Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Jossu
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 04. 08. 2009. 17:54

Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas Jossu » 05. 08. 2009. 19:55

Tervist.
Plaanin osta maanteratast, kuid jäin mõtlema ratta suuruse peale ning ei saanud täpselt aru mida tähendavad järgmised numbrid-sõnad, ning kuidas neist välja lugeda kui suur ratas on.
08 SPEEDSTER S60 FB 28" ,
http://www.hawaii.ee/?id=27600&tpl=1005 ... 878d107adc
Ise olen noormees, ca 1.88 pikk ning pole enne maanterattasõiduga kokku puutunud, kas esimeseks rattaks sobib ning millega peaks arvestama.
Tänades, Joosep.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas arno110 » 05. 08. 2009. 20:11

Jossu kirjutas:Tervist.
Plaanin osta maanteratast, kuid jäin mõtlema ratta suuruse peale ning ei saanud täpselt aru mida tähendavad järgmised numbrid-sõnad, ning kuidas neist välja lugeda kui suur ratas on.
08 SPEEDSTER S60 FB 28" ,
http://www.hawaii.ee/?id=27600&tpl=1005 ... 878d107adc
Ise olen noormees, ca 1.88 pikk ning pole enne maanterattasõiduga kokku puutunud, kas esimeseks rattaks sobib ning millega peaks arvestama.
Tänades, Joosep.

Antud numbritest ei saagi ratta suurust välja lugeda ( vähemalt mitte raami suurust :) ). Enamasti on neil kohapeal erinevate suurustega raamid ( rattad ) olemas ja saad kohapeal proovida ja katsetada, kui just ladu pole tühjaks jõutud müüa. 1.88 pikkuse juures on 56-58 raam paras. Kui varem pole maanteeratast kasutanud, siis peaks pigem eelistama natuke suuremat raami, sest seljale ( enesetundele ) ei mõju absoluutselt hästi kägaras olek, kui sellega harjunud ei ole. Ise olen 1.93 pikk ja sõidan 61 raamiga. Alguses pidin sellele ka väga lühikese lenksupikenduse panema, et asend normaalne tunduks, nüüd olena vaikselt ära harjunud ja lenksupikendus ka normaalne ostetud. Kunagi kui oli sama pikk ja aktiivsemalt sõitsin, siis oli vist raamiks 56, aga praegu ei kujuta ette isegi ennast sellisel mini raamil.

S60 on vist Sora jupiga või midagi veel hullemat. Samas kui just ei plaani osaleda hulgal maanteevõistlustel ja suurtes kogustes kilomeetreid läbida, siis niisama rahulikult harjutamiseks on normaalne. Samas oleks S30 tunduvalt asjalikuma jupiga ja hind on praegu vägagi mõistlik. Sora jupp on selline paha pool-plastik ja mina seda soovitada ei julge.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas marion » 06. 08. 2009. 09:09

Jossu kirjutas:08 SPEEDSTER S60 FB 28" ,
see 28" näitab justnimelt ratta suurust ehk siis esi- ja tagajooksu läbimõõtu :D aga mitte raami suurust
Viimati muutis marion, 06. 08. 2009. 09:16, muudetud 1 kord.

Jossu
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 04. 08. 2009. 17:54

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas Jossu » 06. 08. 2009. 09:16

Oih jah, mõtlesin tegelikult ikkagi jalgrattaraami suurust aga jah. Aitähh :D

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas marion » 06. 08. 2009. 09:19

natuke suurema raami valimist küll ei soovitaks, pigem tõmbab suurem raam ülakeha hästi madalale ja see väsitab selga/kaela/õlgu oluliselt rohkem, seetõttu eelpool soovitaja pidigi raami liigse pikkuse kompenseerimiseks alguses lühikest stemmi kasutama

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas arno110 » 06. 08. 2009. 11:56

marion kirjutas:natuke suurema raami valimist küll ei soovitaks, pigem tõmbab suurem raam ülakeha hästi madalale ja see väsitab selga/kaela/õlgu oluliselt rohkem, seetõttu eelpool soovitaja pidigi raami liigse pikkuse kompenseerimiseks alguses lühikest stemmi kasutama

Tule taivas appi.

