Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
rattad
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 14. 03. 2014. 18:51

Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas rattad » 14. 03. 2014. 19:54

Otsin endale head ratast, millega sõita nii linnas kui harvemini maal männimetsa vahel..
Tähtis oleks, et ratas oleks kerge, kiire ja vastupidav. Kasutaksin ratast igapäevaselt tööl käimiseks.
Praegune parim kogemus Author Solution-iga, mis tundub täitsa tip-top, aga see ka ainus hea ratas, millega sõitnud olen :D
Seega, kuna ma tõesti rattafirmadest ja parimatest variantidest midagi ei tea ja kogemusi pole, siis ehk aitate rattavalikul.
Olen 160cm pikk, kui see midagi peaks määrama.
Hinnaklass võiks olla koos lisavarustusega 500-700€.
Tegelikult võib mulle postkasti visata ka pakkumisi kasutatud rataste kohta, mis võiks mulle sobida.

Aitäh ette ära! :wink:

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas usssky » 15. 03. 2014. 09:19

"Soovitage kerget, kiiret ja head ratast." - "Hinnaklass võiks olla koos lisavarustusega 500-700€"
Miskit nagu ei klapi siin.
Aga kiirema ratta saab alati rohkem trenni tehes :D

Vikerlane
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 02. 03. 2014. 00:07

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas Vikerlane » 15. 03. 2014. 11:28

Pilt

rattad
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 14. 03. 2014. 18:51

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas rattad » 15. 03. 2014. 12:44

usssky kirjutas:"Soovitage kerget, kiiret ja head ratast." - "Hinnaklass võiks olla koos lisavarustusega 500-700€"
Miskit nagu ei klapi siin.
Aga kiirema ratta saab alati rohkem trenni tehes :D
Arvad, et ma ei saa selle summa eest sõidetavat ratast?
http://www.author.ee/solution.htm See ratas on väga OK võrreldes Classic Alu-ga nii kaalu kui kiiruse poolest.
Võta siis küsimust nii, et otsin sellele Authorile enam-vähem samas hinnaklassis konkurenti, oskad ehk soovitada?
Sõidan palju tõuse ja kui tuul ka tugevalt vastu on(nagu ta alati on), siis minu 51kg kaal koos raske rattaga on enam-vähem tagurpidi sõitmine :mrgreen:
Seega on ka 1-2kg kergem ratas suur võit.

Leidsin veel sellise: http://www.rattaring.ee/rattad?page=sho ... urer_id=16

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 657
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas j6ukur » 15. 03. 2014. 12:58

rattad kirjutas:millega sõita nii linnas kui harvemini maal männimetsa vahel..
Milliseid imelikke teid pidi sa oma kriteeriumite alusel maastikujalgratta juurde jõudsid? Ma ei loe su kasutuslugudest välja, et sa hakkaksid sõitma
* lahtisel pinnasel
* mudas
* võsas
, kus amordist ja kergemast ülekandest tulu tõuseks. Vaata selles hinnaklassis pigem linna- ja hübriidrattaid. Võid kindel olla, et 35-38c kummid ei jäta sind ka männimetsas jalameheks. Lisaks võidad selles hinnaklassis ainuüksi amordi arvelt 1-1.5 kilo. Lisaks saad suurema diameetriga siledamast rehvist kordades rohkem sõidurõõmu.

rattad
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 14. 03. 2014. 18:51

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas rattad » 15. 03. 2014. 13:22

j6ukur kirjutas:
rattad kirjutas:millega sõita nii linnas kui harvemini maal männimetsa vahel..
Milliseid imelikke teid pidi sa oma kriteeriumite alusel maastikujalgratta juurde jõudsid? Ma ei loe su kasutuslugudest välja, et sa hakkaksid sõitma
* lahtisel pinnasel
* mudas
* võsas
, kus amordist ja kergemast ülekandest tulu tõuseks. Vaata selles hinnaklassis pigem linna- ja hübriidrattaid. Võid kindel olla, et 35-38c kummid ei jäta sind ka männimetsas jalameheks. Lisaks võidad selles hinnaklassis ainuüksi amordi arvelt 1-1.5 kilo. Lisaks saad suurema diameetriga siledamast rehvist kordades rohkem sõidurõõmu.
Tööle-koju sõidan linnasiseselt ca 10km päevas, 95% asfaldil.
Nädalavahetuseti, puhkuseperioodil võtan ratta maale, kus sõidan metsas, lähen randa, sõidan palju kruusateedel jne. ala sõbrale külla otse läbi looduse.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas veloson » 15. 03. 2014. 14:57

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m1ggl ... 1_1280.jpg ülalkirjeldatud rehvilaiusega + porikad + pakikas?

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Soovitage kerget, kiiret ja head ratast.

Postitus Postitas arnea » 15. 03. 2014. 18:08

Mine vaata XB3-st (www.xb3.ee) Ridley Tempo X rattaid või Hawaist Scott Metrix rattaid. Carbonhark oleks abiks, aga Scotti puhul jääb see kindlasti sinu eelarvest välja.

Vasta

Mine “Jalgrattad”