Scott vs GT vs Specialized

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tannpann
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 26. 03. 2015. 18:11

Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas tannpann » 26. 03. 2015. 18:23

Plaanis natukene aktiivsemalt rattaspordiga tegelema hakata. Olen enda jaoks sõelale jätnud kolm ratast, mis iseenesest on kõik minu jaoks piisavalt head aga ei tunne rattateema peensusi nii hästi, et neist ühte esile tõsta.
Seega palun kogenumate arvamust, milline neist kolmest võiks valituks osutuda:

1 - Scott Scale 930

2 - GT 29 Zaskar Carbon Expert

3 - Specialized Stumpjumper Comp Carbon 29

Rohkem kui korraks peal istuda pole neist ühegagi saanud.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas juuser78 » 26. 03. 2015. 19:09

Kindlasti saad palju kiiremini vastuseid, kui viitsiksid ka lingid panna (y)

tannpann
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 26. 03. 2015. 18:11

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas tannpann » 26. 03. 2015. 20:07

hea tähelepanek. Lisan lingid:

1 - Scott Scale 930 http://hawaii.ee/tooted/suvi/rattad/mtb ... 930-238240

2 - GT 29 Zaskar Carbon Expert http://extreme.ee/product/pid/124994/bid/

3 - Specialized Stumpjumper Comp Carbon 29 http://www.specialized.com/ee/en/bikes/ ... -carbon-29

Kui kellegil on isiklikke kogemusi nende ratastega, siis äkki viitsib mõne sõnaga kirjeldada.

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas vana_mees » 26. 03. 2015. 22:39

Niisama huvi pärast küsin, miks sa võimalikust valikust Cube näiteks oled kõrvale jätnud?
N: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-c ... line-30242


raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas raamimurdja » 27. 03. 2015. 07:18

või Merida: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-m ... hobe-29771
või Trek: http://www.rademar.ee/?id=1781&category ... uct_id=861
või Focus: http://www.spordipood.ee/magirattad/rat ... -60/476516
või Coluer: http://proshop.ee/29maastikurattad/2061 ... ratas.html

Kas lähtusid teisi välja jättes raami geomeetiriast, juppidest, kaubamärgi tuntusest, kaupluse asukohast ja teenindusest või hinnast?

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas M785 » 27. 03. 2015. 08:20

Minu silmis see Cube nägi päris hea välja (y)

tannpann
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 26. 03. 2015. 18:11

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas tannpann » 27. 03. 2015. 12:02

Tänud vastamast.
Cube tundub ok küll, aga see ratas on konkreetselt ainult 19" raamiga sellise hinnaga. Mulle oleks vaja Cube puhul 21" raami.
Veloplussis kohapeal polnud ühtegi ratast mis oleks mulle sobinud, seega ei saanud lähemalt tutvuda.
Valiku olen teinud lihtsalt nende põhjal, mida olen saanud isiklikult vaatamas käia ja mis on hea mulje jätnud.
Mulje ja üldised parameetrid ongi ainukesed asjad mille järgi ma need kolm varianti olen kaalule jätnud.

Kindlasti on ka teised siin pakutud rattad head aga ei soovinud piti veel kirjumaks ajada.

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas vana_mees » 27. 03. 2015. 17:10

Mis su kasv on?
Ise sõidan Cube 19" raamiga, pikkus 184. Leian et natuke võiks isegi väiksem olla.
Arvan et 190 pikkus sõidab selle raamiga rahulikult. Mõni cm siia-sinna ka.
2m jah enam vist mitte.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas juuser78 » 27. 03. 2015. 17:19