Suurem raam tõmbab ülakeha madalale? Millest sa räägid? Kui sadula ja lenksu kõrguste vahe on väiksem, siis kuidas see keha madalale tõmbab. Oluline vahe on, kas sul on sadul 10 cm väljas või 15 cm väljas. Selle 5 cm, mis nende vahe on pead sa kompenseerime oma kätte madalamale asetamisega. Samas kui raamide kõrguste vahe on näiteks 5 cm, siis raami pikkuste vahe ( toptube ) on ainult 3,5 ( Scott ) cm. Kuna suuremal raamil on tavaliselt kaasas pikem lenksupikendus, siis sellest tulenevalt vahetasin selle välja. Kui mõlemale panna näiteks 10cm lenksupikendused, siis on suurema raami puhul asend tunduvalt püstisem, katseta ise kui uskuda ei taha. Lihtne loogika ütleb seda, et kätte kehast alla poole viimiseks pead sa ju kummarduma järjest rohkem.

Jossu
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 04. 08. 2009. 17:54

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas Jossu » 06. 08. 2009. 12:44

Nonii, vahepeal on tekkinud veel paar küsimust, mis ei haaku võib-olla päris selle teemaga, aga ei hakka uut tegema.
Esiteks, vaatasin sellist jalgratast 08 SPEEDSTER S60 FB 28", siis läksin ja vaatasin mis juppidest jalgratas koosneb, kuid seal poolnud pooli juppe kirjas.
http://www.hawaii.ee/index.php?id=6164&product=926 Kas see tähendab, et jalgratas ongi poolik, või pole seal lihtsalt teatud põhjustel poole juppe kirjas. Väga jabur küsimus, kuid loodan et saate aru.
Ja minu teine jabur küsimus oleks, et : Jalgrattasportlane kulutab palju kcal'oreid kas see tähendab, et kaalutõusu jaoks peab tõsiselt sööma rohkem kui kulutad, "eeldan et peab". Sammuti mõtlesin, et lihasmassi kasvatamiseks läheb vaja valke, mis on vist kolmandajärgulised energiaallikad. Ehk kui rasvad ja süsivesikud kulutatud asub keha valgust energiat tootma. Ehk see tähendab siis seda, et kui ma söön niivõrd vähe, et keha hakkab valke energiaks muutma, ei kasva mul lihasmassi?
Joosep

Ah jaa, üks asi veel, ehk mis vahe on 2008'nda ja 2009'nda Scott SPEEDSTER S60, kas ainuke vahe ongi tootmisaastas, või on juppides mõni suur erinevus kah. Mõni küsimus veel, juhul kui tõesti jalgrattaga sõites selg valutama hakkab, kas seda ravitakse mõne imenipiga või tavalised seljajõuharjutused toimivad kah. Ei ole vaja teatada, et asend aitab, tean seda.
Viimati muutis Jossu, 06. 08. 2009. 12:52, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas Villem T » 06. 08. 2009. 12:46

Jossu kirjutas:Nonii, vahepeal on tekkinud veel paar küsimust, mis ei haaku võib-olla päris selle teemaga, aga ei hakka uut tegema.
Esiteks, vaatasin sellist jalgratast 08 SPEEDSTER S60 FB 28", siis läksin ja vaatasin mis juppidest jalgratas koosneb, kuid seal poolnud pooli juppe kirjas.
http://www.hawaii.ee/index.php?id=6164&product=926 Kas see tähendab, et jalgratas ongi poolik, või pole seal lihtsalt teatud põhjustel poole juppe kirjas. Väga jabur küsimus, kuid loodan et saate aru.
Ja minu teine jabur küsimus oleks, et : Jalgrattasportlane kulutab palju kcal'oreid kas see tähendab, et kaalutõusu jaoks peab tõsiselt sööma rohkem kui kulutad, "eeldan et peab". Sammuti mõtlesin, et lihasmassi kasvatamiseks läheb vaja valke, mis on vist kolmandajärgulised energiaallikad. Ehk kui rasvad ja süsivesikud kulutatud asub keha valgust energiat tootma. Ehk see tähendab siis seda, et kui ma söön niivõrd vähe, et keha hakkab valke energiaks muutma, ei kasva mul lihasmassi?
Joosep
jaa

