Õige raami suurus

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Õige raami suurus

Postitus Postitas Raiku » 01. 06. 2016. 12:07

Tere.

Sooviksin targemate nõuandeid.
Siiani sõitnud Scott Scale HT rattaga siis, kuid kuna selgrool alumine disk kulunud täiesti ja igasugune põrutus ärritab selga, põhjustab hilisemat valu ja ka suurema pingutuse ajal jalakrampe, siis olen vaikselt mõtlema hakanud FS variandi peale.
Kõik kolm jalgratast siiamaani elu jooksul olnud Scottid, siis miks mitte ka neljas võtta Scott. Kuigi vaatan ka vaikselt teisi brände.
Pakub huvi siis Spark ja 29 tolliste jooksudega.

Minu pikkus on 178 cm ja kaal ca 75 kg. Scotti tabeli järgi võiksin sõita vabalt nii M kui ka L raamiga.
Äkki keegi oskab nõu anda, mis minu selja osas võiks olla parem variant, kas suurem või väiksem raam?

Igasugused nõuanded sõiduasendi jne osas väga teretulnud.


Parimat,
Rainer

snaxez
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 08. 10. 2010. 17:06

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas snaxez » 01. 06. 2016. 12:17

Mis suurusega sul HT oli? Scott FS raamid on natuke suuremad, kui HT.
Kui sul just ulme pikad käed ei ole, siis spark kindlasti M. Ise olen 177cm, ja oman M 29" Spark-i ja olen rahul. Algselt oli mul 26" M Scale, mis oli väga piiri peal, oleks ehk L isegi natuke parem olnud. Siis sain odava hinnaga 26" L Spark-i ja see oli suur, sai sõita, aga oli ikka mingites asendites ebamugav. Nüüd 29" M Spark täpselt paras. (70mm stem-iga)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas veloson » 01. 06. 2016. 12:25

Ise valiks sellises olukorras mingi 120+mm trail või all mountain stiilis maastikuratta ning maastikumaratonide võistlusratta poole ei vaatakski, aga kui Spark on valik ja M/L mõlemad mõistliku kaelapikendusega istuvad, soovitaks valida lühema ning lasta lenksu asendit vähem agressiivsemaks sättida.

kulgur
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 01. 09. 2010. 20:55

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas kulgur » 01. 06. 2016. 19:02

Tere,
kindlasti võta M raam.
Ise 178 ja sõidan L suuruse Sparkiga.
Muidu pole nagu vigagi aga tehnilistel rajalõikudel on ebamugav.
Ideaalset sõiduasendit pole võimalik saavutada. Lühike stemm ja sadul ettelükatud asendis aga vaatamata sellele pole päris see mida sooviks.
H.

Mixmitte
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 08. 05. 2014. 15:42

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas Mixmitte » 01. 06. 2016. 19:25

Ma lähen veits teemast körvale,aga arvan see on öige koht äkki kust küsida!

Mul murdus rattaram sadula toru kinnituse kohalt,kuna raamil on 10 a. garanatii ,siis viisin ratta poodi tagasi,et äkki saab uue raami voi teevad korda .Täna siis tuli vastus,et see ei lähe garantii alla kuna sadul oli töstetud liiga körgele sellepärast on ka raam murdunud selle koha pealt .
Kui nüüd viga töesti selles kas mul kannataks seda vaidlustada selles suhtes et a la ratas on ilmselt olnud mulle väike (poes omalajal öeldi et see paras mulle ) minu loogika ytleb selle järgi et ilmselt on raam olnud väike mulle ja see peaks olema sel juhul garantii teema?


Vöi mida arvavad targemad ?

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas riho » 01. 06. 2016. 23:14

Mixmitte kirjutas:see ei lähe garantii alla kuna sadul oli töstetud liiga körgele sellepärast on ka raam murdunud selle koha pealt .
Kui nüüd viga töesti selles kas mul kannataks seda vaidlustada selles suhtes et a la ratas on ilmselt olnud mulle väike (poes omalajal öeldi et see paras mulle ) minu loogika ytleb selle järgi et ilmselt on raam olnud väike mulle ja see peaks olema sel juhul garantii teema?
Kui sadul oli üle Max märke siis garantii ei kehti. Seda, mida keegi Sulle müügi hetkel 10-x aastat tagasi räägiti Sa kahjuks ei tõesta,

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas metslane » 02. 06. 2016. 08:16

