Otsin MTB jalgrattast max 600€

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
RomanNarva
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 14. 07. 2015. 09:41

Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas RomanNarva » 14. 07. 2015. 12:14

Tervist! Olen huvitatud MTB jalgratta ostmises, aga hind on piiratud. 600 on maksimum.

Olid erinevad variandid ja tahaks kogenute inimeste arvamust saada.
Hawaiist:
http://www.hawaii.ee/tooted/suvi/rattad ... 660-238308
Rademarist:
http://www.rademar.ee/toode/kross-hexagon-x6/
http://www.rademar.ee/toode/kross-level-b2/
http://www.rademar.ee/toode/trek-marlin-6/
Extreme.ee:
http://extreme.ee/product/pid/127032/bid/
http://extreme.ee/product/pid/127032/bid/

Kasutamisest nii palju, et tahaks mugava raamiga jalgratta linnas, kui ka off-road sõitmiseks.

Minu arvates oleks kenam Cannondale.

zebra1
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 09. 06. 2015. 09:01

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas zebra1 » 14. 07. 2015. 13:15

Kiire pilguga üle vaadates oleks vist GT parimate komponentidega.
Viimased kaks linki on Sul samad, seega seda Cannondale'i pole üldse linkides näha.

GT raam korralik ja tugev, kannatab ka natuke hullemaid sõidu võtteid. Teiste raamide kohta ei oska väga midagi öelda.

RomanNarva
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 14. 07. 2015. 09:41

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas RomanNarva » 14. 07. 2015. 13:34


Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas M785 » 14. 07. 2015. 14:53

Kui on plaanis kulutada 600€ MTB peale, siis kindlasti soovitan osta kasutatud, selle hinna eest uued rattad tulevad suhteliselt kehvade juppidega, isegi õhkamorti ei leidu neil.

RomanNarva
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 14. 07. 2015. 09:41

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas RomanNarva » 14. 07. 2015. 14:59

M785 kirjutas:Kui on plaanis kulutada 600€ MTB peale, siis kindlasti soovitan osta kasutatud, selle hinna eest uued rattad tulevad suhteliselt kehvade juppidega, isegi õhkamorti ei leidu neil.
Kuigi veel üks asi selles, et saaks järelmaksuga. ei ole veel nii rikkas, et lihtsalt sularahaga osta :) Olen fänn. Kui keegi pakkub varianti 500 eest, ja samuti järelmaksuga, siis parem

JannoR
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas JannoR » 14. 07. 2015. 16:03

600eur puhul oota veel natuke kuni suuremad allahindlused peale hakkavad (Augustis võiks juba tulla), või osta kasutatud, aga (NB!) hooldatud ratas, mis oleks kindlasti kõige parem diil.

Ei saa päris hästi aru mida sa mugava raami all silmas pead, aga selles hinnaklassis saab see tähendada vaid raami kergust ja õiget suurust. Karbonraamide hinnad, mis aitavad raputamist summutada, algavad ise umbes 900eurost tk nii, et parem investeeri parematesse rehvidesse ja sadulasse.

Raami tugevus ja 'natuke hullemate sõiduvõtete talumine' on natuke umbluu ja meenutab mulle mu sugulast, kes ratastest ei teadnud midagi, aga oli ise puutöömees, ning asus mu uut ratast kohe pikisuunas väänama ja painutama stiilis a'la kas tapid ja liitekohad ikka on piisavalt jäigad :D Anname selle andeks, ning unustame alla 2500-3000eur rataste puhul selle raami tugevuse ja vastupidavuse teema ära, sest rattaga sõitmist on ette nähtud taluma ikka kõik rattaraamid. See teema hakkab tekkima siis kui mängu tulevad ülikerged tipprattad, aga tavalise aluraami puhul ei maksa küll arvata, et suvaline oss suudaks oma karvajalgadega (võrreldes treenitud ratturiga) niivõrd 'hulle sõiduvõtteid' sooritada või palju jõudu rakendada, et see suudaks raamile liiga teha (jutt käib ikkagi ratta sihtotstarbelisest kasutamisest).

RomanNarva
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 14. 07. 2015. 09:41

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas RomanNarva » 14. 07. 2015. 17:38

JannoR kirjutas:600eur puhul oota veel natuke kuni suuremad allahindlused peale hakkavad (Augustis võiks juba tulla), või osta kasutatud, aga (NB!) hooldatud ratas, mis oleks kindlasti kõige parem diil.

Ei saa päris hästi aru mida sa mugava raami all silmas pead, aga selles hinnaklassis saab see tähendada vaid raami kergust ja õiget suurust. Karbonraamide hinnad, mis aitavad raputamist summutada, algavad ise umbes 900eurost tk nii, et parem investeeri parematesse rehvidesse ja sadulasse.

Raami tugevus ja 'natuke hullemate sõiduvõtete talumine' on natuke umbluu ja meenutab mulle mu sugulast, kes ratastest ei teadnud midagi, aga oli ise puutöömees, ning asus mu uut ratast kohe pikisuunas väänama ja painutama stiilis a'la kas tapid ja liitekohad ikka on piisavalt jäigad :D Anname selle andeks, ning unustame alla 2500-3000eur rataste puhul selle raami tugevuse ja vastupidavuse teema ära, sest rattaga sõitmist on ette nähtud taluma ikka kõik rattaraamid. See teema hakkab tekkima siis kui mängu tulevad ülikerged tipprattad, aga tavalise aluraami puhul ei maksa küll arvata, et suvaline oss suudaks oma karvajalgadega (võrreldes treenitud ratturiga) niivõrd 'hulle sõiduvõtteid' sooritada või palju jõudu rakendada, et see suudaks raamile liiga teha (jutt käib ikkagi ratta sihtotstarbelisest kasutamisest).
Raam peab olema mugava ehitusega ja suurusega. Ehk cross country jaoks sobiv, et mune kogemata mitte lüüa. Samuti enamvähem normaalsete jupidega. Aga juba pool päeva lugesin sellest, ja näen, kus säästavad müüjad: kas mingi shimano koos rockshoxiga või kehvem amort sram x5 seeriaga :) aga millega пожертвовать, kas käiguvahetajaga ja panna parema amordi?

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Otsin MTB jalgrattast max 600€

Postitus Postitas M785 » 14. 07. 2015. 20:33

Käiguvahetusel on kallimad jubinad tihti lihtsalt kergemad kui parematel amortidel sõidumugavus reaalselt tunnetatav. Peaasi et lähed 10 käigulise süsteemiga, eks nad kõik enam vähem vahetavad samamoodi.

Vasta

Mine “Jalgrattad”