Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas rainerhq » 09. 03. 2016. 20:42

Kas selle ratta ehitus tüürib kindlalt tavalise riiulilt saadava ratta suunas? Ehk no custom bits, sest Scott+Sram+Ritsi on ju juba HE´s müüa ja selleks ei ole küll mingeid ettepanekuid vaja küsida. Kahju, algul tundus üle pika aja 1 huvitav teema mida jälgida.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 09. 03. 2016. 23:08

Ilmselt peaksin jah iga jupi erinevalt noname tootjalt ja erinevat värvi ostma, et meelejärgi olla. Aga ma ei ehita seekord juudi jõulupuud.

Riiulil olevatest ratastest pole ühelgi sellist raami, ega konkreetseid juppe, eriti veel minu mõõtudega arvestavaid juppe. RC-ga võrreldes enamus valitud juppe taseme võrra paremad, kuigi samadelt tootjatelt. Miks ma esialgu need valisin on see, et ma tean neid brandisid ja tean, et need ei vea alt. Kindlasti on paremaid ja kergemaid, aga mõni asi oleks esialgu eelarve lõhki löönud. Igasugu noname carbon juppe ei taha, mis võivad küll ülikerged olla, aga võibolla mingi hetk ootamatult puruneda. Purunenud seat postidest olen kuulnud küll. Kõike ei taha proovida.

Ritcheylt pole ma veel ühtegi juppi ostnud. Kindlasti oleks kõigil põnevam kui ma kõik jupid, mis soovitatakse ostaksin, aga siis peaks mul vähemalt 10 000 euri olema.

http://www.pinkbike.com/news/nove-mesto ... -pits.html
Scott, SRAM, Ritchey, DT Swiss ei saa nii kehvad olla kui siin üritatakse väita. Jah kõik, mis World Cupil kasutatakse ei ole päris standard jupid võibolla ja muidugimõista on XCO teine ala kui meie Eesti rattamaratonid, aga ma planeerisin esialgu ikkagi asjad teada ja tuntud juppidest. Pedaalid, kassett on juba siinse foorumi soovitusel muudetud, kuulan soovitusi kindlasti ka selleks kuidas leida endale sobiv sadul, eriti just mõõtude osas. Samuti kuulan soovitusi GXP keskjooksu osas. Pidurikettad ja Ritchey jupid pole ka veel päris lukus, aga peab olema hea põhjendus, miks mingi asi on parem, kergem, jäigem, miks ma peaks mingit soovitust kuulama. Samuti hinnaklass võiks umbes samma kanti jääda, natuke võib üle ka olla, aga jah eelarve on ikkagi sinna 5000 kanti kui tahan juuni kuust uue rattaga sõitma hakata. Kindlasti tahaks ka soovitusi kui keegi oskab Tartus või selle lähiümbruses head mehaanikut, bike fitterit soovitada.

Niipalju kui on inimesi on arvamusi ja enamikele niguinii ei sobi ükski variant, olenemata mis jupid ma kokkuvõttes sinna peale panen. Oleks teadnud, et see teema nii hinge inimestel kriipima hakkab ja niipalju negatiivsust põhjustab poleks seda teemat teinud. Minupoolest võib teema sulgeda ka, saan oma halbade otsustega ise hakkama.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas raikzz » 30. 03. 2016. 19:47

raikzz kirjutas:Sain uue rattaga kaasa S-trackid ja ainult asfadil proovinud , siiamaani tunduvad head :lol: :lol:

Enne olid Time Atacid ja 2,5 hooaega pidasid vastu
Paar trenni teinud nüüd Look S-trackidega ja midagi halba pole küll öelda,vastupidi , toetuspinna saab tänu kaasasolevatele seibidega timmida nii,et ka saapa muster toetaks pedaalile ja see annab väga suure kandepinna
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 04. 04. 2016. 13:45

Ma ilmselt ka võtan S-Trackid, praegu mingeid paremaid alternatiive pole leidnud.

snaxez
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 08. 10. 2010. 17:06

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas snaxez » 04. 04. 2016. 13:51

Pedaalid on üks viimane koht, kus kaalu kokku hoida. Ma MNT rattal otsisin ka udukerged pedaalid, aga nüüd tahaks ikka shimano peale tagasi.