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas marion » 06. 08. 2009. 13:24

arno110 kirjutas:
marion kirjutas:natuke suurema raami valimist küll ei soovitaks, pigem tõmbab suurem raam ülakeha hästi madalale ja see väsitab selga/kaela/õlgu oluliselt rohkem, seetõttu eelpool soovitaja pidigi raami liigse pikkuse kompenseerimiseks alguses lühikest stemmi kasutama
Tule taivas appi.
Suurem raam tõmbab ülakeha madalale? Millest sa räägid? Kui sadula ja lenksu kõrguste vahe on väiksem, siis kuidas see keha madalale tõmbab. Oluline vahe on, kas sul on sadul 10 cm väljas või 15 cm väljas. Selle 5 cm, mis nende vahe on pead sa kompenseerime oma kätte madalamale asetamisega. Samas kui raamide kõrguste vahe on näiteks 5 cm, siis raami pikkuste vahe ( toptube ) on ainult 3,5 ( Scott ) cm. Kuna suuremal raamil on tavaliselt kaasas pikem lenksupikendus, siis sellest tulenevalt vahetasin selle välja. Kui mõlemale panna näiteks 10cm lenksupikendused, siis on suurema raami puhul asend tunduvalt püstisem, katseta ise kui uskuda ei taha. Lihtne loogika ütleb seda, et kätte kehast alla poole viimiseks pead sa ju kummarduma järjest rohkem.
No tule taevas appi
suurem raam on pikem raam, sadula kõrguse sätid ikka jalgade pikkuse järgi (sadulaposti max kõrguse järgi muidugi) või väiksema raamiga sõidad jalad koguaeg krõnksus? Kui aga raam on liiga pikk, siis selleks, et käed lenksule ulatuks kallutadki ennast oluliselt rohkem ette. Mul on liiga suur raam olnud, ma tean päris täpselt, et veab liiga kõhuli peale ja kael ning selg jäävad valusaks ning lenksust alt kinni väga pikalt ei sõida.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas arno110 » 06. 08. 2009. 13:25

Jossu kirjutas:Nonii, vahepeal on tekkinud veel paar küsimust, mis ei haaku võib-olla päris selle teemaga, aga ei hakka uut tegema.
Esiteks, vaatasin sellist jalgratast 08 SPEEDSTER S60 FB 28", siis läksin ja vaatasin mis juppidest jalgratas koosneb, kuid seal poolnud pooli juppe kirjas.
http://www.hawaii.ee/index.php?id=6164&product=926 Kas see tähendab, et jalgratas ongi poolik, või pole seal lihtsalt teatud põhjustel poole juppe kirjas. Väga jabur küsimus, kuid loodan et saate aru.
Ja minu teine jabur küsimus oleks, et : Jalgrattasportlane kulutab palju kcal'oreid kas see tähendab, et kaalutõusu jaoks peab tõsiselt sööma rohkem kui kulutad, "eeldan et peab". Sammuti mõtlesin, et lihasmassi kasvatamiseks läheb vaja valke, mis on vist kolmandajärgulised energiaallikad. Ehk kui rasvad ja süsivesikud kulutatud asub keha valgust energiat tootma. Ehk see tähendab siis seda, et kui ma söön niivõrd vähe, et keha hakkab valke energiaks muutma, ei kasva mul lihasmassi?
Joosep

