GT Avalanche 0.5

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

GT Avalanche 0.5

Postitus Postitas P » 02. 08. 2004. 21:25

No nii. Läksin reedel uut ratast ostma. Eelneva neti-uurimustööna tundud üks mõistlikumaid rattaid GT Avalanche 0.5. Eks ma siis läinudki poodi sõiduriista lähemalt uurima ja proovima. Kohale minnes selgus, et minule sobiva suurusega rattaga on natuke defka. Tähendab mingi vend olevat pidanud võistlema minema ja olevat vaja samasugust ketaspidurit, nagu Avalanche 0.5-l peal. Ühesõnaga oleks ilmselt ratta ära ostnud, kuid nad siis tellivad Tallinnast juurde ja siis helistavad... Proovida sain seda, sest siiski üks pidur peal oli. Poe ees tiirutades tundus korralik pill olevat. Komponendid ei ole nii väga kõrge tasemega, kuid nagu ka siit foorumist annab lugeda, on GT raam täitsa korralik. Shimano komponentidest on enam kasutusel Deore, sellest kehvemat ei olnud midagi, parem oli vaid tagakäikar Deore LX. 8) Niigunii peaks minu harrastaja tasemele Deorest piisama. Muid asju saate vaadata http://www.gtbikes.com/ sealt siis USA>Mountain>Product catalog>alt Adventure>Avalanche 0.5. Ilmselt ostan selle homme või ülehomme ära, siis kui ratas Tallinnast jõuab.
Aga kuna veel aega, otsustasin ka igaks juhuks siit küsida, ega midagi väga suurt ei ole, et sellest isendist eemale hoida. Sama hinnaklassi Author on küll ahvatlevamate komponentidega, kuid otsustasin hetkel parema raami kasuks. Raam on ju siiski kõige tähtsam. :) Ühesõnaga palun arvamust, ega sellel rattal mingit sellist asja pole, et sellest eemale hoida.

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 02. 08. 2004. 22:50

Oma harrastaja tasemelt vastates ütleks, et see GT on hea valik. Sõidan ise (authoriga) sama käikarite kombinatsiooniga - ees deore, taga lx ning tuleb tunnistada, et minu jaoks täiesti piisav. Eriti mõnusaks läks asi siis kui vahetasin originaal trossid/kõrid Jagwire'i teflonite vastu. Kui varem oli tavaline, et käigu vahetuseks pidi shifteriga hullult "meelitama" või siis nipitama a la kaks-alla-üks-üles, siis nüüd töötab kõik kui kellavärk. Ka Haanja muda ei saanud takistuseks. Seega usun, et sul pole käikarite pärast põhjust muretseda. Ketaspidurid on ka pluss, konkreetselt nende shimade kohta ei oska arvamust avladada.
Ainus asi, mis mul selle 0.5 konfis silma jäi oli amort - käik 100mm ning reguleerida saad ainult preloadi (jäikust). 100mm käiku on Eestis mitte freeride/downhill stiilis sõites ikka liiga palju. Aga noh, ratas on selline asi, mida saad pidevalt täiustada. Ja GT peaks sul kestma ikka kaua.

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 03. 08. 2004. 09:39

Muide, amort tundus niisama proovides ja vedrutades :lol: täiesti normaalne. Nimelt mul enne olnud selline "kuidagi pehme" amort. Isegi Rock Shox Judy-st "pehmem". Aga see tundus täiesti piisavalt jäik. Selle väga pehmega kaotab lihtsalt liiga palju kiirust, püsti vändates akab kohe niivisi jõnksuma, et kole. Poe ees muidugi ei saa eriti midagi aru, kuid jäikuse poolest tundus normaalselt jäik, mitte "liiga pehme" ega ka liiga jäik.

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 03. 08. 2004. 15:59

No nii, ratas ostetud. Esmamulje on hea. Õhtul lähen metsa treenima ja pärast siis kostan täpsemalt. :)

Käisin siis metsas sõitmas. Raam on super, ronida oli väga hea. Pidurite kohta pole samuti midagi halba öelda, st tunnetus on väga hea ja pidurdusjõud on kah suurem kui tavaliste V piduritega. Käiguvahetusest piisas kah täiesti. LX taga lubas käike vahetada ka tõusust püsti vändates :) Amordiga olen kah rahul. Kokkuvõttes on esimesed muljed väga head.

Vasta

Mine “Jalgrattad”