Cube'l jääb 19" raam 190 cm kasvule kohe kindlasti väikeseks. Endal oli Reaction GTC SL 19", pikkust 178
ja geomeetria täpselt paras.
vana_mees kirjutas:Mis su kasv on?
Ise sõidan Cube 19" raamiga, pikkus 184. Leian et natuke võiks isegi väiksem olla.
Arvan et 190 pikkus sõidab selle raamiga rahulikult. Mõni cm siia-sinna ka.
2m jah enam vist mitte.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas wylde » 29. 03. 2015. 20:10

eelnevad nõuandjad jätavad mainimata, et brändiga ostad kuuluvust:
Specialized - oled coolimast coolim ja su rahakoti paksus kinnitab seda. Oled Eliit ja võid sõna võtta ka kolmapäevakute juurikate vähesuse/paljususe teemal, sest ometigi ei saa sa olla NO fool kui ratast oskad valida. Ka oled teretulnud startima ühe rattaseltsinguga koos antud poe eest - aasta tasu pead ikka maksma. Ja Oakley prill olgu parem originaal!
Hawaii - natuke eelnevat. samas saad teha lehva igale teisele ratturile. Oled "Scott" mees ja ei häbene seda.
GT - kui sa Massa just ei ole, tekib küsimus miks? 2014 küsis ka Massa MIKS x MIKS ja valis Spessu.
Merida/Cube - kuidas kube kärab küsimusele vastamisest ära ei ütle, siis palun ;) Aga tegelikult, selle valiku puhul ma hindaks müüjate tausta ja head teeninduskvaliteeti. Kiire kohapealne rattahooldus ja tihti pes platno.. 15 aastat klient ja ei väsi kiitmast. koht mis ei vaja enese upitamist nende endi poolt, mis minu arust = usaldsväärsus. Oht eksida tihti sinna poodi ja meelitada ülejäänud pere uut ratast ostma.
Trek - Ütlesin TREK osas "BIG NO" kui chainsuck jamad ilmnesid, ja suurepäraselt Vahur Valvase töökotta ratast korduvalt saatsin. Mainet saab rikkuda vaid ükskord ja turul on valikut küll, mis ei tähenda, et Trek halb oleks tänasel päeval. puudub igasugune huvi.
Superior - miks ka mitte, aga sealne osav müügimees, müüb kaasa Carbon nainerile kõik kellad ja viled ;) alates pulbrist, ilma milleta ratas no kohe kindalsti ei sõida; ja jalakreemist, mis ei vaja selgitamist..
Colnago - ära unistagi!
Bianchi - julge, äge, ent kohati arusaamatu outsider. Aga selle eest viskab Karla kulpi ;)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas SL » 29. 03. 2015. 20:47