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 04. 04. 2016. 15:21

snaxez kirjutas:Pedaalid on üks viimane koht, kus kaalu kokku hoida. Ma MNT rattal otsisin ka udukerged pedaalid, aga nüüd tahaks ikka shimano peale tagasi.
S-Trackid pole need kõige kergemad. Loobusin Crank Brothers Eggbeater 11 ostmisest. Arvustusi lugedes ja ka siia foorumisse kirjutatud arvamusi arvestades tunduvad need täitsa mõistlikud pedaalid. Kokkupuute pinda palju, muda eemaldavad hästi, kaal 70 grammi kergem kui XTR-il. Hind 50 EUR kallim kui XTR-il. Näevad suht mõistlikud välja ka. Pedaalid ostan samas kõige viimasena mai kuus, saab veel mõelda kui vaja.

XX1 jupid kahjuks ostsin natukene varem ära kui XX1 Eagle välja kuulutati. Mitte, et ma arvaks, et see niipalju parem oleks, aga just käikude ulatud on väike murekoht, kuna endal 1x11 kogemust pole. Ehk, et ei ole kindel, kas Eesti rattamaratonide jaoks on ulatus piisav eelkõige just kiiremas otsas. 34x10 ülekandega on arvutuslikult 44 km/h vaja juba kadentsi 100. Praegu on mul 32 hammakas crankiga kaasas, aga plaan siis osta juurde 34 või 36 esialgu. Sest pole tõesti kogemust, et kuidas järsemad tõusud 36 või 38 hammakaga sõidetavad on. Eks olenevalt sõidust võib esihammakat vahetada, aga esialgu ei oma head ülevaadet.

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas madmax001 » 05. 04. 2016. 11:11

Oma rattal 1x11 XTR, ees 36T, taga 11-40 Selliselt sai kenasti mägedest ülesse ja TRM-l alla 3h sõidetud.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas raikzz » 05. 04. 2016. 15:46

Endal ka uuel rattal 10-42 xx1 ja 36 hammakaga, natuke hirmutas ära,et kas mägedest ikka üles saab, praegu ainult pirita metsas sõitnud ja 42 hammakat pole veel vaja läinud, aga ega pirital pole tõuse ka
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 05. 04. 2016. 18:02

Tänan vastuste eest, ostan ka 36 hambaga ette.

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 03. 05. 2016. 21:23

Kõik vajalik nüüd ostetud, täna said viimased tellimused tehtud. Viimased jupid jõuavad nüüd loodetavasti 2 nädala jooksul kohale. Ratta kokkupaneku ja fittimise aeg on pandud 28. mai peale. Esimene kokkupandud ratas ja seega kõik ilmselt ei ole ideaalne. Väikesed kahetsust väärivad punktid:

1) DT Swissil tulid nüüd välja uued mudelid Spline One jooksudest, mis näiteks suurema sisemõõduga. Uued arvatavasti paremad ja näevad ka ilusamad välja. Samuti siis võibolla oleks võinud kaaluda American Classic jooksusid. Jooksud võibolla kogu selle komplekti nõrgim koht. Aga kunagi järgnevatel aastatel üritan ikkagi carbon jooksud hankida, esialgu pean ostlemistega nüüd piiri.
2) Teine kahetsust väärt koht on see, et tuli välja XX1 Eagle, sealt oleks võinud vähemalt cranki koos uue hammakaga võtta, aga need tulevad müügile alles juunis. Võibolla kaugemas tulevikus plaan crank välja vahetada parema vastu (näiteks Race Face). 1x12 süsteem kui selline ise väga vast ei olegi mulle nii ahvatlev. Kui esihammakas ära kulub siis panen ilmselt XX1 Eagle hammaka, mis pidi vaiksem olema ja vähem kuluma. Pidi kompatiibel olema XX1-ega. Aga seda pole veel saada, muidu oleks juba ostnud.
3) Kolmas teema on, et Rock Shox SID-ist kuulutati välja palju kergem ja ilmselt ka parem variant, aga see jõuab müüki augustis ilmselt.

