Maanteeratas Saksamaale

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
prot
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 28. 08. 2011. 12:12

Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas prot » 28. 08. 2011. 12:25

Tere,

Kolin kohe mõneks ajaks ära Saksamaale ning seal kooli/tööle + nädalavahetused trenni tegemiseks tahan osta maanteeratast. Hind võiks jääda odavamasse otsa ehk siis kuskil kuni 600, maksimaalselt pigistaks äkki ka 700 eurot välja. Osta ei tahaks ratast Eestist vaid juba Saksamaalt või siis mõnest euroopa poest, mis selle mulle ilusasti Saksamaale saadab
Olen veidi variante uurinud, mis on silma jäänud:
Eestis rademaris on Trek 1.2 väga hea hinnaga 569 euri, mujal vähemalt 100 euri kallim.

BMC - http://www.bikers-hub.com/products.php?140&cPath=9 hind siin ulme odav, mujal 3x kallim, oskab keegi öelda, kas koht on usaldusväärne ja palju miskiseid makse juurde tulla võib?

FELT F95 - http://www.wiggle.co.uk/felt-f95-2011/ kommentaare?

Raleigh 300 - http://www.rutlandcycling.com/24613/Ral ... Fork-.html - tiagra baasil

BeOne Comp - http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=59250 - Samuti tiagra baasil

Oodatud on kõik teie poolsed soovitused, poed jne.


Asjalikke vastuseid oodates,
Joosep

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Mati » 28. 08. 2011. 12:59

Saksas olles on mõistlik vaadata Saksa enda poode, mida on seal maal kuhjaga. Tuletan meelde, et EU väljast tellides tulevad otsa käibe- ja tollimaksud, mis võivad "ulmeodavad" asjad tihti ka "ulmekirveks" muuta.

Soovitan tutvuda saksa poodide valikuga, paljudel neist on ka nö majabrändid olemas, mis on täiesti arvestatavad tasemelt ja ka hinnalt. Linginimekirja poodidest leiad siit http://www.fillari-lehti.fi/Linkit.aspx#Saksa (parem tulp).

Juppide kontekstis ma siiralt ei soovita vaadata alla 105 taset (SRAM'il siis Apex/Rival). Odavat juppi hakkad varsti vahetama ja kokkuvõttes maksad rohkemgi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

prot
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 28. 08. 2011. 12:12

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas prot » 28. 08. 2011. 13:15

Ühe kolmandiku nendest netipoodidest olen kindlasti läbi tuhninud, kui mitte rohkem. Seda 105 soovitust tean, kuid kahjuks kardan, et kuna mul on ratast praktiliselt kohe vaja, siis lihtsalt rahaliselt ei võimalda. Kevadel võibolla, kui kõik sujub on võimalus upgrade teha ja 105-le üle minna.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas AndreK » 28. 08. 2011. 13:19

Kuhu sa täpsemalt saksamaal lähed?

prot
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 28. 08. 2011. 12:12

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas prot » 28. 08. 2011. 13:25

AndreK kirjutas:Kuhu sa täpsemalt saksamaal lähed?
Elama hakkan Bremenis, Hamburg on kiviga visata.

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Kummitus » 28. 08. 2011. 20:30

prot kirjutas:Tere,

Kolin kohe mõneks ajaks ära Saksamaale ning seal kooli/tööle + nädalavahetused trenni tegemiseks tahan osta maanteeratast. Hind võiks jääda odavamasse otsa ehk siis kuskil kuni 600, maksimaalselt pigistaks äkki ka 700 eurot välja. Osta ei tahaks ratast Eestist vaid juba Saksamaalt või siis mõnest euroopa poest, mis selle mulle ilusasti Saksamaale saadab
Olen veidi variante uurinud, mis on silma jäänud:
Eestis rademaris on Trek 1.2 väga hea hinnaga 569 euri, mujal vähemalt 100 euri kallim.

BMC - http://www.bikers-hub.com/products.php?140&cPath=9 hind siin ulme odav, mujal 3x kallim, oskab keegi öelda, kas koht on usaldusväärne ja palju miskiseid makse juurde tulla võib?

FELT F95 - http://www.wiggle.co.uk/felt-f95-2011/ kommentaare?

Raleigh 300 - http://www.rutlandcycling.com/24613/Ral ... Fork-.html - tiagra baasil

BeOne Comp - http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=59250 - Samuti tiagra baasil

Oodatud on kõik teie poolsed soovitused, poed jne.


Asjalikke vastuseid oodates,
Joosep


Esimene pood Indoneesias ja sinna poole mitte ära vaata kah. Terve internet neid poode ja varuosamüüjaid täis. Sellistega pole muud teha kui kinni panna vastavasse asutusse !