wylde kirjutas:eelnevad nõuandjad jätavad mainimata, et brändiga ostad kuuluvust:
Specialized - oled coolimast coolim ja su rahakoti paksus kinnitab seda. Oled Eliit ja võid sõna võtta ka kolmapäevakute juurikate vähesuse/paljususe teemal, sest ometigi ei saa sa olla NO fool kui ratast oskad valida. Ka oled teretulnud startima ühe rattaseltsinguga koos antud poe eest - aasta tasu pead ikka maksma. Ja Oakley prill olgu parem originaal!
Hawaii - natuke eelnevat. samas saad teha lehva igale teisele ratturile. Oled "Scott" mees ja ei häbene seda.
GT - kui sa Massa just ei ole, tekib küsimus miks? 2014 küsis ka Massa MIKS x MIKS ja valis Spessu.
Merida/Cube - kuidas kube kärab küsimusele vastamisest ära ei ütle, siis palun ;) Aga tegelikult, selle valiku puhul ma hindaks müüjate tausta ja head teeninduskvaliteeti. Kiire kohapealne rattahooldus ja tihti pes platno.. 15 aastat klient ja ei väsi kiitmast. koht mis ei vaja enese upitamist nende endi poolt, mis minu arust = usaldsväärsus. Oht eksida tihti sinna poodi ja meelitada ülejäänud pere uut ratast ostma.
Trek - Ütlesin TREK osas "BIG NO" kui chainsuck jamad ilmnesid, ja suurepäraselt Vahur Valvase töökotta ratast korduvalt saatsin. Mainet saab rikkuda vaid ükskord ja turul on valikut küll, mis ei tähenda, et Trek halb oleks tänasel päeval. puudub igasugune huvi.
Superior - miks ka mitte, aga sealne osav müügimees, müüb kaasa Carbon nainerile kõik kellad ja viled ;) alates pulbrist, ilma milleta ratas no kohe kindalsti ei sõida; ja jalakreemist, mis ei vaja selgitamist..
Colnago - ära unistagi!
Bianchi - julge, äge, ent kohati arusaamatu outsider. Aga selle eest viskab Karla kulpi ;)
Hea teema-algataja, ma siiralt loodan, et Sa võtad kõiki siinseid sõnavõtte täpipealt nii nagu nad on. Sest need pole muud, kui personaalsed eelarvamused. Eelarvamused on üldse väga ohtlikud. Näiteks miks mitte unistada Colnagost...? Kes käsib Superiori poest koos rattaga ohtralt keemiat kaasa osta? Kas Treki chainsuck polnud mitte 10 aasta tagune teema ning siis ka vaieldav, et kas ikka oli Treki viga, või oli seal kasutaja osa ka..? Kas Specialized on ikka konkurentsitult alati kallim? Jne jne. See, et kodanikul on head kogemused Veloplussist on vaid väga hea tagasiside, kuid kõik muu on vaid eelarvamus. Mina küll ei soovitaks ratast valida kellegi teise eelarvamusest lähtuvalt.

Specialized'i poe partnerina ütlen vaid seda, et proovi. Mine poodi ja nõua prooviratast endale kasvõi nädalavahetuseks. Või vähemalt üheks pikemaks trenniks. Sõida neid radu, mida oled harjunud sõitma ja tunneta erinevate rataste käitumist samades situatsioonides. Siis pane sinna juurde hind ja teenindus.

Ja siis tee omad järeldused.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas wylde » 30. 03. 2015. 17:55

Ei maksa arvata et ykski brand teisest midagi erinevat on. K6ik on sisult samad ja v6rdsed. Ometigi astuvad inimesed uksest sisse ka nende kaupmeeste juurde kelle hinnad konkurentsitult k6rgemad on sama taseme eest - ise olen yhe samasuguse brandi ohver. Kuid aus olla, siis k6iks s6idavad sellega mis neile visuaalselt hinda 6igustab ja Eesti maratoni tipp s6idab sellega, mis odavaimalt koju tuleb. Nii s6itis AT spordi esindaja Meridaga; Extreme esindaja spessuga jne. Neil kama kaks mis brand on, peaasi, et soodne pakkumine. Ma ei tea et ykski proff valiks klubi jalgratta jargi. Jah, teinekord sadula nad saavad ise valida.
mind t6siselt vihastab arvamus, et m6ni myya enda kaupa teisest yle hindab. Alusetu pullshit. Ma s6idan yle avg hinnaklassi brandiga kuid ei arva kunagi, et see teistest brandidest parem on. Aga kui ise maksan, siis ise valin. Keegi annaks ratta tasuta, siis ei huvitaks brand yldse. Seega nagu SL ytles, vali mis meeldib, sest pika paeva 6htuks on see just see, mis sind motiveerib sadulasse istuma, mitte kellegi arvamus et X brandi jupi ja hinna suhe on paremas tasakaalus v6i et X brand on esimene kes tuuletunnelis kiivrit testis. Palju 6nne selle teadmisega.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas reimakas » 30. 03. 2015. 21:05