RAAM SCOTT Scale 700 RC Nino 2015 (kaasas ja lähevad kasutusse Richey Pro Tapered headset ja 14g Scotti poldiga sadulaklamber)
AMORT RockShox SID XX World Cup Solo Air XLoc 27.5" Fork 100mm Tapered MaxleLite15 2016 - white
JOOKSUD DT Swiss XR 1501 Spline One 27,5" Wheelset SRAM XD
KASSETT SRAM XG-1199 Cassette 11-speed
VÄNDAD SRAM XX1 GXP 1x11 170 Q156 Red
PIDURID SHIMANO XTR XC Race Disc Brake Set BR-M9000
PIDURIKETTAD 2 x Avid HSX Brake Disc - 6-hole 160 mm
TAGAVAHETAJA SRAM XX1 Type 2.1 X-HORIZON Rear Derailleur 11-speed - Red
KETT SRAM PC-XX1 Chain 11-speed
HANDLEBAR Ritchey Superlogic UD Carbon 2X Flat 31.8 MTB Handlebar - Matte UD Carbon
KÄIGUVALITS SRAM XX1 Trigger Shifter 11-speed - Red
DT Swiss RWS 12x142mm MTB Thru Axle with Alloy Lever Flat washer
DT Swiss RWS 15x100mm MTB Thru Axle with Aluminium Lever
SADUL Selle Italia SLR Kit Carbonio Flow Saddle - white
CERAMIC LITRID SRAM Ceramic Bearing Pulleys XX1 11-speed
Ritchey WCS Carbon Star Nut Set - Matte UD Carbon
2 x 10mm Ritchey WCS Carbon Spacer 2016 - Matte UD Carbon
2 x 5mm Ritchey WCS Carbon Spacer 2016 - Matte UD Carbon
GRIPID ESI Grips Racer´s Edge MTB Grips - Red
PEDAALID LOOK S-Track Carbon Ti
KESKJOOKS Truvativ PressFit BB92 GXP Ceramic Bottom Bracket MTB PF41-89.5/92-GXP
SADULAPOST Ritchey Superlogic Link Flexlogic Carbon Seatpost - Matte UD Carbon 31.6 mm
STEM RITCHEY WCS C220 Carbon Matrix 80 mm
REHVID 2 x Schwalbe Racing Ralph 27.5x2.1” SnakeSkin TL-Easy
SILICONE TIDDS Cover for Bottle Cage Threads black
HAMMASRATAS SRAM X-SYNC Direct Mount Narrow Wide Chain Ring - 6mm Offset 36T
PUDELIHOIDJA Topeak Shuttle CB Cage Carbon - black
POLDID 12 x Titanschraube M5 x 10 Linsenkopf Torx schwarz 1,2g

Lisaks juppidele:
3M protection film
Rock N Roll Gold lube
CUSTOM DECALS ROCK SHOX SID 2016

Listis on ühtteist mõtetuid vidinaid ka, õnneks müüsin ühtteist raamiga kaasa tulnut maha. Aga jah see ratas saab nendest juppidest kokku, nagu mainisin, siis kaugemas tulevikus võibolla upgrade-in jooksusid ja võibolla mõnda drivetraini osa. Mul muud lisada polegi siia teemasse, kui ratas valmis mai lõpus siis panen siia pildid ka valmis asjast. Kõiki nõuandeid ma kuulda ei saanud võtta, aga ühtteist otsustasin siinse foorumi põhjal ringi küll, seega tänan tagasiside eest, ka negatiivne tagasiside oli õigustatud. Eks raha on mõtetult kulutatud ja oleks pidanud eelkõige heade jooksude valimisest alustama. Loodan, et see komplekt jääb 8,5 kg piiresse, aga kerge kahtlus on, et ei pruugi jääda. Pärast kokkupanekut kaalub üle. Eesmärgiks oli panna kokku ratas, mis natuke kergem ja paremate juppidega kui poes müüdav Scott Scale 700 RC, selle eesmärgi võiks ta ka täita, aga eks näeb kuidas temaga sõita on. Vana ratas mul 8 aastat vana alumiinium raamiga Kona, mis kaalub 13 kg. Loodetavasti on vahe tuntav.
Viimati muutis extrance, 04. 05. 2016. 14:38, muudetud 1 kord.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas raikzz » 04. 05. 2016. 07:40

Kui sa ise just julgelt üle 100+kg mees pole siis on vahe ikka väga tuntav :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas tarmo » 04. 05. 2016. 09:13

extrance kirjutas:... nagu mainisin, siis kaugemas tulevikus võibolla upgrade-in jooksusid ja võibolla mõnda drivetraini osa.
Ma kaldun arvama, et järgmine upgrade ei ole jooksud vaid leiad end sügisel googeldamas "Spark 900RC frameset"-i. :)

