naiste hübriidratas lasterattaks

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas tumbuser » 03. 09. 2013. 11:34

Mõtlesin ehitada naiste hübriidrattast (näiteks sellisest: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-m ... nane-27159) 8 aastasele lapsele ratta, sest minu arvates on müüdavad lasterattad aeglased, rasked ja kohmakad võrreldes isegi ntx nõukaaegse ereliukasega.

Sadula laseb lõpuni alla, painutab alumiiniumtorust uue leistangi, et tuua käepidemed sadula poole ja sobivale kõrgusele ja võibolla teeb rattaraami sadulatoru, käiguvahetuse ja pidurite trossid veidi lühemaks. Oma ettekujutuse järgi väheneb küll sellise "vanaaegse kujuga" leistangu puhul manööverdusvõime kuid ratta kiirus suureneb ja väntamine peaks kergemaks minema. Lapse jalad ulatuvad napilt pedaalideni küll kui sadul on lõpuni all. Pedaalidele võib panna miskit klotsid mõneks ajaks kõrgenduseks.

Kas selline "custom" lasteratas on hea mõte, või olen ma midagi raamigeomeetrias kahe silma vahele jätnud, mida peaks arvestama?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2013. 12:09

tumbuser kirjutas:Mõtlesin ehitada naiste hübriidrattast (näiteks sellisest: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-m ... nane-27159) 8 aastasele lapsele ratta, sest minu arvates on müüdavad lasterattad aeglased, rasked ja kohmakad võrreldes isegi ntx nõukaaegse ereliukasega.

Sadula laseb lõpuni alla, painutab alumiiniumtorust uue leistangi, et tuua käepidemed sadula poole ja sobivale kõrgusele ja võibolla teeb rattaraami sadulatoru, käiguvahetuse ja pidurite trossid veidi lühemaks. Oma ettekujutuse järgi väheneb küll sellise "vanaaegse kujuga" leistangu puhul manööverdusvõime kuid ratta kiirus suureneb ja väntamine peaks kergemaks minema. Lapse jalad ulatuvad napilt pedaalideni küll kui sadul on lõpuni all. Pedaalidele võib panna miskit klotsid mõneks ajaks kõrgenduseks.

Kas selline "custom" lasteratas on hea mõte, või olen ma midagi raamigeomeetrias kahe silma vahele jätnud, mida peaks arvestama?
Lapsel sugu polegi? See-selleks , ära riku lapsel lapsepõlve ära, et ta miski ebardiga peab väntama.
Kui täna teed tellimuse, siis 400€ eest koos transaga, saad järgmiseks nädalaks nt sellise alla 13kg kaaluva isendi:
Cube Kid 260 WLS white 'n sea
The RFR Geometry is adapted for the special needs of the younger riders coming with a comfortable not too stretched out riding position.

http://www.bike-discount.de/shop/k1953/ ... n-sea.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas aif » 03. 09. 2013. 12:28

mart kirjutas: The RFR Geometry is adapted for the special needs of the younger riders coming with a comfortable not too stretched out riding position.[/i]
http://www.bike-discount.de/shop/k1953/ ... n-sea.html
Tundub et kränk on ikka mingile 180+ mehele sobiv. Selle võiks liigeste tervisele mõeldes ära vahetada.

aif
eat more, fat needed for workout

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2013. 12:53

aif kirjutas:
mart kirjutas: The RFR Geometry is adapted for the special needs of the younger riders coming with a comfortable not too stretched out riding position.[/i]
http://www.bike-discount.de/shop/k1953/ ... n-sea.html
Tundub et kränk on ikka mingile 180+ mehele sobiv. Selle võiks liigeste tervisele mõeldes ära vahetada.

aif
Nõus, hoolitsev isa võtaks ette selle tabeli:
Leg Length> Crank Length
60 to 65cm > 150mm
66 to 70cm > 155mm
72 to 75cm> 160mm
75 to 78cm > 162.5mm
79 to 81cm > 165mm
82 to 83cm > 167.5mm
83 to 86cm > 170mm to 172.5mm
87 to 90cm > 175mm to 177.5mm
91 to 94cm > 180mm
94cm plus > 185mm

Ja siis poode kammides avastaks, et alla 165mm eriti midagi pakkumises pole.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas tumbuser » 03. 09. 2013. 13:13

ma olen vaadanud neid lasterattaid ja rahul ma pole sellega, et rattakummid on nagu krossitsiklil, et pole saada kusagilt kitsaid kumme, 1,0 näiteks. Ja et raam tundub tihtipeale massiivsem kui täiskasvanu rattal.