Kellele ema, kellele tütar... Kes sõidab brändiga, kes rattaga... Igaüks on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja.. Kui oled rattamaailmas rumal, sobib suvaline ratas. Kui hakkad midagi jagama, tahad ikkat kõige paremat ja sellist, millega nn ässad kimavad. Kui maha rahuned, saad aru, et oluline on see, et naudid liikumist ja metsa vahel kõõlumist, tahad seda mugavalt teha, täpselt sellise rattaga, millele rahakott peale hakkab,mis on mugav ja hea. Eesti on nii väike, et kõik head mehaanikud ja korraliku teenindusega poed leiad pea 350 km raadiuses üles. Kes oskab inimlikult suhelda, nende poolt pakutavat kaupa tarbitakse, olgu selleks teenus või siis ratas.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas SL » 30. 03. 2015. 21:12

wylde kirjutas:Ei maksa arvata et ykski brand teisest midagi erinevat on. K6ik on sisult samad ja v6rdsed. Ometigi astuvad inimesed uksest sisse ka nende kaupmeeste juurde kelle hinnad konkurentsitult k6rgemad on sama taseme eest - ise olen yhe samasuguse brandi ohver. Kuid aus olla, siis k6iks s6idavad sellega mis neile visuaalselt hinda 6igustab ja Eesti maratoni tipp s6idab sellega, mis odavaimalt koju tuleb. Nii s6itis AT spordi esindaja Meridaga; Extreme esindaja spessuga jne. Neil kama kaks mis brand on, peaasi, et soodne pakkumine. Ma ei tea et ykski proff valiks klubi jalgratta jargi. Jah, teinekord sadula nad saavad ise valida.
mind t6siselt vihastab arvamus, et m6ni myya enda kaupa teisest yle hindab. Alusetu pullshit. Ma s6idan yle avg hinnaklassi brandiga kuid ei arva kunagi, et see teistest brandidest parem on. Aga kui ise maksan, siis ise valin. Keegi annaks ratta tasuta, siis ei huvitaks brand yldse. Seega nagu SL ytles, vali mis meeldib, sest pika paeva 6htuks on see just see, mis sind motiveerib sadulasse istuma, mitte kellegi arvamus et X brandi jupi ja hinna suhe on paremas tasakaalus v6i et X brand on esimene kes tuuletunnelis kiivrit testis. Palju 6nne selle teadmisega.
Wylde, Teil on nii selgelt ühes suunas väljakujunenud arvamus, et lausa vihastate, kui keegi midagi muud arvab. Seetõttu pole minu eesmärk Teid kuidagi välja vihastada, sest minupoolest jäägu Teile Teie arvamus.

Aga ma arvan, et ma tean, millest ma räägin ja päris täpselt - ma tean, et erinevatel rattabrändidel on erinev tunnetus, ma tean, et paljud profid valivad ise, millega sõita tahavad - rattamaailma superstaaride sfäärides komplekteeritakse teinekord isegi võistkondi selle järgi. Ma tean, et tuuletunnelites on erinevatel asjadel erinevad takistused (olen ise katsetanud).

Ja kõige selle juures ei räägi ma seda, et on olemas vaid see üks ja ainumas, mida osta, millega sõita. Ma tean, et mina töötan ühega neist, kes on kindlalt konkurentsis, kes ise uurib ja töötab uusi lahendusi välja, mitte ei võta seda, mida tehased toodavad. Aga samamoodi ma tean, et on teisi, kellelt õppida ja seetõttu ka areneda.

Kuid rattamaailmas pole asjad kindlasti vaid nii nagu näiteks kellamaailmas - see on minumeelest kõige ekstreemsem näide. Sama aega käepeal näitavad enamasti kõik, kuid vahe on vahel. Rattamaailmas on vahe ikka palju reaalsem, kui lihtsalt kellegi perception teatud kaubamärgi suhtes, nagu kellamaailmas see asi on.

OK, aga see on minupoolt OT-ga kõik selles teemas :)

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas Läänlane » 30. 03. 2015. 21:25

Ratas vali selle järgi, mis kõige rohkem meeldib ja osta sealt kust hind kõige parem. Tasuks silm peal hoida ka välismaistel netipoodidel.