Ah jaa, üks asi veel, ehk mis vahe on 2008'nda ja 2009'nda Scott SPEEDSTER S60, kas ainuke vahe ongi tootmisaastas, või on juppides mõni suur erinevus kah. Mõni küsimus veel, juhul kui tõesti jalgrattaga sõites selg valutama hakkab, kas seda ravitakse mõne imenipiga või tavalised seljajõuharjutused toimivad kah. Ei ole vaja teatada, et asend aitab, tean seda.
Ratas tuleb ikka komplekteeritult, lihtsalt HW ei viitsi ilmsalt oma kodulehele kõiki juppe kirja panna. http://www.scottusa.com sealt saada vaadata, mis peal on ja mis mitte.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas arno110 » 07. 08. 2009. 07:54

marion kirjutas:
arno110 kirjutas:
marion kirjutas:natuke suurema raami valimist küll ei soovitaks, pigem tõmbab suurem raam ülakeha hästi madalale ja see väsitab selga/kaela/õlgu oluliselt rohkem, seetõttu eelpool soovitaja pidigi raami liigse pikkuse kompenseerimiseks alguses lühikest stemmi kasutama
Tule taivas appi.
Suurem raam tõmbab ülakeha madalale? Millest sa räägid? Kui sadula ja lenksu kõrguste vahe on väiksem, siis kuidas see keha madalale tõmbab. Oluline vahe on, kas sul on sadul 10 cm väljas või 15 cm väljas. Selle 5 cm, mis nende vahe on pead sa kompenseerime oma kätte madalamale asetamisega. Samas kui raamide kõrguste vahe on näiteks 5 cm, siis raami pikkuste vahe ( toptube ) on ainult 3,5 ( Scott ) cm. Kuna suuremal raamil on tavaliselt kaasas pikem lenksupikendus, siis sellest tulenevalt vahetasin selle välja. Kui mõlemale panna näiteks 10cm lenksupikendused, siis on suurema raami puhul asend tunduvalt püstisem, katseta ise kui uskuda ei taha. Lihtne loogika ütleb seda, et kätte kehast alla poole viimiseks pead sa ju kummarduma järjest rohkem.
No tule taevas appi
suurem raam on pikem raam, sadula kõrguse sätid ikka jalgade pikkuse järgi (sadulaposti max kõrguse järgi muidugi) või väiksema raamiga sõidad jalad koguaeg krõnksus? Kui aga raam on liiga pikk, siis selleks, et käed lenksule ulatuks kallutadki ennast oluliselt rohkem ette. Mul on liiga suur raam olnud, ma tean päris täpselt, et veab liiga kõhuli peale ja kael ning selg jäävad valusaks ning lenksust alt kinni väga pikalt ei sõida.
lol sadula kõrguse sa sätidki ju jalgade pikkuse järgi ja kui sul on väiksem raam, siis tähendab see seda, et kuigi su sadula ja keskjooksu vahe on täpselt sama, mis ükskõik millise suurusega raami puhul, siis sinu sadula ja lenksu kõrguste vahe on tunduvalt suurem, kui suurema raami puhul. Ja nagu ma juba eelnevalt mainisin, siis kahe erineva suurusega raamide puhul on raami kõrguste vahe suurem, kui raami pikkuste vahe, aga see sul jäi ilmsalt kahe silma vahele. Kui kunagi oli eraldistardi ratastel lubatud väiksem esiratas, siis miks sa arvad, et seda kasutati, et viia esiots madalamale jättes samalajal taguotsa sama kõrgele, kasvatades sellega lenksu ja sadula kõrguse vahet, et inimese keha oleks madalamal. Kahjuks pole siiani veel keegi aru saanud, kas sellest ka midagi kasu oli, aga kuni 96 aastani olid need massilises kasutuses ja võitsid sõite ....