Ma ka 178 ja seljahädad samuti tuttavad.Kunagi sai scale M raamiga sõidetud aga enam sinna selga ei roniks.Nüüd spark L suurus.Leistapikendus -17kraadiga ja pikkus on 70vist.Sadulatoru hetkel 0 kraadiga aga ka tavaline toimis hästi.Asend on väga hea.Seljahädade puhul spark ei aita.Sõita saab aga teeb seljalihased laisaks. Küll aga teeb seljale head korralik 4,8 tollise kummiga fätt.Täielik ülakeha treening ja vedrutab just õigeid seljalihaseid ja paneb need tööle.Fätt on aga big ed M raamiga ja pandud 7mm pikendus.L oli suur ja kuidagi kobakas.

Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas Raiku » 02. 06. 2016. 10:57

snaxez kirjutas:Mis suurusega sul HT oli? Scott FS raamid on natuke suuremad, kui HT.
Kui sul just ulme pikad käed ei ole, siis spark kindlasti M. Ise olen 177cm, ja oman M 29" Spark-i ja olen rahul. Algselt oli mul 26" M Scale, mis oli väga piiri peal, oleks ehk L isegi natuke parem olnud. Siis sain odava hinnaga 26" L Spark-i ja see oli suur, sai sõita, aga oli ikka mingites asendites ebamugav. Nüüd 29" M Spark täpselt paras. (70mm stem-iga)

HT oli, tegelikult siis hetkel on veel L suurusega. Ma ei oska hinnangut kahjuks ise anda.

Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas Raiku » 02. 06. 2016. 10:59

metslane kirjutas:Ma ka 178 ja seljahädad samuti tuttavad.Kunagi sai scale M raamiga sõidetud aga enam sinna selga ei roniks.Nüüd spark L suurus.Leistapikendus -17kraadiga ja pikkus on 70vist.Sadulatoru hetkel 0 kraadiga aga ka tavaline toimis hästi.Asend on väga hea.Seljahädade puhul spark ei aita.Sõita saab aga teeb seljalihased laisaks. Küll aga teeb seljale head korralik 4,8 tollise kummiga fätt.Täielik ülakeha treening ja vedrutab just õigeid seljalihaseid ja paneb need tööle.Fätt on aga big ed M raamiga ja pandud 7mm pikendus.L oli suur ja kuidagi kobakas.

See on mulle küll üllatuseks, et FS ei aita.
Olen palju soovitusi saanud, et FS peaks abiks olema, kui seljahädad tõsised. Poodidest ka, kuigi eks nemad tahavad põhiliselt MÜÜA.

Raiku
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2013. 17:46

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas Raiku » 02. 06. 2016. 11:05

Sportfoto.ee ja Rainer Uus minu nimeks. Sealt näha ka mu sõiduasendit. Oskab keegi selle põhjal mingit hinnangut anda?

Teen vist Hawaiis ära selle Laser Plus 89 eur sõiduasendi analüüsi millalgi.
Kuigi minu puhul peaks lähenema täiesti individuaalselt ja arvestama ka minu p....s selga.

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas kalari » 02. 06. 2016. 21:10

Mul pikkust 178cm ja jäsemed üsna pikad, eriti käed. 29-sed Scott Scale ja Spark on M suurusega. Stem -17kraadi ja 100mm ja lenks 700mm. Mõlemal rattal on sadul pigem keskmisest eespool. Täpseid mõõtmistulemusi ei mäleta aga vist on Spark veidikene suurem kui Scale. L-suurusega analoogid jääksid mulle ilmselgelt suureks. Just maastikusõitu silmas pidades.

Aga seljale mõeldes tuleks sul käsile võtta korsetilihaste tugevdamine! Seesmised ja välimised lihased.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2016. 22:49

Raiku kirjutas:Sportfoto.ee ja Rainer Uus minu nimeks. Sealt näha ka mu sõiduasendit. Oskab keegi selle põhjal mingit hinnangut anda?

Teen vist Hawaiis ära selle Laser Plus 89 eur sõiduasendi analüüsi millalgi.
Kuigi minu puhul peaks lähenema täiesti individuaalselt ja arvestama ka minu p....s selga.
Kalari jutt ehk annab tiba suunda. Samas on iga seljahäda mingil määral individuaalne. Isegi alumine kulunud disk võib mõjuda erinevalt.
FS on kindlasti õige suund. Metslane pakkus motiveeritult alternatiiviks fatti. Selge see, fati seljas on oluliselt rohkem võimlemist kui FS-iga, kindlasti saavad lihased rohkem tööd kui FS-ga.