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 07. 06. 2016. 21:15

Jalgratas juba mõnda aega valmis ja minu jaoks ära seadistatud. Jagan mõne pildi nagu lubasin. Ratas mõõdeti pärast kokkupanekut mehaaniku poolt ära, ta ütles mulle kaaluks 8,47 kg, samas nüüd pärast mõõdistamist ja minu järgi seadistamist, mille järel ka steerer lühemaks lõigati, kaalus teine inimene uuesti teise kaaluga ja siis näitas kaal 8,72 kg, mida ka ise nägin. Seega pigem usun seda teist kaalu. Kuna Scott Scale 700 SL kaalub ilma pedaalideta 8,7 kg, siis võib rahule jääda. Ise lootsin küll 8,5 kg kanti kaalu saada. Aga igaljuhul on rattaga väga hea sõita ja asi liigub väga hästi edasi. Kunagi tulevikus siis võibolla panen carbon jooksud ka alla. Peale carbon jooksude ja võibolla cranki pole väga midagi upgrade-ida. Juurde rattale midagi ei tule.

Pilt

Pilt

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas raikzz » 07. 06. 2016. 23:39

mis xx1 crankidel viga ? Mis siis lõpphinnaks ka kujunes koos komplekteerimisega ? Oled kindlasti välja arvutanud :D Ratas näeb väga lahe välja muidu (y)
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

raulk
Rattur
Postitusi: 1837
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas raulk » 08. 06. 2016. 07:53

sadul on lubamatult ees (vähemalt pildilt paistvate joonte järgi)

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas SK » 08. 06. 2016. 08:44

extrance kirjutas: Kunagi tulevikus siis võibolla panen carbon jooksud ka alla
Äge ratas! Vihje: Nino sõidab tubularidega :wink: http://www.nsracing.ch/en/Bikes

snaxez
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 08. 10. 2010. 17:06

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas snaxez » 08. 06. 2016. 09:07

Sadul on jah üle piiri. Oleks pidanud võtma ritchey 0mm offset posti. Gripid vahetaks ritchey grippide vastu välja, paistaks viisakam.
http://ritcheylogic.com/superlogic-grip

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 08. 06. 2016. 09:40

Need ESI gripid on väga populaarsed, kasutatakse ka World Cupidel. Iseasi, kas mu värvivalik õige oli. Ritchey Superlogic grippe siis olemas ei olnud kui ma juppe ostsin. Muidu tunduvad head kerged küll. Kaalusin muidu Ritchey WCS grippide ja ESI Race grippide osas. Lõpuks jäid ESI gripid peale, kuna neid on palju kiidetud foorumites.

Sadul pandi jah Hawaiis fittimisel niimoodi, väideti nagu, et hetkel on veel ok, kuigi jah joonte järgi vist ei ole ok. Pool seda klambrit, mis kinni hoiab on üle joone vist. Superlogicu 0 mm offset posti pole ja muidugi enne fittimist ostetud juppide puhul ei tea kuidas need jupid täpselt sobituma hakkavad. Praeguse seisuga on küll asend suht hea ja väga midagi juppidest muuta poleks vaja, kui nüüd just see sadul viga ei saa, et see post üle piiride. Pean ilmselt sadulat sentimeetri tahapoole liigutama, siis oleks asi turvalisem. Muidugi siis muutub isteasend arvatavasti halvemaks.

XX1 crankil pole midagi viga, väga hea, aga lihtsalt on ka kergemaid Race Face-il näiteks või siis kasvõi XX1 Eagle crank. See muidugi ei ole upgrade-imise mõttes prioriteet. Lihtsalt mainisin kaks kohta, kus saaks märgatavalt kaalu kokku hoida ja need ongi carbon jooksud ja mingi kergem crank, mujalt on kaaluvõit minimaalne.

Juppide hind, kokkupanek ja fittimine läks kokku kusagil max 5300 eur.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas raikzz » 08. 06. 2016. 10:27

Ei juhtu selle sadulaga midagi, üks variant muidugi post teistpidi keerata ka.

