Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
MingiMeesMingilMaal
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 29. 08. 2016. 11:43

Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas MingiMeesMingilMaal » 29. 08. 2016. 21:09

Tervist!

Sooviksin endale soetada ratast ja leidsin endale taskukohase hinnaga 2 erinevat ratast, aga kuna ma olen täielik võhik sooviksin teada Teie arvamust asjast milline oleks Teie arvates parem hinna ja kvaliteedi suhe kui üldse on.

Ratasteks on
Scott Aspect 940
http://www.hawaii.ee/et/aspect-940-241388

ja

Cube Analog
http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-c ... e-21-40691


Tänud ette abi eest! Kui keegi ka ütleks miks ta enda valiku teeks oleks super, õpiks kah midagi mida tulevikus täheldada rataste juures.

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas hwxeraldimees » 29. 08. 2016. 23:56

Oleneb mis on sinu rattasõidu eesmärk ja kuskohas sõitma hakkad. Isiklikult ei ostaks kumbagi,liiga rasked jne. Kergema rattaga naudiks sõitu rohkem 8) Ostaks umbes 800-1500 eur vahemikus kasutatud)loomulikult toimiva ja terve,näiteks selle ...
viewtopic.php?f=143&t=55791&p=322131#p322131

MingiMeesMingilMaal
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 29. 08. 2016. 11:43

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas MingiMeesMingilMaal » 30. 08. 2016. 11:57

hwxeraldimees kirjutas:Oleneb mis on sinu rattasõidu eesmärk ja kuskohas sõitma hakkad. Isiklikult ei ostaks kumbagi,liiga rasked jne. Kergema rattaga naudiks sõitu rohkem 8) Ostaks umbes 800-1500 eur vahemikus kasutatud)loomulikult toimiva ja terve,näiteks selle ...
viewtopic.php?f=143&t=55791&p=322131#p322131
Ausalt öeldes algul lihtsalt sõitmiseks nii linnateedel kui ka kergematel metsateedel. Ma läksin see aasta koolipinki tagasi seega mul väljaminekud olid suured. See ratas mis sa mulle soovitasid on väga kihvt, aga kahjuks mul praegu pole nii suurt eelarvet. :( Arvad, et oleks mõistlik siis oodata ja vaadata talve jooksul kui tasku vb paksem? :)

janerik
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 19. 01. 2015. 22:28

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas janerik » 30. 08. 2016. 12:08

Kui on oht, et huvi MTB vastu võib mingi hetk minna intensiivsemaks, siis võiks tõesti vaadata pigem kasutatud ja paremate juppidega.
Olin 2015 samade valikute ees ja valisin Analogi. Kohe hakkas sügelema, et tahaks paremat juppi külge ja praeguseks vahetatud jooksud ja amort, mis stockis ei kannata üldse kriitikat.
Kasutatud materjali turg on tegelikult üpris lai ja tasub silma peal hoida, osad püssid on ka päris pikalt müügis, see jätab ehk rohkem ka tingimisruumi.

MingiMeesMingilMaal
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 29. 08. 2016. 11:43

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas MingiMeesMingilMaal » 30. 08. 2016. 13:45

janerik kirjutas:Kui on oht, et huvi MTB vastu võib mingi hetk minna intensiivsemaks, siis võiks tõesti vaadata pigem kasutatud ja paremate juppidega.
Olin 2015 samade valikute ees ja valisin Analogi. Kohe hakkas sügelema, et tahaks paremat juppi külge ja praeguseks vahetatud jooksud ja amort, mis stockis ei kannata üldse kriitikat.
Kasutatud materjali turg on tegelikult üpris lai ja tasub silma peal hoida, osad püssid on ka päris pikalt müügis, see jätab ehk rohkem ka tingimisruumi.
Hehe saan aru :) Nagu ütlesin, on veidi rahakott hetkel tühi, et väga kallimat vaadata. Aga kuidas oleks siit samas foorumist üks kasutatud võrreldes nende kahega mille ma välja tõin Trek X-CALIBER 7:
viewtopic.php?f=143&t=63573

hwxeraldimees
Rattur
Postitusi: 313
Liitunud: 09. 04. 2007. 17:54

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas hwxeraldimees » 30. 08. 2016. 13:51

Isiklikult arvan,et veel on natuke varajane aeg ratta ostmiseks(keskmiselt -20% pole mingi arvestatav soodukas et veel hooaja lõpus ratas soetada). Minu põhimõte on...alates -40% või komplekteerin ise ratta täpselt selliste juppidega nagu soovin,kolmas variant-ostan kasutatud. Kui mingit konkreetset hetkel silma pole hakanud mis sulle meeldib,siis soovitan...oota rattalaat ära mis kohe varsti peaks toimuma. Neljas variant...umbes oktoobrist alates saab enamus poodides tellida järgmise aasta rattaid nö ette keskmiselt -25% soodusega,mõni pood suurema protsendiga,oleneb mis rattaga ka tegu.
Parimat !

MingiMeesMingilMaal
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 29. 08. 2016. 11:43

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas MingiMeesMingilMaal » 30. 08. 2016. 14:00

hwxeraldimees kirjutas:Isiklikult arvan,et veel on natuke varajane aeg ratta ostmiseks(keskmiselt -20% pole mingi arvestatav soodukas et veel hooaja lõpus ratas soetada). Minu põhimõte on...alates -40% või komplekteerin ise ratta täpselt selliste juppidega nagu soovin,kolmas variant-ostan kasutatud. Kui mingit konkreetset hetkel silma pole hakanud mis sulle meeldib,siis soovitan...oota rattalaat ära mis kohe varsti peaks toimuma. Neljas variant...umbes oktoobrist alates saab enamus poodides tellida järgmise aasta rattaid nö ette keskmiselt -25% soodusega,mõni pood suurema protsendiga,oleneb mis rattaga ka tegu.
Parimat !
Mhh, OK :) Otsustasin siin vastuseid ja PMides saadetud soovitusi nähes, et ootan ja ei rutta eriti enda ostuga. Kogun veidi rohkem raha parema pilli jaoks tulevikus ja hoian silma peal kasutatud ratastel. Tänud kõigile kes võtsid vaevaks mind välja aidata ja vastata! :)

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas jjanno » 30. 08. 2016. 15:03

Võibolla veidi ebapopulaarne vastus, kuid ootamine ning raha kogumine ei aita kuidagi tänavust sõidunälga rahuldada ;) Oodata ja koguda on aega, kui on millegi seljas juba vurada. Nõustun samas eelkõnelejaga, kes soovitab ratast pigem hooaja lõpus osta. Ehk siis kõik sõltub sõidunälja suurusest ning olemasolevast veeremist :D
Kasutatu ostmiseks peab minu meelest veel suurem spetsialist olema, kui poest uue ostmisel.

jJanno

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: Ostuabi esimese ratta soetamisel.

Postitus Postitas licht88 » 30. 08. 2016. 20:45

viewtopic.php?f=143&t=48693

Vaata siin on algajale üks päris püss scott, 690 eurikut, millega võib ikka päris pikalt lõbus olla.

Ma ei tea kas oskasin linki panna. See on suht alguses müügis. Teema on Müüa kasutatud rattad. Algataja Redbike

Vasta

Mine “Jalgrattad”