Jalgratas 350 eest

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
jannn21
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 15. 05. 2010. 09:00

Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas jannn21 » 31. 08. 2014. 19:24

http://spordibaas.ee/et/maastikurattad/ ... white.html
kas see ratas 350 eest mis ta maksab fixuses on normaalne?
Või mis ratta saaks 350 eest kõige parema.

Kasutaja avatar
Polaarorav
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 15. 02. 2013. 14:41

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Polaarorav » 31. 08. 2014. 21:54

Poest sa selle raha eest küll midagi mõistliku ei leia...
Vaata parem siin foorumis ringi ja võid leida 350-400 eest täiesti korralike rattaid, mille letihind on poes olnud kordades rohkem!
SHUT UP LEGS!

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Jats36 » 31. 08. 2014. 23:02

Kasutatud ratta puhul on keeruline hinnata komponentide ja raami järelejäänud ressurssi, st. asi vòib tulevikus kalliks kujuneda. Garantiid ei ole ka...

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2361
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas MK777 » 01. 09. 2014. 00:51

Kes viitsib otsida, see alati leiab.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Lauri » 01. 09. 2014. 09:05

Jats36 kirjutas:Kasutatud ratta puhul on keeruline hinnata komponentide ja raami järelejäänud ressurssi, st. asi vòib tulevikus kalliks kujuneda. Garantiid ei ole ka...
Kui kasutatud asjal ostes kõik töötab, siis arvatavasti on neis resurrsi rohkem, kui uuel 350€ rattal poest ostes. Kasutatud rattal selle hinna eest on ikka tükimaad kvaliteetsemad jupid küljes.
Mina soovitaks ka foorumi müügirubriigis ringi vaadata, saad kindlasti asjalikuma ratta.
velo.clubbers.ee

phoenix
Rattur
Postitusi: 136
Liitunud: 08. 09. 2013. 12:09

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas phoenix » 01. 09. 2014. 15:03

Kui tahad ratast niisama luftipumpamiseks ja oma lõbuks tiirutamiseks, siis on seda maa ja meri. Ei pea olema viimase vindi peal carbonid ja xtr-id ja hüdraulika ja elektroonika.
Vaata parem, kas pakiraami ja porilauda on kuskile mõistlikult kinnitada, äkki tahad teinekord suvel randa minnes mõne õlle ja snäki kaasa võtta, seenekorvi kuskile panna või vihmase ilmaga ka liikuda-ei ole väga cool poriperse olla ;)
Ükskõik mille vedamine pakiraamil on palju palju mugavam kui seljakotiga seljas!

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Salmiakki » 04. 09. 2014. 08:44

Jats36 kirjutas:Kasutatud ratta puhul on keeruline hinnata komponentide ja raami järelejäänud ressurssi, st. asi vòib tulevikus kalliks kujuneda. Garantiid ei ole ka...
See on suht koomiline jutt, ega tegemist pole autoga, mille ressurssi sa hindama pead. Jalgratas on oma olemuselt üsna lihtsa ehitusega ja kui ostes jupid kõik töötavad, siis anna ainult tuld. 350-eurose rattaga sa nagunii mingeid tuhandeid kilomeetreid aastas sõitma ei hakka või kui hakkad, siis ostad peagi nagunii midagi kallimat omale, sest see odav ratas jääb lihtsalt nö lahjaks. Ja kui sel odaval rattal tõesti mõni jupp peaks otsad andma, siis võid kasvõi siitsamast foorumist kasutatult pm kilohinnaga teise asemele osta, kui rahaga väga kitsas on ning edasi sõita.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas erikr » 04. 09. 2014. 08:54

Tegelikult on 350 eest see Fuji täitsa sõidetav asi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Jats36 » 04. 09. 2014. 11:15

Salmiakki kirjutas: See on suht koomiline jutt, ega tegemist pole autoga, mille ressurssi sa hindama pead. Jalgratas o
Kuna jalgratta ost on mulle ja paljudele inimestele suurem väljaminek, siis loomulikut ma arvestan jalgratta nö. järelejäänud elueaga...mingi arvestusliku läbisõidu juures, millal mul tuleb mingeid (kalli ratta puhul kalleid) komponente vahetama hakata jne.

