Ostuabi

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
1Ratas
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 16. 09. 2015. 17:36

Ostuabi

Postitus Postitas 1Ratas » 16. 09. 2015. 17:54

Tere!

Soov osta nüüd hooaja lõpul omale esimene ratas, lootuses hea diil saada. Soov oleks hübriid - sooviks sõita kruusateel, maastikul ja veidi maanteel või siis juba maastiku oma.
190 cm pikk mees. Hind võiks 400-500 euro kanti jääda. Mis soovitate - kasutatud või poest? Oskate äkki mõne häid diile pakkuva poe ka välja tuua.

Tänud ette!

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Ostuabi

Postitus Postitas mart2 » 18. 09. 2015. 12:18

Minu isiklikud mõtted:
1) Hübriid - ei-liha-ega-kala. Olnud, proovitud, õnneks ( 8) ) varastati ära.
2) maastikuratas annab kõik asjad teha, eriti kui oskad ja viitsid kumme vahetada. Siledate kummidega baigig kaovad Tartu Rattarallil minu eest kui tuul ja maanteekaga ei suuda paljudega sammu pidada. Jalga on vaja ... :oops:
3) Uus-vana? Seda, kulla sõber, saad ainult ise otsustada, sest mõlema variandi puhul on omad plussid ja miinused. Ise olen ostnud alati uue, kuid samas ükski ostja ei ole minu müüdud ratta üle nurisenud. Uuega saad garantii, kuid pruugitu puhul on sageli komponentide tase kõrgem.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Ostuabi

Postitus Postitas wagner » 18. 09. 2015. 13:34

Hübriidiga ise sõitnud ei ole, seega väga häälekalt ei kommenteeriks - aga veidi sportlikemate eesmärkide puhul soovitaks ikkagi tõupuhta ratta poole vaadata. Planeeritud sõitmisi vaadates on rõhk tugevalt maastiku ja kruusa suunal, seega võiks MTB-d kaaluda. Hübriididel on muidugi suur ja rahulolev kasutajaskond olemas ning otsuse pead ise tegema.

Ning jällegi isiklik arvamus - aga uue ratta poole vaataks vähemalt 1000-eurose eelarve korral. 400-eurine uus MTB on siiski sihipärasel kasutamisel nõrgapoolne ja mis tähtsust sellel on, et ta on uus ja garantiiga, kui sellega pole hea sõita. Heas korras kasutatud rattaga (kui õnnestub selle eelarvega leida) saad rohkem sõidurõõmu, kuid pead aasta-paar varem hakkama juppe vahetama.

1Ratas
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 16. 09. 2015. 17:36

Re: Ostuabi

Postitus Postitas 1Ratas » 21. 09. 2015. 11:21

minu jaoks pisut kõhe vaadata kasutatud rattaid ja nende juppide loetelu, millest suurt midagi ei mõista. Teades, et saan kasutatud hea ratta ja hea hinnaga, siis muidugi miks mitte.

budi
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 06. 2015. 21:30

Re: Ostuabi

Postitus Postitas budi » 21. 09. 2015. 13:38

Ise kasutanud hübriidi ca 7 aastat - läbinud sellega kahel korral ka Tartu Rattamaratoni - seega seda nii väga maha ei teeks. Sellel aastal ostsin mtb, et läbida ka muid eesti maratone, mis vajavad vähe teissugust ratast. Hübriidiga sõidan aga siiani ka metsateid jms, kus pole liialt liiva ja pori; järske tõuse. Kui aga see tõesti nn esimeseks rattaks, siis kas tahad ainult metsas paugutama hakata?
PS! Kui on huvi, siis mul hübriid saadaval - ratas ei näe kindlasti välja nagu mõni vana kits ja varustus on kah algajale küll. Anna teada saadan pildid

phoenix
Rattur
Postitusi: 136
Liitunud: 08. 09. 2013. 12:09

Re: Ostuabi

Postitus Postitas phoenix » 22. 09. 2015. 20:19

Kiidetakse seda:
http://www.evanscycles.com/products/pin ... e-ec071312

Eestist vist sama raha eest analoogset masinat üsna raske leida?

Vasta

Mine “Jalgrattad”