Hiljem hoolduses käi seal kus kõige meeldivam teenindus on.

hnzzz
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 20. 06. 2011. 20:08

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas hnzzz » 30. 03. 2015. 21:32

Ratas juppide ja välimuse järgi, hooldust tee ise (y) Internet on suur ja avar, huvi korral saab kõik ära õpitud.
Kiirelt ja suurelt.

tannpann
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 26. 03. 2015. 18:11

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas tannpann » 31. 03. 2015. 13:18

Mina ausaltöeldes ei tea milline maine mingil brändil rattaseltskonnas on. Valikud said tehtud pigem selle järgi mida sai ise nähtud.
Peab tunnistama, et kõige parema mulje jättis specialized esindus. See oli ainuke koht kus räägiti ratas põhjalikult juppideks ning pakuti ka täpselt minule sobivat sadulat tasuta juurde jne. Ainult selle mulje põhjal oleks mul arvatavasti specialized juba ostetud.
Aga nagu alati - on see asi mis kõige rohkem meeldib, ka valikus kõige kallim. Seeõttu selle postituse tegingi. Kui siin oleks kinnitust saanud, et specialized ongi natuke parem, siis oleks hinnavahest aru saanud ja asi ants.

Siiamaani on vastustest jäänud mulje, et ega nendel ratastel suurt muud vahet polegi kui väikesed subjektiivsed asjad - nö kellele ema, kellele tütar.

Veloplusist leiti veel üks sobiva raamiga Cube ka. Lähen proovin selle ka ära ning lähipäevadel otsustan ära.

Tänud vastukajade eest.

tüüp
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 14. 11. 2003. 10:45

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas tüüp » 31. 03. 2015. 13:41

Aga cannondale?
wylde kirjutas:eelnevad nõuandjad jätavad mainimata, et brändiga ostad kuuluvust:
Specialized - oled coolimast coolim ja su rahakoti paksus kinnitab seda. Oled Eliit ja võid sõna võtta ka kolmapäevakute juurikate vähesuse/paljususe teemal, sest ometigi ei saa sa olla NO fool kui ratast oskad valida. Ka oled teretulnud startima ühe rattaseltsinguga koos antud poe eest - aasta tasu pead ikka maksma. Ja Oakley prill olgu parem originaal!
Hawaii - natuke eelnevat. samas saad teha lehva igale teisele ratturile. Oled "Scott" mees ja ei häbene seda.
GT - kui sa Massa just ei ole, tekib küsimus miks? 2014 küsis ka Massa MIKS x MIKS ja valis Spessu.
Merida/Cube - kuidas kube kärab küsimusele vastamisest ära ei ütle, siis palun ;) Aga tegelikult, selle valiku puhul ma hindaks müüjate tausta ja head teeninduskvaliteeti. Kiire kohapealne rattahooldus ja tihti pes platno.. 15 aastat klient ja ei väsi kiitmast. koht mis ei vaja enese upitamist nende endi poolt, mis minu arust = usaldsväärsus. Oht eksida tihti sinna poodi ja meelitada ülejäänud pere uut ratast ostma.
Trek - Ütlesin TREK osas "BIG NO" kui chainsuck jamad ilmnesid, ja suurepäraselt Vahur Valvase töökotta ratast korduvalt saatsin. Mainet saab rikkuda vaid ükskord ja turul on valikut küll, mis ei tähenda, et Trek halb oleks tänasel päeval. puudub igasugune huvi.
Superior - miks ka mitte, aga sealne osav müügimees, müüb kaasa Carbon nainerile kõik kellad ja viled ;) alates pulbrist, ilma milleta ratas no kohe kindalsti ei sõida; ja jalakreemist, mis ei vaja selgitamist..
Colnago - ära unistagi!
Bianchi - julge, äge, ent kohati arusaamatu outsider. Aga selle eest viskab Karla kulpi ;)
vähem möla, pikem samm

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas Indreq » 01. 04. 2015. 11:47