Ja siiski uus asi on uus asi. Sa ostad selle oluliselt väiksema riskiga võrreldes tundmatu inimese kasutuses olnud kasutatud ratta ostmisega. Kui ei vaja ratast trenni või võistlustele siis minu arvates uus "tagasihoidlikum" ratas on ikka parem valik kui kellegi poolt varem tuhandeid kilomeetreid "väntsutatud" kvaliteetsem sõiduriist...
Viimati muutis Jats36, 04. 09. 2014. 11:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas erikr » 04. 09. 2014. 11:18

Valdavas enamuses on võimalik kunagi kallina ostetud rattale ka päris odavaid juppe asenduseks külge keerata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Indreq » 04. 09. 2014. 11:33

Siin on tegelikult 3 võimalikku lähenemist:
1. Osta ratas arvestades ta järelmüügi väärtust siis kui nõudmised on suurenenud ja vaja uus ratas soetada. Sel juhul on loogiline osta nii odav kui võimalik, mis aga hetke vajadustest lähtudes piisavalt liigub. Kui 350 ratta pärast 200ga maha müüd, siis oled hävinud 150 euroga, kui aga ostad 700se ratta ja see "targaks saades" ikka ei rahulda, siis on häving ilmselt suurem...
2. Osta ratas selle tuunimispotentsiaali arvestades. Siin peaks vaatama esmalt raami - see on kalleim jupp ja selle küljest ju teisi asju hakkad hiljem vahetama. Ideaalne oleks siis mingi madala taseme juppidega süsinikratas... aga sihukesi eriti ei tehta. Igal juhul on siis esimene investeering suurem kui esimese variandi puhul, aga tulevikus siis eeldatavasti kulub veidi vähem. Arvestama peab muidugi ka seda et eraldi ostetud varuosade summa on alati suurem kui kompleksena ostetud ratas. Samas hammakad kuluvad, ketid katkevad, käikarid lähevad kõveraks - naiivne on arvata et aktiivsel kasutamisel varuosi kunagi vaja ei lähe, parem siis juppe vahetada paremate vastu kui niikuinii nende eluiga täis saab.
3. Osta kohe hea ratast teiste soovituste põhjal. Siin on miinuseks see et esmane väljaminek on suurem, pealegi ei ole garantiid et see rattasõit pikemas perspektiivis ikka nii paeluvaks osutub et suurt investeeringut õigustada. Või hakkab meeldima ehk mingi rattaspordi alavorm mis nõuab teistsugust ratast (cyclocross näiteks). Siis on kalli ratta müügil häving rahas kõige suurem.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Salmiakki » 04. 09. 2014. 12:03

Jats36 kirjutas:.. siis loomulikut ma arvestan jalgratta nö. järelejäänud elueaga...mingi arvestusliku läbisõidu juures, millal mul tuleb mingeid (kalli ratta puhul kalleid) komponente vahetama hakata jne.
Jutuks hea küll, aga kuidas reaalselt see ressursi hindamine sinu arvates välja näeb? Viid 350-eurose ratta esindusse põhjalikku kontrolli? Mitte keegi ei ütle sulle mitte ühegi nipiga, mitme kilomeetri pärast nt su ratta tagakäikar otsad annab, seega see ressursi jutt on naljanumber. Samuti on ostetava ratta läbisõit ainult müüja aususel põhinev (kui on üldse tegemist ainukese omanikuga) ning reaalset läbisõitu kontrollida on võimatu. Ostetavat ratast saad ise hinnata visuaalselt ja proovisõitu tehes ning vajadusel võid viia tuttava mehaaniku juurde, kui ise ratastest midagi ei jaga ja sellega asi piirdub.

meelisp976
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 09. 2013. 08:05

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas meelisp976 » 04. 09. 2014. 12:31

Salmiakki kirjutas:
Jats36 kirjutas:.. siis loomulikut ma arvestan jalgratta nö. järelejäänud elueaga...mingi arvestusliku läbisõidu juures, millal mul tuleb mingeid (kalli ratta puhul kalleid) komponente vahetama hakata jne.
Jutuks hea küll, aga kuidas reaalselt see ressursi hindamine sinu arvates välja näeb? Viid 350-eurose ratta esindusse põhjalikku kontrolli? Mitte keegi ei ütle sulle mitte ühegi nipiga, mitme kilomeetri pärast nt su ratta tagakäikar otsad annab, seega see ressursi jutt on naljanumber. Samuti on ostetava ratta läbisõit ainult müüja aususel põhinev (kui on üldse tegemist ainukese omanikuga) ning reaalset läbisõitu kontrollida on võimatu. Ostetavat ratast saad ise hinnata visuaalselt ja proovisõitu tehes ning vajadusel võid viia tuttava mehaaniku juurde, kui ise ratastest midagi ei jaga ja sellega asi piirdub.
Ratta juures ei ole ju väga midagi mis äkki otsad annab. mis seal tagakäikari juures saab äkki otsad anda, kui proovisõidul kõik laitmatult toimib? ratta läbisõitu saab hinnata V pidurite korral pöidade kuluvusastme hindamisel - kui on pidurduspind on selgelt kulunud, siis on ikka ka sõidetud. kui omanik ütleb, et midagi vahetatud ei ole ja see on pigem ratta üldmulje põhjal hinnates usutav, siis saab hammasrataste kulumise ja ketti venimise järgi ilusti aru, kui palju on sõdetud. Kui palju on kett raami või siis raami ümber olevat ketikaitset täksinud jne.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Salmiakki » 04. 09. 2014. 12:46

