Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
johnatdoe
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 09. 04. 2014. 06:37

Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas johnatdoe » 09. 04. 2014. 07:07

Otsin MTB HT (hea pakkumise korral ka FS).
Kasutuskohtadeks saavad olema kolmapäevakud, tartu rattamaraton, xdream - võibolla hiljem ka estonian cup
Pikkust on 200cm, kaal ca 100 kg.
Hooaja läbisõitu saab prognoosi järgi olema kusagil 1000 km (eraldi maateeratas on ka selle hooaja plaanides)

Taustauuringuga olen ära otsustanud, et 29'' peab olema. Samuti peaks raami suurus olema google-i alusel 23'' või suurem.
Ülejäänud detailide osas on mingi ettekujutus tekkinud, kuid need on siiski suhteliselt lahtised. Kõige keerulisem tundub olevat hetkel esiamordi valik.

Ratas võib olla uus või kasutatud (otsepakkumised oodatud, kasutatud ratta korral ei eelda ideaalseisukorda)

Mingisugune loogiline hinnapiir on hetkel ees 1500 € peal.

Palun soovitage :)

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas Indreq » 09. 04. 2014. 12:58

Edastades ühe teise sõitja arvamust - kui üldfüüsiline vorm on hea, siis TRM ja kolmapäevakute jaoks piisaks jäigast esikahvlist, on jupi odavam ja ratas ka tükk maad kergem.

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas Patarei » 09. 04. 2014. 14:23

Ühes rattapoes tehti minu ost lihtsaks.
Kui ratas koosneb raamist ja sinna käivatest juppidest, siis jupid on valdavalt tehtud Shimano nimelised (Ok, täna on ka Sram ja muud)
Kui sa võtad Scott või Trek, käikar ikka näiteks XT. Amort ka laias laastus samad jne jne. Ainus vahe on, mis disainiga raam (Ok, karbon/alu...).
Kui kõik autod kasutaks ühte firma juppe (mootor, pidurid, veermik jne jne), ainult kere ja interjör oleks erinev, siis kuidas sa autot ostaksid?
Ka kaalu erinevus hinnalipikul on suhteline. Kes mis rehve alla paneb ja lihtne oleks ratas teha 0,5 kg kergemaks.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas mart » 09. 04. 2014. 15:18

Patarei kirjutas: Kui kõik autod kasutaks ühte firma juppe (mootor, pidurid, veermik jne jne), ainult kere ja interjör oleks erinev, siis kuidas sa autot ostaksid?
OT:
Peugeot 4008 või Citroen C4 Aircross või Mitsubishi ASX - ainult kere ja interjöör ongi erinevad.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas Patarei » 10. 04. 2014. 07:41

mart kirjutas:
Patarei kirjutas: Kui kõik autod kasutaks ühte firma juppe (mootor, pidurid, veermik jne jne), ainult kere ja interjör oleks erinev, siis kuidas sa autot ostaksid?
OT:
Peugeot 4008 või Citroen C4 Aircross või Mitsubishi ASX - ainult kere ja interjöör ongi erinevad.
OT:
Ja mille järgi sa valid? Sellejärgi, kus mugav istuda/sõita on. Mis sest, et naabril on Peugeot ja kiidab seda taevani, sulle tundub aga Mitsu mugav olevat. Vastupidavus neil kõigil sama....
Sama on ka rattaga. Jupid ju kõigil +/- samad, lihtsalt raam on neil pisut erinev. Peab minema poodi, selga ronima ja o(t)s(us)t(a)ma.

Minu soovitus: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-c ... itud-24665
Siin oleks ratast küll.

martty
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 10. 09. 2012. 11:07

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas martty » 10. 04. 2014. 09:14

Mingit kindlat ratast sulle ei soovita, aga räägin natuke enda kogemusest 29'' suure raamiga ratta valikul. Mul pikkust mõned sentimeetrid vähem kui sinul ja hinnapiir oli sarnaselt ~1500€ juures. Algul kartsin, et 23'' jääb kole suureks, aga käisin proovisin erinevates poodides 21'' raamidega rataste peale istuda ja sõita niipalju kui sai. Reeglina oli tulemus see, et tõstsin sadula lubatud maksimumi peale välja ja ikka tundus, et olen kuidagi kägaras seal ratta peal ja ei tundnud ennast üldse mugavalt. Ühesõnaga suht ruttu sai välistatud ka 21'' raam. Minu jaoks jäi välja ka Scotti XL raam, sest see jäi ka tunde järgi väikseks.

