Trek X-caliber/Uuendus

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Trek X-caliber/Uuendus

Postitus Postitas Tanel468 » 17. 08. 2014. 19:43

Vaata viimaseid postitusi!

Tere, sooviksin hakata uuesti rattaga sõitma üle mitme aasta. Kunagi noorena sai ratta seljas elatud ja nüüd pole peaaegu 10 aastat selgagi istunud.
Plaanisin osta omale kas Trek x-caliber 8 või 9 sest neil paistab mingi soodus olevat hetkel. Olen umbes 185 pikk ja kaalun 95kg. Maanteesõit pole mind kunagi väga köitnud, aga metsavahe radadel on teine lugu. Miks ma need kaks mudelit välja vaatasin, neil paistavad olevat korralikumad jubinad juba külge pandud ja kuskilt jäi silma, et kui annabki tunda, et vaja midagi parendada siis on need piisavalt heade põhjadega rattad. Võistlustel ei ole plaaninud osaleda, kui siis oma lõbuks, et huvitavaid ja uusi radu kogeda. Peamiselt plaanin sõita soomes, ratta ostaks eestist, kuna tundub, et sealpool lahte on need veel kallimad kui meil.

Niipalju taustast veel, et suusatamisega alustasin ka uuesti paar aastat tagasi ja läksin poodi heade soovituste järgi osta omale "average set" ja siis see vastavalt vajadusele täiendada, juhtus nii, et peale 3 nädalat kui tehnika juba meelde tuli ja sõit edenes, hakkas enam ja enam tunduma, et suusad ei ole päris need. Hirmus lugu küll, kannatasin hooaja lõpuni ära ennast kirudes, et läksin nö. säästma ja järgmisel aastal hankisin uued suusad.
Rattaga ei tahaks sama viga teha ja kui osta siis juba midagi mis võiks mind kauem rahulolevana hoida. Olen aru saanud, et ega see on selline kahtlane ala kus tahes tahtmata püüdled koguaeg paremate osade poole.
Mis teie arvate nendest ratastest ja kas mul oleks võimalik ka kuskilt paremaid pakkumisi leida?
Kui unustasin midagi lisada siia, siis küsige julgesti.
Viimati muutis Tanel468, 01. 09. 2014. 20:23, kokku muudetud 2 korda .

santehnik
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:42

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas santehnik » 17. 08. 2014. 21:56

Kogu küsimus taandubki sellele, et kas võistled või ei. Kehva rattaga võib võistelda, aga lõbu sellest ei sünni. Kui ei võistle üldse, siis võid osta ükskõik millise ratta, peaasi, et raam õige suurusega on.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas mart » 18. 08. 2014. 00:59

santehnik kirjutas:Kogu küsimus taandubki sellele, et kas võistled või ei. Kehva rattaga võib võistelda, aga lõbu sellest ei sünni. Kui ei võistle üldse, siis võid osta ükskõik millise ratta, peaasi, et raam õige suurusega on.
Küsimus ei taandu võistlemisele, mida teemaalgataja ka mainib, pigem hinnale - x-caliber 8 või 9 hind peaks ca 20% erinema, kui just eesti diiler miskit omaloomingut ei paku
http://mountain-bikes.findthebest.com/c ... -Caliber-9
Kuna ise trekist miskit erilist ei arva, ootame foorumlasi, kes seda firmat omavad - ja neid peaks olema kuhjaga.:)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Tanel468 » 18. 08. 2014. 08:52

9. müüakse praegu rademaris 835€ ja 8. on 760€, soomes leidsin vastavalt 1100 ja 1000€ madalaimad hinnad.
Elan neljandal korrusel ja tore oleks kui ratas vähem kaaluks, ei teki frustratsiooni kui seda korterisse kannan.

Vastuseks esimesele postitajale, selle ideoloogia järgi võiks eestis veel vabalt enamus ringisõitvaid autosid olla Lada-d.

Ootan meeleldi ära Trek inimeste kommentaarid, plaanisin küll homme poest kaasa haarata selle isendi, kui põhja naabrite juurde tagasi sõidan. Aga nii kiire mul nüüd pole kuigi tahaks sellel asatl ikka sõita juba.