Mina juba 30+ aastat selja- ja liigesehädalisena eelistan ilmselgelt FS-i. Kuigi tegu muud tüüpi hädadega.

Aga sõiduasendi ja selle paikapanemisega on keerulisem. Marketeeride poolt antud uhkete nimedega süsteemid arvestavad eelkõige vaid lihtsasti mõõdetavat kehageomeetriat. Tuues juurde konkreetses liigeses või kehapiirkonnas oleva probleemi või piirava kahjustuse, et pruugi aidata standardne süsteem, meetod ja selle robotlikult selgeks õppinud konsultant.

Järjekordselt toon esimese nimena välja Indrek Rannama. Kelle juurde löögile pääseda on keeruline kuid mitte võimatu. See vend jagab inimesest endast ja konkreetse indiviidi kehalistest eripäradest päris palju. Rattasõidu osas kindlasti parim Eestis. Enda kogemuse põhjal julgen kindlasti soovitada.

Avalikult saadaoleva info põhjal on pühendunud mulje on jätnud ka Karmen Reinpõld, kes teeb koostööd kohaliku Spessu butiigiga. Seda ma ei tea, kui palju ta on treeningu ja kehalise võimekuse spets versus veloortopeed.

Mis ei tähenda, et HE mõõteseadme puldis istub tingimata nõme robot, kes teeb sulle 89 EUR eest kiretu impersonaalse standardpaketi.

Ratta alla pandavad tuhanded on vaid raha. Mille teenimiseks võib küll minna aastaid. Aga ebasobiva lahendusega võib teha asja vaid halvemaks ja see jääb Sinuga kogu ülejäänud eluks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas metslane » 03. 06. 2016. 08:14

Raiku kirjutas:
metslane kirjutas:Ma ka 178 ja seljahädad samuti tuttavad.Kunagi sai scale M raamiga sõidetud aga enam sinna selga ei roniks.Nüüd spark L suurus.Leistapikendus -17kraadiga ja pikkus on 70vist.Sadulatoru hetkel 0 kraadiga aga ka tavaline toimis hästi.Asend on väga hea.Seljahädade puhul spark ei aita.Sõita saab aga teeb seljalihased laisaks. Küll aga teeb seljale head korralik 4,8 tollise kummiga fätt.Täielik ülakeha treening ja vedrutab just õigeid seljalihaseid ja paneb need tööle.Fätt on aga big ed M raamiga ja pandud 7mm pikendus.L oli suur ja kuidagi kobakas.

See on mulle küll üllatuseks, et FS ei aita.
Olen palju soovitusi saanud, et FS peaks abiks olema, kui seljahädad tõsised. Poodidest ka, kuigi eks nemad tahavad põhiliselt MÜÜA.
Abiks on ikka aga korsetilihaseid pead ikka tegema.Mul 2 korda diski parandatud :( Proovisin eile originaal setiga spark910 M raami ja väike mis väike.Samas annaks pikema pikenduse panna aga siis juhitavus muutub uimaseks.Aga eks sa pead ise proovima.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas arnea » 03. 06. 2016. 08:36

Raiku, ilmselt oleks sul kasulik teha pikema proovisõit (ka maastikul) mõlema raamiga.

RagnarA
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 20. 06. 2010. 23:34

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas RagnarA » 20. 05. 2019. 10:06

Tervitused!

Tundub sobiv teema olevat mu küsimuse jaoks. Vaatan samuti Scott Spark 900 RC ratta poole ning ei suuda ära otsustada kuidagi, mis see raami suurus võiks olla. Pikkus 187-188, mis tähendab, et peaks sobima nii L kui ka XL. Kuna pisut ka kahevahel kas võtta poest uuena või mõni kasutatud siis tuleb tunnistada, et XL raamiga kasutatud korralikku FS leida on kaunis raske, samas L raami liigub ja hetkel üks sobiv kandidaat ka müüki tekkinud.

Kui L raami puhul mahuks viimasesse otsa siis XL puhul olen pikkusega ees otsas. Millest võiks justkui järeldada, et L raamiga oleks võibolla lõbusam ja kergem manööverdada ning samas XL raam selline kobakam mu all.