meelisp976 kirjutas:.. Ratta juures ei ole ju väga midagi mis äkki otsad annab. mis seal tagakäikari juures saab äkki otsad anda, kui proovisõidul kõik laitmatult toimib? ..
Teemat ikka lugesid üldse? Eespool täpselt sama jutt kirjas.

phoenix
Rattur
Postitusi: 136
Liitunud: 08. 09. 2013. 12:09

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas phoenix » 04. 09. 2014. 16:07

Hr teema-algataja:
Last visited: 02. 09. 2014. 19:02
Seega minu eelmine postitus oli arvatavasti viimane, mida ta luges, edasi on virtuaalmõõgaheitlus :D
Ilmselt sõidab Fujiga ringi, hambavahed sääski täis :D

jannn21
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 15. 05. 2010. 09:00

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas jannn21 » 04. 09. 2014. 20:11

varsti sõidan :wink:

Jats36
Rattur
Postitusi: 426
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Jats36 » 04. 09. 2014. 23:52

jannn21 kirjutas:varsti sõidan :wink:
Vot õige. Nagu ma enne rääkisin, kasutatud ratast osta on sama hea kui teise mehe ära ruunatud naist võtta... :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas erikr » 05. 09. 2014. 05:22

Jats36 kirjutas:
jannn21 kirjutas:varsti sõidan :wink:
Vot õige. Nagu ma enne rääkisin, kasutatud ratast osta on sama hea kui teise mehe ära ruunatud naist võtta... :wink:
Tundub, et oled maailma asjadest täiesti valesti aru saanud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Kuldar » 05. 09. 2014. 07:20

erikr kirjutas:
Jats36 kirjutas:
jannn21 kirjutas:varsti sõidan :wink:
Vot õige. Nagu ma enne rääkisin, kasutatud ratast osta on sama hea kui teise mehe ära ruunatud naist võtta... :wink:
Tundub, et oled maailma asjadest täiesti valesti aru saanud.
ruunamisest ehk steriliseerimisest? kuidas rattal resultaat välja näha võiks - kett maha võetud?
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Salmiakki » 05. 09. 2014. 08:24

Iseenesest ei saa kellelegi pahaks panna, kui ta ainult poest tutikat ratast on nõus ostma, igaühe vaba valik. Iseasi kui mõistlik see tegevus alati on.
Tutika ratta ostmine ei garanteeri samas 100%, et saad sellega nt 5 aastat muretult sõita ja ühtki juppi sel vahetama ei pea. Enda 1750-eurose poehinnaga rattal pean hakkama nt keskjooksu vahetama enda raha eest, kuna 2 aastat garantiid sai talvel juba läbi. Go figure.
Jats36 kirjutas:
jannn21 kirjutas:varsti sõidan :wink:
Vot õige. Nagu ma enne rääkisin, kasutatud ratast osta on sama hea kui teise mehe ära ruunatud naist võtta... :wink:
Huvi pärast - eeldame, et me oleme siin kõik täiskasvanud ehk vähemalt 20 aastat vanad, kust sa leiad vähemalt sama vana normaalse ja kasutamata naise tänapäeval?

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Jalgratas 350 eest

Postitus Postitas Jaagu » 05. 09. 2014. 09:27

Jats36 kirjutas:
jannn21 kirjutas:varsti sõidan :wink:
Vot õige. Nagu ma enne rääkisin, kasutatud ratast osta on sama hea kui teise mehe ära ruunatud naist võtta... :wink:
Äkki on nii, aga võib-olla hoopiski, et kasutatud ja uue ratta hinnavahe ongi see hind, mida tuleb maksta, et ratas garanteeritult uuena ja garantiiga saada. Ei enamat. Mina ostsin omale mnt kasutatuna ja värvi järgi. Sellist ilusat (minu jaoks mõistagi) ratast ühestki meie poest saanud poleks. Ja see kui tal mõni komponent varem ära lõppeb kui uuel, saabki uue/kasutatu hinnavahe eest välja vahetatud.
Mu jutu mõte on sellest, et ratas, olgu siis uus või kasutatud on sõitmiseks mitte vaba raha paigutamise ega mingite finantsarvestuste objektiks.

Vasta

Mine “Jalgrattad”