Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas Fre » 01. 05. 2014. 19:42

Käisin talvel rattaasendit paika sättimas ja selgus tõsiasi, et rattaraam on mulle üsna väike. Rahaliselt ja ajaliselt ei ole kõige loogilisem variant - vana maha müüa, uus asemele osta - hetkel kuidagi võimalik. St raha, mida juurde investeerida, ei ole, ja vana müümine ja uue ostmine ei pruugi kiiresti ja üheaegselt õnnestuda. Pigem siis juba eelistaks vana ja pisut ebamugava rattaga sõita.
Variandid, mis kõne alla tulevad:
1) järsema nurgaga stem - peaks olema vähemalt 12 kraadi tõusuga, öeldi rattaasendi mõõtmisel. Ma olen nüüd netis ringi kamminud ja vaatan et stemmid on +/-6, siis väga suure nurgaga high rise ja lisaks veel muudetava nurgaga, mis tundub nats kahtlane. Kas keegi oskab öelda kust sellist järsema nurgaga stemmi saaks (10-11 cm, OS), netipoodides on toodud ainult stemmi pikkused ja nurga nägemiseks peab tooteid ükshaaval lahti nokkima ja vaatama et mis nurk on. Hobispordis olid nurgad ilusti kirjas, aga leidsin selat 6, 20 ja 30 kraadi. Siiani pole sobivat leidnud, kas 12 kraadi on üldse mingi olemasolev (standardsuuruses) nurk? Ja saavutatav sõiduasend ei oleks just ideaalne, lihtsalt õige pisut parem.
2) püüda osta uus esihark, et oleks pikem steerer (nii seda vist nimetatakse?) - olemasolev on (vist) eelmise omaniku poolt madalaks lõigatud. Endale tundub see siiski suhteliselt kallis ja mõttetu, stemi vahetus annab analoogse tulemuse vast väiksema raha eest.
3) üritada ratast vahetada ... peab vist olema lihtsalt imetabane kokkusattumus, kesse hull ikka endale liiga suurt ratast soetab (veel samas hinnaklassis). Ise olen mõelnud et sobiv variant oleks see, kui keegi tahab lapsele maanteeratast ja samal ajal oma ratast upgrade'da ja võiks nt oma vana minu vana vastu vahetada. Ratas on S raamisuurusega ja sobiks ma arvan juba 160 cm noorele ilusti.

Või on veel mingied võimalikke variante? Ise lühemaks hakata ei tahaks ;-p
Ratas ise on Merida Road Lite 903, saam on S aga peaks olema M.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1130
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas Prommar » 01. 05. 2014. 19:58

Steereri pikendamise jubinad on ka olemas.

näiteks siuke http://www.wiggle.co.uk/bbb-bhp-22-stee ... -extender/

Muudetava nurgaga stemme on ka korralikke olemas, aga neil on see viga, et lenksu tõstes tuleb see ka lähemale, mis liiga väikese raami puhul pole vist hea.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas erikr » 01. 05. 2014. 20:36

http://www.actionsports.de/en/component ... o-17?c=138
Endal mul samasugune 110 mm pikkune spetsialisti ettekirjutusel.

Jah, see on 17*, aga ka kirjutad, et öeldi vähemalt 12*.

17* on suht levinud nurk ja hinnad umbes alates 20 EUR.
Kunagi olen kohanud ka 10* stemi.

Reguleeritava stemi puhul pole hullu midagi, lisaks pole see lenksu lähemale liikumine ca 15* piires nii suur midagi. Võib ju ka selle liikumise kompensatsiooniks pikema stemi võtta. Reguleeritava põhiline puudus on suur kaal.

EDIT: Näe. leidsin 15*
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... ;orderby=2
10*
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... ;orderby=2

Pole see otsimine nii raske midagi, 5 minutiga ikka leiab küll.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2362
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas MK777 » 02. 05. 2014. 00:05

Ma soovitaks peavaluta varianti: müü maha ja osta uus.

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas arnea » 02. 05. 2014. 08:26

Specialized Pro-Set II stem on reguleeritav 8-16 kraadi vahemikus kahe kraadi kaupa. Reguleeritakse hülssidega mis stemi ja steereri vahele käivad (stemi siseläbimõõt on suurem kui steereri läbimõõt). Seega näeb täitsa normaalne välja. Tehakse 60, 75, 90 ja 105 pikkuses. Mingit pikkust oli Rocca al Mare Specialized poes kohapeal olemas ka.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas Fre » 22. 05. 2014. 10:01

MK777 kirjutas:Ma soovitaks peavaluta varianti: müü maha ja osta uus.
Inimestel tekitavad peavalu erinevad asjad :wink:

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Liiga väike rattaraam ja võimalikud lahendused

Postitus Postitas madmax001 » 23. 05. 2014. 07:54

Mul on juhuslikult üks vähe kasutatud specialized stemm olemas. Reguleeritav 8-16 kraadi. Pikkus oli vist 105. Kui huvi on võin maha ärida.

Vasta

Mine “Jalgrattad”