiks » 08. 05. 2017. 20:43

miilits kirjutas:
reiks kirjutas:Hetkel vaidlen PZU kindlustusega. Kukkusin laupäeval Kuusalu Rattarallil puruks raami, tagajooksu, kiivri ja kingad. Mina lugesin tingimustest välja, et kodukindlustus peaks kahjud katma. Üritan neile selgeks teha, et grupikukkumine ei ole tavapärane vaid vägagi ootamatu sündmus, eks paistab mis saab..
Tingimustes kirjas:
Koguriskikindlustuse puhul hüvitatakse kindlustatud esemele ootamatu ja ettenägematu sündmuse tõttu tekkinud kahju.
Nemad jällegi ajavad oma jonni viidates sellisele punktile - 3.9.2. Koguriskikindlustuse puhul ei hüvitata:
r) spordivarustusele tekkinud kahju selle tavapärase kasutamise käigus.
aga kas sul pole seal kuidagi eraldi toodud harrastaja ja tippspordi jutt. swedis oli ja pm, et kui litsentsi pole, siis harrastaja.
Ei ole sellega seoses midagi, see rohkem reisikindlustuse teema.
Raha kõrvale panemise kohta niipalju, et ratas oli kõigest paar nädalat vana :(

MartinMK
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 20. 10. 2011. 08:41

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas MartinMK » 08. 05. 2017. 21:45

Mul kogemus bike ID kindlustusega, kukkusin eelmisel aastal Kalevipoja etapil nii õnnetult, et lenks lõi Carbon raami toptube mõra sisse. Viisin ratta Hawaii Expressi, alguses oli natuke segadust sest nad polnud seal otseselt veel kahjujuhtumitega kokku puutunud kuid sain rattale kindlustuse kaudu uue raami ja ise pidin maksma ainult omavastutuse raha.
PZU uurisin enne bike ID kindlustuse tegemist, nemad ütlesid, et kui võistlusel kukkumine siis nemad ei kata, tegin sellepeale bikeid kindlustuse.
Aga peab tõesti teiste kodukindlustuse firmadest uurima selle kohta, 2 ühes tuleks tõenäoliselt tunduvalt soodsam kui eraldi bikeid kindlustus.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas Genry » 09. 05. 2017. 06:48

Salva kirjutab ka lahti, kus tohib, kus ei tohi ratast hoida:
Kindlustatud eset tuleb hoida selliselt, et kolmandatel
isikutel puudub sellele vaba või lihtsustatud juurdepääs.
Näiteks ei tohi kindlustatud eset jätta üldkasutatavasse
koridori, samuti ei ole ilma erivahenditeta juurde- pääsetav rõdu.

Kaitse kehtib:
Kindlustusjuhtumiks on kindlustatud eseme ettenägematu ja ootamatu kahjustumine, hävimine, vargus või
röövimine kindlustusperioodi jooksul mistahes asjaoludel, mida pole kindlustuslepingu tingimustega välistatud.

Välistused on loomulik kulumine., kahjustus ennem kindlustamist jne.. Ja mitte sihipärane kasutus on kirjutatud ka välja, et näiteks mnt ratta kasutamine krossisõidul - kindlustatud eseme testimine, otstarbeväline kasuta- mine (näiteks kasutatakse maanteesõiduks ettenähtud
jalgratast krossisõidul) või lubamatu muudatus.

Ma uurisin Salvast ja Ergost ja Swedist ratta kindlustust kodukindlustuse kaudu ja nad ei pakkunud seda mis mulle täieliku kindlustunde tagaks. Eraldi kindlustusliik on rattakindlustus ja pigem maksan need eurod kuus sinna ja tean oma õigusi konkreetselt. Elus raame lõhutud juba küll, et edaspidi võiks elu olla selles osas muretum. PS, kindlustamise "miinus" on see, et periood kui maksad siis ei taha õnnetused juhtuda :)
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Farrokh
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 28. 05. 2017. 21:13

Re: Jalgrattakindlustus

Postitus Postitas Farrokh » 07. 06. 2019. 16:48

Kas mõni kindlustusfirma pakub ka rattakindlustust, mille puhul võin ratast lukustatud koridoris hoida?

PS. INZMO on Eestis kindlustusteenuse pakkumise ära lõpetanud

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1130
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas Prommar » 07. 06. 2019. 17:45

Nr. 1 koht, kust rattaid varastatakse.

Farrokh
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 28. 05. 2017. 21:13

Re: Jalgrattakindlustus > 3 000 € ratastele

Postitus Postitas Farrokh » 07. 06. 2019. 19:46

Igaks juhuks mainin üle, et ratas oleks omakorda koridoris radiaatori külge lukustatud.

Vasta

Mine “Jalgrattad”