Aga aitäh tähelepanu juhtimast väntadele, saan aru et mu idee on toores ja võibolla ka rumal. Peab edasi mõtlema, võibolla peaks uued augud puurima väntadele ülespoole ja lõikama vindi sisse. Iseenesest pole see keeruline.

fo1l
Rattur
Postitusi: 277
Liitunud: 23. 02. 2011. 14:25

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas fo1l » 03. 09. 2013. 13:22

tumbuser kirjutas:ma olen vaadanud neid lasterattaid ja rahul ma pole sellega, et rattakummid on nagu krossitsiklil, et pole saada kusagilt kitsaid kumme, 1,0 näiteks. Ja et raam tundub tihtipeale massiivsem kui täiskasvanu rattal.

Aga aitäh tähelepanu juhtimast väntadele, saan aru et mu idee on toores ja võibolla ka rumal. Peab edasi mõtlema, võibolla peaks uued augud puurima väntadele ülespoole ja lõikama vindi sisse. Iseenesest pole see keeruline.

Oi issand, üritad jalgratast ehitada? :D võta xs, või xxs suurusega mtb, 26tolliste jooksudega, ja kui otsida, siis leiab ka õiged kummid

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2013. 14:05

germo123 kirjutas:
tumbuser kirjutas:ma olen vaadanud neid lasterattaid ja rahul ma pole sellega, et rattakummid on nagu krossitsiklil, et pole saada kusagilt kitsaid kumme, 1,0 näiteks. Ja et raam tundub tihtipeale massiivsem kui täiskasvanu rattal.

Aga aitäh tähelepanu juhtimast väntadele, saan aru et mu idee on toores ja võibolla ka rumal. Peab edasi mõtlema, võibolla peaks uued augud puurima väntadele ülespoole ja lõikama vindi sisse. Iseenesest pole see keeruline.

Oi issand, üritad jalgratast ehitada? :D võta xs, või xxs suurusega mtb, 26tolliste jooksudega, ja kui otsida, siis leiab ka õiged kummid
Ma saan teemaalgatajast aru sedamoodi, et istub Otto-Triinuga kodus. Ema peseb soomes nõusid st pole kellegagi rattasjus nõu pidada. Kuuris seisab kasutult ema Ratas Merida Crossway 100 57 CM raamiga, millest plaanib O-T-le sõiduriista luua ja sellega küla ning ema ehmatada uups üllatada.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas tumbuser » 03. 09. 2013. 14:36

Selles osas sul õigus, et püüan sõiduriista luua. Aga lapsele ja sellist millega ta jaksab ka pikemat distantsi sõita, sest Eesti rattapoodides müüakse lasterataste pähe minu arvates saasta. Võiks aga müüa midagi mõistlikku näiteks: http://www.bikerumor.com/2010/09/15/bik ... seriously/ või siis. http://www.bikerumor.com/2012/08/18/cul ... mall-fast/ Aga selliseid ei müüa.

See esimene pilt on muide heaks näiteks kena muigega, mida profid arvavad neist lasteratastest-metallikänkratest mida masskaubanduses müüakse.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2013. 15:17

tumbuser kirjutas:Selles osas sul õigus, et püüan sõiduriista luua. Aga lapsele ja sellist millega ta jaksab ka pikemat distantsi sõita, sest Eesti rattapoodides müüakse lasterataste pähe minu arvates saasta.
Selleks, et siin foorumis lapsele inimlikku ratast luua (kasvõi virtuaalselt), PEAB teadma, kas on poiss või tüdruk.
Ja sealt edasi on asi konkreetsem:
Pole mõtet eesti poodide suunas lahmida valiku puuduse pärast, euroopa on avatud - telli sealt.
Olen ise poisslapsele ratta kokku komplekteerinud - CrMo raam 14" 1,2kg , 26" jooksud 1700g, RS Sid 60mm amort 1450g, Magura marta pidurid 580g ,käiguvahetus XT ja sram, kogukaal oli alla 9kg ja poiss oli happy.
Aga hind tuli samasse auku, kui täiskasvanu võistlusrattal.
Ja XT vändad sai tehtud 140mm peale saagides,puurides ja keermestades.
Nüüd sama ratas soomes vist juba 3ndal ringil.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas tumbuser » 03. 09. 2013. 15:56