Ahjaa, ja mis puudutab, seda, et sul on "olnud" suure raamiga ratas, siis ma pean kurbusega tõdema, et ma olen sõitnud oma lühikese 14 aastase staazi juures ligikaudu 10 erineva rattaga võib-olla ka rohkemaga, loobusin arvestuse pidamisest peale viiendat. Ja nende puhul on olnud tegemist väga erinevate raamidega. Alates sellistest, kus pidin praktiliselt ilma sadulata sõitma, et üle raami ulatuda, kui ka selliseid, kus sadulatoru oli 25-30 cm raamist väljas

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas marion » 07. 08. 2009. 10:39

arno110 kirjutas:lol sadula kõrguse sa sätidki ju jalgade pikkuse järgi ja kui sul on väiksem raam, siis tähendab see seda, et kuigi su sadula ja keskjooksu vahe on täpselt sama, mis ükskõik millise suurusega raami puhul, siis sinu sadula ja lenksu kõrguste vahe on tunduvalt suurem, kui suurema raami puhul.
et siis kui ma sõidaksid mulle sobiva 48cm raami asemel 58cm raamiga (mis mulle ka nibin-nabin peaks hargivahele ära mahtuma), siis on mu asend hoopis püstisem (kasutades mõlemal rattal 70cm stemme)? ja tegelikult oli raam mulle hoopis liiga väike?

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas arno110 » 07. 08. 2009. 11:10

marion kirjutas:
arno110 kirjutas:lol sadula kõrguse sa sätidki ju jalgade pikkuse järgi ja kui sul on väiksem raam, siis tähendab see seda, et kuigi su sadula ja keskjooksu vahe on täpselt sama, mis ükskõik millise suurusega raami puhul, siis sinu sadula ja lenksu kõrguste vahe on tunduvalt suurem, kui suurema raami puhul.
et siis kui ma sõidaksid mulle sobiva 48cm raami asemel 58cm raamiga (mis mulle ka nibin-nabin peaks hargivahele ära mahtuma), siis on mu asend hoopis püstisem (kasutades mõlemal rattal 70cm stemme)? ja tegelikult oli raam mulle hoopis liiga väike?
Teatavasti ei ole sadulapost maaga 90 kraadise nurga all, kui sa oma ratast tähelepanelikult vaataksid, vaid tahapoole kaldega, nüüd kui sa tõstad sadulat, kas välja või liigutad sadulat sisse, siis sellest tulenevalt muutub sadula keskpunkti ja lenksu vaheline kaugus, kuna suuremal raamil pead sa oma sadulapulka vähem välja tõmbama ja nende stemmid on ühe pikad, siis nii see, kui ka lenksu ja sadula väiksem kõrguste vahe muudabki asendi püstisemaks, lisaks raami erinevate pikkuste kompenseerimisele.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas marion » 07. 08. 2009. 11:28

arno110 kirjutas:
marion kirjutas:et siis kui ma sõidaksid mulle sobiva 48cm raami asemel 58cm raamiga (mis mulle ka nibin-nabin peaks hargivahele ära mahtuma), siis on mu asend hoopis püstisem (kasutades mõlemal rattal 70cm stemme)? ja tegelikult oli raam mulle hoopis liiga väike?
Teatavasti ei ole sadulapost maaga 90 kraadise nurga all, kui sa oma ratast tähelepanelikult vaataksid, vaid tahapoole kaldega, nüüd kui sa tõstad sadulat, kas välja või liigutad sadulat sisse, siis sellest tulenevalt muutub sadula keskpunkti ja lenksu vaheline kaugus, kuna suuremal raamil pead sa oma sadulapulka vähem välja tõmbama ja nende stemmid on ühe pikad, siis nii see, kui ka lenksu ja sadula väiksem kõrguste vahe muudabki asendi püstisemaks, lisaks raami erinevate pikkuste kompenseerimisele.
tavaliselt on sadulatoru kalle suurematel raamidel paar kraadi väiksem kui väikestel raamidel, mis viib ka suurematel raamidel sadula keskpaiga tahapoole lisaks on väiksematel raamidel sageli suurema nurgaga sloping top tube, mis tähendab, et maaga paralleelsem top tube tundub natuke pikem, lisaks top tube ise pikem; ok, suurema raami lenksu tõstab natuke pikenenud head tube, minuarust ei ole ikkagi usutav, et suurema raami seljas asend püstisem oleks.
aga teema ise on juba täiesti offtopic, selle jupi võiks äkki eraldi teemasse toppida?