Hind 5300 muidugi selline nii-ja-naa , hetkel scale700SL päris hea soodukaga 3700 hawaiis ainult, sellisele hinnale on muidugi ise ehitades võimatu vastu saada, SL tavahinnaga 6300 võrreldes läks muidugi hästi.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 08. 06. 2016. 12:13

Tean jah, et ise ehitades tuleb kallim, aga otsustasin iseehitamise kasuks, kuna korraga polnud seda RC või SL-i hinda välja käia. Juppide kaupa ostes sai need kulutused pikema aja peale ära jagada. Samuti sain kohe enda jaoks sobiva cranki pikkuse ja sadula näiteks välja valida jms.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3949
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas Kirsa » 08. 06. 2016. 12:27

Olen samuti seda teemat algusest peale jälginud, sest plaan oli naisele 27,5" HT kokku panna. Maikuus aga avastasin et hawaii müüb 5000 eurist scale 700 RC-d poole hinnaga.
Jupid on suht samad, mis siin teemast läbi käinud Sram XX1 ja ritchey tipp pulgad. Pidurid on XTR ja jooksud syncros XR-RC (dt swiss). Kaal ilma pedaalideta 8.6kg, pedaalidega 8.9kg.
Ainus lahja jupp rattal on pidurikettad, need on pandud SLX-d :). Mõeldi vist et ostja seda juppi ei vaata ja hoiame sealt raha kokku. :) Need lähevad upgrademisele.


Naise jaoks probleemiks oli see imelik vector evo ritchey sadul, mis ei sobi tavalise sadulapostiga kokku, sama mis nino saidi piltidel.
Kuna mõõdud klappisid siis kruvisin sadula ja sadulaposti oma spargile ja noh veidi imelik on, aga käib kah.
Kuigi diil oli hea, siis rahaliselt on ikka valus, sest esialgu ei ole naine aru saanud, et uus vanast 26" 9.1kg scalest parem oleks - veereb nagu halvemini ja on halvemini juhitav.
Ja vanast rattast ei saa tõenäoliselt rohkem kui 1.2k kui sedagi.
Võrdlus muidugi ei ole aus, sest poerattal all olnud kitsad rocket ronid lendavad kaarega võssa ja täna õhtul kruvin normaalsed 2.2" race king race sportid alla.

PS! Tarmol on õigus, sama raha eest oleks iga kell võtnud sparki, aga samade juppidega ja tasemega spark oli poes 1.7K kallim - minu arust natuke liiga suur vahe ainult tagaamordi ja hargi eest.

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas extrance » 08. 06. 2016. 13:17

Poes müüdaval 700 RC-l on Ritchey WCS jupid, mitte Superlogic jupid. Vahe oli ka vist see, et seal oli XX1 shifteri (käiguvahetus heebli) asemel X01. Pidurid ka minuteada XTR, aga mitte XTR Race, aga võibolla selles osas eksin. Ja amort on mul carbon crowni ja steereriga, ning hüdraulilise lukustusega SID World Cup. Eks neid erinevuseid veel, aga lihtsalt tõin välja, et see hind tuli mul kallim RC-st ka seetõttu, et lihtsalt ongi ka natuke kallimad jupid osaliselt. Stem ja sadul olid ka mul kallimad kui poes oleva RC jupid oleks maksnud.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3949
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas Kirsa » 08. 06. 2016. 14:21


olavi696
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 04. 07. 2015. 18:21

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas olavi696 » 09. 06. 2016. 18:48

Väga hea arutelu! Mind isiklikult huvitab, miks seda rattakaalu nii meeletu visadusega kõik alla tahavad saada? Kaalusin 98kg veel aasta tagasi, siis sai elumuutus tehtud ja alustatud väikestviisi sportimisega. Tänaseks 87kg, pikkust 177cm. Lihtne arvutus ütleb, et üks "raske" ratas seljast maas ja teise kannataks kindlasti veel maha saada. Tippspordis jah, kehakaal miinimumil kõigil ning ainuke koht ongi ratta kallal toimetada, siin aga 200 grammi või isegi mõnda kilo taga ajada? Või olen millestki väga valesti aru saanud?

Kert_K
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 15. 07. 2012. 22:24

Re: Ettepanekud 27,5" xc ratta kokkupanekuks

Postitus Postitas Kert_K » 09. 06. 2016. 19:08

ja kui nüüd seda teemavälist teemat edasi mõelda siis mida väiksemaks sa saad oma kehakaalu seda suuremaks osutub ratta kaalu % brutokaalust ja seda olulisemaks saab olema ratta kaal :)

Vasta

Mine “Jalgrattad”