Ikka ja jälle jõuame selleni et kui inimeste väärtushinnangud oleks identsed, siis eksisteeriks üks ja ainus rattabränd - see "parim". Teistel pole ju mõtet. Ma isiklikult nii Cube kui Scotti omanik, omanud/näppinud/proovinud/sõbrale soovitanud veel paari. Minu ostuotsus taandus hetkel saadaolevate seast minu ootustele vastava ratta leidmisele ja kui variante oli mitu siis neist valisin odavama. Spessu poest olen kaks sadulat ostnud, need saavad mu tagumikuga läbi paremini kui Fizik või Selle Italia. Samas Spessu püksid minu istmikuga ei sobi, neid kasutan ainult talvel pukis sõites vahel. Spessu rattaid olen ka uudistanud aga reaalselt on minu jaoks kalliks jäänud (viimati Epic vs Spark dilemma...). Võimalik et neil on ka konkurentsivõimelise hinnaga "hinnad alates" rattad olemas aga ju need siis ei jõudnud minu tähelepanu alla varustuse osas. Aga kindlasti ei ole ma mees kes ütleks et nad halvad on - nagu pole ka Mersu halb auto aga ikka on inimesi kelle jaoks Ford on õigem.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas raikzz » 01. 04. 2015. 18:22

Olnud nii Cube,Scott kui ka pikalt sõitnud Specializediga. Ning praeguse Scotti omanikuna julgen öelda,et Specialized kõige kvaliteetsem ja läbimõeldum toode, kuigi tõesti , võrdväärse Sparki ja Epicu hinnavahe oli miskine 700 eur :roll:
Vahe ei ole suur,kuid Scottil siiski esinevad mingid väikesed naginad siit,naginad sealt,krigin sealt jne.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas Kuldar » 01. 04. 2015. 19:38

raikzz kirjutas:Olnud nii Cube,Scott kui ka pikalt sõitnud Specializediga. Ning praeguse Scotti omanikuna julgen öelda,et Specialized kõige kvaliteetsem ja läbimõeldum toode, kuigi tõesti , võrdväärse Sparki ja Epicu hinnavahe oli miskine 700 eur :roll:
Vahe ei ole suur,kuid Scottil siiski esinevad mingid väikesed naginad siit,naginad sealt,krigin sealt jne.
kui esitad väite, siis ole valmis seda argumenteerima. Mingi nagin-krigin on rohkem hoolduse või artroskoopia teema.
Gravity is a Bitch

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas TairKibal » 01. 04. 2015. 20:36

..............

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas raikzz » 01. 04. 2015. 20:57

Kuldar kirjutas:
raikzz kirjutas:Olnud nii Cube,Scott kui ka pikalt sõitnud Specializediga. Ning praeguse Scotti omanikuna julgen öelda,et Specialized kõige kvaliteetsem ja läbimõeldum toode, kuigi tõesti , võrdväärse Sparki ja Epicu hinnavahe oli miskine 700 eur :roll:
Vahe ei ole suur,kuid Scottil siiski esinevad mingid väikesed naginad siit,naginad sealt,krigin sealt jne.
kui esitad väite, siis ole valmis seda argumenteerima. Mingi nagin-krigin on rohkem hoolduse või artroskoopia teema.
Hawaiist isegi öeldi,et pole selle nagina vastu teha midagi, tüüpviga :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas raamimurdja » 02. 04. 2015. 07:06

TairKibal kirjutas:....aga miks mitte https://www.canyon.com/en/mountainbikes ... sl-29.html

F*** you Putin!!!
Iseensest ei muuda see ratast paremaks ega halvemaks, aga ei tõuse minu käsi ostma Canyoni ratast kuniks nad toetavad Putja rattatiimi.

Irooniline on see, et Tairi postituses on kaks niivõrd vastuolulist mõtet. Üks on seotud Canyoniga ning teine naaberriigi presidendiga.