Mis nüüd puudutab 23'' raamiga ~1500€ ratta proovimist, siis võite 2 korda arvata, mitmes kohas oli selline ratas kohapeal olemas, kui mina omale ratast otsisin :( Kuna proovida midagi polnud, siis hakkasin võrdlema erinevate rataste raamide geomeetriad ja vaatasin, et raami mõõdud oleks nõks suuremad kui enda vana 26'' ja 22'' raamiga ratta omad. Kui nüüd õigesti mäletan, siis Scotti XL raami Top Tube ja Seat tube olid suht samas augus Merida 21'' raamiga. Merida ja Specialized 23 raamid olis suht sarnaste mõõtudega. Cube 23 oli nõks väiksem kui Merida ja Treki 23 oli väikseima Seat tube-ga ja suurima Top Tube-ga. Täpseid ratta mudeleid ei mälet praegu peast, aga võrdlesin 1500-2000€ kandis olevate rataste raame toona.

Kuna raamide geomeetriad on erinevad, siis mina soovitaks kindlasti enne ostmist käia proovida erinevate tootjate ratastele peale istuda kui suudad kuskilt kohapealt leida nii suure ratta :). Ja kindlasti ära karda 23'' raami, sest mugav sõiduasend on palju olulisem kui mõned grammid rattakaalust :wink:

johnatdoe
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 09. 04. 2014. 06:37

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas johnatdoe » 10. 04. 2014. 11:58

Võtaks korra kokku:
1. Jäik kahvel on hea soovitus - aga ma sõidan täna jäiga kahvliga ning Kolmapäevakud ja TRM on sisuliselt sõidetavad. Küll aga on kohti, kus jäik esikahvel on muutunud minu jaoks ohtlikuks (võibolla kehv füüsiline, aga viimasel TRM mööda "kõva põldu" 50km/h+ laskumine kus pidi juba päris elu eest rattast kinni hoidma). Seega esiamort on praeguseks hetkeks oma vajadust minu jaoks juba tõestanud.

2. http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-c ... itud-24665 <- see on hea soovitus, aga minu arusaamise kohaselt on tegemist 26'' rattaga

Martty: tänud info eest.
Kahjuks hetkel on suht sarnane seis poodides sellises suuruses ratastega ja tundub, et veloplus-is on olemas ainult üks sobiva raamiga mudel: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-c ... line-30192

Oskab keegi veel soovitada, kust vaadata?

Siin foorumis on päris palju soovitusi silma jäänud Canyon-i kohta (hinna kvaliteedi suhe hea jne), aga kuna nad kasutavad direct sales mudelit - siis Eestis XL raamiga ratast proovida vist väga ei saa. Omab keegi teistsugust infot?
Olen muidu sellist vaadanud (https://www.canyon.com/_en/mountainbike ... tml?b=3173), aga amordi kohta tundub natukene liiga palju kriitikat olevat - ehk siis peab edasi uurima

johnatdoe
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 09. 04. 2014. 06:37

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas johnatdoe » 15. 04. 2014. 06:56

Eilsega sai läbi siis see mitu aastat hoitud mõte kõvakahvli pealt üle kolida.
Loosi läks Cube LTD Pro 29 23'' koos paari täiendusega.

Esimeste kilomeetritega on näha, et jään valikuga rahule. Ja seda just raamisuuruse osas (irooniline on see, et ega mul väga palju muid konkreetseid variante lõpuks kokku ei tulnudki).

Ainuke tõsisem kahtlus tundub hetkel olevat amordi osas - aga selle, kas kahtlusel on ka alust, saab hooaja käigus välja selgitada ning vastavalt edasi tegutseda.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Ostuabi: MTB 29'' XL/XXL raamiga

Postitus Postitas arnea » 15. 04. 2014. 08:01

johnatdoe kirjutas: Ainuke tõsisem kahtlus tundub hetkel olevat amordi osas - aga selle, kas kahtlusel on ka alust, saab hooaja käigus välja selgitada ning vastavalt edasi tegutseda.
Milles kahtlus seisneb? Suurtel (rasketel) inimestel kipub amortidega olema see teema, et need on keskmise inimese jaoks tuunitud ja jäävad liiga pehmeks. Kui sinu Cube all on Manitou Marvel, siis oled õnnega koos, see on väga lihtsalt väga tuunitav amort. Siin on ammendav teema:

http://forums.mtbr.com/shocks-suspensio ... 87754.html

Seal teemas on kuskil viide dokumendile kus on loetelu läbiproovitud shimstackidest (kindlasti on sellel eestikeelne nimi kah - seibipinu võibolla), mille hulgast siis valida.

Vasta

Mine “Jalgrattad”