Kasutaja avatar
Polaarorav
Rattur
Postitusi: 286
Liitunud: 15. 02. 2013. 14:41

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Polaarorav » 18. 08. 2014. 13:46

Ise võtsin kevadel 8 ja väga rahul, kuigi hetkel vaadates rademari soodukat oleks kindel valik 9! Viimasel parem ja kergem amort, kinnistel laagritel rummud, parem käiguvahetusosa jne. Kaaluvahe neil minu loogika järgi mingi pool kg ehk. Enivei ükskõik kumma võtad mõlemad selleraha eest tavakasutajale rohkem kui okeid
Selles hinnaklassis kaal tuleb nii või naa 29stel miski 13-14kg niiet ära põe ja ratas vali ikka sõiduks mitte trepikojas tassimist silmas pidades! :)
SHUT UP LEGS!

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Indreq » 18. 08. 2014. 16:44

Senine kogemus ütleb et hooaja lõpu ale peaks lähinädalatel algama ka neis poodides kus seda veel ei ole. Samas - see aasta on vist üle keskmise hea rattamüügiaasta olnud, nii et kui palju sügiseks valikut on jäänud, on iseküsimus. Laolõppude müügi alele järgneb tavaliselt muidugi uue hooaja ettetellimise ale, kus kah kuni kolmandiku letihinnast odavamalt võib saada aga see vist kehtib neljakohaliste hindadega ratastel rohkem, ma ei tea kas odavamatele seda pakutakse...

santehnik
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:42

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas santehnik » 18. 08. 2014. 19:47

Kui sul on raha samapalju kui maksab Lada, siis WRC auto tasemel küsimustega pole mõtet pommitada. Või kuidas?

Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Tanel468 » 18. 08. 2014. 20:08

Ok, kogu maailma "Peeter Ojadega" ei jõua vaielda, edu sulle edasistel tegemistel.

Aitäh teistele vastajatele, arvatavasti ei hakka ma ootama kuna õiged sügismüügid algavad, seda juhul kui mul õnnestub see x-caliber 9 omale homme hankida. Kui ei siis ootan ja vaatan veel paar nädalat.
Millised oleks veel margid mida mul tasuks vaadata juhuks kui see Trek peaks ära kukkuma?

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Indreq » 18. 08. 2014. 23:21

Tanel468 kirjutas: Millised oleks veel margid mida mul tasuks vaadata juhuks kui see Trek peaks ära kukkuma?
Ma vaataks kauplusi mis on rohkem aktiivsete sõitjate rataste müügile (ja hooldusele!) suunatud (Hawaii - Scott, Classic; Veloplus - Cube; ATSport - Focus; Extreme - GT; Specialized Concept Store jne). Ma küll ei oska Bottecchia (Sportland) kohta midagi halba öelda aga mingil kentsakal põhjusel hakkab neid võistlustel vähem silma kui teisi. Väga kiidetakse ka mõndagi veebis müüdavat brändi, nt Canyon - nende aluraamiga mudelid peaks ka sinu hinnaklassi jääma ja on täitsa ok varustusega.

Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Tanel468 » 19. 08. 2014. 08:38

Ausalt öeldes tulevad sellised mõtted pähe, omale kuskilt mingisugune võimalikult odav kasutatud asi allesjäänud aastaks hankida ja kevadel vaadata juba sellist millega asi tõsisemalt käsile võtta.

Pean siin teie müügikuulutused ka läbi sobrama, vb hakkab miskit silma, enamus mis odavalt saab on 26" arvatavasti, aga see ei tohiks nii palju mõjutada kuna ma pole pikalt sõitnud. pealegi ei ole enda peale nii vihane kui kogemata puusse sõita õnnestub.
Canyon paistis päris huvitav alternatiiv, hawaiis oleks nagu mingisugused soodukad juba, aga kõik jäävad hetkel kallimatesse hinnaklassidesse. Ei jõudnud veel kõiki vaadata ka.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Lauri » 19. 08. 2014. 08:56

Ma ostaks siit foorumist mõne kastutatud ratta samas hinnaklassis. Saad korraliku püssi omale. 29" võibolla ei saa aga 26" kindlasti. Ja usun, et sõit on selle 26" kasutatud võistlusrattaga on parem, kui 29" uue poe rattaga.
velo.clubbers.ee

Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas Tanel468 » 20. 08. 2014. 15:14

See tundub hea ideena ja üks põhjus oleks ka see, et ma ei tea kuidas mu tervis ht-le vastu peab, tahakski proovida, et kui ei sobi siis tuleb FS omale vaadata.
Mõtteid on palju.