Tüdrukule plaanin teha. Kuigi ma ei näe vahet kas poisile või tüdrukule, laste motokrossi ratastel pole vahet näiteks kui ühepikkused või on siis jalgratta puhul hargivahe erinevus oluline? Selle juppidest ja 26`` jooksudest kokkupanemise idee on minu omast parem jah. Kas sa raami võtsid lasteratta oma? Esikahvli osas on asi selge, aga pean järgi vaatama kas 24 tollise lasteratta raamile saab panna 26-st ratast taha.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas mart » 03. 09. 2013. 16:19

tumbuser kirjutas:Tüdrukule plaanin teha. Kuigi ma ei näe vahet kas poisile või tüdrukule, laste motokrossi ratastel pole vahet näiteks kui ühepikkused või on siis jalgratta puhul hargivahe erinevus oluline?

Kas sa raami võtsid lasteratta oma? Esikahvli osas on asi selge, aga pean järgi vaatama kas 24 tollise lasteratta raamile saab panna 26-st ratast taha.
Tüdrukutel on torso ja käed lühemad ning hargivahe kõrgem, kui poistel. Sealt ka tootja rõhutus, et raam sobib paremini kas poisile või tüdrukule.

Poisslapse ratta koostasin gt raamile, oli vist small.
Umbes täpselt selline.
http://farm4.staticflickr.com/3246/2871 ... 9729_o.jpg

Suurema raami jätsin omale ja sõidan tollega siiamaani CC konfis.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas Soobel » 03. 09. 2013. 19:46

Äkki kuluks mõni 20-tolliste vms ratastega kerge kokukas ära? Neid ikka tänaval näha liikumas, äkki müüakse ja on kergema minekuga kui veneaegsed?
mustal taustal helendab must vari

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas maanus » 04. 09. 2013. 10:25

Kas ma saan õieti aru, et ei ole seni leidnud Eestist sarnast ratast nagu allpool lingil ?
http://www.hawaii.ee/index.php?id=86781&product=2100

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas tumbuser » 04. 09. 2013. 13:49

jah ei näinud poes. Aitäh lingi juhatuse eest. Sellist ratast ma mõtlesingi umbes lapsele. Teema võiks panna lukku ja/või kustutada.

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas tripp » 04. 09. 2013. 14:39

maanus kirjutas:Kas ma saan õieti aru, et ei ole seni leidnud Eestist sarnast ratast nagu allpool lingil ?
http://www.hawaii.ee/index.php?id=86781&product=2100
Mina näiteks ei ole. Mul on hawaiist ostetud lasteratas, mis on - nagu teema-algataja kirjeldas - raske, mudarehviga ja jube kohmakas. Neid päris-rataste JR variante ei pakkunud keegi, ka küsimise peale mitte.

Hind paneb mõtlema, aga vähemalt on, mille üle mõelda. Nii et aitäh lingi eest!

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas marion » 05. 09. 2013. 08:46

tripp kirjutas:
maanus kirjutas:Kas ma saan õieti aru, et ei ole seni leidnud Eestist sarnast ratast nagu allpool lingil ?
http://www.hawaii.ee/index.php?id=86781&product=2100
Mina näiteks ei ole. Mul on hawaiist ostetud lasteratas, mis on - nagu teema-algataja kirjeldas - raske, mudarehviga ja jube kohmakas. Neid päris-rataste JR variante ei pakkunud keegi, ka küsimise peale mitte.
Hind paneb mõtlema, aga vähemalt on, mille üle mõelda. Nii et aitäh lingi eest!
Ma nägin mingi aeg Tartu Hawaiis kohapeal, väga armas ratas :D

Maario
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: naiste hübriidratas lasterattaks

Postitus Postitas Maario » 05. 09. 2013. 11:25

Meil Dawes`i tootevalikus 2014a mudelite hulgas täiesti olemas sellised asjad. Eestis kohapeal kahjuks proovimiseks pakkuda hetkel pole.
Kindlasti ka teistel tootjatel sarnaseid asju pakkuda, iseasi palju reaalselt turgu meil on neile...
Dawes 24" Sprint 315,-
Pilt

24" Giro 300 Junior 350,-
Pilt

Tervitades,
Maario

Vasta

Mine “Jalgrattad”