Kolmandaks veel selline detail, et minu kogemus rattasõiduga on mind viinud ca 80% ratastega garantiiajal rattapoodi tagasi. Tellides ratta välismaa netipoest on see paratamatult kulukam ettevõtmine ja tuleks koheselt hinna juurde arvestada.

Kasutaja avatar
allan222
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 03. 07. 2013. 16:26

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas allan222 » 02. 04. 2015. 09:01

raikzz kirjutas:
Kuldar kirjutas:
raikzz kirjutas:Olnud nii Cube,Scott kui ka pikalt sõitnud Specializediga. Ning praeguse Scotti omanikuna julgen öelda,et Specialized kõige kvaliteetsem ja läbimõeldum toode, kuigi tõesti , võrdväärse Sparki ja Epicu hinnavahe oli miskine 700 eur :roll:
Vahe ei ole suur,kuid Scottil siiski esinevad mingid väikesed naginad siit,naginad sealt,krigin sealt jne.
kui esitad väite, siis ole valmis seda argumenteerima. Mingi nagin-krigin on rohkem hoolduse või artroskoopia teema.
Hawaiist isegi öeldi,et pole selle nagina vastu teha midagi, tüüpviga :D
Sõidan Spark 910 ga ja ei nagise kuskilt. Kasuta määret ja hoolitse voki eest ning ta teenib sind truult. Naginaid võid hakata otsima näiteks sadulaposti kinnituse kohast või ka raamikõrv. Edu avastamisel :)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas veloson » 02. 04. 2015. 09:06

raamimurdja kirjutas:veel selline detail, et minu kogemus rattasõiduga on mind viinud ca 80% ratastega garantiiajal rattapoodi tagasi.
Vääriks eraldi teemat!
raikzz kirjutas:pole selle nagina vastu teha midagi, tüüp
raikzz, jätadki häälte päritolu kummituslikuks ja ei selgita ühegi sõnaga, millisest lenksu ja sadula või keskjooksu vahelisest piirkonnast need pärit olla võisid? Et jutuga liinil püsida, siis millised nonde omatud Scotti, Cube ja Specialized jupid kattusid ülalpakutud Scale 930, 29 Zaskar Carbon Expert, Stumpjumper Comp Carbon 29 või Merida-Treki-Focuse-Colueri mudelite omadega?
Viimati muutis veloson, 02. 04. 2015. 09:18, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas tarmo » 02. 04. 2015. 09:14

raamimurdja kirjutas: Kolmandaks veel selline detail, et minu kogemus rattasõiduga on mind viinud ca 80% ratastega garantiiajal rattapoodi tagasi. Tellides ratta välismaa netipoest on see paratamatult kulukam ettevõtmine ja tuleks koheselt hinna juurde arvestada.
Kui välismaalt tellitava ratta hinnavahe kohalikust poest saadaolevaga on mitusada eurot, siis see garantiiteema enam ei morjenda üldse. Näiteks ma otsin praegu omale MTB ja eelarve on kindlalt paigas. Kohalikud poed on ka üle vaadatud, kuid kahjuks jäävad oluliselt kallimaks. Ma toon sulle näite - hetkel on pilk peale visatud 29" MTB-le, carbon raam, full xt grupp, DTSwiss 1501 jooksud, kaal 9,9 kg. Letihind 2200€. Eestist on keeruline sellist pakkumist leida kui sa just ei käi iga päev kellegi juures kintsu kaapimas, et kuule tule tee mulle -40%. Parim üsna sarnase setupiga pakkumine kus olid juba korralikud võistlusjooksud all, oli ühest kohalikust poest 2650€.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas LauriA » 02. 04. 2015. 12:56

Kas see vastab tõele, et Cannondale on üks vähestest või isegi ainuke tootja, kelle puhul amordi mõõtmed sõltuvad raami mõõtudest? S.t kui näiteks Trekil on nii 17" kui ka 20" raami puhul esiamort sama mõõduga v.a steerer, siis Cannondale a la 17" raamiga Lefty ei sobi/ei ole mõistlik 20" raamile?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas M785 » 02. 04. 2015. 15:38