Teab keegi juhuslikult, kas soome Fillarifoorumis ka müüakse/ostetakse/vahetatakse rattaid või on se ainult jutukoht?

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Trek X-caliber

Postitus Postitas TairKibal » 20. 08. 2014. 15:21

Tanel468 kirjutas:See tundub hea ideena ja üks põhjus oleks ka see, et ma ei tea kuidas mu tervis ht-le vastu peab, tahakski proovida, et kui ei sobi siis tuleb FS omale vaadata.
Mõtteid on palju.

Teab keegi juhuslikult, kas soome Fillarifoorumis ka müüakse/ostetakse/vahetatakse rattaid või on se ainult jutukoht?
müüakse nii et vähe pole http://www.fillaritori.com/index.php?/forum/4-maasto/
..............

Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Re: Trek X-caliber/uuendus

Postitus Postitas Tanel468 » 20. 08. 2014. 15:33

Sain sõbra käest laenuks Felt nine sixty 29-er 18" raamiga, olen nüüd 3 korda sõitmas käinud kruusateed, natuke metsavahel ja natuke asfalti. Ta pole ise sellega sõitnud rohkem kui 200-300km, töö segab. Hetkel tundub raami suurus sobiv olevat, aga ma pole ka suuremat veel proovida saanud. See ongi mind pannud mõtlema, et kui ma nüüd sellega sõidan natuke, et kas ma peaksin vb veel kellegi hea tuttavaga diilile saama ja proovima 19,5" või siis maakeeli L suurust raami, et teada saada mis ja kuidas mulle paremini sobib. Hetkel hakkab ostmine järjest kaugemana tunduma, segadust kui palju.
Üks asi veel, kui kaua pee harjuma peab enne kui suurema valutamise lõpetab? Mul on odavad pehmendusega püksid ja püüan alati mitte toetuda sadulale kui veits äkilisem maastik on aga ikka tuleb jube valusaks peale tunni ajast sõitu :D

Tanel468
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 08. 2014. 19:12

Re: Trek X-caliber/Uuendus

Postitus Postitas Tanel468 » 01. 09. 2014. 20:14

Eelmine postitus on ka uus.
Mis teema nende 27,5" jooksudega on, kas mõnele raamile millel sellised on on võimalik hiljem ka 29" jooksud alla sättida? Mis mõõte ma uurima pean selleks puhuks. Ma lähen varsti peast halliks. Foorumist see aasta ratast osta vist ei saa, kuna pean leppima järelmaksu teemaga seoses remondi eelarve lõhkiminemisega. Hetkel pole plaaninud üle 600€ kulutada mingil juhul, kuna suure tõenäosusega tuleb see ratas korralikke kukkumisi läbi elama. Kas see 27,5 oleks pm mingi selline teema, et ostad ära aga lahti kuidagi hiljem ei saa? Otsisin siin teemat 27,5 ja 29 kohta mille olemasolu kuskil postituses nägin, aga ei leidnud midagi peale mingi naiste teema kus suurt mulle arusaadavat ei jahvatatud.
Selles poes rääkisin nädalavahetusel müüjaga pikalt laialt juttu ja neil algab arvatavasti lao tühjendusmüük kas selle nädala lõpus või tuleva nädala lõpus.
Vaatasin omale 2 samas hinnaklassis sobivat välja, aga mõlemal on 27,5" jooksud.

http://www.xxl.fi/pyoraily/pyorat/maast ... 87_1_style

http://www.xxl.fi/pyoraily/pyorat/maast ... 91_1_style

Scotti hind kukub arvatavasti umbes Meridaga samasse klassi kuna neid seal terve rodu veel müümata ja kõiki polevat ka välja aetud veel. Ilus patriootilise värviga raam on muideks, Poes on sinine sinisem ja valge valgem :)

P.S. Ma tean küll, et te olete väsinud nendest teemadest.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Trek X-caliber/Uuendus

Postitus Postitas Omiar » 01. 09. 2014. 23:01

Ei tasu seda kukkumist niiväga karta.
Eesti olusid arvestades mõistlik valida ilmselt 29", kuna rahvasõidud soosivad paremat veeremist. Samas pole mõtet silmad punnis 27,5 või 29 numbrit taga ajada. Korraliku 26 rattaga saab veel aastaid sõita. Praegu on päris palju kasutatud 26 rattaid müügis ja arvata võib et väga paljud jäävad omanikele kätte kuigi neil uuem ratas olemas.

Vasta

Mine “Jalgrattad”