Pikk jutt see samune, seega ehk keegi samas pikkuses ja käinud sarnase tee eelnevalt läbi ning oskab miskit soovitada siinkohal?

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas SK » 20. 05. 2019. 10:58

RagnarA kirjutas:
20. 05. 2019. 10:06
Pikkus 187-188, mis tähendab, et peaks sobima nii L kui ka XL.
Ma olen sarnase pikkusega ja lahendus, millega rahul olen, on: maanteel sõidan L-raamiga ja 130mm stemmiga, maastikul sõidan XL-raamiga ja 100mm stemmiga. Tegu pole küll Scottidega, aga dilemma oleks ikka sama olnud.

Kui maastikuratast hakkad "suurendama" stemmi pikendamisega, siis läheb raskemas maastikus sõitmine väga raskeks: pikk stemm teeb pööramise tuimaks (maanteele seevastu sobib "rahulik" lenks hästi) ja keha raskuskese läheb rohkem esiratta peale, mis võib järskude laskumiste puhul tähendada üle kaela lendamist. Kindlasti proovi selga istuda,küll keha õige ära tunneb. Ei tohi lihtsalt eelarvamustele liiga palju voli anda.

RagnarA
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 20. 06. 2010. 23:34

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas RagnarA » 20. 05. 2019. 12:04

SK kirjutas:
20. 05. 2019. 10:58
RagnarA kirjutas:
20. 05. 2019. 10:06
Pikkus 187-188, mis tähendab, et peaks sobima nii L kui ka XL.
Ma olen sarnase pikkusega ja lahendus, millega rahul olen, on: maanteel sõidan L-raamiga ja 130mm stemmiga, maastikul sõidan XL-raamiga ja 100mm stemmiga. Tegu pole küll Scottidega, aga dilemma oleks ikka sama olnud.

Kui maastikuratast hakkad "suurendama" stemmi pikendamisega, siis läheb raskemas maastikus sõitmine väga raskeks: pikk stemm teeb pööramise tuimaks (maanteele seevastu sobib "rahulik" lenks hästi) ja keha raskuskese läheb rohkem esiratta peale, mis võib järskude laskumiste puhul tähendada üle kaela lendamist. Kindlasti proovi selga istuda,küll keha õige ära tunneb. Ei tohi lihtsalt eelarvamustele liiga palju voli anda.
Pikk stemm ei kõla just väga hästi. Olen sõitnud ja ei ole seda õiget tunnet. Kahtlemata harjub kõigega tõenäoliselt aga ratta tunnetus maastikul on pehmelt õeldes halb. Kui L raam on väike siis ta asendi mõistes sätib mind rohkem püsti, mis justkui mugavuse kohapealt on parem aga sportlikuse seisukohalt ilmselt gramm halvem.

Ei ole lähiajal Tallinna asja ka, et saaks Hawaiis peale istuda mõnele. Peab Saaremaal Hawaiist läbi keerama, ehk neil Scale rattaid kohapeal L ja XL, saab natukenegi pilti selgemaks.

--
Õnnestus nüüd eelmise raamiga Sparki proovida XL raamiga ning tundus väga hea. 105mm stemmiga. Uus Spark L raamiga võib tõenäoliselt pisut lühikeseks jääda (ca 40mm lühem, kui proovitud XL). Lisaks XL peaks olema võimalus ka lühem stem panna, kui peaks tundma, et pole päris õige see tunnetus.

Nüüd võiks veel uuel Sparkil ka korra peal istuda ja siis asi selge. Kui keegi soovib oma XL Sparkist lahti saada, olgu ta siis vana geomeetriaga või uuega võib julgesti pakkuda!

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas fotek » 21. 05. 2019. 12:09


RagnarA
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 20. 06. 2010. 23:34

Re: Õige raami suurus

Postitus Postitas RagnarA » 21. 05. 2019. 13:51

Tänud. Hetkel Scottiga see lugu, et kõik XL raamid otsas. Ainus, mis on ületab eelarve. Seega tuleb see L raam kuskil ära proovida. Ainus, mis võib väike olla on pikkus, kõrguse osas on L sobiv. Käed ca 2cm ülemõõdus L jaoks. Seda saab juba pisut stemmi ja lenksuga mängida ja samas ka püstisem asend ei ole tõenäoliselt probleem, maratone võitma ei lähe.

Vasta

Mine “Jalgrattad”