LauriA kirjutas:Kas see vastab tõele, et Cannondale on üks vähestest või isegi ainuke tootja, kelle puhul amordi mõõtmed sõltuvad raami mõõtudest? S.t kui näiteks Trekil on nii 17" kui ka 20" raami puhul esiamort sama mõõduga v.a steerer, siis Cannondale a la 17" raamiga Lefty ei sobi/ei ole mõistlik 20" raamile?
Lefty on üldse täiesti teine jututeema...

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas arnea » 02. 04. 2015. 23:32

LauriA kirjutas:Kas see vastab tõele, et Cannondale on üks vähestest või isegi ainuke tootja, kelle puhul amordi mõõtmed sõltuvad raami mõõtudest? S.t kui näiteks Trekil on nii 17" kui ka 20" raami puhul esiamort sama mõõduga v.a steerer, siis Cannondale a la 17" raamiga Lefty ei sobi/ei ole mõistlik 20" raamile?
Cannondale kodulehelt on näha, et praegustel mudelitel vähemalt on suurusest sõltumata sama suur amort. Google ka ei paljastanud, et kunagi oleks teisiti olnud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas erikr » 02. 04. 2015. 23:47

Omamata infot Cännari võimaliku erinevuse osas, pilli puhub sõitja kaalust lähtuv amordi sag.
Mida kergem sõitja seda tõenäoliselt väiksem raam ja ka vastavalt väiksem amordi vasturõhk sõitja kaalule (sag).
Üldjoontes peaks kõik geomeetria parameetrid proportsionaalselt paigas olema (sõitja poolt talutava tolerantsi piires).
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas arnea » 03. 04. 2015. 10:18

Sõitja kaalust sõltuv amordi häälestus oleks muidugi tore. Väiksem raam -> kergem rattur ja väiksem summutus, suurem raam -> raskem rattur ja suurem summutus, Aga pole kuulnud, et keegi sellist asja pakuks.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas veloson » 03. 04. 2015. 11:52

arnea, selgita veel korra, kuidas õhkamort erikri kirjeldusele vastavalt istumisasendile mõju ei avalda. Emb-kumb meist luges natuke viimaseid vastuseid veidi liiga diagonaalis-kiirustades.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Scott vs GT vs Specialized

Postitus Postitas arnea » 03. 04. 2015. 18:46

Ma ei vastanud otseselt Erikule, ehkki mõte tema jutust jooksma läks. Tõtt-öelda pole ma kindel, mida Erik öelda tahtis.

Amordi rõhku ei muudeta ju mitte selleks, et geomeetriat muuta, vaid selleks, et muuta amordi vedrustamisomadusi. Üldiselt soovitatakse, et sag (kui palju amort sõitja raskuse all kokku vajub) oleks vahemikus 20-30%. Seda sõltumata sõitja kaalust. Lihtsalt kergemad sõitjad kasutavad selleks, et seda saavutada, madalamat rõhku ja raskemad sõitjad suuremat. Amort on nii raske kui ka kerge sõitja all ikka samapikk. Esiotsa kõrguse erinevused eri raamisuuruste juures tulenevad ainult kaelatoru pikkuse erinevusest (vrdl eri raamisuuruste stacki ja kaelatoru pikkust).

Minu mõte ei käinud mitte amordi vasaku, vaid parema jala kohta. Kergma ratturi puhul mõjuvad väiksemad jõud, raskema puhul suuremad. Õli voolamise kiirust reguleerivad klapid peaks olema vastavalt vähem või rohkem koormatud, et saavutada samasugust käitumist. Tehasest tulevad kõik amordid ühesugustena, häälestatuna keskmise kaaluga ratturi jaoks.

Vasta

Mine “Jalgrattad”