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas _KRIS_ » 07. 08. 2009. 13:50

No kuulge! Olgem nüüd normaalsed! Kui ma peaksin endale võtma suurema raami kui mul tegelikult peaks olema + stemm, et mul ei tohiks probleeme tulla?!? Raudselt hakkab selg ja käed valutama
Viimati muutis _KRIS_, 08. 08. 2009. 17:46, muudetud 1 kord.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas arno110 » 07. 08. 2009. 14:04

_KRIS_ kirjutas:No kuulge! Olgem nüüd normaalsed! Kui ma peaksin endale võtma 10cm suurema raami kui mul tegelikult peaks olema + stemm, et mul ei tohiks probleeme tulla?!? Raudselt hakkab selg ja käed valutama (Isegi seda kogenud)
Mida sa seletad siin!?!
Loe nüüd ilusti need postitused uuesti läbi ja siis sa kindlasti avastada, et algselt oli jutt raamidest mõõduga 56 ja 58, mille suuruste vahe on 58-56=2 cm

maleet
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 25. 06. 2008. 13:00

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas maleet » 07. 08. 2009. 18:30

sinu mõõtu soodus mnt-sid pole HE-s juba ammu. Isegi uurinud ning kõik L mõõtu rattad selleks hooajaks otsas.

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas tumbuser » 30. 04. 2016. 18:00

For the correct frame size of a road or cyclo-cross bike, please multiply inseam/inside leg by 0.635.
In this case, the result is the theoretical value of the frame height in centimetres.



Example: 79 cm x 0.635 = 50.165
Thus the optimal frame height would be about 52 cm.



Too many calculations? The following chart will give you a good indication of correct frame size:



Body Height
155 - 165 cm
165 - 170 cm
170 - 175 cm
175 - 180 cm
180 - 185 cm
185 - 190 cm
190 - 195 cm
195 - 200 cm

Frame Sizes
48 - 51 cm
51 - 53 cm
53 - 55 cm
55 - 57 cm
57 - 60 cm
60 - 62 cm
62 - 64 cm
64 - ? cm


OK, küsimus selline.

Veloplussist öeldi, et 184-185 cm pikkusega inimesele on cyclocross ratas suurusega L (veloplus kodulehel) 56 cm paras. Õigemini öeldi eelmine kord, et veidi väiksem on ka hea. Võtsin lahti merida bikes-com kodulehelt raamikalkulaatori (http://www.merida-bikes.com/en_int/bike ... calculator), seal on kirjas et cyclocross ratta raami suurus 180-185 cm pikkusega inimesele on 57-60 cm.

Peaks ikka vist müüjat usaldama? Või seda mis merida kodulehel kirjas? Mis seal pattu salata, ma olen müüjat kõvasti tüütanud ka ikka - (tahan seda ja ikka ei taha seda jne ) ja veidi piinlik on talt üle uuesti küsida.

blassu
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 25. 10. 2014. 16:48

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas blassu » 30. 04. 2016. 19:28

Merida cyclocrossi L raam 56cm sobib pikkusele 180cm-185cm väga hästi, väiksemat kindlasti ei võtaks.

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: Küsimus jalgratta suuruse kohta.

Postitus Postitas tumbuser » 01. 05. 2016. 22:56

blassu kirjutas:Merida cyclocrossi L raam 56cm sobib pikkusele 180cm-185cm väga hästi, väiksemat kindlasti ei võtaks.

Selge, ma usaldan müüjat. Ma leidsin veel ühe raamisuuruse kalkulaatori vaatasin seda tükk aega ja sain aru et tegelikult on asi märksa keerulisem, aga minu jaoks on see overkill, sest tõenäoliselt ei lähe tour de france sõitma, maksimum pikkus päevas saab suve teisel poolel olema ehk vast 50-100 ja rahulikus tempos. :idea:

Vasta

Mine “Jalgrattad”