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas suuroja » 28. 08. 2011. 21:11

prot kirjutas: Kolin kohe mõneks ajaks ära Saksamaale ning seal kooli/tööle + nädalavahetused trenni tegemiseks tahan osta maanteeratast. Hind võiks jääda odavamasse otsa ehk siis kuskil kuni 600, maksimaalselt pigistaks äkki ka 700 eurot välja. Osta ei tahaks ratast Eestist vaid juba Saksamaalt või siis mõnest euroopa poest, mis selle mulle ilusasti Saksamaale saadab
Olen veidi variante uurinud, mis on silma jäänud:
Eestis rademaris on Trek 1.2 väga hea hinnaga 569 euri, mujal vähemalt 100 euri kallim Joosep

läheb veidi OT, ent kaugel see aeg ikka oli baltisaksa mõisahärrade pojad jalgsi kooliharidust siit Saksamaale taga nõudma läksid. Kaasas mentor ja eestlasest nö "hooldemees", kel õnnestus sageli ka sealsest tarkusest osa saada. Pikkusmõõduks oli tookord päevateekond - ehk 50 km. Kuu ajaga jõuti jalgsi Saksamaale:)) hobutranspordiga tuli umbes sama välja ning laevaga minnes sai mere tujukus sageli saatuslikuks.

Nii et ratta saad siit osta ning annad ainult tuld.

Asjad saad ajalise nihkega järgi saata.

Nii pääsed sealsest rattaotsingust :idea:
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Mati » 28. 08. 2011. 21:12

Kummitus kirjutas:...Sellistega pole muud teha kui kinni panna vastavasse asutusse !
:?: :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Kummitus » 28. 08. 2011. 21:32

Mati kirjutas:
Kummitus kirjutas:...Sellistega pole muud teha kui kinni panna vastavasse asutusse !
:?: :roll:
Pidasin silmas neid Indoneesia olematuid rattapoode ja sealseid varuosa müüjaid.

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas värv » 28. 08. 2011. 21:33

Mati kirjutas: Juppide kontekstis ma siiralt ei soovita vaadata alla 105 taset (SRAM'il siis Apex/Rival). Odavat juppi hakkad varsti vahetama ja kokkuvõttes maksad rohkemgi.
Olen 2010 Tiagra grupiga sõitnud ca 5000km ning peale keti pole midagi pidanud vahetama, kõik töötab suurepäraselt. 105 jne on materjalide/kaalu poolest loomulikult paremad, kuid seda, et Tiagra üldse vastu ei pea, minu kogemuse põhjal küll väita ei saa.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Olts » 28. 08. 2011. 21:50

prot kirjutas:
AndreK kirjutas:Kuhu sa täpsemalt saksamaal lähed?
Elama hakkan Bremenis, Hamburg on kiviga visata.
Tean seda, et Bremenis on suur rattapood(kindlasti mitte ainuke) ja mitte väga kaugel lennujaamast. Müüakse ka tuntud brändide toodangut.k.a. TREK.
Hinnad on nii ja naa. Praegusel ajal on päris palju alesid. Tasub läbi käia.
Kui täpsemalt infot vaja, siis küll ma meelde tuletan.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

prot
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 28. 08. 2011. 12:12

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas prot » 28. 08. 2011. 22:08

Olts kirjutas:
prot kirjutas:
AndreK kirjutas:Kuhu sa täpsemalt saksamaal lähed?
Elama hakkan Bremenis, Hamburg on kiviga visata.
Tean seda, et Bremenis on suur rattapood(kindlasti mitte ainuke) ja mitte väga kaugel lennujaamast. Müüakse ka tuntud brändide toodangut.k.a. TREK.
Hinnad on nii ja naa. Praegusel ajal on päris palju alesid. Tasub läbi käia.
Kui täpsemalt infot vaja, siis küll ma meelde tuletan.
Muidugi oleks tore, kui meenuks. Jõuan neljapäeval kohale ja reede on täiesti vaba, et on aega seal natukene ringi liikuda ja maad uurida.

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Olts » 29. 08. 2011. 09:19

see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

prot
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 28. 08. 2011. 12:12

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas prot » 29. 08. 2011. 10:21

Suur aitäh, esimene peatus Bremenis on seal.

Kasutaja avatar
Daehlie
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2003. 22:03

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Daehlie » 29. 08. 2011. 11:02

veel infoks - EA, Ryanair ja ilmselt teised ka võtavad pakitud ratta eripagansina kenasti peale (eelregistreerimisega!). hind ühe lennu kohta ca 35-45 eur (iga ümberistumise kohta tuleks sama summa juurde maksta). endal kogemus mitme ELi-sisese otselennuga ja probleeme ei ole.

Kasutaja avatar
kiilas
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 10. 08. 2011. 14:22

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas kiilas » 30. 08. 2011. 18:40

http://www.preisroboter.de/search.php?s ... 00&max=750 äkki leiad siit midagi. Saad ühe otsinguga palju Saksa netipoode vaadata.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Maanteeratas Saksamaale

Postitus Postitas Kuldar » 30. 08. 2011. 19:56

väga vabandan, võib-olla ma ei suuda aja märke tabada või muidu vanamoodne, aga
kui inimene tahab ratast, siis ei tee ta sellest mingit virtuaalprojekti, aga läheb Saksas poodi, aber natürlich räägib asjast , papp letti ja tschüss! Isegi kui peaks kolm poodi läbi kammima, siis normaalse asjaajamise tulemusel saab netihinnaga vägagi konkureeriva pakkumise. Sügise hakul oleksin veelgi optimistlikum.
Gravity is a Bitch

Vasta

Mine “Jalgrattad”